GETZ 1.4 a ventilator

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od clovek »

Zdravim majitelov Getza.

Mam otazku o ventilatore. Idem po meste, pridem domov, vystupim, cuvam do garaze a spusti sa mi ventilator na chladenie. Cervena kontrolka teploty motora nesvieti, klimatizacia vypnuta, auto cerstvo nove. Je to normalne, ze po par sekundach cuvania sa spusta ventilator?

Vdaka za radu...
Reklama
 

Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od mylys »

Je to normalni.
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od matko2005 »

pri behani po meste sa moze pustit este aj pred tym ako sa dostane ku garazi :)
ja som si vsimol inu zaujimavu vec.. ked sa pusti a vypnem klucik zapalovania, ventilator sa hned vypne... na inych autach co poznam ventilator huci dalej kym sa motor nevychladi. Pytal som sa na to v servise a povedali ze asi nie je prehriaty natolko aby musel chladit aj s vypnutym motorom.. hmm dufam ze je to tak a nie je to nejaka chyba :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od Amalfi »

Ono celkem zbytecne se chladi voda v chladici, ktera necirkuluje a tudiz nemuze ochladit motor. Takze bezici ventilator po vypnuti motoru je zbytecnost - protoze po vypnuti motoru nebezi ani vodni pumpa.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Fantan
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2009, 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od Fantan »

Mně se to stává skoro vždycky - přijedu ke garáži, vystoupím a než otevřu vrata, rozběhne se ventilátor. Vlezu do toho, přidám plyn, ventilátor ztichne, vjedu, vypnu motor a nic.
Myslím, že je to tím, že jak motor běží na volnoběh, vodní čerpadlo má malý výkon a proto se nahoře u teplotního čidla nahromadí horká chladící kapalina a proto čidlo spustí ventilátor. Jakmile se motor znovu roztočí, čidlo je obtékáno chladnější vodou a ventilátor vypne.
Neměl jsem nikdy (ani u moře v Chorvatsku ve velkých vedrech) problém s chlazením.
Kolik startů, tolik přistání
Getz 1,4 Dynamic Champion 2006 Hiphop Red
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: GETZ 1.4 a ventilator

Příspěvek od vipe »

Fantan píše:Mně se to stává skoro vždycky - přijedu ke garáži, vystoupím a než otevřu vrata, rozběhne se ventilátor. Vlezu do toho, přidám plyn, ventilátor ztichne, vjedu, vypnu motor a nic.
Myslím, že je to tím, že jak motor běží na volnoběh, vodní čerpadlo má malý výkon a proto se nahoře u teplotního čidla nahromadí horká chladící kapalina a proto čidlo spustí ventilátor. Jakmile se motor znovu roztočí, čidlo je obtékáno chladnější vodou a ventilátor vypne.
Neměl jsem nikdy (ani u moře v Chorvatsku ve velkých vedrech) problém s chlazením.
Vyčerpávající odpověď na téma spínání ventilátoru. =D> Je to normální stav. :D/
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“