audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

rokolo píše:Teda vy jste nějak rychlý. Já jsem ty zadní dělal celé odpoledne. Je ale pravda, že jsem vše dělal v klidu a pomalu, abych něco neulámal. Potom jsem řešil utěsnění a uchycení reproduktorů, protože nešlo použít původní šrouby. Teď bych to uchycení udělal úplně jinak, ale už se mi to nechce předělávat. Ale jinak spokojenost....jak už jsem psal v dřívějších příspěvcích 8)
Jak rychlý? :) Naštuduješ v manuálu jak a kde to drží a hurá na to. Mám sice garáž, ale bez topení mimo barák a tak je tam stejně jako venku, akorát tam neprší a nesněží - tak holt sebou musíš mrsknout když u toho nechceš nastydnout.
Připojil jsem to přes origo konektory - ty jsem musel napájet doma v dílně, aby mi to nechladlo.

Už jste někdo dělal repráky v předních dveřích? Mám sice z manuálu vytisknuté kde tapec drží, ale je tam ještě že se musí odmontovat ten trojúhelníček u zrcátka. Je to potřeba - v manuálu je vyobrazené manuální sežizování zrcátka a naši Accenti mají elektriku?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: audio

Příspěvek od ceme »

Tak čo sa týka tých predných repro si to daj v servise lebo to bude hodinka práce a to je tak 600 CZ a máš to 100% spravené bez problému niekedy je to lepšie riešenie než sa tam trápiť a niečo ulomiť :hyu:

cert píše:
rokolo píše:Teda vy jste nějak rychlý. Já jsem ty zadní dělal celé odpoledne. Je ale pravda, že jsem vše dělal v klidu a pomalu, abych něco neulámal. Potom jsem řešil utěsnění a uchycení reproduktorů, protože nešlo použít původní šrouby. Teď bych to uchycení udělal úplně jinak, ale už se mi to nechce předělávat. Ale jinak spokojenost....jak už jsem psal v dřívějších příspěvcích 8)
Jak rychlý? :) Naštuduješ v manuálu jak a kde to drží a hurá na to. Mám sice garáž, ale bez topení mimo barák a tak je tam stejně jako venku, akorát tam neprší a nesněží - tak holt sebou musíš mrsknout když u toho nechceš nastydnout.
Připojil jsem to přes origo konektory - ty jsem musel napájet doma v dílně, aby mi to nechladlo.

Už jste někdo dělal repráky v předních dveřích? Mám sice z manuálu vytisknuté kde tapec drží, ale je tam ještě že se musí odmontovat ten trojúhelníček u zrcátka. Je to potřeba - v manuálu je vyobrazené manuální sežizování zrcátka a naši Accenti mají elektriku?
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Někdo tu ty přední měnil a přidal k tomu i foto, ale pro mne to moc srozumitelné nebylo :D tak jsem od toho upustil. Musíš hledat........
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

rokolo píše:Někdo tu ty přední měnil a přidal k tomu i foto, ale pro mne to moc srozumitelné nebylo :D tak jsem od toho upustil. Musíš hledat........
No, už jsem hledal, ale našel jsem jen zadní. Projdu to ještě jednou.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Je to ve vlákně "13", ale mně se tam ty obrázky už nezobrazujou...... Mám je myslím někde uložené, tak bych ti je mohl poslat, ale moc vypovídající nejsou.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

rokolo píše:Je to ve vlákně "13", ale mně se tam ty obrázky už nezobrazujou...... Mám je myslím někde uložené, tak bych ti je mohl poslat, ale moc vypovídající nejsou.....
Super, to bys byl hodnej, o víkendu se na to chci vrhnout....
mail: cert@seznam.cz
Díky
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Posílám......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

Zdar, takže dneska došlo na přední repro. Rozborka dveří šla poměrně hladce. Montovali jsme s kamarádem v jeho garáži, protože tam topí. Venku to teď dělat nedoporučuju. Jinak co se reproduktorů týká, tak vzadu jsou opravdu 6x9 palců a padnou tam úplně přesně. Ale vepředu je nějaký atyp a klasické 165 mm tam teda fakt nepasujou ani roztečí připevňovacích děr. Takže přišla na řadu lidová tvořivost a nakonec se zadařilo, ale ne úplně ideálně - na druhou stranu to není vidět takže pohoda. Každopádně zvukově je výsledek perfektní. Ty origo šroty jsou teď nahrazeny reproduktory MAGNAT ULTRA S 162 (přední) a MAGNAT EDITION 693 (zadní). Hraje to na origo integrované rádio velice pěkně. Připojuju fotky, jak to probíhalo. Případný dotazy rád zodpovím.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: audio

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Hmmm, dobrá práce i vynikající fotodokumentace =D>
Asi se do těch předních taky pustím.
Díky tomuto návodu to půjde lehce...díky čerte!!! [-o< =D>
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: audio

Příspěvek od ceme »

Naozaj skvelá dokunetácia dakujem. Vdaka tebe to už teraz bude naozaj hračka. :P :hyu:
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: audio

Příspěvek od Vilda »

Certe parádní práce a parádní fotodokumentace !! Tak, takhle má vypadat správný návod ... a s reprákama udělám hned i ledky do ovládačů oken. Jen to jaro kdyby už přišlo :? Škoda, že si nejde poslechnout, jak to hraje. Certe, díky.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

No, rád předvedu - když budete mít někdo cestu po D1 přes Vysočinu, tak dejte mi dejte včas vědět (SZ) a na exitu Humpolec sjeďte a směr Pelhřimov (cca 17 km). Dáme pokec, probereme detaily montáže a poslechneme... :wink:
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: audio

Příspěvek od Vilda »

Tak, stačil mi pohled na Tvojí fotce, na ten papírovej šunt, co tam dávají Turci a je mi jasný, že ten poslech, je o něčem jiným :D . V úterý ráno je pojedu koupit ( pořídím si ty samý, co máš Ty ) a jak se oteplí, tak na ně vletím ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od cert »

Vilda píše:Tak, stačil mi pohled na Tvojí fotce, na ten papírovej šunt, co tam dávají Turci a je mi jasný, že ten poslech, je o něčem jiným :D . V úterý ráno je pojedu koupit ( pořídím si ty samý, co máš Ty ) a jak se oteplí, tak na ně vletím ...
OK, já jen kdyby někdo z klubáků jel kolem a měl zájem...
Kupoval jsem přímo z tohoto obchodu tyhle:
http://www.autoradia.biz/produkt/508/ma ... -s162.html
http://www.autoradia.biz/produkt/949/ma ... n-693.html
Zadní pásnou naprosto perfektně - použiješ původní šrouby. S předníma je potíž, originály jsou asi o 5mm na průměru menší a jsou chycený třema šroubama po 120 st. rozteč. Prostě budeš muset do Magnatů vyvrtat jednu dírku a dvě propilovat. Pak musíš použít delší šrouby (přiložený k repro - původní jsou krátký). Jeden šroub je ale nutný asi o cca5 mm zkrátit, aby nedřel o dveře. Prostě reproduktor nedosedne přesně na tu plastovou přírubu. Zkrátka u předních repro musíš zapojit tvořivost. Mám to udělaný tak, že tam případně můžu kdykoliv dát zpátky ty původní repráky bez toho, aby to někdo poznal. Vrtačka, svěrák pilník a bruska na zkrácení šroubů jsou nutný !
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

No paráda =D> , to je presně návod jak pro blbý.....teda pro mne :D Ne že bych si nedokázal většinou poradit, ale jsem raději, když vím do čeho jdu.......tak díky.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“