audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: audio

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše:Je vtipné, že "2 din" by měl být, aspoň podle mého, obecně standardizovaný rozměr a tak použitelný pro jakékoliv jiné modely přístrojů i aut v rámci této velikosti. Ale jak je vidět, nic není tak jednoduché... :)
Naštěstí při svých relativně kratších cestách nevozím v autě zpravidla malé děti, ani jiné náročné cestující, takže po luxusu DVD apod. zatím moc netoužím :)
No není, sice je to 2din ale vždy jiných rozměrů. Ta plechová kysna možná bude stejnejch rozměrů ale tady jde o to plastový čelo vlastního rádia. ty univerzály mají nějakých 180mm, proto se dělaj ty vymezovací rámečky kolem rádia. jenže tady u nás potřebuješ jen dva proužky po stranách.. A to dvd jsem chtěl kůli navigaci, že to nemusím furt tahat :) a pak se mi taky líbila možnost připojení parkovací kamery. Sice máme malý autí , ale je to hezká vychytávka :lol: No a minule jsem si přečetl v New SantaFe postřehy kluků jak se jim strácej origo zabudovaný navigace a drobet mě přešel humor... I když maskování jsem měl snad vymyšlený dobře.. Píšou tam že škoda se vyšplhala na pěkný prachy...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

Nazdar vsetkym. 8)
Po dlhom case som sa dostal konecne k dorobeniu hudby, tak sa s vami trosku podelim.
Konecny vyber komponentov:
Zosilovac Helix Esprit E40
Repro DLS R6A
RCA kable Proel 2x tienene (domaca vyroba)
Repro kabel Proel 2x2mm2
Napajaci kabel SinusLive 25mm2
kabel minus 2x 35mm2
Bateriove svorky
Istenie 80A
Tlmenie Vibraflex 25
zakybelnervov... :)
S napajanim som si celkom uzil, bolo nutne prerobit celu zbernicu, pouzita meď 20x5. Myslel som ze bude maksia, odteraz mam celkom respekt...
Napájanie.JPG
Napájanie.JPG (241.07 KiB) Zobrazeno 1407 x
Dalsia chutovka, prechodky do dveri. Povodne som chcel pretiahnut kable vcelku, prevrtat volne miesto v konektore a pretiahnut. Vo vodicovych dverach bol konektor celkom narvany, tak mi zostalo vyuzit povodne piny a naletovat kable...
prechodka.JPG
prechodka.JPG (155.37 KiB) Zobrazeno 1407 x
Tlemenie, celkom hracka, az na dopalene prsty... poriadne odmastnit plech, odrezat vhodny tvar, nalepit, nahriat, popritlacat
tlmenie.JPG
tlmenie.JPG (177.63 KiB) Zobrazeno 1407 x
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: audio

Příspěvek od _miv_ »

pacia sa mi velmi tie svorky na bateriu. ale nepaci sa mi a to je uplna skoda prace - to napojenie repro kabla 2x2 mm2 na povodne tenke kabliky. podla mna ten kabel 2x2 mm2 nema pripojenim na povodne kable ziadny vyznam.
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: audio

Příspěvek od DEXTER »

tie svorky na autobaterii to je odvaha prerobit , co na to povedia sudruhovia ked budu nahodov nieco posudzovat v ramci zaruky :)
Naposledy upravil(a) DEXTER dne 07 zář 2009, 13:41, celkem upraveno 1 x.
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

Uzavretie ozvucnice
uzavreta ozvucnica.JPG
uzavreta ozvucnica.JPG (86.66 KiB) Zobrazeno 1404 x
Namontovany reprak, pouzity kruzok MDF 20mm vysoky
DLS R6A.JPG
DLS R6A.JPG (88.89 KiB) Zobrazeno 1404 x
Umiestnenie vyhybky, nakoniec som musel dat dole kryt, lebo sa nezmestila pod tapacirung
vyhybka.JPG
vyhybka.JPG (88.36 KiB) Zobrazeno 1404 x
Uchytenie vyskovych repro nemam nafotene tak ako vela inych veci. Po dlhom laborovani s natocenim a sposobom uchytenia som ich proste vlepil tavnou pistolou...

Napajaci kabel mam tahany lavym prahom, signalne stredovym tunelom, repro kable prahmi. Kable k zadnym repro tiez lavym prahom. Ukostrenie zosilovaca pod stredovym tunelom.
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

Zapojeny a rozsvieteny zosik...
Helix epsrit E40.JPG
Helix epsrit E40.JPG (199.36 KiB) Zobrazeno 1402 x
a este zapojeny RCA, vlastna vyroba
RCA.JPG
RCA.JPG (115.76 KiB) Zobrazeno 1402 x
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: audio

Příspěvek od _miv_ »

DanyII - ak sa nemylim ten zosik mas pod vodicovym sedadlom vsak? budes mat aj vykurovanie :-) pekne pekne... ten Cu praporec (med 20x5) to su vlastne dva kusy medi a su zosrovbovane?, alebo je to jeden kus?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: audio

Příspěvek od adam221 »

DanyII> Nazdar, celkom pekne urobene.. Mozes potom hodit komplet do jednej spravy rozpis, ake repro mas kde? Myslim, vyrobca, vykon, velkost.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

miv, ta med je na dva kusy, mal som to + - pripravene, svorku s tym Lkom (vyrobene s pasoviny 50x5) a pasovinu 20x5 a vsetko ostatne som dopasovaval na kolene...
Co ma prekvapilo, bolo pripojenie minus polu na kasnu. Bolo tam kablove oko prilozene na nalakovanej karoserii pritiahnute ciernym srobom.
Zosilovac trochu kuri, ale ze by to malo mat vplyv na klimu v aute, to asi nie... Umiestnenie pod sedackou som rozhodol koli tomu, ze som nechcel zapratavat kufor a kable maju byt co najkratsie...
Tie prechodky vo dverach, tak to bol najvacsi oriesok. Planoval som konektory prevrtat a tahat kable vkuse. Na strane spolujazdca by to slo, ale na vodicovej strane bol konektor skoro plny :( . Ta vymena bude mat svoj zmysel aj tak. Ide o to ze pouzity repro kabel ma tensie jednotlive vlakna, je kruteny, ma lepsie tienenie. Povodny bol asi 1,5 mm2 a ked som nechcel vrtat do kasne a do dveri, tak mi nezostavalo nic ine, len to vyuzit. Pouzil som cin s primesou striebra a nakoniec, kable musis tahat k zosilovacu cize sa nedaju vyuzit povodne...
V konecnom dosledku to hra dobre
adam, vpredu mam DLS R6A a vzadu Sinus Live SL240 co je momentalne najslabsi clanok zostavy, casom urcite vymenim vysky za NEO 25 prip. nove 28
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Kurňa, koukám, že jsi se pěkně vyřádil...ještě více než já. Pěkná práce a je škoda, že také nelze přiložit zvukovou ukázku :D
Jinak basové repro jsem uchytil stejně jako ty, výškové jsem vpodstatě také vlelpil a výhybku jsem vložil do vnitřku dveří... Nemám tak ale dokonale vytěsněné dveře ani zesilovač a novou kabeláž. Takovej posluchač v autě zase nejsem :wink:
Tak ať ti to pěkně hraje...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: audio

Příspěvek od _miv_ »

danyII - nespochybnujem ten repro kablik. to jesne ze nie. ale ak som dobre pochopil tak tam kusok povodneho kabla ze je mensi prierez a to som myslel ze degraduje kvalitku toho 2x2mm2... ale mas to pekne. veru. ani sa nexcem pytat co to kostovalo ale ak to nie je tajne kludne napis cifru. inak sa mi zda ze mas tu na fore asi sam audio prerobene do takeho rozsahu... ak sa mylim pardon... a to s tym hriatim zosiku som myslel zartovne. :wink:
hrat to musi paradne. ake mas autoradio? asi som prehliadol...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

rokolo, tu vyhybku urcite premiestni na vnutornu stranu dveri pod tapec, je tam hafo miesta a taku kravu jak mam ja urcite nemas :D . Vlhko im asi nebude robit najlepsie... Vnutrom dveri bude pri dazdi, umyvani pretekat voda, preto treba pri tlmeni zachovat funkcnost odtokovych dier.

miv, bol to taky kompromis, fakt sa mi nechcelo vrtat do auta ani nejak nevzhladne pchat kabel pod tapec. Toto bolo pre mna najschodnejsie riesenie a myslim ze v praxi to taky tragicky rozdiel medi v kusekablom nebude.
radio je PIO 7900UB
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

Dany II: výhybku mám stejně velkou jako ty. Zkoušel jsem jí také někam umístit pod tapecírung, ale nikam se nevešla, ledaže bych z ní také sundal vrchní kryt. Ale to se mi nějak nezdálo a proto jsem jí umístil do dveří. Samozřejmě jsem jí opatřil obal proti vlhkosti a umístil tak, aby nebránila odtoku vody, tak to snad bude dobrý. Jedinou vadu na kráse to má v tom, že výhybka má možnost nastavení útlumu středních a vysokých kmitočtů v rozmezí 4dB. Po malém testování jsem se rozhodl pro útlum -2dB, ovšem teď bych šel raději do těch -4dB, ale rozebírat to znova se mi zatím nechce :roll: :D
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: audio

Příspěvek od DanyII »

rokolo, ja som nechal utlm rovno na -4dB a je to to tak akurat, pri niektorej hudbe este stahujem vysky na EQ ale len mierne. Mne to teraz hlavne kazia tie zadne vysky, ale to sa da osefovat za maly peniaz tak ich casom vymenim.
Jacavost vysok este mozes obmedzit natocenim mimo os posluchu...
mas spravene aj nejake foto z montaze?
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

DanyII: to právě nemám, i když jsem měl foťák s sebou :( Čekal jsem že to budu mít za odpoledne hotové, protože to měla být pouze výměna repro.... Ale nakonec se z toho vyklubaly dva dny práce, protože nic nepasovalo a stále jsem nemohl vymyslet jak to udělat. Zkoušel jsem několik variant a to mne tak vysílilo, že už jsem neměl náladu něco fotit. Tak jsem to v nějakém předchozím příspěvku alespoň popsal.....
Já mám výškáče ve dveřích, takže to nejde nikam jinam namířit....také jsem výšky ještě trochu utlumil na rádiu, ale není to tak "zvukově příjemné" jako když to utlumíš výhybkou....alespoň já to tak vnímám....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“