Dojezd na palivovou rezervu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

pavel11

Příspěvek od pavel11 »

Moje zkušenosti z dojezdem na palivovou rezervu. Několikrát jsem chtěl zjistit, kolik toho jsem schopen dojet, když je ručička úplně dole. Jezdil jsem a čekal kdy se rozsvítí kontrolka. A ono nic. :? Upřímně řečeno nikdy jsem to s nervama nevydržel a radči dojel k pumpě natankovat. Nebudu vám zde popisovat pocity, když ukazatel natankování přelezl 40 litrů a pistole vypnula při 43 litrech (nikdy netankuji až úplně po okraj hrdla). Jsou dva možné závěry. Buď se do nádrže vejde více paliva než udává výrobce nebo a to je horší varianta, mám první závadu na autě - nesvítí mi kontrolka. Malá prosba do fora. Jakou barvu má ta kontrolka, já to opravdu nevím. :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

nevím jak u tebe,umne je oranžová-nerosvítí se hned,ale začne prosvítat- já si myslím,že by to mělo být stejné.........můj os. názor :?:
Hyundai Lantra 1.6-automat
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Klasika

Příspěvek od vlkobass »

Hladový oko u Getze :?: Oranžová pumpa vedle písmena "E" - stejná pumpa jako u "F" :lol: 8) A jinak nádrž u Getze je 45 litrů, navíc se tam vejde, dle mých zkušeností, cca 5-6 litrů po hrdlo.
www.ochranamotoru.cz
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

No je to o trosku vic, zacala mi svitit kontrolka a tak jsem dojel na nejblizssi benzinku a cerpal az po okraj a vecpal tam 42 litru a jsem presvedcenej, ze tam cca 6 litru jeste bylo apon podle dlouhodobe spotreby a zkusenosti s hladovym okem.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Edward88 »

Cemar píše:Začala svítit kontrolka, dotankoval jsem 38,5 l do plné, takže tam bylo cca 6,5 l, což je cca na 100 km. Vcelku v souladu s předešlými příspěvky.
Pozn.:- ručička palivoměru už ležela na E (empty).
- docela mi vadí, že palivoměr ukazuje pořád, i při vypnutém klíčku - signál pro případné zloděje benzínu.
Jazdil som na stalu "EMPTY" niekolko kilometrov s trvalo rozsvietenou kontrolkou a ostalo mi tam tak 5 litrov benzinu. Uplne postacujuce. Faktom je, ze ten palivomer je lakadlo pre zlodejov, ale som kludny, lebo ten moj Getz sotva vylezie na vyssi chodnik bez hnusneho zvuku predneho spojlera a nieto aby sa tam este niekto pchal pod auto s hadickou a lavorom.
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od venousek »

V prosinci jsem jel z fotbalu z Hamburku. Jak se ručička palivometru přehoupla směrem dolů přes polovinu, začal jsem se shánět po pumpě. Když jsme konečně jednu našli, ručička byla na ukazateli 1/4, a u cedule "Raststation" byla Nächste tankestelle 67 km. To jsem říkal, že vydržíme. Když jsme ujeli těch 67 km, ručička už se blížila poměrně silně k hodnotě "E" a benzínka furt nikde. Tak jsem zvolnil a čekali jsme na smilování. Benzínka byla až po asi 30 km, kdy už byla ručička silně pod nulou, asi na dvě tloušťky ručičky. Říkal jsem si, že už jedeme jenom na výpary. U pumpy jsem nabral plnou, do druhého vypnutí pistole. Hádejte, kolik se tam vešlo benzínu. 37 litrů - takže nádrž podle ukazatele vyjetá do sucha, a v nádrži ještě 8 litrů. Na to bych dojel až někam do Teplic... :lol:
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Edward88 »

... a este jedna pripomienka, v zaruke som si uplatnil opravu plavaku v benzinovej nadrzi. Proste blblo mi to tak, ze rucicka chodila od jednej strany po druhu, v pohode pri plnej nadrzi zastala v polovici, na pol dna si lahla do polohy empty a nakoniec sa priklincovala na plnom stave. Chybny plavak vymenili a odvtedy je pokoj. Chcel som tym len povedat, ze je dost diskutabilne, kde vlastne zacina svietit zlta kontrolka, kolko tam vlastne naspodu este je. Moj nazor je taky, ze na vypary jazdit nic moc, lebo ten zbytok, co tam ostal, tak moze mat dost vysoky obsah vody, hlavne v zimnych mesiacoch, ked sa kondenzuje na stenach nadrze. Jedinym chlacholidlom je to, ze sa to pri jazde vsetko s tou vodou premiesa a spaluje rovnomerne. Nu, celkom presne sa to aj tak neda povedat, a vobec, davaju nam vydajne stojany na cerpackach tolko, za co si zaplatime? Nova tema na otvorenie novej diskusnej stranky....
Hyundai Getz 1.1 3HB r.v. 2003 Potomac Blue *** Edo, Bratislava ***
Zdeněk-stříbrný Getz
*
Příspěvky: 22
Registrován: 08 pro 2005, 19:38

dojezd na palivovou reservu

Příspěvek od Zdeněk-stříbrný Getz »

Zdravím,chtěl jsem taky zjistit,jak daleko dojedu,jeli jsme na chalupu do Pardubic a na dálnici nám to začalo svítit,měl jsem z toho strach,že nedojedu,ujeto jsem měl 530 km,tankoval jsem při 550 km a v nádrži bylo ještě 8,5 l.
Mám najeto 6500 km a spotřeba mírně klesá,loni jsem měl 7,2 l a letos max.6,9l ve třech lidech a na dálnici do 130 km.
Zdraví Zdeněk :lol:
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Hladovy oko

Příspěvek od XMira »

Zrovna dneska jsem krmil Otesanka. Od vcerejska jsem najezdil po meste tak 15km s oranzovou kontrolkou a dneska jsem natankoval 37l. Takze by clovek mel po rozsviceni kontrolky ujet v pohode jeste 100km.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“