jetej SANTA Z NĚMECKA

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

ZORG
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2010, 18:53

jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od ZORG »

Zdravím všechny Santofily :-)
Jedu si zítra pro santu rok 2008 2.2 AT 7 míst Elegance - ale nalítáno má 115.000km a je z Německa. Zatím jsem zplatil jen za dovoz, ale zítra bych měl cálovat. Dnes jsme v autě jel, vše prolez a vypadá to jako nový. Tak se bojím a nevím. Vše jsem si tu pročet a asi do toho půjdu...je to fakt pěkný auto a slyším spíše chválu..jen ty kilometry a cena 480.000Kč Akorát Odkud je motor - je to čistý Hyundai, nebo je to původní starej Mercedes? ptám se kvůli rozvodům...mercedes má řetěz...dále mám několik dotazů, který se mi po prolezení fóra nepodařilo najít. Prosím o pomoc radu, odkazy atd.
1. co s navigací Pioneer - je komplet v němčině - jsem angličtinář - to nějak nedávám- dá se sehnat i česká lokalizace? Co s mapama, jsou aktualizace? Dá se někde stáhnout?
2. nenašel jsem příručku k vozidlu - v autě je německá a holandská (auto je z Assenu) Dá se někde stáhnout česká. Jdu z Mazdy 3 a tady je toho o dost víc a jinak :-)
3. je ještě něco na co si dát pozor?

Díky moc za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Hardcam »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... hilit=mapy
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... it=pioneer
temat k radiu je tady myslim hodnem staci hledat dle zakladnich hesel "pioneer", "mapy", "avic" atp...

prirucka se da koupit u prodejce v CR nebo stahnout v anglictine
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od labtor »

Tu najdes manual v anglictine pre model 2008 (tie prirucky su dost drahe na to ze je to len kus papiera)

Kód: Vybrat vše

http://www.scribd.com/doc/19786017/2008-Hyundai-Santa-Fe-Owners-Manual#
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
ZORG
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2010, 18:53

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od ZORG »

Děkuji všem..akorát jak je to teda s tím motorem a rozvody? A nejsem sebvrah? Když jdu do něčeho takovýho? Je ESP seriovka i u modelu 2008??? Díky mooc.
ZORG
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2010, 18:53

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od ZORG »

Chybí tam tlačítko na ESP!!! Jak je možný, že tam není?!?! Vždyť je to u všech!! To je asi na nic! Bez ESP už ani jezdit neumím. Měl jsem ho i v Mazdě 3. Jsem na to zvyklej a u tak velkýho auta ... to ho asi ten Němec odpojil, či co..rozhodně to auto nebrat, co?
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od pepan »

já taky nemám esp a žiju :roll:
:lol: ](*,)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Motor je originál :hyu: a je vybaven rozvodovým řemenem, který se mění ve 120.000 km. A není to levná záležitost, nicméně nevyměnění je ještě dražší.
ESP je otázka kompletace výbavy, kterou importéři zadávali do výroby, takže univerzální odpověď není. Ale nějak nechápu tu paniku pokud ESP není ve výbavě. Jezdím skoro 20 let, většinou s auty bez ESP, ale ani v těch několika, která ESP mají se mi jej "nepodařilo" aktivovat. Já osobně ho k životu nepotřebuju, ale život je otázkou priorit, o tom žádná.
Sanťáci, kde je vlastně tlačítko deaktivace ESP umístěné, nějak si nevybavuju :( .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od labtor »

nalavo od volantu
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Hardcam »

I u tak velkyho auta se da v klidu jezdit bez ESP. A pokud je pro Tebe nutnost i u tak malyho auta jako je Mazda 3 (segra v Mazde 3 ESP nema), tak bych se zamyslel nad svymi ridicskymi schopnostmi :roll:

Takhle to ma vypada, nalevo od volantu:
Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Pavel22
*
Příspěvky: 11
Registrován: 18 dub 2010, 08:46

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Pavel22 »

Mr. HYUNDAI píše:Motor je originál :hyu: a je vybaven rozvodovým řemenem, který se mění ve 120.000 km. A není to levná záležitost, nicméně nevyměnění je ještě dražší.
ESP je otázka kompletace výbavy, kterou importéři zadávali do výroby, takže univerzální odpověď není. Ale nějak nechápu tu paniku pokud ESP není ve výbavě. Jezdím skoro 20 let, většinou s auty bez ESP, ale ani v těch několika, která ESP mají se mi jej "nepodařilo" aktivovat. Já osobně ho k životu nepotřebuju, ale život je otázkou priorit, o tom žádná.
Sanťáci, kde je vlastně tlačítko deaktivace ESP umístěné, nějak si nevybavuju :( .

Jen pro zajímavost, kolik stojí výměna rozvodového řemene, příští rok ho budu měnit.
HYUNDAI SANTA FE 07 2.2 CRDI ELEGANCE 4WD MANUAL
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Hardcam »

Na 2.2 CRDi verzi kolem 5000Kc.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Záleží na tom jestli to bude celková prohlídka po 120.000 km v autorizovaném servisu nebo jen řemen. A taky kolik má servis hodinovku. Pokud čistě řemen a za lidovou servisní cenu, pak má Hardcam pravdu, pokud plnohodnotná prohlídka v autorizovaném servisu v Praze, pak to měl kolega včetně předních i zadních destiček (pěkně se mu to sešlo) asi za Kč 22.000,-- :cry: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Hardcam »

Omlouvam se, neuvedl jsem komplet info. Jedna se o kompletni, ale neoriginalni rozvody, bez prace. Proste jen material.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZORG
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2010, 18:53

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od ZORG »

To: Hardcam: řidič nejsem dobrý. A asi nikdy nebudu. :-)

To: all: Jinak Santu jsem včera koupil i bez ESP a to auto vypadá, jako když předevčírem sjelo z linky...fakt jak nový...tak snad bude dobře sloužit...děkuji všem za rady, určitě se budu na Vás obracet. Kdy používáte 4x4? Na běžný silnice je to asi nesmyl...co polní/lesní cesta - bydlím vedle chatové oblasti a rád bych tam jel navštěvovat známe, ale s Mazdou 3 to nešlo, byla moc nízká. :-)

Jinak rozvody mám teda vyměnit v těch 120.000. Destičky i koutoče, jsou úplně v poho. co dál bych měl krom oleje vyměnit?
Rozvody mám domluvené i s prací za 6.000 u prodejce vozu.Filtry a olej za 3.000,-

Trochu mě šoklo, že servisní interval je po 15.000km?!! To jako fakt?!! Mazda měla 30 a ostatní co znám to maj mezi 20-30. Nevíte někdo proč jen 15???
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jetej SANTA Z NĚMECKA

Příspěvek od Hardcam »

Na jednu stranu bud rad. Vicemene se to tyka jen oleje a prkotin a zrovna olej by se mi nechtelo v motoru nechavat 30tkm, proto uvazuju o zkraceni intervalu na 10tkm. Vim, jak vypada olej, ktery ma 20tkm najeto a s olejem uz toho moc spolecneho nema...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“