Odhlučnění

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

odhlučnění kufru

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

nechtelo se mi zakladat nove tema tak to pisu sem.

Zacnu tim co mi vadi, zda se mi, ze pri vyssich rychlostech je slyset ze zadu vozu narustajici hluk. Nemyslim tim loziska nebo tak, ale pripada mi to jako pneumatiky (letni/zimni/vyvazene stejne) je to jako kdyz jsem ve Felde vyndal zadni plato. Coz mne utvrzue v tom, ze se nekde "usetrilo" na odhlucneni zadnich podbehu a vubec v kufru.

Fleda mela plato dvojte, Getz ma jednoduche, to taky asi moc nepohlecuje :cry:

Takze se ptam jestli jste to nekdo resil a jestli jste nemel sundane plastove oblozeni kufru? Jestli ano, je pod nim neco? Ze bych to polepil odhlucnovaci hmotou ...

A pripadne jak se oblozeni sundava...

Dik....
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Reklama
 

Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Já to sundané měl. Je to nehezká práce. Žádné odhlučnění tam není a místa kam by se dalo nalepit je tam spousta, takže s chutí do toho.
Jak se sundává?
Odklop sedačky, odšroubuj každý šroub který uvidíš (spodní úchyt pásu, dva v podlaze na každé straně a v zadním plastu který kryje práh kufru) a pak už jen opatrně trhej... :? Kromě klasických plastových kloboučků (kterými drží například tapecírung dveří), tam jsou takové kovové sponky, přímo zasunuté do plechu karosérie (mimochodem zdroj všech pazvuků z kufru se linoucích :x ) a ty drží proklatě dobře. Chce to trpělivost a i jistou dávku štěstí, aby se nic neulomilo.
Víc bohužel poradit nemůžu.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

proc?

Příspěvek od ROOOM »

Hele a proc si to vlastne rozebiral ty? .... odhlucnoval si se? :wink:

Jinak super ... dik za odpoved ... az se otepli jdu NATO.... to musi sakra pomoc.

Jinak o tech kovovyhc sponach vim ... strikal jsem je WDckem jen pri odtazenych plastech, ale ted to shodim cele.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Zapomněl jsem v tom výčtu upevňovacích šroubů zmínit ještě dva (po každé straně jeden) u spodního úchytu bezpečnostního pásu. Ale na to bys určitě přišel sám.
Proč? Protože jsem se chtěl podívat na zdroj pazvuků pěkně zblízka a byl jsem zvědavý co za těmi zpropadenými plasty vzadu je. Bohužel jsem neodhlučňoval, nebyl čas, ani materiál :(
A propó, čím to budeš odhlučňovat Ty?
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

cim?

Příspěvek od ROOOM »

jeste nevim presne ale asi koupim metraz od MIKRy ...
http://www.mikra.cz/

TAPAJOmat ... je na tohle zbytecnej ... to az s dverma ...

v nejhorsim to vycpu molitanama, ale to je prasarna :?

ted pres zimu na to peču ...jediny co sem udelal ... odsrouboval sem ty nemozny kovovy haky na vnitrni strane nakladove hrany ... jsou na uchyceni site dokufru a mne tam v posledni dobe nesmirne... s...ly :evil:
tak sem si udelal radost .. :wink:

ale na ten kufr se chystam. Pak (jestli mi dorazi) automatika na svetla a chtel jsem si dodelat cerveny svetylka do prednich dveri a do prihradkz pred spolujezdcem.

No sem se nejak rozepsal ... mam chripku a uz mi z toho lezeni hrabe ... á 5min. refreshuju Hyndai web :wink:
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Tak brzké uzdravení přeji...
:lol: Jo, ty kovové nesmysly letěly okamžitě pryč... to je taky konstruktérský nápad.
Mikra... hm, je dobrá, ale drahá.
Opět se musím ptát, kde bereš tapajomat??? A za kolik?
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Re OndraRS: Nech to na jaro, můžem to dělat souběžně, docela se mi ten nápad odhlučnění zalíbil, a k tomu budu mít rozkuchané dveře kvůli servům.

Ten tapecírung zkusím asi klidně ten ze stavebnin, beztak je to to samé, jen za rozumnou cenu. Toto předpokládám ty neuznáváš, tak aspoň vyzkoušíme jaký bude rozdíl.

Jen přemýšlím, jak tady všichni mění repro, jestli to nemám taky teda udělat :roll:
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
vipe

Příspěvek od vipe »

Mirelon je dobrá volba, sonduju to a až posbírám informace tak to vodhlučním taky hlavně pátý dveře a kufr.
K motoru taky něco. :lol:

Obrázek

:P
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Já už dosondoval. A koupil. A Mirelon. A myslím, že je to dobrý, uvidíme co montáž.
Je to v rolích, v šířce 1m. Tloušťky různé. Koupil jsem tl. 10mm, cena za metr běžný 94,- s DPH. Lepí se to prý Chemoprénem, pokud možno v ploše, ne bodově. Prodává se ještě s jednostranou PVC fólií nebo hliníkovou fólií - pak je cena u 10mm tloušťky cca 120,- za metr. Vše je i ve variantě se samolepící vrstvou na jedné straně - jako samolepka, to je pak u kterékoliv vatianty dalších 120,- na metr dražší.
Má to téměř nulovou nasákavost, vypadá to jako napěněnější karimatka. Pokud se mi osvědčí tato varianta ve dveřích, tak bych asi koupil kus s Al fólií a s tou samolepkou na ten kufr.
Zatím díky za tip. :idea:
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Paráda!!!
Po tomto pasu už strašně dlouho a nemůžu nikde nic sehnat. Benedikt-kdes to koupil??? Já chci taky a pak to můžem začít společně rozdělávat. Zajedem do lele...
Getz 1,3 MAX
vipe

Příspěvek od vipe »

Tak jsem objednal Mirelon Tl.10 samolep s hliníkovou folií 225,- Kč/m2 plus poštovný. Bude se obkládat. :D
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

To OndraRS: Vygůglil jsem si výrobce, jeho ceny, pak prodejce "Nekap" v Brně a jeho ceny a vhledem k nepatrnému rozdílu si tam zajel omrknout co mají skladem. Nemají stále vše, nakonec jsem si vybral tu 10mm bez ničeho a ta byla.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Taky chci odhlučnit svou lantru a pořad špekuluju čim.Našel ksem jeden zajimavej odkaz www.dynamat.cz asi ta izolace bude dobra ale ta cena
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Dráček
**
Příspěvky: 170
Registrován: 09 úno 2006, 16:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dráček »

Ty ceny, ty teda jsou :)
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 1998 - RIP 10.9.2007 kolem 2 hodiny rano
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 2000 (2001 uvedeno do provozu) Facelift - Aktualne funkcni :)
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Jo, tuto firmu znám. Stejně tak i člověka, co za vytlumení Felicie Combi dal 20 tisíc, ale bylo to skutečně znát. Myslím že pro potřeby výše popsané bohatě postačí Mirelon.
Je nutno si také uvědomit, zda-li se bavíme o rezonanci, nebo útlumu hluku.
Getz 1,3 MAX
Odpovědět

Zpět na „GETZ“