Naprasklé čelní sklo?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Garen »

Tak jsem umýval včera okna u mýho hyundaie a jak jsem měl zvednutej stěrač, tak se nějak přetočil a spadnul na čelní sklo, no prostě jak je na tom skle položenej tak akorát že tou ocelovou stranou na to spadl...
A teď když se podívám, tak mám na skle jakoby šrám po celé délce toho stěrače.
Myslíte, že je to velkej problém, že to budu muset vyměnit, nebo se nemůže nic stát?
Dík.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Reklama
 

Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Garen »

Pls poraďte někdo.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Uživatelský avatar
broža
**
Příspěvky: 280
Registrován: 10 říj 2008, 11:33
Bydliště: Bohušovice nad Ohří

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od broža »

asi by bylo dobre upnout fotku at vidime jak moc je to skrably ...ale myslim ze by ti sklo nemelo prasknout po klepnuti steracem ,i kdyz clovek nikdy nevi :roll:
:hyu: Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 84kW r.v.1996 zelená metalíza

Seat Cordoba 1.8 červená metalíza r.v.1999 R.I.P 2010

VW Passat Variant 1.9 TDI 85kW r.v2000
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Rybář »

Musíš to sledovat, jestli se ti při jízdě bude prasklina dál rozšiřovat, tak je zle. To sklo se asi samo od sebe nevysype, ale stejně je potřeba ho vyměnit. Jo, a hoď sem tu fotku
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od kibut »

Mozno je to len skrabanec..
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Seemann »

může ti dál prasknout (např. mrazem), ale rozhodně se ti nevysype. ](*,) vždyť je uprostřed fólie!!!
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem jel v lete za audinou, poslal mi kaminek, dneska je z toho 20cm prasklina a furt s tim jezdim..v cervnu delam technickou, ackoliv mi to projdei s prasklym sklem, radeji uz to necham vymenit - nove okno je nove okno...jen si musim sjednat pojisteni predni skla, coz by taky melo byt ok.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Jura »

Taky řeším zrovna podobný problém. Stala se mi neuvěřitelná věc, zřejmě mi přimrzla část gumičky stěrače u řidiče, a při puštění se "vyškubla" z posledního ramene a to mi opsalo krásnou kružnici na skle . Nechápu, jak je to možné, to tam snad kluci dělají ty skla z plexi? Celkem slušná rýha, dá se o ní i zachytit nehtem. Když jsem na netu hledal co stím, narazil jsem na opravnou "houbičku" na škrábance, Glass Scratch - sada k odstranění škrábanců za 478 Kč : http://www.netpraha.cz/net01.html
Pokud to máš prasklé, dají se praskiny v opravnách zalepit s vystavením certifikátu bys měl projít i STK, ale otázka je na kolik vyjde oprava a pořízení nového. Pokud se prasklina neopraví, česem se zvětšuje. V mém případě stojí výměna čelního skla i s prací cca 8tis. mám připojištění Generali do hodnoty 5tis.+min. plnění 500,- pokud bych chtěl vyšší pojistnou částku, musel bych platit namísto 500,- 1200 ročně. Nevíte, jak jsou na tom jiné pojišťovny? Zvažuji, že kvůli tomu přejdu jinam.
Ještě přemýšlím o pořízení bezramínkových stěračů, nevíte někdo, zda existují adaptéry namísto současných?
___________________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Naposledy upravil(a) Jura dne 01 úno 2009, 16:50, celkem upraveno 1 x.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Hardcam »

Opravu mi neudelaji, ani jsem to nezkousel. mi pouze tupky. A opravovat to nechci, ta ryha nezmizi, coz by me stvalo koukat na to porad. Uz si to nejak zaridim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
¨Cobra 1
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 pro 2008, 15:54

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od ¨Cobra 1 »

Hardcam píše:Ja jsem jel v lete za audinou, poslal mi kaminek, dneska je z toho 20cm prasklina a furt s tim jezdim..v cervnu delam technickou, ackoliv mi to projdei s prasklym sklem, radeji uz to necham vymenit - nove okno je nove okno...jen si musim sjednat pojisteni predni skla, coz by taky melo byt ok.
Jako nápadje to dobrý s tím pojištěním,ale na to okno se většinou jezdí koukat pracovník z pojišťovny a nafotísi ho i se značkou tvého auta.Tak že pokud jsi neměl pojištění dříve,nežli ti luplo čelní sklo,tak tito bude prd platný,protože ti tonikdo nepojistí. Jinak pokud máš na skle už jednu prasklinu,a teď druhou,vůbec bych neváhal a vyměnil ho za nové,protože můžeš potkat ještě jeden odhozenej kamínek a taky můžeš při jízdě vidět jen pavouka ve skle a silnici zaručeně neuvidíš.Je to pouze můj názor,ale z mé reálné zkušenosti.Pak už máš jen co dělat,aby jsi udržel auto na silnici,kterou vidíš jen matně přes toho pavouka ve skle.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Hardcam »

Mam pouze jednu prasklinu cca 20cm a pojisteni uz mam zarizene. Dnes se uz nefoti, pouze vizualni prohlidka. Pojistovna se kryje tim, ze do pul roku mas kryti 30%. Technicka mi vychazi na cerven, kam jeste pujdu s tim prasklym sklem. Nekdy v zari to necham vymenit nebo si holt zaplatim tech 30% a udelam to nekdy pristi mesic.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam otcovi sa stalo detto, nechali sme to vsak hned fixovat firmou ktora to opravuje... Stalo to 700Sk aj s certifikatom. Vidno tam ze je to skrabnute ale nebude to dalej praskat, co si myslim ze je akceptovatelne. Borci povedali ze ten certifikat sa predlozi na STK, ze to tak funguje bezne. Kamosa s prasknutym sklom na oktavii (mal to kusok nad pravym stieracom) vratili z technickej, ze si to musi vymenit.. takze pocitam ze ak ich nebudes nejak "motivovat" zrejme neprejdes

Taketo veci treba riesit co najskor a nenechavat "odlezat" najma nie v zime
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od Hardcam »

Hardcam: neboj, vim, jak to na STk chodi...ale nikdy jsem tam fyzicky nebyl.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od mirpie »

mám povinný u ČSOB i s připojištěným sklem. Co to auto mám (lehce přes rok), mám už třetí sklo, na kamínky mám neskutečnou smůlu. Poprvé jsem sklo měnil za svý, kdy jsem ještě neměl připojištění skla, vyšlo to s prací na 4995CZK (Coupé 97). Tak jsem zajel na pojištovnu a nechal si sklo připojistit s krytím 5000CZK se spoluúčastí 500CZK za 498CZK ročně. Pět dní před cestou k moři se mi v zorným poli u řidiče vytvořila z 1cm oděrky 20cm prasklina. Obvolával jsem autoskla, kdo zakolik to udělá s krytím přes pojištovnu a pod 7000CZK to nikde něšlo. Nakonec jsem našel malého soukromníčka, že mi to udělá za 6500CZK, tedy 1500CZK jsem doplácel... Ted to mám připojištěné s krycím limitem 10000CZK za asi 890CZK ročně, spoluúčast stejných 500CZK.

Něvěděl jsem, že s krytím přes pojišťovnu si opravář vždy řekne více, než když to platí dotyčný "za svý cash"
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Naprasklé čelní sklo?

Příspěvek od black_sheep »

tohle už chtějí hlídat, protože to je běžná praxe - bohužel. :| díky za info, zrovna sjednávám pojištění na sklo tak dám limit 10.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“