Manuálna / Automatická prevodovka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

Manuálna / Automatická prevodovka

Příspěvek od digit »

Nový Getz ponúka vcelku výhodnú možnosť mať automatickú prevodovku. Niekto je síce zásadne proti automatike, ja mám vcelku pozitívny postoj. Nemám však s automatom žiadne skúsenosti. V meste je to asi výhoda, najmä pre tých, ktorým lezie na nervy stále preraďovanie, ale čo mimo mesta? Aký je celkovo váš názor na automatiku? Vďaka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Taky jsem na to myslel. Ale myslim, ze 1.4 je dost slaba na ctyrstupnovy automat. Jezdil jsem s automatem v BMW 5 a Mercedesu A, a tam to byla parada. Taky jsem ale zkusil Smart, a tam to byla hruza. Hlavne kdyz na krizovatce slapnes na plyn, chvili se nic nedeje, a pak teprv nejaka akce. Obecne si myslim, ze drahej automat v drahym aute je dneska srovnatelnej s manualem (dokonce uz je nekdy i rychlejsi), ale u Getze bych se toho asi trochu bal. Navic se podivej na rozdily ve spotrebe ve meste a na zrychleni. Je videt, ze razeni mu asi trochu problemy dela :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Manželka ma Getz s auto asi tři týdny. To autíčko překonalo má očekávání o 300%. Řadí naprosto plynule a skvěle. Tvé srovnání se Smartem je nesmyslné - má tzv robotizovanou převodovku, což je elektronický mechanismus nahrazující sešlápnutí spojky. Proto to prodlení při rozjezdech a cukání.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

luk píše:Manželka ma Getz s auto asi tři týdny. To autíčko překonalo má očekávání o 300%. Řadí naprosto plynule a skvěle. Tvé srovnání se Smartem je nesmyslné - má tzv robotizovanou převodovku, což je elektronický mechanismus nahrazující sešlápnutí spojky. Proto to prodlení při rozjezdech a cukání.
No kdyz jsi se do me tak pustil, tak doufam, ze budes pokracovat, a povis nam taky neco o tom, jakou ma to auticko dynamiku s tema ctyrma stupnema a jak jsi spokojenej u pumpy......
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

zlatá kvrdlačka ... nejni nad sportovní vyžití...
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

no ja bych do toho klidne sel. Taky me to kvedlani docela stve...vono kdyz se jezdi denne...a kdyz si chces zablbnout, staci si prepnout na sekvenci a radis sam
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Vždycky je něco za něco. Dynamika je na městské auto slušná, jestli to baští o litr víc mě při dnešních cenách všeho fakt nezajímá a pro sportovní vyžití si fakt nebudu kupovat Getz. Měl jsem v úmyslu to auto pochválit a ne se pouštět do polemik s lidmi, kteří nikdy neseděli v tomto konkrétním a cca jednou, možná dvakrát za život v nějakém automatu.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

To luk:

Příspěvek od XMira »

1. Neptal jsem se na slusnou dynamiku, ale na to, jakej je rozdil proti manualu (kdyz jsi tak zkusenej)
2. Jak vis, kolik mam najeto s automatem?
3. rozdil podle udaju vyrobce je ve meste 1,6l a zrychleni o 2,7sec. horsi

PS: Bud se budeme bavit o pocitech a o tom, ze nekdo na svoje rozhodnuti neda dopustit, nebo nekdo dokaze rozume shrnout duvody pro a proti. Ja sice v Getzu s automatem nejel, ale snazil jsem se najit rozdily a duvody, proc si lidi manual kupujou. Sam jsem o automatu uvazoval, tak jsem shrnul duvody, proc jsem se nakonec rozhodnul jinak. Zatim si na tomhle foru napsal dva prispevky, a nemyslim si, ze by nejaky z nich usnadnil Digitovi rozhodovani :(
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Snad se shodneme na tom, že koupě malého vozu s automatem je alternativou, ke které člověk přistupuje z nějakého důvodu. Pro ženu, do města (Praha), vzhledem k snadnosti ovládání např. při parkování - neznám situaci v Budějovicích, ale tady je to katastrofa -, pohodlí a možnosti maximálního soustředění se na jízdu v přeplněných ulicích je to podle mého skromného názoru ideální volba. Pro tyto účely "slušná dynamika" zcela dostačuje. Když si ale budu chtít pořídit rodinné auto této velikosti, budu závodit na světlech nebo nemám dostatek peněz, zvolím standartní řazení. Z tvého příspěvku mám pocit, že ten, kdo nedá na své rozhodnutí dopustit nejsem já! Samozřejmě jsem při koupi vyzkoušel i manuál a vzhledem k výše uvedenéme se rozhodl.
Za zkušeného řidiče se při vší skromnosti považuji, jelikož se tím živím asi dvacet let. Prakticky pořád s automatem, jelikož velká lepší auta se s ničím jiným nedělají. Momentálně Range Rover, ale mé soukromé rodinné auto je Mondeo TDCi s manuálem - delší jízdy na chatu atd. Nejsem tedy až tak úplně zaujatý!
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Jediný důvod mého prvního příspěvku bylo doporučit Getz s automatem všem, kteří o koupi autom. převodovky vůbec uvažují. Vyzkoušeli jsme myslím vše, co je ve srovnatelné ceně na trhu - Yaris - řazení katastrofa (robotická př.), Fiesta Durashift - to samé, fiesta s hydraulickým automatem - príma, ale už jsi skoro na 450 tis. atd. a Getz se mi zdál bezkonkurenční. Máme najeto asi 2000 a mé nadšení zatím trvá.
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

luk píše:Máme najeto asi 2000 a mé nadšení zatím trvá.
Luky mam sice manuál, ale pokud Ti, resp manželce automat vyhovuje - z hlediska auta a jeho jízdních vlastností jsi zvolil dobře:P
vipe

Příspěvek od vipe »

luk píše:Jediný důvod mého prvního příspěvku bylo doporučit Getz s automatem všem, kteří o koupi autom. převodovky vůbec uvažují. Vyzkoušeli jsme myslím vše, co je ve srovnatelné ceně na trhu - Yaris - řazení katastrofa (robotická př.), Fiesta Durashift - to samé, fiesta s hydraulickým automatem - príma, ale už jsi skoro na 450 tis. atd. a Getz se mi zdál bezkonkurenční. Máme najeto asi 2000 a mé nadšení zatím trvá.
Přikláním se také k tomuto názoru s ohledem na to, že opravdu luk s tím automatem v Getzu má zkušenost a chtěl se podělit o své dojmy. Moc lidí automat v Getzu tady nemá ( asi nikdo ) a osobně jsem rád že se někdo našel, zaregistroval do fóra a podělil se i když jak píše luk jezdí s tím především manželka a vo tom to je. :wink: Informovat.
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Vždycky jsem měl k automatům přezíravý názor. Pak jsem několikrát řídil Octavii II s dieslem a DSG (skoro jako automat) a ... :wink: Nekoukat na peníze, tak v případě, že bych kupoval nějakého koncernového diesla, nikdy bych manuál nechtěl. Je to pohádka, člověk se o nic nestará, hloupý průběh kroutícího momentu si dávkuje auto samo...
O to s větší obavou jsem sedal do dvoulitrového Forestera osazeného klasickou (dnes již překonanou) 4 stupňovou automatikou. A? Jistěže, na žádné závody to není, ale ta neskutečná pohoda při jízdě po městě, nebo i na dlouhé dálniční cestě (ve spojení s tempomatem)...nehledě na více pozornosti určené k pozorování děje na silnici.
Na závěr dodávám, že nemám žádnou zkušenost s automatem v malých autech, tzn. Getzovi, ale základní pocity by mohly být stejné... Kdo jen trochu při technickém zvládání ovládání auta tápe, nebo ten kdo si nepotřebuje nic dokazovat s řadící pákou a místo toho se bude raději věnovat dění okolo sebe, pak je automat ideální a velice ohleduplná (ke všem ostatním účastníkum provozu) volba.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Hele, ale nechme toho, asi nema cenu si takovou kravinou kazit weekend.... navrhuju na to kaslat, nebo souboj savlema na pristim srazu :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

O.K. Za ten tón se omlouvám.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“