ručka

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

ručka

Příspěvek od bohdees »

Po delší době Vás opět zdravím, tento měsíc mám udělat technickou, tak jsem za známým přijel do servisu, zvedli jsme to a zkoušeli brzdy, a světe div se, když zatáhnu ruční brzdu, levé kolo je zaseklé jak přibité, což je v pořádku, ale s pravým mužu normálně otáčet ...
když jsem koumal kotouč, bylo vidět, že není bržděný, byla na tom vrstvička rzi ..
bylo mi řečeno, že klasicky sjeté destičky, jen pro jistotu se ptám, když koupím destičky, budu mít pokoj? nebo myslíte že budu muset investovat pát tisíc do nového kotouče? Asi by bylo lepší , kdybyste to viděli, ale třeba někdo někdy měl podobný problém. Jinak ručka mi zabírá až hodně nahoře, a v prudším kopci to neudrží, musím to konečně vyřešit.
Děkuji a přeji mnoho kilometrů bez úkmy na zdraví a majetku, a ať vám vaše hyundajátka co nejdýl vydrží :)

Bohdan, sonata 1995, 2.0; 102 kw
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: ručka

Příspěvek od cypisek »

No kdyz mas na kotouci rez, tak to ti prece nefunguje brzda vubec - a nejen rucka :roll: takze rozebrat rozhybat, a jestli novy kotouc? zalezi v jakem je stavu jak moc je zedreny
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: ručka

Příspěvek od Lhoty »

Měl sem stejný problém na lantře, pomohlo rozebrat a vyčitit brzdič(stačilo to plovoucí uložení)
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Dodo
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 úno 2009, 06:07
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: ručka

Příspěvek od Dodo »

Přesně jak píše cypísek: když to máš orezlé tak to nejde vůbec. Rozebrat a vyčistit. Možná změřit posuvkou tloušťku kotoučů. Může být i zatuhlé lanko i když tam je vyrovnávací třmen. Ale když se to rozebere tak hned bude vidět jestli to je jen zaseklé (jak píše Lhoty) či sjeté. Záleží kolik to má na těch destičkách nalítáno. Dopředu bych nic nekupoval. Přikládám i 2x návod na rozebrání, kontrolu, seřízení a montáž. :D
Přílohy
Rear Disc Brake.rar
A ještě jeden
(106.98 KiB) Staženo 88 x
Parking Brake.rar
Návod v RARu po rozbalení v PDF
(75.66 KiB) Staženo 85 x
Dodo
Škoda Octavia II, 1.9 TDI PD, 77kW motor BKC, 4x4 a pár úpraviček :-)

Prodám:
Letní 4ks Michelin rozměru: 205/60 R15 91H na originál kolech + originál nikdy nejetá rezerva
Zimní 2ks Continental a 2ks Unigom Montreal obojí rozměru 195/65 R15 91H
Odpovědět

Zpět na „SONATA“