Lidi sou svině...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od DEDe »

jo tak tohle taky znam auto sem koupil bez jakehokoliv oderku a hned za mesic a neco malo sem mel dve dirky na dverich samozrejme taky ze nekdo ptevira dvere a odre to ale ne ze se to odre jen smouhou ono to vychazi presne tak ze jetam takovej zalom nebo jak to rict proste to udela spis rovnou dirku na tmel zabrouseni nema sanci. jinak tam taky nejaky ten skrabanec mam ale spis si myslim jestli to neni z kaminku od kamionu obcas nebo tak nezda se mi ze tak maly skrabance by delal nekdo schvalne kdyz uz by to nejakej hajzlik prejel tak to bude spis poradne. Ted davam prednost parkovani pred barakem zajizdenim jak jsou auta za sebou a ne vedle sebe to uz bych to mel domlaceny otresne jinak hlavne zensky ty na to proste kaslou to vidim i co jezdi semnou ty proste otevrou dvere co to jde a obcas to opiraj tak uz kdyz nekdo jede semnou automaticky rikam pozor na dvere :D zenksy pro auta menaj cit proste a je jim to putna hlavne si poradne otevrit.

vtipna hlaska moji pritelkyne po otevreni dveri " jee ty dvere se oprely o plot " co byste na tom rekli :) nastesti z drevenejch palubek :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Haer »

Tomu se clovek neubrani, nejvetsi mor jsou parkingy u nakupnich center :( U noveho auta me to taky pekne toci, ale do pul roku je tak otriskane, ze nejaky skrabanec navic me uz pak nevzrusuje :roll: Vzdycky se desim, co objevim, kdyz ho jednou za dlouhy cas myju - objevi se vse, co maskovala spina.
Mam od nejakeho dobraka dolik v pravych zadnich dverich (slo to pres lak a zakladku az na zelezo) skrabance po blatnicich a dverich ani nepocitam (nechapu lidi, kteri se s nakupnim kosem zenou mezi auta, protoze "prefikane" zaparkovali kufrem do stredu mezi dve rady aut, aby mohli vyjet predkem a nemuseli couvat). Nejvice me nastvalo, kdyz mi nekdo u predchoziho auta rozbil zpetne zrcatko (nastesti jen plastik), nicmene oprava by stala asi 5litru, protoze dodavali jen komplet zrcadlo i s elektrikou, nejen plasty. U Hyundaie mi zase nekdo naboril zadni naraznik, nepomohlo ani ze mam tazne, ktere nesundavam prave kvuli takovym dobrakum. Musel byt hodne sikovny, ze mi trefil jen kraj narazniku :? Nejvice me rozciluje ta bezmocnost, ze s tim clovek nic neudela, protoze hlidace k autu zadny salon nedodava.
Cloveku se ulevi, kdyz si aspon postezuje :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od mirpie »

na tohle je nejlepší mít nějaké SUV nebo Off roada pěkně s kolemdokola těmi trubkovými rámy a na boku mírně vyčnívající nerezové nášlapy. U takovýho auta je to ok a když už tě nějakej dobrák zavře tím, že stojí půlou auta na šikmo ve tvým parkovacím pruhu, tak není problém si tu cestu s tímhle udělat :-).
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od DEDe »

mirpie píše:na tohle je nejlepší mít nějaké SUV nebo Off roada pěkně s kolemdokola těmi trubkovými rámy a na boku mírně vyčnívající nerezové nášlapy. U takovýho auta je to ok a když už tě nějakej dobrák zavře tím, že stojí půlou auta na šikmo ve tvým parkovacím pruhu, tak není problém si tu cestu s tímhle udělat :-).
tam to clovek zase tezce zaplati za veskerej servis a kazda oprava zaboli vic nez skrabanec na normalnim osobaku :))
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od mirpie »

záleží, co je to za kočár. Servisovat např. Range Rover Sport HSE nebo X5, tak to s rozpočtem zamává solidně, ale třeba u Santa Fe bych se toho nebal. Zas škoda, že Santa nemé žádnej větší dehtovej motor. Do takovýho auta jednině zas naftu a ty čtyřválce mi na to přijdou slabý, totéž třeba Kia Sorento..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Espero »

mirpie píše:záleží, co je to za kočár. Servisovat např. Range Rover Sport HSE nebo X5, tak to s rozpočtem zamává solidně, ale třeba u Santa Fe bych se toho nebal. Zas škoda, že Santa nemé žádnej větší dehtovej motor. Do takovýho auta jednině zas naftu a ty čtyřválce mi na to přijdou slabý, totéž třeba Kia Sorento..
No já nevím, ale dneska, když si otevřete Seznam a tam denní tisk a tam deníky a tam dnešní MF Dnes a tam v menu Řičiči, tak jeden ze článků se týká odhadování nákladů na opravy při bouračkách kvůli volání policajtů (četl jsem to zrovna si před půlhodinou). No a další článek podává odhady oprav stejného rozsahu pro různé typy aut a shodou okolností je tam Santa Fe. Řekl bych, že ty jeho ceny oprav jsou snad z těch uvedených aut nejvyšší (je tam Octavioa, Fabia, Fiat Punto a řada dalších).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od DEDe »

Espero píše:
mirpie píše:záleží, co je to za kočár. Servisovat např. Range Rover Sport HSE nebo X5, tak to s rozpočtem zamává solidně, ale třeba u Santa Fe bych se toho nebal. Zas škoda, že Santa nemé žádnej větší dehtovej motor. Do takovýho auta jednině zas naftu a ty čtyřválce mi na to přijdou slabý, totéž třeba Kia Sorento..
No já nevím, ale dneska, když si otevřete Seznam a tam denní tisk a tam deníky a tam dnešní MF Dnes a tam v menu Řičiči, tak jeden ze článků se týká odhadování nákladů na opravy při bouračkách kvůli volání policajtů (četl jsem to zrovna si před půlhodinou). No a další článek podává odhady oprav stejného rozsahu pro různé typy aut a shodou okolností je tam Santa Fe. Řekl bych, že ty jeho ceny oprav jsou snad z těch uvedených aut nejvyšší (je tam Octavioa, Fabia, Fiat Punto a řada dalších).
ja si taky moc iluze nedelam aspon co mi rikali lidi co maj nejake zkusenosti tak cim vetsi kara tim to bylo horsi koupe je zacatek a pak se prej clovek pomeje pri servisech vymenach neceho a tak, a ze na vetsi auto to chce mit proste uz i vic penez a pocitat s tim :) ale kdyz se tu nekdo z kluku se santou objevi ze to tak neni bylo by to fajn :) Nekdy v budoucnu bych chtel taky neco vetsiho az budu ochoten to platit jestli to prijde nekdy :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Matrix44 »

dnes sa mi stala nemila vec. Ked som doma zaparkoval, tak som zistil ze moj ranny zly pocit, ze mam preparkovat od tej Felicie bol spravny. Ked odchadzal, tak mi obrusil celkom kvalitne zadny naraznik, az do tej miery, ze sa tam vytvorili praskliny laku. Samozrejme ze sviniar nenechal ziadny listok ani nic. Bude ma to stat spoluucast, ktorej vysku zistim az zajtra, ale bude to bud 2.000.- alebo 5.000.-Sk co urcite potesi !
Stastie v nestasti, zatial este beham na 3 rocnom Suzuki Ignis ktory som chcel predat "ako neburane auto", ale majitel Felicie sa mi postaral o peknu radost. Na jednej strane som rad ze to nebol Tucson, na druhej ma to neskutocne stve ! Dnes to bol Ignis, zajtra to bude Tucson, len preto, ze nejakemu ..... na srote bude jedno ci znici dalsie auto, ved ked on ma srot, tak nech aj ostatne vozy vyzeraju rovnako !
Ani neviem co pisat, taku mam zlost, ze ma ide vystrelit ](*,)

Majte sa,
Matrix44
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Mexican »

Matrix44 bohuzial sa tomu nevyhnes.. mozes mat garaz, mozes parkovat na konci parkoviska u obchodakov, raz to pride.. prvy skrabanec moc boli.. ale treba to brat realne, je to auto - spotrebna vec. Ja mam Accenta rok a pol a paradoxne nic velkeho este nemam, ale par skrabancov (od blbcov, co potrebuju 2 metre na otvorenie dveri mam) .. tak ti prajem aby sa ti aspon tie velke veci vyhli
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Matrix44 »

ja viem ze sa tomu neda uplne vyhnut, ale aj ked by ma to stvalo, tak ked by som nasiel listok, "mrzi ma to, ale suchol som Vam auto, moje cislo je ...", tak by som si povedal, ved aj mne sa to moze stat, ale aspon sa zachoval cestne.
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Seemann »

na tyhle svině je jedno jediný řešení! Naříznout 2 ventilky! Škoda za 40,- a dostane se leda tak do prdele. :twisted:
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Vláďa »

:( Tak už na mě po 3,5 měsících od koupě taky došlo. Lidi jsou svině.... na zadních dveřích škrábanec asi 30 cm. :cry: Připadá mi to spíš od něčeho ostrého, než od klíčů. není to moc hluboké, ale rýha je znát , nevím zda to půjde nějak rozleštit.
Holt někteří lidi jsou svině!!! :evil: na ně.
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od Uzi77 »

ja mam auto skoro 3/4 roku a uz to mam taky poškrabany na kapotě jak je motor rozleštit to uplne nešlo. zaparkoval sem na místo ktery nemam přímo před oknem od bytu njn tušil sem to jak sem přišel k autu hned sem to obešel aby sem to zkontroloval ajasny bylo to tam. kURVY KURVY KURVY OMLOUVAM SE ZA VYRAZY ALE SEM OPET PEKNE NASTARTOVANEJ JEN O TOM PÍŠU SAKRA PRÁCE
](*,) :oops: :cry:
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od ross07 »

Je to hrůza ta bezohlednost. Taky se mi stalo ještě u předešlého auta. Měl jsem ho čerstvě dotažený z D (opel astra F) a opravený s čerstvým lakem na dveřích a netrvalo to ani týden a díra na dveřích až na plech. Někdy si připadam, že lidi snad lezou z tanku a né z aut. Já když lezu z auta tak koukám abych se o někoho ani neopřel a jiný buch... :evil: No a že někdo obejde auto s tím aby ho poškrábal, to bych sekal ruce. :evil: Cítím s tebou.
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
wam]Spider007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 lis 2008, 18:47

Re: Lidi sou svině...

Příspěvek od wam]Spider007 »

tak ja mam tiez jednu skusenost, nastastie bez nasledkov (ci uz na mojom alebo cudzom aute).
Mal som zaparkovane auto pri chodniku (paralelne), predomnou a zamnou auto ...obidve dost tesne. Ked som trochu cuvol (isiel som uplne pomalicky a opratrne), tak som uz zacul tuknutie. Trochu som sa posunul dopredu vystupil a chvilu obzeral obe auta. Boli ciste, nastastie to bol naraz v malej rychlosti a velkou plochou.
Co ma vsak stve, ze su ludia schopni proste parkovat uplne tesne a nezaujima ich ci ten druhy ma moznost v klude vyjst. Pritom on za sebou uz nikoho nemal (a ani nemohol mat). Ja ked parkujem tak vzdy davam pozor aby sused vedla mohol dostatocne otvorit dvere pripadne mohol vyjst bez saskovania. Tym samozrejme aj eliminujem moznost oskretia mojho auta.
Niektori si asi myslia, ze auto vie ist aj doboku. :-k
Odpovědět

Zpět na „Pokec“