Fólie na okna

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Fólie na okna

Příspěvek od johnkk »

nestrati sa zaruka ked si dam folie? vsade chcu rozoberat dvere.

Dik.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Fólie na okna

Příspěvek od _miv_ »

v BB robia bez rozoberania dveri. odoberie sa len tesnenie. su to suntek folie. robia aj v inych mestach. tukni si na web www.suntek.sk
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Fólie na okna

Příspěvek od johnkk »

_miv_ píše:v BB robia bez rozoberania dveri. odoberie sa len tesnenie. su to suntek folie. robia aj v inych mestach. tukni si na web http://www.suntek.sk
a pokial si dam rozobrat padne mi zaruka? jedine ze by som mal problem so zadnymi dverami tak by mohla. nie?
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
fatbear130
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2009, 17:09

Re: Fólie na okna

Příspěvek od fatbear130 »

Nerad vám do toho kecám, pánové, ale na přední sklo se ani v ČR žádná fólie lepit nesmí, ani dovnitř ani ven a jiný zatmavení než z výroby je nepřípustný, homologace nehomologace. Vím to, protože jsem konkrétně s tímhle z STK vyletěl. Taky jsem zjistil, že přední okna po použití horkovzdušný pistole praskaj - docela drahý zjištění, ale aspoň jsem neměl auto plný střepů, protože držely na tý zkurvený fólii, kterou už jsem tím pádem taky nemusel sundávat. Jediný, co se dá legálně na přední sklo nalepit, je dálniční známka. U ostatních oken akorát nesmí bejt tmavší než norma. Pro liťáky, spoilery a snížený pružiny platí to, že pokud je nemáte zanesený v TP, je to nepovolená výbava a úpravy a všechno to musí pryč. No a pokud vás s tím i tak někdo nechá projít a vy se pak stanete účastníkem nehody, byť nezaviněný, policajti si smlsnou hlavně na vás, protože až půjdou zmáčknout technika z STK, kterej vás nechal projít, tak ten řekne, že jste to při STK na autě neměli. A jste v tom sami. A pokud se to domákne pojišťovna, po který žádáte úhradu škody z povinnýho ručení, tak vám to kvůli tomu může zamítnout. To už opravdu není sranda. Když máte tohleto všechno na autě, se kterým běžně jezdíte po veřejnejch komunikacích, a nemáte to v TP, jste jednou nohou v průseru.

Jasně, tmavý fólie na vytuněný káře vypadaj fakt suprově, nikdo na vás nevidí. Hlavně v létě je taková tmavá fólie fakt bomba, v autě není takový vedro, ale bohužel tím ty výhody končí a pak už jsou jen ke vzteku. Třeba ve chvíli, když máte jet v noci. Přes fólii na skle předních dveří mžouráte do zpětnejch zrcátek jak krtci, protože filtrujou světlo pořád, ne jen když je to potřeba. Kapitola sama o sobě je couvání a nejlíp do nějakýho špatně osvětlenýho prostoru. Někdo vám musí ukázat, protože couvat někam poslepu je na hovno. No a protože takovýho dobrodince s sebou pokaždý nemáte, prostě přestanete někam nacouvávat a zajíždíte čumákem.

Takže suma sumárum zatmavený fólie jsou sice pěkný, ale kromě léta je v podstatě nevyužijete a na svoje další auto už si je nedám ani náhodou. Až vymyslí nějaký, co budou dobře filtrovat nežádoucí světelná spektra a přesto přes ně bude vidět ve tmě, začnu o tom zase uvažovat. Nebo nějaký odnímatelný. Do tý doby se radši budu v autě v létě pařit (nebo si zapnu klimu) a bude mi do auta vidět, ale uvidím ve tmě a bude to legální. I když nuda.
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Fólie na okna

Příspěvek od jarik65 »

fatbear130:Vono s tím že technik na STK bude tvrdit že sis to vyměnil po kontrole u nich to není tak jednoduchý když tam mají kamery a lze to kdykoliv vytáhnout a zkontrolovat jak to vlastně bylo na tý kontrole.Já osobně folie nemám a asi si je pořizovat ani nebudu,ale s tou STK.... :-k
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od kamasutra »

veru ze s foliam som sa musel ucit a ucim cuvat aj ja. a hlavne v noci kde hlboka tma. je to na skodu veci. nedal by som si folie keby som mal klimu. je natom nieco pravdy. ale imic je imic. :-k
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Fólie na okna

Příspěvek od johnkk »

fatbear130, dik za vystiznu odpoved ale nikto nehovori ze si xcem nalapit foliu na predne okno. ja len ci ked mi rozoberu dvere ci stratim zaruku. stale som nikde nenasiel odpoved. dikes.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od 89majlo96 »

zaruka by s tym nemala mat nic spolocne...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Fólie na okna

Příspěvek od johnkk »

89majlo96 píše:zaruka by s tym nemala mat nic spolocne...
tiez myslim. dikes. :)
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od 89majlo96 »

kamasutra píše:veru ze s foliam som sa musel ucit a ucim cuvat aj ja. a hlavne v noci kde hlboka tma. je to na skodu veci. nedal by som si folie keby som mal klimu. je natom nieco pravdy. ale imic je imic. :-k
Ja mam najtmavsie ake boli mozne (samozrejme ze len na zadnych oknach ) a cuvanie problemy nerobi... Sak existuju aj vonkajsie spetne zrkadla :wink:
Jediny nezvyk bol v tom momente ked som prvy krat sadol do auta po montazi folii, pretoze ked som sa pozrel do vnutorneho spetneho tak vyzeralo ako keby uz bolo sero :) ale zvykol som si
Naposledy upravil(a) 89majlo96 dne 23 zář 2009, 22:09, celkem upraveno 1 x.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Fólie na okna

Příspěvek od johnkk »

89majlo96 píše:
kamasutra píše:veru ze s foliam som sa musel ucit a ucim cuvat aj ja. a hlavne v noci kde hlboka tma. je to na skodu veci. nedal by som si folie keby som mal klimu. je natom nieco pravdy. ale imic je imic. :-k
Ja mam najtmavsie ake boli mozne (samozrejme ze len na zadnych oknach ) a cuvanie problemy nerobi... Sak existuju aj vonkajsie spetne zrkadla :wink:

tak tak pravdu vravis.
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od kamasutra »

samozrejme, ze sa cuva len cez spatne zrkadla. inak sa ani neda. a mas pravdu s tym prvym pocitom, folie davaju ostrejsi pohlad na svet z vnutra auta.
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Rudolf »

fatbear130 píše:Nerad vám do toho kecám, pánové, ale na přední sklo se ani v ČR žádná fólie lepit nesmí, ani dovnitř ani ven a jiný zatmavení než z výroby je nepřípustný, homologace nehomologace. Vím to, protože jsem konkrétně s tímhle z STK vyletěl. Taky jsem zjistil, že přední okna po použití horkovzdušný pistole praskaj - docela drahý zjištění, ale aspoň jsem neměl auto plný střepů, protože držely na tý zkurvený fólii, kterou už jsem tím pádem taky nemusel sundávat. Jediný, co se dá legálně na přední sklo nalepit, je dálniční známka. U ostatních oken akorát nesmí bejt tmavší než norma. Pro liťáky, spoilery a snížený pružiny platí to, že pokud je nemáte zanesený v TP, je to nepovolená výbava a úpravy a všechno to musí pryč. No a pokud vás s tím i tak někdo nechá projít a vy se pak stanete účastníkem nehody, byť nezaviněný, policajti si smlsnou hlavně na vás, protože až půjdou zmáčknout technika z STK, kterej vás nechal projít, tak ten řekne, že jste to při STK na autě neměli. A jste v tom sami. A pokud se to domákne pojišťovna, po který žádáte úhradu škody z povinnýho ručení, tak vám to kvůli tomu může zamítnout. To už opravdu není sranda. Když máte tohleto všechno na autě, se kterým běžně jezdíte po veřejnejch komunikacích, a nemáte to v TP, jste jednou nohou v průseru.

Jasně, tmavý fólie na vytuněný káře vypadaj fakt suprově, nikdo na vás nevidí. Hlavně v létě je taková tmavá fólie fakt bomba, v autě není takový vedro, ale bohužel tím ty výhody končí a pak už jsou jen ke vzteku. Třeba ve chvíli, když máte jet v noci. Přes fólii na skle předních dveří mžouráte do zpětnejch zrcátek jak krtci, protože filtrujou světlo pořád, ne jen když je to potřeba. Kapitola sama o sobě je couvání a nejlíp do nějakýho špatně osvětlenýho prostoru. Někdo vám musí ukázat, protože couvat někam poslepu je na hovno. No a protože takovýho dobrodince s sebou pokaždý nemáte, prostě přestanete někam nacouvávat a zajíždíte čumákem.

Takže suma sumárum zatmavený fólie jsou sice pěkný, ale kromě léta je v podstatě nevyužijete a na svoje další auto už si je nedám ani náhodou. Až vymyslí nějaký, co budou dobře filtrovat nežádoucí světelná spektra a přesto přes ně bude vidět ve tmě, začnu o tom zase uvažovat. Nebo nějaký odnímatelný. Do tý doby se radši budu v autě v létě pařit (nebo si zapnu klimu) a bude mi do auta vidět, ale uvidím ve tmě a bude to legální. I když nuda.
Pokud se nepletu, to co píšeš o předním okně, platí i o předních bočních. Taky pouze z výroby do 30% tuším.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Fólie na okna

Příspěvek od SlavoRK »

Inak povedané, cez predné bočné sa musí do auta v ČR dostať 70 % svetla... Ale uvažujem o úplne svetlých fóliách aj na predné sklá, ako to už niekto tuná spomínal, že by snáď šlo dať tam niečo ako Bruxafol ( Ultra performance ) s transparenciou 75. Sú skoro úplne svetlé.
Ktoré ale filtrujú infra a tepelnú energiu(samozrejme aj UV)- aspoň to tam tak píšu. Mám dosť toho, keď idem 1 hod po diaľnici a slnko mi akurát praží na ľavú polovicu tváre...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Fólie na okna

Příspěvek od tom »

Rudolf píše:
fatbear130 píše:Nerad vám do toho kecám, pánové, ale na přední sklo se ani v ČR žádná fólie lepit nesmí, ani dovnitř ani ven a jiný zatmavení než z výroby je nepřípustný, homologace nehomologace. Vím to, protože jsem konkrétně s tímhle z STK vyletěl. Taky jsem zjistil, že přední okna po použití horkovzdušný pistole praskaj - docela drahý zjištění, ale aspoň jsem neměl auto plný střepů, protože držely na tý zkurvený fólii, kterou už jsem tím pádem taky nemusel sundávat. Jediný, co se dá legálně na přední sklo nalepit, je dálniční známka. U ostatních oken akorát nesmí bejt tmavší než norma. Pro liťáky, spoilery a snížený pružiny platí to, že pokud je nemáte zanesený v TP, je to nepovolená výbava a úpravy a všechno to musí pryč. No a pokud vás s tím i tak někdo nechá projít a vy se pak stanete účastníkem nehody, byť nezaviněný, policajti si smlsnou hlavně na vás, protože až půjdou zmáčknout technika z STK, kterej vás nechal projít, tak ten řekne, že jste to při STK na autě neměli. A jste v tom sami. A pokud se to domákne pojišťovna, po který žádáte úhradu škody z povinnýho ručení, tak vám to kvůli tomu může zamítnout. To už opravdu není sranda. Když máte tohleto všechno na autě, se kterým běžně jezdíte po veřejnejch komunikacích, a nemáte to v TP, jste jednou nohou v průseru.

Jasně, tmavý fólie na vytuněný káře vypadaj fakt suprově, nikdo na vás nevidí. Hlavně v létě je taková tmavá fólie fakt bomba, v autě není takový vedro, ale bohužel tím ty výhody končí a pak už jsou jen ke vzteku. Třeba ve chvíli, když máte jet v noci. Přes fólii na skle předních dveří mžouráte do zpětnejch zrcátek jak krtci, protože filtrujou světlo pořád, ne jen když je to potřeba. Kapitola sama o sobě je couvání a nejlíp do nějakýho špatně osvětlenýho prostoru. Někdo vám musí ukázat, protože couvat někam poslepu je na hovno. No a protože takovýho dobrodince s sebou pokaždý nemáte, prostě přestanete někam nacouvávat a zajíždíte čumákem.

Takže suma sumárum zatmavený fólie jsou sice pěkný, ale kromě léta je v podstatě nevyužijete a na svoje další auto už si je nedám ani náhodou. Až vymyslí nějaký, co budou dobře filtrovat nežádoucí světelná spektra a přesto přes ně bude vidět ve tmě, začnu o tom zase uvažovat. Nebo nějaký odnímatelný. Do tý doby se radši budu v autě v létě pařit (nebo si zapnu klimu) a bude mi do auta vidět, ale uvidím ve tmě a bude to legální. I když nuda.
Pokud se nepletu, to co píšeš o předním okně, platí i o předních bočních. Taky pouze z výroby do 30% tuším.
Na předních bočních můžeš mít fólie dodělávané max.30%.

Co se týká předního okna, tak tam je povolen jen dodělávaný zatmavovací horní pruh, tónování celku jen z výroby.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“