přední parkovací senzory

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

přední parkovací senzory

Příspěvek od luk »

Já hlupák jsem nechal namontovat na Getze přední parkovací čidla aniž jsem se zeptal, co je impulzem k jejich aktivaci. NIC! Ona jsou totiž aktivní neustále, takže jakékoliv smítko letící vzduchem způsobuje pískání, které by probudilo mrtvého. Přední i zadní senzory jsem ukecal pro manželku v prodejně zadarmo, ale už z toho radost nemám. Zadní jsou v pohodě - aktivní pouze při zařazené zpátečce. Bylo by technicky možné, aby se všechny senzory aktivovaly třeba na 40 vteřin třeba po zařazení zpátečky nebo po zmáčknutí nějakého čudlíku? Takhle mi to funguje u služebního auta přímo z továrny. Díky za nápady.
P.S. je to automat. :oops:
Reklama
 

vipe

Příspěvek od vipe »

Určitě se dá něco vymyslet. Když najdeš napájení toho modulu a šoupneš tam do přívodu časové relé na oněch 40 sec. které se bude ovládat impulzem od nějakého tlačítka nebo od té couvačky. Pokoukam na netu když něco najdu tak to sem šoupnu. :wink:
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No ja myslim, ze ty predni by se meli zapinat spinacem ... Nejakych 40 s je na nic ...
Potrebujes, kdyz zastavis a parkujes, tak nejen couvas, ale i jedes do predu ...
Takze kdyz to zapojis na zpatecku, tak jedou zadni.. to je ok... ale ty predni ti jed nemusi ... (dokonce by to mohlo byt v nekterych pripadech na skodu)
No a kdyz budes parkovat na prehlednym miste, tak ty predni vubec nepotrebujes ..
Asi bych sel po dratu od cidla az prijdes k ridici jednotce prednich senzoru ...
No a tam bude na primo pripojeny proud ... (jak pises, ze jedou porad ... )
A pak uz jen srihnes plusovy drat a vsadis spinac, ktery si das nekam do kabiny.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

no tak to je docela pakárna, já raději vystrčím hlavu z okénka když si nejsem jistej. Ale znám to jak umí covat někteří spuluobčané a spoluobčanky ... No já bych to asi řešil nějakým vypínačem na dobře přístupném místě ...
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Tak déle se to už nedalo vydržet. Při dešti to piští pořád! Zítra mi tam v Butovicích montují vypínač. Každému eventuálnímu zájemci o tento "komfortní" doplněk vřele doporučuji trvat na instalasi vypínače ještě před koupí. Mě to bude stát minimálně 600, což je cena toho vypínače a nevím, jestli budu muset platit práci. :evil:
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Nejspíš bych to řešil spínačem na jedničku. Přecejen, když někam na těsno zajíždíš, tak tam větší kvalt nemáš.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

To by určitě šlo, ale težko v automatu.
Getz 1.4 Dynamic automat
luk
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 18:11

Příspěvek od luk »

Cena za instalaci vypínače 1.200 Kc! Původní cena nefunkčních předních senzorů byla cca 3200! Tak počítejte a neudělejte stejnou hovadinu jako já!
Getz 1.4 Dynamic automat
Odpovědět

Zpět na „GETZ“