Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

RadoK píše:...Podla toho co vidim spritmonitor.de, je moja priemerna rychlost (38, 35 a 33)...
Kde tam ta průměrná rychlost je? Já si jí nikdy nevšimnul a ani teď ji nenašel.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od vlado1979 »

oKo píše:
RadoK píše:...Podla toho co vidim spritmonitor.de, je moja priemerna rychlost (38, 35 a 33)...
Kde tam ta průměrná rychlost je? Já si jí nikdy nevšimnul a ani teď ji nenašel.
Úplne vpravo za priemernou spotrebu je BC - board computer. Ak na ňu pôjdeš myšou, tak sa ukáže priemerná spotreba podľa palubného pc aj priemerná rýchlosť.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od RadoK »

oKo píše:
RadoK píše:...Podla toho co vidim spritmonitor.de, je moja priemerna rychlost (38, 35 a 33)...
Kde tam ta průměrná rychlost je? Já si jí nikdy nevšimnul a ani teď ji nenašel.
Moju priemernu mam z PP, na spritmonitor.de je to tak ako pisal Vlado. Stranka to ale nevypocitava (nema z coho), kazdy si to tam musi zadat sam.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Laxius »

Ahojte,

moja spotreba sa zobrazi tiez po klinuti na cislo 8.0 v mojom podpise :) Kazdopadne zacinam ju mat normalizovanu. Nastalo to viacmenej po prvej povinnej prehliadke, potom ako mi vymenili olej a zhruba to bolo pri 6500km.

Uvazoval som uz o priemernej rychlosti, ale v mojom pripade to nema zmysel. Vychadza mi okolo 60km/h, ale je to klamlive, lebo raz za nadrz idem dialnicu BA-ZA alebo trasu BA-LV, kde idem po D1 a R1 a na okrskoch to tiez moc nesetrim a idem tak 110 pokial sa da. No a zvysok nadrze jazdim BA centrum, takze nakoniec to vyzera, ze jazdim okolo 60km/h a spotrebu by som mal mat celkom krasnu, ale pravda je, ze jazdim najma 0-50km/h a potom 90-130km/h.

Skor som zacal teraz zaznamenavat aj pumpy kde tankujem a skusim spravit aspon 5 nadrzi na tej istej pumpe a porovnat to z tohto hladiska radsej.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Dire »

oKo píše:Když jsem reagoval na posledí příspěvek vlado1979, tak jsem se znovu začetl do Silničního zákona a zjistil jsem, že vůbec nerozumím §41 odst.8:
Silniční zákon píše:Pokud hustota provozu na dálnici a rychlostní silnici (1)o dvou jízdních pruzích v jednom směru jízdy vyvolá vznik kolony stojících vozidel, jsou řidiči souběžně jedoucích vozidel povinni před zastavením vozidla vytvořit mezi sebou jeden průjezdný jízdní pruh široký nejméně 3,0 m pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy; je-li v jednom směru jízdy tři a více jízdních pruhů, sníží vzájemný boční odstup řidiči vozidel (2)v levém a středním jízdním pruhu nebo (3)středních jízdních pruzích. Řidiči jedoucí v krajních jízdních pruzích v jednom směru jízdy mohou při vytváření průjezdného jízdního pruhu vjet na krajnici nebo na střední dělící pás. Řidičům ostatních vozidel je vjezd do pruhu pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy a jízda v tomto pruhu zakázána; toto neplatí pro vozidla vlastníka pozemní komunikace a vozidla technické pomoci.
(1) je jasná, volný pruh je uprostřed.
(2) chápu tak, že volný pruh vznikne mezi středním a pravým (když mezi středním a levým se vzdálenost sníží). :?:
(3) chápu tak, že vzniknou dva volné pruhy vpravo a vlevo od těch dvou středních (ve středních pruzích se vzdálenost sníží). :?:
Jak tomu rozumíte vy? Pro mě by bylo srozumitelnější a jednoznačnější, kdyby místo slova sníží bylo zvýší. Pak by volný pruh byl v případě sudého počtu pruhů uprostřed a u lichého počtu vlevo od středního. Nebo znění zákona na http://www.silnicnizakon.cz/zakon/uplne ... -2006.html není správné? A jak do tohoto odstavce zapadá případný odstavnýpruh/pruh pro pomalá vozidla? A nebo se mám vrátit ke staré dobré osmdesátce, když se mi nedaří ty nové předpisy pochopit? ](*,)
Celkem bych právě v této věci měl jasno s ohledem na stav provozu na našich dálnicích.
SRY za OT, s Hyundaiema, natož s i30 to příliš nesouvisí, ale nějaká vazba tu je.
Ja si myslim:
Bod 2 je spravne, vzdy ma vzniknut volny pruh medzi pravym a k nemu najblizsim strednym pruhom
Bod 3 len upresnuje pripad, kedy je viac strednych pruhov (napr. pri 4 pruhoch su 2 stredove): ked je viac ako 3 pruhy, tak sa snizi vzdialnost medzi strednymi pruhmi (tj. pocitajuc zprava mezdi druhym a tretim pruhom), aby opat vznikol volny pruh medzi pravym a k nemu najblizsim strednym pruhom (tj. druhym pruhom zprava).
Je pravda, ze je to zbytocne komplikovane napisane, stacilo by: 'aby vznikol volny pruh medzi pravym a druhym zprava'
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Dire »

P.S. spotrebu mam vysoku, mam ale v poslednej dobe velky podiel mesta. Ak som sam, na dlhe trasy (bez dialnice) mam cca 5.3-5.4l, nizsie sa mi nedari dostat. Diesel si vraj sada po 20 000km, tak uvidime...
Na dialnici za priebezneho nulovani pocitaca kazdych 10km na tachometri znamenalo o cca 0.6-0.8l vyssiu spotrebu (merane na rovinkach medzi Olomouci a Mohelnici).
To len aby som nebol s tymi pruhami na dialnici uplne Off :)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

Dire píše:Ja si myslim:
Bod 2 je spravne, vzdy ma vzniknut volny pruh medzi pravym a k nemu najblizsim strednym pruhom
Bod 3 len upresnuje pripad, kedy je viac strednych pruhov (napr. pri 4 pruhoch su 2 stredove): ked je viac ako 3 pruhy, tak sa snizi vzdialnost medzi strednymi pruhmi (tj. pocitajuc zprava mezdi druhym a tretim pruhom), aby opat vznikol volny pruh medzi pravym a k nemu najblizsim strednym pruhom (tj. druhym pruhom zprava).
Je pravda, ze je to zbytocne komplikovane napisane, stacilo by: 'aby vznikol volny pruh medzi pravym a druhym zprava'
Podle toho bodu tři by vznikly 2 průjezdní pruhy (mezi 1. a 2. a mezi 3.a 4.) - když se zúží nezi 2. a 3.
Zatím jsem si ujasnil to, že odstavný ani připojovací se do počtu pruhů nepočítá, ty musejí zůstat volné tak jako tak.
Díky za reakci.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

Pro moderátory :hyu: : vím, že i tím Silničním zákonem odbočuji od tématu. Na celém fóru jsem ale žádné vhodné nenašel. Nestálo by za to něco založit?
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Tilopacar »

Ahoj, můete mi říct, jestli se dá stopro věřit palubímu počítači, takže můžu v klidu natankovat až když se mi rosvítí ta rezerva že mám ještě palivo na 50km nebo podle toho můžu jezdit až třeba na 20km aniž bych se musel obávat, že skončím na silnici bez paliva ?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od matysekul »

Pro moderátory : vím, že i tím Silničním zákonem odbočuji od tématu. Na celém fóru jsem ale žádné vhodné nenašel. Nestálo by za to něco založit?
Hodit to do pokecu?


@Tilopacar:Jestli se tomu dá stoprocentně věřit,netuším.Ale jestli máš benzínový motor,vem kanystr a vyzkoušej to.Nafťákům nedoporučuji.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

Tilopacar píše:... že skončím na silnici bez paliva ?
Zatím se mi nepodařilo natankovat více než 47 litrů, takže v nádrži zbývalo 6 litrů. Pokud jsem tedy dotankoval do plné. I při těch 47 jsem před tankováním ujel asi 30 km s hladovým okem. Takže zkusím odhadnout, že od rozsvícení by to mělo dát 100km.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

matysekul píše:Hodit to do pokecu?
Asi jo. Jako Silniční zákon obecně. Možná se někdo přidá...
BTW písmo fóra je už se zase obludné.
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od zello »

Tilopacar píše:Ahoj, můete mi říct, jestli se dá stopro věřit palubímu počítači, takže můžu v klidu natankovat až když se mi rosvítí ta rezerva že mám ještě palivo na 50km nebo podle toho můžu jezdit až třeba na 20km aniž bych se musel obávat, že skončím na silnici bez paliva ?
rezerva sa rozsvieti ked PP hlasi dojazd zhruba 90km. Potom PP prestane ratat dojazd ak je mensi ako 50km.
No a potom ako mi to prestalo ratat som este presiel 40 km (upozornujem ze nie ziadne mesto a kopa semaforov) dosiel som na pumpu a dostal som do nadrze zhruba 49 litrov. Uz si presne nepamatam. Ak si zoberiem ze nieco
v nadrzi musi zostat aby sa system nezavzdusnil tak to je asi maximum co som bol ochotny risknut ze kam to az dostanem.

Takze asi tak co sa tyka spolahlivosti PP ohladom dojazdu.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
zdend
*
Příspěvky: 47
Registrován: 16 kvě 2009, 09:45

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od zdend »

Najeto 3500km, 50% dálnice, 20% město, 30% mimo město, průměrná spotřeba se od 2500km ustálila na 6,6-6,7l.
Přijde mi, že průměrná spotřeba je počítána ne od vynulování ale za posledních několik desítek km. Usuzuji tak proto, že i když jsem nevynulovával např. 600 km, tak mi to lítalo docela rychle mezi 6,3 až 7,0l dle způsobu jízdy.
Hyundai i30 1.4 COMFORT, verze 2009 Nošovice, koupeno 8/6/2010
Dříve:
Hyundai i30 1.4 Classic, klima manual, dálkový centrál, Made in Ulsan, koupeno 4/2009, http://www.fotky.zdenda.net/hyundai_i30
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od laufas »

zdend píše:Najeto 3500km, 50% dálnice, 20% město, 30% mimo město, průměrná spotřeba se od 2500km ustálila na 6,6-6,7l.
Přijde mi, že průměrná spotřeba je počítána ne od vynulování ale za posledních několik desítek km. Usuzuji tak proto, že i když jsem nevynulovával např. 600 km, tak mi to lítalo docela rychle mezi 6,3 až 7,0l dle způsobu jízdy.
To ne. Ja kdyz to nenuloval fakt dlouho - zazacatku i 1000 + kilometru, pc uz se ani nesnazil. Mohl jsem jet pianko nebo naopak jak hovado a porad stejna hodnota
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“