LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od matysekul »

Třeba http://www.karosar.cz Ten chlap jezdí i jinam.
Nebo tady http://www.renovecars.cz/
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Vilda »

Ukazovali to tušim v Automotorevue, celej auťák posekanej od krup a za chvíly po důlcích nebyla ani památka .... parádní technika :shock:

To Cert : Tomuhle se prostě zabránit nedá :? já mám taky šlic na předním blatníku a odřenej zadní nárazník .... vraždil bych :mrgreen:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od adam221 »

CERT> Neviem nazov firmy, na chlapika dosiel na toyotaklube cz.. Ked s nim budem, vyskusam zistit TC a poslem ti ho SZ.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Garcia007 »

adam221 píše:CERT> Neviem nazov firmy, na chlapika dosiel na toyotaklube cz.. Ked s nim budem, vyskusam zistit TC a poslem ti ho SZ.


... existuje nieco take aj na slovensku nejaka taka firma ... ako tato ... vyzera to po riti ...
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od cert »

Díky kluci za odkazy, ale zatím mně to nějak přešlo - uvidíme po zimě.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Umyvat auto cez zimu ?

Příspěvek od Garcia007 »

... servus hosi mam auto umywat cez zimu ? ... a ak ano tak ako ? ... a cim ... ked mi cely cas stoji vonku ... a na autoumyvarkach to neje 2 x lacne ... ake mate skusenosti ... dik moc ... hlavne ako dat tu sol dole z toho afta ...
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Umyvat auto cez zimu ?

Příspěvek od Gandalf »

Možností je určitě víc, ale já preferuju umývání na samoobslužné wapce v uzavřeném boxu. Snad někde v okolí něco podobného najdeš. Já jezdím do "mycího centra" v Brně, kde jsou nějaké 3-4 boxy vedle sebe - najedeš dovnitř, pěkně si zavřeš vrata (prostor je temperovaný) a pak vhazuješ 10Kč mince do automatu a volíš režim mytí (saponát, oplach, vosk, apod.). Jedna 10 koruna většinou bohatě stačí na namočení nebo opláchnutí celého auta, takže za cca. 30 provedeš bohatě celý cyklus. Navíc si můžeš auto v uzavřeném boxu v klidu i lehce otřít, protože ventilátor na osoušení tam zpravidla není...

Ale jezdím tam jen v zimě a taky to nepřeháním, tak 3-4x za sezonu, když už je to fakt potřeba... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Umyvat auto cez zimu ?

Příspěvek od Garcia007 »

Gandalf píše:Možností je určitě víc, ale já preferuju umývání na samoobslužné wapce v uzavřeném boxu. Snad někde v okolí něco podobného najdeš. Já jezdím do "mycího centra" v Brně, kde jsou nějaké 3-4 boxy vedle sebe - najedeš dovnitř, pěkně si zavřeš vrata (prostor je temperovaný) a pak vhazuješ 10Kč mince do automatu a volíš režim mytí (saponát, oplach, vosk, apod.). Jedna 10 koruna většinou bohatě stačí na namočení nebo opláchnutí celého auta, takže za cca. 30 provedeš bohatě celý cyklus. Navíc si můžeš auto v uzavřeném boxu v klidu i lehce otřít, protože ventilátor na osoušení tam zpravidla není...

Ale jezdím tam jen v zimě a taky to nepřeháním, tak 3-4x za sezonu, když už je to fakt potřeba... :)



... je mi to jasne ... no uwidime co a ako ... aj ja by som chodil na autoumyvarky ... ale newem ako to je z cenami u nas ... poradte ... cojawem slovnaft ma aky cennik ... ked tak dik ...
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Umyvat auto cez zimu ?

Příspěvek od adam221 »

Co sa tyka umyvania auta, tak odkedy vymenil agip kefy za tie spongije, alebo co to je, tak chodim na agip :) bezne umytie cca 6e a s podvozkom komplet cca 8e..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Martun »

Adam221: běžné mytí 6eur? No potěš koště! To je nějakejch 150kč a to máš tady komplet. Moc se po tom nedívám, páč Ácu jsem zatím ještě myčkou neprotáhl. Zatím furt ručně! :mrgreen: Jinak tady vede pumpa ONO kde tě umejou za 39kč :-)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od palčo »

6€ alebo 8€. To je vždy menej, ako tie peniaze o ktoré prídem keď ochoriem pri ručnom umývyní na dvore. Samozrejme, keď je možnosť ako píše Gandalf, tak to je OK. Ale unás je wapka len vonku, alebo priamo v umyvárke pod kefami a tam väčšinou čaká veľa áut, takže na nejaké bavenie a zazeranie kolegov nemám nervy. Ja chodím len na Shell-ku a tam sú tiež tie špongiové "kefy". Nuž pred umývaním streknem WD 40 do zámkov a po umývaní poutieram tesnenia okolo dverí. Poslednú sobotu mi primrzol ten krúžok na veku nádrže. Len tak-tak, že sa mi podarilo natankovať. :-k Aj na to treba myslieť. No a dnes ráno som zistil, že mi primrzli aj okná. Ale v zime aj tak málo vetrám oknami. :D/ Samozrejme, že umývam aj wapkou od soli-ale len podvozok- vystriekam kolesá a na dverách dávam pozor, aby som nenastriekal do kľučiek a zámkov.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od JoKo »

vzdy po zime necham umyt podvozok od bordelu co sa tam usadil. robi to rucne clovek a celkom poctivo. este kratsie ako 10min mi hadam podvozok ani neumyvali. a raz za cas necham auto prebehnut v autoumyvarke pri benzinke. raz - dvakrat za rok ho nalestim turtle waxom a to je vsetko. a este ho parkrat do roka povysavam, vzdy ked tam mam bordel.
ziadna extra starostlivost sa nekona. podla mna auto ma sluzit mne a nie ja jemu. nemam cas a ani chut sa mu venovat kazdy druhy vikend s wapkou a spongiou... laku podla mna viacej ublizia okolo stojace auta na parkovisku a ich "ohladuplni" majitelia pri otvarani dveri...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Autokosmetika

Příspěvek od RobSon »

Další dotaz. Jaké kdo používátě čistící prostředky na textilie v interiéru (sedadla, koberce apod.). Světlý interiér je moc pěkný, ale taky se moc lehce špiní a z 2 dětma......, však to znáte. Nechci sponzorovat nějakou firmu, která "vyčistí" interiér za půl hodiny a zaplatím za to 1500,- Kč. Radši si to vyčistím sám - a i mě to baví.
Dále co kdo používáte na metalízu. Moje auto jezdilo do myčky a na laku je to znát. Potřebuje oživit a naleštit. Přípravků je spousta, ale mnohdy člověk koupí drahy a nedobrý.
Předem díky za Vaše postřehy a zkušenosti.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od cert »

Používal jsem tohle (dobré, vydrží opravdu víc jak 1/2 roku, ale proti níž uvedenému pracnější): http://www.automax.cz/zbozi_detail.php?item=94
Tohle používám tak co 2 měsíce: http://www.automax.cz/zbozi_detail.php?item=390
A tohle před zimou a po zimě: http://www.automax.cz/zbozi_detail.php?item=100

Vnitřek - jednou jsem po převzetí auta ze servisu našel až bohužel doma černou šmouhu na koberci a na boku sedačky, tak jsem to zkusil tímhle: http://www.autoka.cz/nabidka.php?detail=3592 a dobré. Jinak mám naštěstí jak dcerku tak manželku velmi ohleduplné ke světlému vnitřku, takže v pohodě.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

cert ten Motip na textilie skusim.. u mna sa uz tych 2,5 roka a 80 000km zacali podpisovat na cistote (najma bezpectnostne pasy)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“