Hyundai ix35

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

FISHkaa píše:počkám ještě pár dní a pošlu otázku mému autosalonu, v objednávce mám stále uveden červenec (objednáno na začátku května)... :shock: :-k
Budu držet palec, aby byl termín dodržen. Čekání na auto je peklo.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

díky
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Tak jsem zkusil mrknout na ty německý stránky. Vybral jsem tam jedno auto, poslal dotaz prodejci, co ho nabízel a zeptal se na dobu dodání. Teď mi přišla odpověď - 24 týdnů. Takže nic zázračného se nekoná. Akorát cena auta byla někde jinde, než u nás - ix35 premium s automatem, navigací a silnějším dieslem stála cca 690 tis.
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od FISHkaa »

blbý u dovozů je že musíš mít o cca 20% větší cashflow na pokrytí dvou DPH /německé a české/ protože Němci ti DPH vrátí až když jim přineseš potvrzení o CZ DPH... Kvůli tomu sem se nepouštěl do dalších akcí...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Fakt? To jsou šulci, ti Němci.
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Pro bambu, jestli je ta objednávka u němců v trvání cca 6 měsíců, pak se omlouvám za paniku, kterou jsem tímto sdělením způsobil. Přesto mi vrtá v hlavě kde jsou ta auta vyrobená v rozmezí 2. poloviny února až poloviny května. Vždyť se jedná nejméně o 8000 ks a to není málo. Kdo má tedy to úžasné štěstí, které státy, kteří zákazníci ? V Rakousku, Nizozemí, Dánsku a dalších také žádné ix 35 nejsou. Můj prodejce nedostal vyjma 2 ks v základní verzi a tří předváděček od začátku roku do dnešního dne nic a to má již cca 30 objednávek. Taktéž jeho dceřiná společnost. Opět se ptám kde ta auta jsou, jestliže v ČR byl koncem dubna požadavek na cca 900 ks. Přece při rozumném přístupu by stačila jedna až dvě směny ve výrobě a cca 100 - 200 ks by pro ČR bylo. A tímto způsobem pokračovat dále, tak aby se dostalo postupně v kratších termínech na všechny. Je samozřejmé, že takto zjednodušit to nelze, protože na lince se jede určitá verze a ne každý typ samostatně. Ale pro představu lze toto vysvětlení použít. Nemáte pocit, že se jedná o uměle vyvolaný nedostatek vyrobených aut ? A co samotní prodejci, kteří celou tu dobu nemají žádný zisk z prodeje ix 35. Můj termín byl stanovený na květen, avšak s předpokladem, že se jedná o nejzašší termín, jen v případě nepředpokládaných komplikací. Nyní i můj prodejce ztrácí jistotu, zdali tento termín bude schopen splnit. Dalším velkým problémem je k 30.06.2010 ukončení zrychleného odpisu pro firemní auta. Prodejci nebudou schopni vyjít těmto zákazníkům vstříc. Není tento postoj Hyundai Motor Czech vůči zakazníkům ČR neseriozní ? Opět mnoho otázek
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Jen pro zajímavost jedná se o 7 Hyundai, který u svého prodejce kupuji, ale zatím jsem s tímto přístupem dodavatele nesetkal. Nyní vlastním Santa Fe, před tím 2 x Sonatu a další. Taktéž i prodejce to velmi mrzí, že mi nemůže v rámci max. cca 4 - 6 týdnů vyjít vstříc.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

S nakupem v Nemecku uz to neni tak zhave, jako bylo kdysi. Mam kontakty s clovek v dealerstvi VW a nekolikrat tydne vyexpeduji kamion plny aut zpet k dealerum VW v Nemecku,. Je to postavane na hlavu - auto vyrobene v Nemecku cestuje k nam, tady se na 14 dni ohreje a jede zpet do Nemecka na salon. Driv jsem dovozy aut delal, dnes to uz nema smysl. Sam jsem tam zvazoval nakup i30ky (maji cca 1000 skladovek - vyroba Korea - k dispozici, ale drazsi, nez novy model (vyroba Nosovice) u nas.
Nyni uz pri koupi budeme prefervat jen skladovky, jsou levnejsi, druhy den od objednani provozuschopne, ale je treva repesktovat konfiguraci vybavy (pokud se jedna o posledni kusy, tak i barvy). Ale za to nekonecne nekolika mesicni cekani to stoji.
Rekl bych, ze vse nelze shodit na Hyundai Motor Czech, je to sice nejjednodussi moznost, kam ukazat prstem, ale on take neni vsemocny :? a urcite o tom nerozhoduje predchozi pocet vlastnenych aut - to bychom je uz museli dostavat za nekolik hodin a ke trem kusum jeden zdarma.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Ten počet aut (Hyundai) nebyl zmíněný proto, že si chci vynuti nějakou přednost, ale proto že jsem zůstal věrný jedné značce a mám sní za cca 15 let dobré zkušenosti, včetně nákupů. Když už jste zmínil ten nelogický přesun aut (se kterým souhlasím) tak jen dodám, že bambovi jsem se omluvil za paniku, kterou jsem možná vyvolal. Ale, stejně mi nedá pokoj myšlenka na nabídku cca 200 ks ix 35, např. v jedné konfiguraci jen s různou barvou a pod. Copak zákazník nemá vlastní schopnost si tyto parametry určit ze základní nabídky daného typu, včetně rozsahu výbavy sám ? jako u našich prodejců. Naopak to na mne udělalo dojem, že ta auta jsou skladem a nabízena v té konkrétní konfiguraci jak tam jsou. Pozor, zájemce je z ČR - dodací lhůta na základě skutečné, nyní zrealizované objednávky u výrobce se skutečnou lhůtou dodání od zadání do výroby. Jseš Němec nebo Dán a pod. do týdně ji máš, jsou tady. Proč ? aby byla dodržená jistá úmluva ohledně dodávek. A co se týká Hyundai Motor Czech s.r.o., nechci na ně svést všechno - hlavní a rozhodující slovo má Korea, ale myslím si, že by za nás Čechy mohli více bojovat.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

To mohla, protoze co se Evropy tyce, u nas je ta kupni sila na hacka mozna nejvetsi (nevim, nemam cisla, ale cast Evropy jsem procestoval a nikde Hyundai nema tak masovou kampan a tolik modelu na jedne ulici jako u nas) + asi Turecko, kde se vyrabi Accent, i10 (drive Atos) a i20. Nevidel bych v tom zadny zakerny umysl, kdyz byl Golf novinka, cekaci doba byla pul roku. Na i20ku jeden clen cekal taky snad pul roku a rekord je tu snad 9 mesicu (snad na Coupe, to uz nevim, jen me ta doba dost zarazila).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Ještě bych dodal, že :hyu: je také jako mravenců v USA, to mě zarazilo nejvíc. Už pře 14 roky jsem byl jako Alenka v říši divů, když jsem jich tam tolik viděl. Tam jsem také pochopil, že američané kupují levné a hlavně spolehlivé věci. Evropské vozy tam moc nejezdí, naopak Asiati tam mají přednost, ale také jen někteří. Sice životní styl USA není moje parketa, avšak v některých oblastech to mají promyšlené. Tehdy jsem vlastnil Hyundai Accent 1.5 a návštěva USA (u syna) ve mně vyvolala pocit dobrého nákupu. Tenkrát byl Hyundai v ČR ještě velmi málo známý.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Hardcam »

My koupili prvni Lantru v kvetnu 94, od te doby se to veze jak na bezicim pase :mrgreen: kdyz byli rodice minuly rok v USA, prakticky pulka karty fotaku byly Hyundaie. Ameriku jsem predtim ani nezminoval, tu jsem bral jako samozrejmost.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od bamba »

Dobrý, žádnou obří paniku jsem u sebe nezaznamenal. To spíš z hokeje, neb jsem napůl dán, takže výhra nad slovenskem mě uvrhla do příjemného šoku :D
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Standaens
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 kvě 2010, 09:30

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Standaens »

Bamba mě pobavil, je to pěknej čípek :P
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Hyundai ix35

Příspěvek od Ondrej »

Standaens: Dobrovolne sa priznavam – jednu ix35, z tych co hladas, mam ja. Po tom co som si precital par poslednych prispevkov, som sa zacal aj trosku bat, ci sa mam vobec pripomenut, ale ked som dosiel az na koniec, na bambov prispevok o danoch, zmenil som nazor: MAM KRASNU BIELU IX35!!! :D
P.S.: Mne predajca hovoril uz pri objednavani zaciatkom marca (brezen), ze my mame prednost a vraj napriklad nemci musia cakat najmenej 5 mesiacov. A slubeny dvojmesacny termin naozaj splnil.
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“