Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od zdenek76 »

jj, Pavel M už za sebou jednoho naftovýho Santíka má, takže v chování řidiče bych to taky neviděl
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Pavel M »

Tak a je jasno-odešlo turbo,sevis přiznal,že tam byly daný blbě ložiskaúasi uložený/ a divili se,že to nezačalo dřív.Nové turbo objednáno,olej přijde taky nový a katalisátor zkusí buď vyčistit,nebo přijde taky nový.Odtah zaplatili taky.Tak teď už jenom čekat na první týden v lednu až přijdou díly.Jinak prý už jedno turbo dělali na SF a to začalo nejdříve pískat.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
montogrin
*
Příspěvky: 53
Registrován: 02 črc 2009, 23:07
Bydliště: Bratislava

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od montogrin »

Tak to máš šťastie, že si neskončil so zadretým motorom. Ono to je achylova päta turbodiesielov. Keď je turbo KO tak sa olej začne hromadiť v medzichladiči a keď sa ho tam nazbiera priveľa, tak ho sa nasaje späť do motora, ktorý ho začne spaľovať. Otáčky letia do výšin aj po odpojení zapaľovania, lebo motor spaluje nasávaný olej a nie palivo, motor sa tým pádom nemaže.

Jediná možnosť, ako zabrániť katastrofe je zakvaltovať najvyšší stupeň a dupnúť na brzdu.

Smolu však majú tí, čo majú automat. prevodovku.

Po väčšine sa to stáva tým majiteľom, ktorý vytáčajú studené nezahriaty TD, alebo nedochladzujú motor po vysokom výkone.
potvurka
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 pro 2009, 21:05

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od potvurka »

poradím ti ještě vylpláchnutí chladiče vzducu a vyfukoveho potrubí technickým benzínem jinak katík schoří od toho oleje
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Pavel M »

Tak turbo již došlo,v sevisu se mění,dávají také nový olej včetně filtru a budou čistit katalysátor a ostatní,pokud,že se katalysátor nepodří zregenerovat-vyčistit,přijde taky nový.Ještě,že je auto v záruce. [-o<
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Yurii »

Tak to gratuluju, máš štěstí v neštěstí... ještě že se benzíňákům s vrtulí nemůže nic stát :)
Ještě bych poopravil Blacka... Jamile to má kozy nebo kola, sou s tim akorát problémy :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Hardcam »

Tatko, mohl by se Ti jeste po*rat setrvacnik, aby Ti rovnou dali novy a budes mit klid (relativni), ze tejden po zaruce neodejde, jak tu posledni dobou ctu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Pavel M »

Teda ono není o co stát synku.Jinak pokračování do auta dali nové turbo a do turba se tlačí prý velký tlak olejeú i do celého sání/ a jede to jako na tři válce.Údajně takovou závadu v čechách nikdo neměl,tak psali korejcům jestli něco někdy jinde bylo a požádali o rozebrání motoru.Jinak jsou bezradní.Tak uvidíme co a jak dopadne.Jsem krutě zvědav jestli to stihnou do 30 dnů ](*,)
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Yurii »

Aha, tak to nebylo pouze turbo... tak to potěš protěž. Držim palce ať to dobře dopadne.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Pavel M »

Hlava sundána,propálen píst na 2 válci čím to je zatím neřekli,ale dle selského rozumu asi uchcával vstřik.Ach jo uvidíme co bude dál. :twisted:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od pepan »

no to mě poser
to se soudruhům zrovna moc nepovedlo...
snad si poraděj a budeš jezdit
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
hloubas
*
Příspěvky: 32
Registrován: 24 pro 2009, 18:29

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od hloubas »

Hlavně, že se k tomu zkraje přihlásili, ať mění co můžou, ale zajímalo by mne kolik tomu na té R10 nakládáš,
vzhledem k tomu, že soudruzi v dané ceně dokázali smontovat jen 5 kvaltů se motor docela nechá vytáčet ? :-k
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od black_sheep »

Yurii píše:Tak to gratuluju, máš štěstí v neštěstí... ještě že se benzíňákům s vrtulí nemůže nic stát :)
Ještě bych poopravil Blacka... Jamile to má kozy nebo kola, sou s tim akorát problémy :)
neni pravda - nechci to teda zakriknout, ale ja mam atmosfericky motory... 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od dantasik »

Hlavne pavel jezdi do spravneho servisu - postavili se k tomu celem a meni co je potreba. Nevidel bych to nejako tragicky, vymeni se co muze pak bych auto ohral a dal tomu poradnou nakladacku jestli se jeste neco projevi nebo ne :)Kdyz by v tom zas neco krupnulo tak znovu na reklamaci. Jinak oni asi celou vstrikovaci soustavu poslou do kladna na cisteni si myslim takze tam bude jasne videt jestli jsou vstriky K.O. nebo ne.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Tak jsem dneska dojel-těžký bílý kouř

Příspěvek od Pavel M »

Tak tady byl dotaz kolik to po R10 valím-odpověď jak kdy,ale tak do 150km/hod což rozhodně nemá za následek propálený píst,korejci dají nový polomotor,nové vstříky a nové žhavičky,hlava zůstává,víc budu vědět odpoledne.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“