Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Kull »

Ahoj lidi, po delší době se tu zas objevuju, protože nemůžu odhlit záhadnou poruchu. Ráno, nebo po delší době stání (studený motor) jede moje SCoupe 1.gen r.v.91 jen na tři válce, po zahřátí se na chvíli chytne a za chvilku začne pčíkat do výfuku a škube až to není hezké.
Měnil jsem palivo, svíčky, kabely jsou OK, výfuk taky OK, zkoušel jsem naštelovat předstih, kontroloval jsem sání, měnil jsem víko+palec+kondenzátor rozdělovače, kontroloval ventily a nemůžu na nic přijít.
Injektory vypadají taky OK, jehly "cvakají" v pohodě.
Momentálně mám oddeklovaný bok motoru a plánuju si kontrolu časování ventilů (jestli mi rozvoďák neposkočil o zoubek). Ale po odendání horního krytu vypadá rozvoďák více než OK. Odpojil jsme zkusmo lambdu a motor jede úplně stejně. Už fakt nevím, co by to mohlo být. Prosím, poraĎte.

P.S. Při těch záškubech občas slyším takové cvaknutí z míst ECu, napadlo mě, jestli někde nejde jiskra z cívky někam, kam nemá...

P.P.S. Při štelungu předstihu se má připojit terminál nastavení předstihu na zem, nevíte, kterej je ten terminál? Visí mi tam dva kábly a mám podezření na oba, nemáte někdo fotku se zakroužkováním pro blbouna? :o) (hledal jsem to v manuálech, který jsem stáhnul odsud a bohužel jsem neidentifikoval, který z těch dvou to je, mám na nich smazaný popisky)
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od black_sheep »

co tlaky..? zkousels?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Kull »

Tlaky bohužel nemám jak vyzkoušet :o( Poradíte ještě nekdo? Fakt bych nerad, aby mi můj :hyu: umřel :cry:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Yurii »

No osobně se mi to nestávalo ale řiká se že za to prej může vlhko v rozdělovači, jednomu známýmu tohle zase dělaly špatný zapalovací káble.
Ale zkusil bych v první řadě sehnat nějákýho známýho nebo šoupnout dvě kila technikovi v servisu, ať Ti změří komprese.

Pokud to ale motor co je zahřátej nebo nestál přes noc nedělá, zkusil bych omrknout svíčky a kabely.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Kull »

Svíce jsou nový. Ale je nakonec možný, že je to kabelama. 1ka a 2ka naměřím 9-11kOhm a 3ku a 4ku mi vyhodí jako error. Co vím, mělo by tam být lehce přes 11kOhm... Kdyby to bylo tohle, bylo by to super. Dnes budu ještě kontrolovat ten rozvoďák.

Každopádně ta porucha se stupňovala. Z lehounkýho cuk, cuk občas do dnešního stavu, kdy to auto sice v pohodě chytne, běží, ale přijde mi to jako soubor náhodnejch výbuchů.

Jinak ještě jedna věc, nevím, ale myslím si, že to bude taky napovídat, někdy chytne jen na cvrnkntí klíčku a někdy musím točit docela dlouho...
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Kull »

Tak to byly kabely. 3ka a 4ka. Někdy, když jsem je měřil, tak OK a jindy zas KO. Takže jsem je zkrátil, nově nakonektoroval, protočil motor a ten běžel jak hodinky. (hlavně, že jsem předtím rozebral půl motoru :o))) )

A díky za rady.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím poraďte - SCoupe jede jen na 3 válce

Příspěvek od Yurii »

Heh nojo, obcas se vyplati zkusit nejdriv to nejmin komplikovany a pak teprve zkouset rozvody a podobny veci :-d Ale hlavne ze jezdi ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“