Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení

Příspěvek od tom »

suicycomania píše:Tak,Tome,aby si v tom nebyl s těma světlama sám.

O jaký model se jedná, jsou to tyhle???...:
H.jpg
H.jpg (57.21 KiB) Zobrazeno 3061 x
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Reklama
 

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Denní svícení

Příspěvek od Bruno »

Mám pocit, že jsou kulaté nebo se mýlím???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
suicycomania
*
Příspěvky: 91
Registrován: 26 led 2008, 19:23
Bydliště: Sedlec,Č.BUD.
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od suicycomania »

tom píše:
suicycomania píše:Tak,Tome,aby si v tom nebyl s těma světlama sám.

O jaký model se jedná, jsou to tyhle???...:
H.jpg
To je přesně ono, je to HELLA za cenu něco kolem 1600,-.
HYUNDAI ACCENT 1,5 crdi
PEUGEOT 206GT Limited Edition
FORD Pokus

HARLEY-DAVIDSON XL1200N NIGHTSTER
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení

Příspěvek od tom »

suicycomania píše:
tom píše:
suicycomania píše:Tak,Tome,aby si v tom nebyl s těma světlama sám.

O jaký model se jedná, jsou to tyhle???...:
H.jpg
To je přesně ono, je to HELLA za cenu něco kolem 1600,-.

Na ty jsem původně taky koukal, ale nakonec u mě vyhrály LEDky.
Ty co máš mají jednu velkou výhodu, když nesvítí vymění se žárovka a jede se dál, moje téměř neopravitelné...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

joooj toľko stránok ste popísali a o ničom.... Kto nechce nech nekupuje.. kto chce, kúpi si...
Treba fakt dať pozor či sa nejedná o pozičné svetlá. Cena: ja som na www.autodoplnky.cz kúpil 4 ledkové DRL, stáli 1990 CZK... poslali mi do na Slovensko, no problem, lepšiu cenu som nenašiel. Najlepšie ak nemáte hmlovky, tam by pasovali okrúhle drl- to je ideálne. Nemienim debatovať o žiarovkách a spotrebe- nemá to žiadny zmysel, proste som ich chcel a je to po poťahoch jediná vec ktorú som do auta dokúpil a myslím, že už ani ďalšie investície robiť nebudem, tak o čo ide? Mám radosť, že si niečo sám namontujem, dúfam že sa mi to podarí.... a vo tom to jeee... majte sa accenťáci
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Denní svícení

Příspěvek od palčo »

Máme sa. Kto chce, debatuje, kto nechce-nedebatuje. To je každého osobná vec. :lol: [-o< :roll:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

Jasné... mne to ale skôr pripadalo že odporcovia drl dokazujú prívržencom že sú blbci... lebo sa to nevyplatí, lebo je to nelegálne, lebo je to strata času a práca navyše, lebo to nie je bezpečné....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Akcent
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2009, 11:36

Re: Denní svícení

Příspěvek od Akcent »

Halogenové světla pro denní svícení bych nekupoval, ale LED ano. Mám je na autě a věřte mi, že svítí tak jasně, že mě rozhodně nikdo nepřehlídne.
http://www.dennisviceni.cz/dennisviceni ... -SJ287typ2
S normálníma světlama se to nedá srovnat. Montáž jsem si nechal udělat, servis doporučil prodejce. Za 1990 Kc mi to prijde jako dobry kauf :D
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Denní svícení

Příspěvek od Russell »

akcent myslis ze by sa to dalo aj na hyundai coupe ? Lebo ja absolutne neviem kam to tam natrepat :D
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Akcent
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2009, 11:36

Re: Denní svícení

Příspěvek od Akcent »

Russell píše:akcent myslis ze by sa to dalo aj na hyundai coupe ? Lebo ja absolutne neviem kam to tam natrepat :D
Pokud tam máš nějaký mřížky, mělo by to jít. Na tom webu http://www.dennisviceni.cz je u světel plánek, kam je lze umístit dle vyhlášky a taky jejich rozměry. Zkus na to kouknout a pak na předek auta...
jirivymazal
*
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2009, 17:31

Re: Denní svícení

Příspěvek od jirivymazal »

Chlapi, chci si to koupit a namontovat(http://www.levnealarmy.cz/eshop/led-sve ... 6typ2.html). Ještě jsem ale nikde nenašel uspokojivou odpověď na to, jak to zapojit-myslím tím přesné místo. Kde mám přestřihnout drát a jak ho nejlíp najdu, nebo jak jste to sakra zapojili? To si přečtu z obrázku, že zapojení je naprosto "jednoduchý", plus a mínus(po otočení klíčkem) a ještě plus z parkovaček (nebo potkávaček? To je nebo není jedno?) Kde to máte připíchlí na štávu 12V a kde máte propojený třetí kablík se světlama? Na škodovce to bylo jednoduchý, ale tady je všechno ve svazcích a těžko dostupný. Poraďte, prosím. Díky
Accent 1.4 Active, gold beige, r.v. 2006 5,3 l /100km
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení

Příspěvek od tom »

jirivymazal píše:Chlapi, chci si to koupit a namontovat(http://www.levnealarmy.cz/eshop/led-sve ... 6typ2.html). Ještě jsem ale nikde nenašel uspokojivou odpověď na to, jak to zapojit-myslím tím přesné místo. Kde mám přestřihnout drát a jak ho nejlíp najdu, nebo jak jste to sakra zapojili? To si přečtu z obrázku, že zapojení je naprosto "jednoduchý", plus a mínus(po otočení klíčkem) a ještě plus z parkovaček (nebo potkávaček? To je nebo není jedno?) Kde to máte připíchlí na štávu 12V a kde máte propojený třetí kablík se světlama? Na škodovce to bylo jednoduchý, ale tady je všechno ve svazcích a těžko dostupný. Poraďte, prosím. Díky

Modul má tři vstupní dráty a dva výstupní vývody k reflektorům.
1. mínus - kdekoli na kostře auta
2. stálý plus (má svoji vlastní pojistku) - nejlépe přímo z baterie. (já to měl ze vstupu do pojistkovky v motoru.
3. plus z parkovaček (nikdy né potkávaček) - vyndal jsem konektor z levého světla, trochu rozbalil svazek, zjistil který drát jsou parkovačky a pak už jen nacvakávací rychlospojku a je hotovo.

Ještě bych popřemýšlel o těchto...
jsou měnší, takže je snažší je umístit pro dodržení předepsaných hodnot rozměrů.
http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... 7typ2.html
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
jirivymazal
*
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2009, 17:31

Re: Denní svícení

Příspěvek od jirivymazal »

Mínus chápu, plus z parkovaček taky chápu, ale co je to stálý plus? Když plus připojím na baterku přímo, tak to bude pořád svítit, ne? Tento typ nemá vypíač. Mělo by to zapínat a vypínat automaticky. Můžete mi to ještě upřestnit a snad už to pochopím :o
Accent 1.4 Active, gold beige, r.v. 2006 5,3 l /100km
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Denní svícení

Příspěvek od SlavoRK »

Akcent píše:Halogenové světla pro denní svícení bych nekupoval, ale LED ano. Mám je na autě a věřte mi, že svítí tak jasně, že mě rozhodně nikdo nepřehlídne.
http://www.dennisviceni.cz/dennisviceni ... -SJ287typ2
S normálníma světlama se to nedá srovnat. Montáž jsem si nechal udělat, servis doporučil prodejce. Za 1990 Kc mi to prijde jako dobry kauf :D

Zdravím, to si platil 1 899 Kč + 1 490 Kč za montáž v servise? Ja len že 3 400 Kč za LED sa mi už zdá moc ...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

jirivymazal: po nahlédnutí do schématu zapojení (na Tvém odkazu na konkrétní světla) je zřejmé, že musíš zmíněný kabel připojit na svorku, která je pod proudem po otočení klíčku ve spínací skříňce. Nedělal jsem to konkrétně u Hyundaie, ale takovou svorku je možné najít nejlépe zkoušečkou v pojistkové skříňce nebo vodič přímo napojit na svorku spínací skříňky pod volantem. Záleží kam a kudy se Ti chce tahat předmětný kabel. Na svorkovnici pojistkové skříňky je vždy několik svorek, které jsou pod proudem až po sepnutí zapalování. Vodič má vlastní pojistku, takže tam problém taky nebude.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“