Problém s zárukou.

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kosťa
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2008, 16:43
Bydliště: Praha-východ

Problém s zárukou.

Příspěvek od Kosťa »

Ahoj, mám na Vás všechny dotaz. Stala se mi nepříjemná věc. Koupil jsem Santu ze salonu z Německa rok výroby 11/2007, najeto 26000 km a při garanční prohlídce jsem zjistil, že v 15000 nebyla udělána čímž ztrácím záruku. Když jsem do Německa volal, sdělili mi, že první garanční prohlídka byla nastavena na 30000km. Je to možné a jak dál? V servisu jsou samozřejmě neoblomní. Díky za případné odpovědi.

Kosťa
New SF 2.2 CRDi VGT Elegance AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od Pavel M »

Nechci radit tak jí nech udělat v německu,ale santa po 15 000,-nebo padá záruka.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od zdenek76 »

jj, nech udělat v Německu, interval prohlídek se může lišit a Hyundai tuším nemá globální záruku
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
BEBE
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2008, 19:00

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od BEBE »

Ahojte,
mam podobny problem.Auto z Nemecka r.v. 2008,ale firma ktora mi ho priviezla nedodala servisnu knizku.Slubovali ze do tyzdna ju mam.Ale dnes mi je jasne ze ma oklamali.Pritom auto bolo urcite nove, 400km najazdene,certfikat overenia.Slovensky importer Autopalace Hyundai sa k ziadosti o kopiu servisnej knihy vyjadril,ze oni nemozu vystavit kopiu,lebo to auto nedoviezli.takze mi nemozu poskytnut ani garancny servis.To mi pripadne ako keby hyundai importer na slovensku robil garancne len na svoje vozidla,pricom predsa garancny servis plati na celu europu.alebo sa mylim??!!!!po 15000km som si napriek tomu ze namam servisnu knihu dal spravit servisnu prehliadku za 11000,0sk u autorizovaneho servisu.aby som mal aspon nejaky papier v ruke,ze auto bolo na pravidelnej kontrole.otazka je, ako sa zachovaju,ked napriklad poziadam o vymenu stabilizacnych tyciek v ramci 3.r zaruky?ma zmysel chodit do autorizovaneho servisu,ked u znameho by som to mal za stvrtinu ceny a mozno by som nasporil na tie stabilizacne?? :) dakujem za odpovede alebo ine uvahy :D p.s. myslite si, cesky kolegovia,ze cesky importer by na zaklade VIN cisla mohlo vystavit nahradnu servisnu knihu,ak oznamim napr.jej stratu?alebo existuje nejaka svetova centrala Hyundai,kde by som mohol o to poziadat?
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od zdenek76 »

Můžeš chodit na servis ke známýmu, akorát abys měl od toho papír. Na auto je stejně jako na jiné spotřební věci zákonná záruka 2 roky a z ní se nemůže prodejce vyvléknout tím, že si bude vymiňovat servis u sebe. Něco jiného je pak prodloužená záruka 3, 5 či 7 let.

Jinak si právě myslím, že Hyundai nemá globální záruku. Takže pokud koupíš aute v Německu, máš na něj záruku jen v Německu, ale u nás ne. Není to jako třeba Porsche, které si můžeš koupit kde chceš a záruka ti platí po celým světě.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od Borek »

Tak podle řečí techniků v H.,když jsem chodil na gar.prohlídky,si myslím opak než Zdenek76.Zvláště spousta Holanďanů jezdí na východ Čech pravidelně na dovolenou a při té příležitosti si nechávají dělat garan.prohlídky tady.I mě bylo řečeno,že můžu servisovat v rámci záruky v kterékoliv zemi. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od zdenek76 »

servisovat samozřejmě můžeš kde chceš, o to tady nejde, ale záruku můžeš zřejmě uplatnit jen v místě koupě. Prostě když se ti podělá auto ve Francii, je velká pravděpodobnost, že zaplatíš opravu a pak to budeš u nás vymáhat na záruku.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od Borek »

V servisu mě tvrdili,že když mám serv.knížku sebou,lze udělat gar.prohlídku i opravu kdekoliv-třeba konkrétně ti Holanďané tady,platí stejné peníze za gar.prohlídku jako já(jinak,pro sebe jsem se ptal konkrétně na Rakousko a Itálii).Nestojím si za tím,že to tak v praxi všude je-co v jednom servisu nejde,je v jiném maličkost a samozřejmost(viz.třeba moje zkušenost s nákupem střeš.nosiče na Tiburon). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
okraj
Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2008, 23:03

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od okraj »

Zaruka na hyundai kupene kdekolvek v europe plati aj v SR, ČR, teda je globalna. Kupil som v nemecku "nove" este neprihlasene (uvodzovky lebo bolo vyrobene asi 12/2006) Santa Fe 2,7 V6 o 10 000 EUR lacnejsie ako cennikova cena. Dal som si ho doviest cez jednu firmu v DK (pri novom problem s DPH pri dovoze nepodnikatelom). Oznamili mi ze servisnu knizku poslu, ked auto prepisem na DI na mna. Po prepise asi 2 tyzdne mi prisla servisna knizka prostrednictvom dovozcu vydana v Belgicku (pravdepodobne odtial pochadza auto), vypisana na moje meno s trojrocnou zarukou do 2011. Akurat ma jednu nevyhodu, je pisana nejakym divnym jazykom pouzivanym v Belgicku :) Ked som sa pytal dovozcu do SR, ci by mi nevydali novu po slovensky pisanu, oznamili, ze oni mozu vydat len na auta ktore dovezu, a za budem musiet pouzivat moju. Uz sa tesim na tie inteligentne pohlady pracovnikov servisu. Takze so zarukou nebudem mat problem.
O tyzden idem na prerobenie na LPG. Ma tu niekto Santa typ CM na LPG? Ak ano aky system a aka je spotreba benzinu a plynu, ja mam benzin tak okolo 10,5l? Mne idu davat retrofitny system od firmy TeleflexGFI schválený na základe EHK 115....dik
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od Pavel M »

Myslím si ,že když do něj dáš plyn v době záruky,že už tu servisní knížku nebudeš potřebovat i kdyby byla psaná třeba slovensky.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
okraj
Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2008, 23:03

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od okraj »

Straty zaruky sa nebojim, systém je do auta schválený, a museli by preukázať, že prípadná porucha bola spôsobená plynovým zariadením. Akékolvek poruchy mimo motora nemajú nic spolocné s LPG.
NUNES
*
Příspěvky: 29
Registrován: 01 úno 2008, 14:21
Bydliště: Praha

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od NUNES »

Ahoj kolegové, přidám trochu svých zkušeností. V letos v únoru jsem si koupil nové SF v Německu. Cena byla proti cenám v ČR lepší cca o 250.000 korun tak nebylo co řešit a Mnichov je vlastně také kousek za Prahou. K autu jsem dostal pouze jedny klíče a servisní knížku mi nedali. V Čechách jsem měl trochu strach co bude, když už mi tu knížku nedají a proto jsem volal na generálního importéra pro ČR. Byli nesmírně ochotní, podle čísla auta mi sdělili, kdy bylo vyrobeno, kam bylo původně určeno. Nicméně náhradní servisní knížku by mi nevydali v žádném případě. Naštěstí mi zá pár dní knížka přišla poštou. Auto bylo původně určeno pro Dánsko a tudíž byla v dánštině. Opět jsem volal generálnímu importérovi zda mi ji vymění a opět jsem nepochodil. Ale v 15000 km nebyl při servisní prohlídce žádný problém a tak snad vše dobře dopadlo. Držím palce ať Ti to také dobře dopadne.
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od Pavel M »

okraj píše:Straty zaruky sa nebojim, systém je do auta schválený, a museli by preukázať, že prípadná porucha bola spôsobená plynovým zariadením. Akékolvek poruchy mimo motora nemajú nic spolocné s LPG.
Možná ,že je schválený jako montáží,ale schválil ho importér :?: Kdysi jsem měl formana na plyn,počase začal zlobit a škodovka sdělila,že to nezakazuje jako přestavbu,ale že je to v podstatě nezajímá,jelikož se musejí změnit hodnota byl to bosch monotronic.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od zdenek76 »

podle mě přijdeš akorát o záruku na motor a s tím souvísející (zapalování apod.), karoserie/brzdy/podvozek/... a tak by normálně měly zůstat stále v záruce. Samozřejmě nesmí do té karoserie říznout kvůli vedení trubek apod. Nicméně mně leasingovka montáž LPG nepovolila, prý až po skončení záruky na auto, právě kvůli případým problémům.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
kolombo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 25 říj 2008, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Problém s zárukou.

Příspěvek od kolombo »

Kosťa píše:Ahoj, mám na Vás všechny dotaz. Stala se mi nepříjemná věc. Koupil jsem Santu ze salonu z Německa rok výroby 11/2007, najeto 26000 km a při garanční prohlídce jsem zjistil, že v 15000 nebyla udělána čímž ztrácím záruku. Když jsem do Německa volal, sdělili mi, že první garanční prohlídka byla nastavena na 30000km. Je to možné a jak dál? V servisu jsou samozřejmě neoblomní. Díky za případné odpovědi.

Kosťa
Nevím, já koupil také auto v Německu a servis mám udělaný i s razítkem v 15000km. Byl jsem tam osobně a stál mně 160 euro.
Tady u Domanského koukali jak na blbce a tvrdili, že nemám dělanou geometrii jinak tady bych platil cca 9000 Kč.
A dnes jsem řešil nějakou reklamaci a v Brandýse n/L. to bylo vpoho, protože je to autorizovaný servis Hyundai a to mně řekl,že je jedno zda je auto třeba s USA. Asi i záleží na přístupu servisu. U Domanského servismen řek, když jezdím na garančky do Německa tak ať tam jedu i na reklamace hold reklamace nenesou.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“