Hyundai ix35

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od havros »

Jo, s tím černým oplastováním to vypadá příšerně, zatím u všech ix35 s RAN interiérem jsem viděl takovou kombinaci jako mám na salonu :)
Reklama
 

bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Tak to jsem rád. Statistika je se mnou :)
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Ondrej »

Registracie Slovensko 04/2010: SX4=176, Qashqai=74, ix35=44, Yeti=43, CR-V=34, Outlander=22, RAV4=21, Tiguan=21, Grand-Vitara=11, Tucson=10, Sportage=7, Kuga=7, Koleos=1, Duster=1
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Tempomat

Příspěvek od bamba »

Nevíte někdo, jestli tempomat přibržďuje při jízdě s kopce :?:
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od juramac »

ano. Udrzuje nastavenou rychlost do kopce i z kopce. Podle potreby podrazuje . Ale jeci u toho, jako divy.....z kopce ti to ale stejne neda a na brzdu si slapnes.... :wink: a tim samozrejme tempomat vypnes.... :)
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Tak to je bizarní, že si to neumí "šlápnout na brzdu" :roll:
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

K tempomatu - brzdit neumí, pouze se snaží udržet nastavenou rychlost, ale nikdy neodpojí přívod paliva. Takže z prudšího kopce rychlost neudrží a rychlost poroste mnohem víc, než když tempomat vypneš a pojedeš bez plynu.
Obecná informace, platící na českém trhu. Ke dnešku je vyprodáno zhruba do konce září. S ohledem na tuto skutečnost vydal dovozce všem českým dealerům zákaz dávat na ix35 jakékoli slevy! Jasně, koberce nebo výbavu vám dealer dá, ale slevy v řádu procent nečekejte. Dovozce dodržování tohoto nařízení bude kontrolovat a tvrdě sankcionovat :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

to sem mel kliku :-) uff

kdyz o tom tak premyslim, tak pripadny prikaz ohledne cen od dovozce muze byt minimalne na hrane zakonu. Pohravam si s myslenkou predani podnetu na COI ... Jako obchodnikovi mi muze vyrobce max urcovat cenu doporucenou, ale vysledna cena je na rozhodnuti obchodnika/dealera...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

ČOI nemá v tomto případě žádnou pravomoc, vše je ošetřeno smluvně a právně korektně. Víc to pitvat by bylo prozrazování obsahu smluvního ujednání, což je protiprávní jednání.
Ono je to i logické, proč deformovat slevami ceny modelu, který je na půl roku vyprodán. Je to jednoduché - artikl frčí, tak proč se podbízet. To je zákon obchodu. Vůbec bych se nedivil, kdyby došlo ke zdražení o pár tisíc, stejně by se to prodalo. Ze strany dovozce to beru jako výchovu dealerů k vytváření zisku a opuštění naprosto nesmyslné stragedie "Prodat za každou cenu!". Já jsem tohle "opatření" přivítal, ale můj názor na slevy je tu obecně znám.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od juramac »

Jeste k tomu tempomatu - samozrejme, ze nebrzdi z kopce, ale chova se stejne, jako kdyz se brzdi motorem. Coz je znat hlavne u automatu . To znamena, ze pri jizde z kopce si podradi , motor se snazi brzdit v nizkem stupni a rve ,jako sileny. :) takze to stejne kazdeho donuti na tu brzdu slapnout. Ale uprimne, jezdim s automaty i tempomaty prakticky 20 let, drive jsem mival hlavne ameriky, ktere tempomat maji standartne ve vybave,a nikdy jsem z kopce motorem "nebrzdil"..... :)
Tempomat je moc prijemny na dlouhych cestach po dalnici, ale do velkych kopcu je to nesmysl..... :)

Jinak k tem cenam - je to naprosto logicke, ze pri vysoke poptavce cena zpravidla stoupa a nebo neni duvod ji snizovat. I tak jsou ceny konretne tohoto auta velmi zajimave.... :)

Jinak, vite, ze se da dnes DPH odparat pri nakupu auta CELE I NA LEASING , podobne, jako u splatkoveho prodeje ? Leasingovky to neradi pripousteji,mlci o tom, delaji mrtveho brouka a snazi se jet ve starych kolejich, ale podle novely zakona o DPH uz dnes muzete DPH uplatnit cele naraz i u leasingu a snizit si tak splatky.... :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

Mr. HYUNDAI píše:ČOI nemá v tomto případě žádnou pravomoc, vše je ošetřeno smluvně a právně korektně. Víc to pitvat by bylo prozrazování obsahu smluvního ujednání, což je protiprávní jednání.
Ono je to i logické, proč deformovat slevami ceny modelu, který je na půl roku vyprodán. Je to jednoduché - artikl frčí, tak proč se podbízet. To je zákon obchodu. Vůbec bych se nedivil, kdyby došlo ke zdražení o pár tisíc, stejně by se to prodalo. Ze strany dovozce to beru jako výchovu dealerů k vytváření zisku a opuštění naprosto nesmyslné stragedie "Prodat za každou cenu!". Já jsem tohle "opatření" přivítal, ale můj názor na slevy je tu obecně znám.
S tím moc nesouhlasím: Prodejní cena se odvíjí od marže prodejce, ne výrobce (popř. dovozce) =. Dealerské slevy rozhodně nesnižují zisk automobilky či dovozce. Diktování prodejních cen je podle mě nesmysl a nechám si zjistit jak se k tomu staví právo (EU, jak víme, je hodně citlivé právě na automobilový trh)...
:wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od juramac »

nezapomen podat zalobu- prijimaji je zpravidla na vratnici ..... A nebo sedni na vlak , a jed si stezovat do Strasburgu .....Takove chytroliny s COI apod. mam opravdu rad. Opravdu si myslis, ze pravnici v takovych firmach ,jako je Hyundai , jsou uplni blbci ?...... Ach jo. Co tim chces dokazat ? Zvednout si sve zalostne sebevedomi ? Nelibi se ti politika prodeje ?
A nuti te nekdo, aby jsi kupoval jejich vyrobky ? Klidne se uraz, ale jsi smesny :D
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Tomu fakt nerozumím. Když jsme tu měli diktované ceny všeho, tak to bylo špatně - "neviditelná ruka trhu si poradí a ceny přeci určí správně". Teď když určuje ceny Hyundai a nedovolí slevy, tak je to najednou taky správně?
Když chce dealer prodat auto s malou marží nebo třeba bez marže, tak je to snad jeho rozhodnutí, ne?
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To FISHkaa: Původně jsem Ti tu chtěl napsat podrobný rozklad toho, že Tvůj nápad je sice hezký, ale naprosto nesmyslný. Už jsem Ti tu psal, že vše je v rámci platných smluv, které nejsou v žádném rozporu s platnými právními řády ČR ani té neschopné, nesmyslné a nefunční EU.
Ber to tak, jak to je. Je to opatření, které chrání všechny dovozce před deformacemi trhu a dealery před sebou samými, někteří došli v rámci hesla "Prodat za každou cenu." tak daleko, že se nechají natlačit do prodeje pod nákupními cenami. Sám musíš uznat, že to není zrovna správná strategie.
Já se na to dívám optikou člověka, který už stál na obou stranách barikády. Vždy jsem ke všem obchodům (lhostejno co jsem prodával nebo kupoval) přistupoval tak, že každé zboží má svou cenu a buď na něj mám nebo nemám. Na slovo sleva mám doslova alergii :D . Když něco kupuji, nikdy ho nepoužívám, nikdy nesmlouvám, nejsme v Arábii na trhu. Buď to za tu cenu chci nebo nechci - hotovo. Když prodávám jsem ochoten se bavit o celkové nabídce včetně komplexnosti produktu a služeb kolem něj, bavit se o celkové nákladovosti. Jakmile zazní slovo sleva, jednání končí. Já nabízím absolutní kvalitu za rozumnou cenu s komplexním servisem. Nechci být nejlevnější, nechci prodat všem. Chci být nejlepší a kvalita něco stojí. Chci prodávat těm, kteří si váží svých peněz a kvality, kterou si mohou koupit. Tuhle prodejní filozofii vyznávám 15 let a nikdy jsem neumíral hlady. Vybudoval jsem si vždy okruh spokojených a velmi věrných zákazníků. A o to by se měli snažit i dealeři. A tohle je cesta jak je to znovu naučit. I když trochu drsná, možná.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To bamba: Laickýma očima to vypadá nesmyslně. Pokud bys znal podmínky za oponou, tak bys dal dovozci za pravdu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“