Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Riddick
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2008, 17:59
Bydliště: Sedliště u F-M
Kontaktovat uživatele:

Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Riddick »

Vytvoril jsem nove tema, protoze vsichni tvrdi, ze to uz tady je, ale prosel jsem vsechny a v kazdem je jen par veci.

Koupil jsem si tenhle alarm,

Kód: Vybrat vše

http://www.ddtechnik.cz/p/2845-Autoalarm-GOLDEN-Y-3018-dalkove-ovladani/?rid=554f28db8fbdb5c47d53ba52d92b7b28
protoze ma hodne funkci, ktere jsou u drahsich. Problem je, ze to neni z levnealarmy.cz, takze k tomu neni navod kde pripojit presne kabel na kabel a tj ten problem.

Na DO je potreba: 1. Servomotorek - dvouvodicovy např.

Kód: Vybrat vše

http://www.levnealarmy.cz/eshop/centralni-zamykani/prislusenstvi/s2202.html
nebo z jakychkoliv dveri origo servomotorek
(krome ridice samozrejme, tam je mechanicky na klic) .
2. Nejakou sadu např.:

Kód: Vybrat vše

http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/maxicar/autoalarm-maxicar-286-3702.html
3. Vrtacku, vrtaky a sroubky podle toho jak budete servo pripojovat. Co jsem zde nasel jsou dve moznosti:
a) zevnitr dveri
b) zvenku, tak aby vlezlo pod tapec. Na tuhle moznost
potrebujete dlouhe sroubky na pripevneni servomotorku.


Ale ted je tady ten problem s napojením.
Blikače: Bylo mi porazeno, ze to mohu pripojit na kabely od spinace vystaznych nebo jsem jeste nasel, ze na kabely co vedou pod packou smerovek. Maji se
vzdy zmerit 2 a ty co daji 12V, tak by mely byt ty dobre. To testnu zitra a napisu co a jak.
Pozitivni aktivace od brzdoveho pedalu: Nekde u brzdy ma byt spinac (bohuzel jsem ho nenasel). To jeste zjistim a doplnim.
Imobilizer: Ten se vetsinou zapojuje na palivove cerpadlo. Z manualu jsem zjistil, ze vedle zadniho sedadla na leve strane na prahu vedou kabely, kterou jsou
rozdeleny na dva konektory a jeden vede k cerpadlu a jeden fuel sender.
Ma 4 kabely: 2 hrubsi se napoji na cerpadlo, pak 1 tenci na ACC zapalovani a 1 do ř.j. alarmu.
Dveřní kontakt: u Hyundaie je (negativní impuls). To se nejspise zapoji na servomotorek.
Koncový kontakt el. oken: To bude taky v ridicovych dverich. Ale jestli nekde do hlavni vetve ovladani oken nebo do te pojistky nebo ctj pro motorek to
taky nevim.
ACC zapalovani: to taky nevim, ktery mam strihnout. Spatne se tam zahlida, ale podle mne, jak je psano, jak se otoci klickem do polohy ACC, tak by tam mel
byt dratek a ten by se to melo pripojit.
Zapojeni k baterii: Tak to uz vubec nevim. Melo by se to pripojit na nejaky svazek ne, ale nevim na jaky.
Otevirani patych dveri: Jinak kabel na otevírání kufru dálkou jsem napojil před konektorem u levého předního kola v kabině. Stačí najít svazek
kabelů, co jde z prahu doleva dírou v plecho do dvou konektorů, vedoucích do předních dveří řidiče. Je to žlutý kabel s
černym pruhem, přestřihl jsem ho a na jedné straně spojil přes dutinku s kabelem, ovládající výstup z alarmu. Spojil jsem
to čokoládou a je to (prevzato od uzivatele rom4n).
To vubec nevim, ktery drat presne smiknout a pak spojit :-k :) :cry:


Poradte prosim. Cim drive, tim lepe :hyu: :( [-o<
Přílohy
b) zvenku, tak aby vlezlo pod tapec (autor obr.:rom4n)
b) zvenku, tak aby vlezlo pod tapec (autor obr.:rom4n)
venku.jpg (79.67 KiB) Zobrazeno 4662 x
ad. a) zevnitr dveri
ad. a) zevnitr dveri
Servomotorek.jpg (69.79 KiB) Zobrazeno 4707 x
Naposledy upravil(a) Riddick dne 28 lis 2009, 09:27, celkem upraveno 6 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od alarm »

"Predtim nez namontujete servomotorek je treba vypojit tu tycku co se pres ni ovlada mechanicky central. Vyhakne se z plastoveho uchytu, pres ten je tycka pripojena k zamku.
(Ale nevim proc by to nemohle zustat zapojeno, aby jak se i nekdo ptal mohl odemykat i klicem. Jestli proto, ze by otacel klicem a zaroven servomotorkem ----to nevim!)"

dorábal som centrál, a tú tyčku som tam nechal, aby sa dalo otvárať aj klúčom, všetko funguje normálne. Nechápem, prečo by mala ísť preč?
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Riddick
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2008, 17:59
Bydliště: Sedliště u F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Riddick »

tak to pak jo. Tim lepe. Aspon bude zaloha, jak se po..re DO, i kdyz vlastne jdou otevrit i ridicovy
Trojkolka
kolobežka
Kolo
BMX
Olpran - horské.
Mongoose Tyax Elite II m.2007
Hyundai Lantra 1.5GLSi 5/1994 - prodáno :(
Seat Toledo 1,9TDi 81kW, 1M2
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od myšák 80 »

Ale ted je tady ten problem s napojením.
Blikače: Bylo mi porazeno, ze to mohu pripojit na kabely od spinace vystaznych nebo jsem jeste nasel, ze na kabely co vedou pod packou smerovek. Maji se
vzdy zmerit 2 a ty co daji 12V, tak by mely byt ty dobre. To testnu zitra a napisu co a jak. nejlíp se hledají v prahu řidiče, jsou dva a je v nich přerušované + po sepnutí blinkrů
Pozitivni aktivace od brzdoveho pedalu: Nekde u brzdy ma byt spinac (bohuzel jsem ho nenasel). To jeste zjistim a doplnim. nevím, jestli ti je úplně jasná tahle funce. Centrál se zamkne při prvním šlápnutí na brzdu po zapnutí zapalování. Prostě Tě to zamyká vevnitř při jízdě, aby Tě někdo neukradl. Pro mě postradatelná funkce - nezapojoval jsem. Ke všemu si nejsem úplně jistej, jetli by to při nehodě zůstalo odemčený, či nikoliv. Jelikož je to ale alarm za necelej litr, pochybuju o tom. Jináč ten kabel od spínače k zadním světlům by měl být taky v práhu
Imobilizer: Ten se vetsinou zapojuje na palivove cerpadlo. Z manualu jsem zjistil, ze vedle zadniho sedadla na leve strane na prahu vedou kabely, kterou jsou
rozdeleny na dva konektory a jeden vede k cerpadlu a jeden fuel sender.
Ma 4 kabely: 2 hrubsi se napoji na cerpadlo, pak 1 tenci na ACC zapalovani a 1 do ř.j. alarmu.
Dveřní kontakt: u Hyundaie je (negativní impuls). To se nejspise zapoji na servomotorek. kdepak, dveřní spínač nemá se servomotorkem moc společnýho. Zapojuje se proto, aby ŘJ CZ věděla, jestli jsi otevřel dveře po odemčení. Pokud ne po několika sekundách CZ zase zamkne. A další je to, že je to jedna z větví, kerá ti vyvolá poplach, tj. když je CZ zamčené a někdo otevře dveře, začne autí řvát
Koncový kontakt el. oken: To bude taky v ridicovych dverich. Ale jestli nekde do hlavni vetve ovladani oken nebo do te pojistky nebo ctj pro motorek to
taky nevim.Podle mýho nezapojuj. Co vím, musel by jsi dokoupit nějakej modul či co. Slouží k uzavření oken po uzamčení CZ. Bez modulu maká jen na některých koncernových plečkách :-
ACC zapalovani: to taky nevim, ktery mam strihnout. Spatne se tam zahlida, ale podle mne, jak je psano, jak se otoci klickem do polohy ACC, tak by tam mel
byt dratek a ten by se to melo pripojit. = spínané plus. Obvykle myslím majíce žlutou barvu. Jde o vodič, který je pod napětím po zapnutí klíčku
Zapojeni k baterii: Tak to uz vubec nevim. Melo by se to pripojit na nejaky svazek ne, ale nevim na jaky. červený vodič pod stálým napětím z baterie. Dá se o5 najít u spínací skříňky,popř. nejlépe asi v pojistkovce



Každopádně pokud jsi lama, jako že to tak bez urážky vypadá :-k , poohlédl bych se po nějakém elektrikáři


Joo a každopádně, táhlo se může samossebou nechat na svém místě.
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Riddick
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2008, 17:59
Bydliště: Sedliště u F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Riddick »

no v prahu je tech kabelu 52, takze fakt nevim, jak bych to hledal. Elektrikare mam. Dneska tu byl. A tez z toho nebyl 2x nadseny. Taky nevi, ktere kabely strihnout. Mne se jedna o to, ktere mam prestrihnout, pak uz to zapoji kazda lama. Taky vim v kterem miste jsou, ale jake presne. A mit tam metrovou cokoladu, jak prestriham vsechny kabely to taky prave neni best off.

EDIT: Ta brzda tam asi musi byt zapojena:

15. Vypnutí ochrany v neočekávaných případech
Při ztrátě ovladače, a je nutno vypnout ochranu, je možno otevřít dveře vozidla klíčem.
Siréna se rozezní, světla začnou blikat a motor je zablokován. V tomto případě se ochrana
vypne zapnutím zapalování a trojím stiskem nouzového tlačítka při sešlápnutém brzdového
pedálu.
Naposledy upravil(a) Riddick dne 25 lis 2009, 22:46, celkem upraveno 3 x.
Trojkolka
kolobežka
Kolo
BMX
Olpran - horské.
Mongoose Tyax Elite II m.2007
Hyundai Lantra 1.5GLSi 5/1994 - prodáno :(
Seat Toledo 1,9TDi 81kW, 1M2
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od alarm »

ihlou a skúšačkou, ale skús zúžiť okruh podozrivých
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od ivan »

No zaprvé dráty nikdy neštípám,na spojení používám rychlospojky a za druhé proč to dělat tak složitě :roll:
Stačí sundat kryty pod volantem a kryt na levém boku u řidiče(pokud to lze tedy vyndat)popřípadě si tam udělat nějaké místo :)
A mít zkoušečku se žárovkou(tu mám nejradši :D ) nebo multimetr! Beru schema Tvého autoalarmu 8)
1 najdu od spínací skřínky hlavní napájení 12V+ : Zkoušečka musí svítit pořád i při vypnutém zaplování! Na tento drát přicvaknu Červený drát s pojistkou a přicvaknu.(Pojistku vyndej,kvůly manipulaci s dráty ať se to neodpálí :!:
2 po zapnutí zapalování najdu druhý nápajecí drát 12V+ Zkoušečka při zapnutí zap.svítí,při vypnutém zhasne! Na tento přicvaknu Bílý drát a přicvaknu.
Zapalování je stálé zapnuté a dáme páčku na blinkr třeba do leva hledáme (zkoušečka musí blikat nebo měnit voltáž na voltmetru)
3 Pokud ho máš přicvakneš na něj Hnědý!
Přehodíš doprava páčku a to samé co jsem psal viz blinkr!
4 Pokud jsi ho našel na něj připojíš druhý Hnědý a přicvakneš(Ty dva hnědé dráty je jedno jak je napojíš)
5 Vemeš Černý drát,udělej na něm očko a to očko přišroubuj k nějakému kostřicímu šroubu(Poznáš ho ,že na něm je nekolik černých nebo hnědých kabelů a jsou přišroubovaný buď ke kastli na tvrdo nebo k nějakýmu plechu Hyundai jich tam má hafo :D ) Všechno je zem :!:
6 Nad brzdovým pedálem je spínač brzdových světel,odpoj konektor(2pinový)Vem zkoušečku v jednom pinu je 12+ ten necháš na pokoji,do toho druhého pinu (to jsou zadní brzdy světla) na ten přicvakneš Oranžový drát!
7 Resetové tlačítko Černý kabel připoj k bodu 5! :!: Popřípadě někam jinam ještě nevím kam ho schováš je to taky zem :!:

Toto je základní zapojení až tohle uděláš můžeš pokračovat dál,snad to stačí,víc udělat nemůžu :wink:
Ps:Hlavně ten modul drž na levým boku tam bude přišroubován nebo jinak uchycen :!: Hlavně ať Ti vyjdou dráty :D
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Bishop2225 »

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/746 ... .03MB.html

Tak tady je všechno co potřebuješ. Kompletni manuala, včetně schemat a barevnych značeni. Jinak jak jsem ti psal SZ, tak když si projedeš historii mych přispěvku, tak na foru Accent jsme s uživatelem řešili mraky možnosti CZ a on k tomu udělal docela dost dobrych schemat. A jak už jsem psal v SZ, jsou i centraly, ktery se daji napojit přimo na origo krabičku CZ ve dveřich řidiče. Ja ji mam taky, ale když jse dělal central, tak jsem ještě neměl ty manualy, tak jsem se bal řezat do živyho... 8)
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
Riddick
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2008, 17:59
Bydliště: Sedliště u F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Riddick »

Tak jsem poradne prostudoval co jste psali. A uz jsem celkem :D :D/ Ted jeste jestli mi reknete, kde pripojit ty dverni kontakty a koncovy kontakt el. oken. Vim sice, ze dojezd maji VW a spol., ale v te řj alarmu by melo byt "el. vytahování oken s el. automatickým dojezdem", takze bych to chtel aspon vyzkouset, kdyz jsem kvuli toho koupil ten drahsi. A posledni vec, je ten imobilizer. Kde pripojit kabely vim. Dokonce vim kde vzadu vedou ty kabely od toho cerpadla, ale je jich tam asi 20, tak bych potreboval vedet, jak je rozeznat. Dik


EDIT:

Nemam jeste dverni kontakty( ty nevim jestli ma byt zapojeny kladny i negativni impuls), pak dojezd oken,odskok a zapojeni centralu na řj alarmu. Nevim, jak se dostanu k tem konektorum, protoze je to hned jak jsou panty slupku, tak zevnitr kabiny hned vrohu a jeste zarazene nahoru do palubky. Tak nevim jestli zkusit stesti v pojistkove skrini nebozkusit rozebrat tu pruchodku ve dverich a natahnout kable do dveri. No a rele imobilizeru neni zapojene, protoze nevim, ktery asi z tech 20 kabelu vzadu v prahu je to cerpadlo - a kdybych ho nahodou naseů, tak tam bude asi + ze?
Naposledy upravil(a) Riddick dne 26 lis 2009, 22:33, celkem upraveno 1 x.
Trojkolka
kolobežka
Kolo
BMX
Olpran - horské.
Mongoose Tyax Elite II m.2007
Hyundai Lantra 1.5GLSi 5/1994 - prodáno :(
Seat Toledo 1,9TDi 81kW, 1M2
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od rom4n »

posílám odpověď SZ, jak jsi žádal :hyu:
Potřebné info přepošli sem ;)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Bishop2225 »

Zdárec...
tak jsem se koukal na pár věcí... Všechno co potřebuješ je v manuálu body electrical system. Bohužel se v tom blbě hledá a má to 194 stran ale když si projedeš diagramy a najdeš fuel sender, tak tam je barva i polarita. Nebo si otři kablíky u konektoru a budeš vědět. 8)
Jo jinak co se dojezdu týče, tak jestli se nepletu tak ty lantra nemá. Jede to dokud se okno nezastaví, pak se motůrek zasekne, ale nevypne. Dojezd u auta poznáš, že když dlouze zmáčkneš ovládání okna tak ti komplet sjede, nebo vyjede. Musel by jsi k tomu dokoupit ještě jednotku na dojezd oken.

A s tím dveřním kontaktem... Zapoj kladný impuls.

Jen jsem nepochopil tohle: odskok a zapojeni centralu na řj alarmu...
Co jsi tím myslel? Jestli odskok kufru, tak já mám píchnutej kablík na tlačítko ve dveřích. Byl jsem línej to tohat ze sloupku. :lol: A zapojení centrálu? Koukal jsem se a ty nemáš spínání ke kostře. Takže to budeš muset udělat přes servo. Jak jsi to dával na fotkách. Jo a kdyby jsi byl línej jako já, tak ten kladnej impuls na dveřní kontakt si vem ze světla ve dveřích. :D/

Tahání drátů je v poho. Pomocí stahovací pásky na kabely jsem si protáhl nylonovou šňůrku, na ní jsem udělal očko a tahal kabely. Odpadne ti šťourání se ve sloupku a nebudeš muset ani hledat jakou barvu ty kabely maj, protože je uvidíš.
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od myšák 80 »

Bishop2225 píše:

A s tím dveřním kontaktem... Zapoj kladný impuls.
Nepřeklep jsi se?
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Bishop2225 »

myšák 80 píše:
Bishop2225 píše:

A s tím dveřním kontaktem... Zapoj kladný impuls.
Nepřeklep jsi se?
Nepřeklepl... napsal jsem blbost... :shock:
Njn psal jsem to skoro ve tři ráno 8) Ale dobrej postřeh... Samozřejmě negativní. :wink:
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od myšák 80 »

:D/
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Riddick
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2008, 17:59
Bydliště: Sedliště u F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení alarmu a DO centrálu (např. Lantra 94)

Příspěvek od Riddick »

Tak uz to fici. Neco jsme delali uplne slozite. treba ty dverni kontakty. Na to bylo treba jen jeden drat v prahu, ktery jsem uz nasel vcera. Je to cele o mereni. Akorat chybi imobilizer, to se jeste musi dokutit. V manualu jsem si nasel, ze kabel ve kterem by to melo jit je C02 konektor a tam 4 pin je to kdesi u relatek vedle pojistek. ale nemuzu najit kde to tam zapojit, protoze to neni asi konektor to C02, ale to rele, i kdyz je oznaceme jinak. To potrebuju poradit. A jeste dalsi vec jsou ty okna, ty bych chtel vyzkouset jestli to umi ta jednotka alarmu ten dojezd, jak je napsane, ale jak to propojit asi urcite s tim ovladanim od ridice na to jsme neprisli. Pomoc s tim plis. Zitra uz dodam navod s fotkama pro pristi generace :D
Trojkolka
kolobežka
Kolo
BMX
Olpran - horské.
Mongoose Tyax Elite II m.2007
Hyundai Lantra 1.5GLSi 5/1994 - prodáno :(
Seat Toledo 1,9TDi 81kW, 1M2
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“