Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kamasutra »

pred dennym svietenim
Obrázek

denne svietenie po
Obrázek
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

len pre zaujímavosť- kde a a ko ste pripojili kablik ku kablu obrysovych svetiel.... Mohli by ste dať foto motoroveho priestoru?
Vdaka
p.s. ako vyzerajú tie nacvakavacie svorky? potom netrba nič pájkovať?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
jirivymazal
*
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2009, 17:31

Re: Denní svícení

Příspěvek od jirivymazal »

Já jsem to připojoval u pravého předního světla(mám tam víc místa než vlevo).
Odpojil jsem konektor, zjistil měřákem který je to drátek(tuším,že tenký žlutý). Odizoloval jsem ho(nepřestříhával) namotal na něj drátek od přídaných světel, stisknul kleštěma a zamotal páskou. =P~
Accent 1.4 Active, gold beige, r.v. 2006 5,3 l /100km
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

Ja to mam podobne- ono to bol pre mňa " zážitok". Zatiaľ čo ostatné veci- navrtanie, prilepenie a šrubovanie... trvali asi 2 hodiny s tým jedným káblom som sa babral asi týždeň- jednak zlý prístup, každý kábel v aute odmeraný na mm, pájkou mi to nechcelo chytať, no proste jedna báseň. Na začiatku som to mal len chytené svorkou- bez pájkovania ale potom sa to uvolnilo a svietilo to vždy. Navštívil som človeka ktorý sa v káblikoch vyzná a urobil mi to krásne.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

A jak se na dodělaný světla na denní svícení, bude tvářit prodejce ohledně záruky ?? Neřešil jste to někdo ? Protože, to je jediná věc, která mě od montáže odrazuje :? Viděl jsem světla .... tenoučký a krásně by se vešly u Elegance pod mlhovky ... navíc bych si je nechal namontovat v autoelektrice .. odborně v servisu
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení

Příspěvek od tom »

Vilda píše:A jak se na dodělaný světla na denní svícení, bude tvářit prodejce ohledně záruky ?? Neřešil jste to někdo ? Protože, to je jediná věc, která mě od montáže odrazuje :? Viděl jsem světla .... tenoučký a krásně by se vešly u Elegance pod mlhovky ... navíc bych si je nechal namontovat v autoelektrice .. odborně v servisu
Asi to bude jiné servis od servisu, moje světla přijímací technik okouknul, vcelku pochválil i montáž, nic o záruce neříkal, a po prohlídce mě vyjednával záruční výměnu posilovače řízení.
Takže je to vše jen a jen o konkrétním servisu... (Hlavně lidech kteří tam pracují)

Většina světel co se prodává nemá homologaci pro denní svícení, ale jen jako pozičky...
Takhle jsem se napálil já při koupi prvních.
Jelikož původní obrázky na první podstránce nejsou k zobrazení, přim jednu fotku znovu.
Taky pod mlhovkami, ale neměly homologaci.
1.JPG
1.JPG (46.73 KiB) Zobrazeno 1775 x
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

nooo to je zaujímavá vec... myslím že v prípade chyby ktorá by bola mimo elektriky- príklad chyba spojky, chyba laku, chyba brzd... asi by to neriešili. Ale akonáhle by napr. auto na parkovisku zhorelo alebo by odišli svetlá tak by sa asi bránili a možno by to bolo pochopiteľné. V tom prípade by sme museli získať posudok znalca a potom už len cestou súdu domáhať sa uznania záruky
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

Tom : No, Tome vypadalo to moc dobře, něco takovýho jsem si představoval .... ty světla, co jsem viděl, tak ty byly na denní svícení a taky byly jednou tak dlouhý, takže by se táhly skoro pod celou mlhovkou. Zkusím se zeptat dotyčného majitele, kde je sehnal a pak to sem hodím. Za chvíly pojedu na první garančku do NuBo caru Zbraslav, tak se tam s nima zkusim domluvit, jak by se na ty světla tvářili ohledně záruky. Přece jen, jak tady píše Slabostka, kdyby se něco stalo s autem, díky zásahu do elektroinstalace, mohl by se na tom prodejce točit .... a záruku neuznat :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Denní svícení

Příspěvek od 69pavel »

Taky jsem namontoval svetylka,maji homologaci LED Typ SJ286 typ 2 DRL(maji to na skle)cena 1590Kc+120Kc postovne,napojene u leveho pr.svetla(pred konektorem kousek odstranene izolace na obrys.kabliku naletovane a zpet zatavene do izolacni buzirky)a plus a minus primo na baterii. mozna namitnete na rozmery,ale jak uz tu nekdo uvadel v prispevku jezdi spousta aut co nemaj homologaci podomacku vyrobene apod.a sviti jako denni tak nejake 3cm od okraje a 8 cm mezi svetly me vubec nesere,hlavne ze jsou homologovane. a tu je foto vypnute a zaple:
Obrázek

Obrázek
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení

Příspěvek od tom »

Přesně takhle jsem měl druhou již homologovanou verzi...
2.JPG
2.JPG (49.35 KiB) Zobrazeno 1728 x
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od slabostka »

Jedna vec že sú homologované ale čo z toho, keď to máte namontované v nesúlade s predpismi? Tá vzialenosť od okraja auta je iste vyššia než 40 cm- stráca sa význam toho svetla lebo teoreticky by ste ich mohli mať aj presne v strede tesne vedľa seba- ak spoza iného auta vaše auto vykukuje len troška, nie ste viditeľný. Cely zmysel svetiel je byť videný...
Na tej maske accenta je to asi problém dobre umiestniť.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

Vilda : to jsou ty po vzoru A6 a ceně kolem 5tis? Ty co fotil TOM tak na nich jsem pohořel taky, taky to byly jen pozičky... A ještě mě docela zklamalo jejich světlo. Ted to mam jak ostatní viz foto co už jsem daval. Jo a já myslim že ze stráty záruky nemusis mít strach. Montáž těchto světel nepodléhá dodatečnému schvalování, tudíž by to nemělo mít žádný vliv..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

To Martun : Ale jo beru, ale po zkušenostech v Butovicích ...... tam jsem se totiž na světla a záruku ptal ..... a když jsem viděl tu souhru mezi dvěma techniky, jak tam blábolili každej něco jinýho a jeden z nich ani nevěděl, co po něm vůbec chci a pořád mi nabízel modul automat. svícení [-o< a ani nevěděl, že Accent něco podobnýho má z výroby ..... tak si radši počkám do první garančky v NuBocaru na Zbraslavi .... jejich technik se mi zdá být docela rozumný, tak uvidím, co na to řekne on ... ten měsíc už to přežiju :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od miro263 »

Elektrické zapojenie svietidiel musí zabezpečiť:
a) automatické zapnutie denných prevádzkových svietidiel, keď je zariadenie na štartovanie
alebo vypínanie motora v polohe umožňujúcej chod motora,
b) automatické vypnutie denných prevádzkových svietidiel pri zapnutí predných hmlových,
stretávacích alebo diaľkových svetlometov okrem prípadu, keď sa svetlomety rozsvietia na
krátky interval ako svetelné výstražné zariadenie,
c) spolu s dennými prevádzkovými svietidlami nesmú svietiť obrysové svietidlá a svietidlá na
osvetlenie zadnej tabuľky s evidenčným číslom vozidla. (Požiadavka sa vzťahuje len na
vozidlá schválené podľa predpisu EHK č. 48, série zmien 04, účinnej od 7.8.2008, alebo
neskoršej. Skôr schválené vozidlá spravidla túto požiadavku takisto spĺňajú, i keď pre ne nie je
záväzná.)


viac tu: http://www.testek.sk/files/denne_prevaz ... etidla.pdf
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Chlapi nechci malovat, ale každý nekvalifikovaný zásah (neprovedený pověřeným servisem) do elektroinstalace může být problém. Samozřejmě záleží na servisu a konkrétním technikovi. Většina to může velkoryse přejít, ale kdyby jim šlo o větší peníze v rámci nějaké záruční opravy, mohl by se toho nějaký vykuk chytnout. Je samozřejmě otázka, jak by prokazoval příčinnou souvislost mezi záruční závadou a touto montáží, ale to je zase věc generálního dovozce, jak to posoudí a jestli tu souvislost bude vyžadovat nebo rovnou zruší záruku... Jak jde o peníze, je to většinou na levačku a je to zase jen o lidech.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“