Sonata versus I30..

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Sonata versus I30..

Příspěvek od pája22 »

Zdravím Íčkaři!
Tak dnes jsem zatlačil slzu v oku :cry: , prodal jsem totiž naši Soňu 2,5 V6 GLS s LPG vstřikováním, no a od zítřka začínáme jezdit naši novou I30 1,crdi...
Íčko zatím sám hodnotit nemohu, zatím jsem s ním moc nenajel, ale na Sonatu z téhle výbavě a hlavně s automatem budu asi vždy s nostalgií vzpomínat, prostě pohodový kočár 8) se vším všudy...
Ale, čo bolo, to bolo, nové je nové, takže už se těším na první zkušenosti z I30...
V sobotu jsem si tam přehodil " lepší " žárovky, vyměnil jsem jak potkávačky, tak dálkové, obešlo se to bez úplné demontáže světel z auta, stačilo vyhodit ty 3. šrouby co světlo fixují a potom světlo vytáhnout o cca 3 cm vpřed, pak už se daly žárovky s trochou šikovnosti vyměnit. Je ale pravda, že na cestě bych tuhle výměnu provozovat nechtěl....
Jinak světla teď svítí podstatně líp...
Ještě uvažuji, že si nechám domontovat na blinkry modul trojího bliknutí, jezdím totiž dost často po dálnici a při přejíždění z pruhu do pruhu je tohle docela prima vychytávka..
No a určitě mi bude chybět tempomat, na ten jsem si totiž jak Sonatě tak v S80 (tu jsem měl před Sonatou), zvykl a je to moc prima věc, ale určitě za něj nehodlám vysolit 13 tisíc, to se raději obejdu...
Tak ať Vám to jezdí ať nám naše nové I30 dělají jen samou radost! :D Ahoj. pája22
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od Hardcam »

Clovece, tak me napada, S80 neni zrovna stare auto, proc jsi S80 prodal?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od De&d »

pája22 píše:Zdravím Íčkaři!
Tak dnes jsem zatlačil slzu v oku :cry: , prodal jsem totiž naši Soňu 2,5 V6 GLS s LPG vstřikováním, no a od zítřka začínáme jezdit naši novou I30 1,crdi...
Íčko zatím sám hodnotit nemohu, zatím jsem s ním moc nenajel, ale na Sonatu z téhle výbavě a hlavně s automatem budu asi vždy s nostalgií vzpomínat, prostě pohodový kočár 8) se vším všudy...
Ale, čo bolo, to bolo, nové je nové, takže už se těším na první zkušenosti z I30...
V sobotu jsem si tam přehodil " lepší " žárovky, vyměnil jsem jak potkávačky, tak dálkové, obešlo se to bez úplné demontáže světel z auta, stačilo vyhodit ty 3. šrouby co světlo fixují a potom světlo vytáhnout o cca 3 cm vpřed, pak už se daly žárovky s trochou šikovnosti vyměnit. Je ale pravda, že na cestě bych tuhle výměnu provozovat nechtěl....
Jinak světla teď svítí podstatně líp...
Ještě uvažuji, že si nechám domontovat na blinkry modul trojího bliknutí, jezdím totiž dost často po dálnici a při přejíždění z pruhu do pruhu je tohle docela prima vychytávka..
No a určitě mi bude chybět tempomat, na ten jsem si totiž jak Sonatě tak v S80 (tu jsem měl před Sonatou), zvykl a je to moc prima věc, ale určitě za něj nehodlám vysolit 13 tisíc, to se raději obejdu...
Tak ať Vám to jezdí ať nám naše nové I30 dělají jen samou radost! :D Ahoj. pája22
Co to je "lepší žárovky"? Značku, typ, barvu, vůni prostě napiš to, pleas.
i30 1.4 Cmf KimShit
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od matysekul »

Tak ti gratuluji a přeji spoustu klidných a bezpečných kilometrů.

@De&d:Taky jsem dal lepší žárovky.Koupil jsem v Ústí Osram Silverstar za 360,-/sada.A svítí to fakt líp.Jak dlouho vydrží je otázka.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od pája22 »

Hardcam píše:Clovece, tak me napada, S80 neni zrovna stare auto, proc jsi S80 prodal?
Ahoj!
Při tahání karavanu mi klekla převodovka.., vyměnil jsem ji za jinou , auto prodal a už o S80 nechci ani slyšet..
Jinak, jak jsem se později dozvěděl od dealera nebyl jsem první ani poslední kdo měl u S80 problém s manuální převodovkou..(mě začala vyskakovat 4, ale běžně prý vyskakují i 5..), nová stála cca 55 000, řešil jsem to starší z V70, takže oprava za 20 a auto jsem raději prodal, protože představa, že by se mi to samé mohlo stát znovu mě zrovna netěšila..Jinak autíčko je to suprovní a svezení je taky supr, ale nesmí se ti nic kazit, jinak dáš za opravy ranec, a to jsem zvyklý si na autě udělat hodně věcí sám.
Zdar
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od pája22 »

De&d píše:
pája22 píše:Zdravím Íčkaři!
Tak dnes jsem zatlačil slzu v oku :cry: , prodal jsem totiž naši Soňu 2,5 V6 GLS s LPG vstřikováním, no a od zítřka začínáme jezdit naši novou I30 1,crdi...
Íčko zatím sám hodnotit nemohu, zatím jsem s ním moc nenajel, ale na Sonatu z téhle výbavě a hlavně s automatem budu asi vždy s nostalgií vzpomínat, prostě pohodový kočár 8) se vším všudy...
Ale, čo bolo, to bolo, nové je nové, takže už se těším na první zkušenosti z I30...
V sobotu jsem si tam přehodil " lepší " žárovky, vyměnil jsem jak potkávačky, tak dálkové, obešlo se to bez úplné demontáže světel z auta, stačilo vyhodit ty 3. šrouby co světlo fixují a potom světlo vytáhnout o cca 3 cm vpřed, pak už se daly žárovky s trochou šikovnosti vyměnit. Je ale pravda, že na cestě bych tuhle výměnu provozovat nechtěl....
Jinak světla teď svítí podstatně líp...
Ještě uvažuji, že si nechám domontovat na blinkry modul trojího bliknutí, jezdím totiž dost často po dálnici a při přejíždění z pruhu do pruhu je tohle docela prima vychytávka..
No a určitě mi bude chybět tempomat, na ten jsem si totiž jak Sonatě tak v S80 (tu jsem měl před Sonatou), zvykl a je to moc prima věc, ale určitě za něj nehodlám vysolit 13 tisíc, to se raději obejdu...
Tak ať Vám to jezdí ať nám naše nové I30 dělají jen samou radost! :D Ahoj. pája22
Co to je "lepší žárovky"? Značku, typ, barvu, vůni prostě napiš to, pleas.
Jo, mrknu na krabičky a už bude chvilka písnu..
pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sonata versus I30..

Příspěvek od pája22 »

matysekul píše:Tak ti gratuluji a přeji spoustu klidných a bezpečných kilometrů.

@De&d:Taky jsem dal lepší žárovky.Koupil jsem v Ústí Osram Silverstar za 360,-/sada.A svítí to fakt líp.Jak dlouho vydrží je otázka.
Ahoj!
Dík za gratulaci, doufám že budem spokojeni a časem budem moct zpětně říct, že to byla dobrá volba!
Tak ať nám to jezdí!!
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“