Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od vena.m »

Benzín pracuje s ohodně většímy tlaky. proto se motor zahřeje dříve. mám taky do práce cca 7km takže mě benzín zcela vyhovuje. spíš bych uvítal 6st. když náhodou vyjedu jednou za čas po dálnici [-o<
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

vena.m máš to v PM :mrgreen: a to je asi důvod, proč nepíšu na fora, že já se nikdy nepoučím ](*,)
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Vilda »

Ruska.ruleta píše: Čas pro ohřátí motoru není dán druhem paliva, ale "stářím" (rokem výroby) auta. Nové moderní motory jsou hned na 90 °C. :D
Takovou kravinu jsem dlouho nečetl :lol: :lol: i stařičkej favorit se ohřeje dřív než Tvůj diesel ... služebnímu ML 280 to trvá deset kiláků než vůbec začne vlažit #-o a je dva roky starej ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Vilda, nebudu ti to vyvracet, mám obě auta(Favorit rv. 1989), takže na rozdíl od jiných vím o čem píšu #-o
Zde se nepsalo o TOPENÍ, ale o ohřátí motoru. Favorit topí hned s narůstající teplotou, protože topení je na okruhu před termostatem, bohužel déle se ohřívá motor, protože ho vlastně topením chladíš, takže emise na prd.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od markus78 »

Ruska.ruleta píše:Ahoj,
a to je ten důvod, proč nebrat benzín a už vůbec na co dvoulitr :?
Diesel sice šetří tak 1,5L na 100km, ale v zimě dlouho trvá než to začne topit a v komfortu a akceleraci se to na tu 2.0 nechytá, je to pro i30 ideální motor, škoda, že ho po faceliftu vyřadili.
Ví někdo, kdo se pohybuje v servisu, kolik přesně stojí a v kolika kilometrech vstřikovačům končí životnost? Má na to vliv i biosložka v naftě?
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Ruska.ruleta píše:Ahoj,
a to je ten důvod, proč nebrat benzín a už vůbec na co dvoulitr :?
Obrázek na tohle moudro jsi prisel v nedelnim Blesku? Ja uz jsem CRDi mel, dekuju.
Rozhodne ve 150kmh na dalnici nezral min, ale Tvuj jezdi tak za 3 na 100, ne? :lol:

Mel by sis uvedomit, ze mit prumernou 130kmh neznamena jet na dalnici 130kmh, kdyz k tomu mas jet nejakych 20km mimo dalnici. Budu rad, kdy tuhle trasu zajedes (a klidne si na to vem nejakou 1.1, kdyz si myslis, ze s mensim objemem docilis mensi spotreby) a presvedc me, ze se vejdes aspon do 7 litru. Ale to uz bys neusetril, vid? Tak si to prosim nech :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od vena.m »

je pravda že dýzláky maj větší kompresní poměr ale benzín má větší výhřevnost a není tak robustní konstrukce takže se ohřeje motor daleko dřív a topení tím pádem taky :wink:
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

S CRDi jsem kazdou zimu trpel. Kdybych nemel vyhrivany sedacky, tak to nedam... :D ale nejak jste odbehli od tematu, ze se diesel nezahriva a ze kazdej kopec smerem dolu zase vychladne, to nni nic novyho...ja chci spotrebu pri 130-150kmh :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Hardcam píše:
Ruska.ruleta píše:Ahoj,
a to je ten důvod, proč nebrat benzín a už vůbec na co dvoulitr :?
Obrázek na tohle moudro jsi prisel v nedelnim Blesku? Ja uz jsem CRDi mel, dekuju.
Rozhodne ve 150kmh na dalnici nezral min, ale Tvuj jezdi tak za 3 na 100, ne? :lol:

Mel by sis uvedomit, ze mit prumernou 130kmh neznamena jet na dalnici 130kmh, kdyz k tomu mas jet nejakych 20km mimo dalnici. Budu rad, kdy tuhle trasu zajedes (a klidne si na to vem nejakou 1.1, kdyz si myslis, ze s mensim objemem docilis mensi spotreby) a presvedc me, ze se vejdes aspon do 7 litru. Ale to uz bys neusetril, vid? Tak si to prosim nech :roll:
Tak CRDi taky rozhodně nepůjde za těchto podmínek co popisuješ pod 7l, ale jde o to kde bydlíš, v ČR je max 130 a to mi si na jihu Čech můžeme o této povolené rychlosti nechat jen zdát. V případě, že děláš tento průměr každý den, pak jedině dvoulitr a pořádnou pojistku.

Ale 95% z nás se koukne na dálnici jednou, dvakrát za rok a proto si nebudu kupovat žrouta. Výkon využiješ jen při předjíždění a na to naftáčky mají pěkný krouták hlavně do kopce.

Trasu tebou uvedenou NEBUDU rozhodně zajíždět s průměrem 130km/h. Z toho už jsem vyrostl. Blbosti jsem přestal dělat po 3 nehodě (jen aby nebyla nějaká připomínka - byl jsem po 3 účastníkem nehody, ne ten kdo jí udělal !!) to bylo někdy když už jsem měl za sebou nějakých 300-350 tis. km.
Bohužel musím přiznat, že po ujetých 850 tis. km i já ted momentálně čekám na správní řízení, 4 body jsou už jistý (max můžu dostat 6 kousků, 2 roky zákaz řízení, pokutu 25-50 tis Kč) povedlo se mi srazit cyklistu, nedal jsem mu přednost na křižovatce (je v pohodě, jen malá odřenina na ruce, na kole žádná škoda, auto pouze 6 cm škrábanec), prostě zlomek sekundy nepozornosti. Takže k dnešnímu dni 6 nehod účastník (4x v ČR, 1x Rakousko, 1x Německo) a 1 na kontě z mé nepozornosti.

Ten kdo se chová na silnici tak jak popisuješ ve svém příspěvku by měl okamžitě odevzdat řidičák a dát si pár přes pusu. Jen pevně věřím, že sebou nevezmeš někoho dalšího, přeji ti ještě mnoho km. bez nehody.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Prosim te, tak uz se rozhodni, co je vlastne spatne - jestli benzinak, dvoulitr, ty, kterej porazi cyklisty a pak soudi ostatni, nebo ja.
Nic zvlastniho jsem nepopisoval, moje jizda odpovidala ostatnim ucastiku provozu.
spotřeba: 5,8l/100km
To bude asi tím, že už je 2000 km za mnou a někdy za sebou nechám i Octávku v kopci...............
To, co popisujes v podpisu, je neomluvitelne. Predpokladam, ze abys takovou Octavii dostal, musels na 90ce jet alespon 100kou. Zavrel bych Te, az zcernas...ty kazateli jeden.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Hardcam píše:Prosim te, tak uz se rozhodni, co je vlastne spatne - jestli benzinak, dvoulitr, ty, kterej porazi cyklisty a pak soudi ostatni, nebo ja.
Nic zvlastniho jsem nepopisoval, moje jizda odpovidala ostatnim ucastiku provozu.
spotřeba: 5,8l/100km
To bude asi tím, že už je 2000 km za mnou a někdy za sebou nechám i Octávku v kopci...............
To, co popisujes v podpisu, je neomluvitelne. Predpokladam, ze abys takovou Octavii dostal, musels na 90ce jet alespon 100kou. Zavrel bych Te, az zcernas...ty kazateli jeden.
Na to jsem ti už odpověděl. Někdy je na silnici blb co jede 70, nic mu nebrání a přesto překáží. Takového si rád předjedu, klidně po dokončeném předjíždění mám i 130 km/h ,ale pak zvolním. Hodně nehod je při předjíždění a to jen proto, že auto má malej výkon a předjížděcí manévr trvá moc dlouho.
Ale je dobře, že každý má svůj názor na druh paliva, obsah a výkon motoru.
Prostě mě vyhovuje nafta před benzínem.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Ruska.ruleta píše:klidně po dokončeném předjíždění mám i 130 km/h ,ale pak zvolním.
Hardcam píše:na dalnici chvilkove i ke 150kmh.
Tak ty chvilkove 130kmh na okresce muzes (prekroceni o 40kmh), ja chvilkove 150kmh ne (prekroceni o 20kmh na dvouproude kvalitni vozovce). Hmm, hmm...
Ruska.ruleta píše: a to jen proto, že auto má malej výkon a předjížděcí manévr trvá moc dlouho.
Ruska.ruleta píše:a už vůbec na co dvoulitr
:lol: tak co teda? Dvoulitr je k nicemu, benzin taky, takze co bys prosim Te navroval? Zrejme by to chtelo neco slabsiho, kvuli adrenalinu...1.5D Saxo? Placnem si...
Ruska.ruleta píše:Prostě mě vyhovuje nafta před benzínem.
Nechtel jsi tohle napsat uz na zacatku, nez se do tech svych vyroku zamotal?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tak poslední chat, na dělání ramen nemám náladu, mě je to vlastně jedno, takových chatů už jsem v životě zažil, "nejlepší" asi na foru ohledně vytápění RD. Popisoval jsem tam proč chci tepelné čerpadlo a že si ho asi postavím, když je tak drahý a napadán jsem byl, každý jen píše proč to nejde, ale já beru jen ty co napíšou jak to udělat aby to šlo.
A dnes ? 5 let topím tak že je v RD s objemem 609 m3 je stálá teplota 22,5 °C 24 h denně a cena do 8 tis. Cena díla 125 tis. se vším všudy.

Mé důvody proč nafta:
Protože menší obsah naftáku má kroutící moment jako větší objem v benzínu. K čemu je výkon, když není síla na hřídeli.
V litru nafty je víc energie, takže menší spotřeba, zatím nižší cena za 1l paliva.
Přiznávám, jsou tu i mínusy:
O 1000 otáček méně, prakticky se nedá předjet bez přeřazení, hlučnost, vibrace, 6 rychost. stupnů.

Ale nic ve zlém, at se daří.........
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

A taky vice oleje, zpravidla i drazsi olej (napriklad VW 507.00), mnohem drazsi filtry (palivovy, olejovy), dve cerpadla, drahe vstrikovace a turbo v pripade poruchy po zaruce. Turbo efekt atd. Kdyz uz jmenujes ty bozsky klady, tak taky zmin vsechny zapory, ktere realne hrozi. Napriklad 20tkm interval pro diesel, to mohl vymyslet jen silenec.
Ja jsem 2.0 CRDi mel pred soucasnym dvoulitrem, 3 roky. Konstrukcne to sice nebylo zadny terno, ale vsechny vlastnosti nafty mel.
Nafta neni spatna, ale ja v tom nasel jen vyhodu spotreby. kdybych rocne najel 50-75tkm, tak se k nemu zase vratim, ale tech 30-35tkm co ted najedu, si radeji uziju v benzinaku. nedej jen na pocit, ktery mas v sedackach, ale i na to, jak se auto hybe v realu...


Ale tahle diskuse patri uplne nekam jinam a uz se to tu probiralo mockrat, ze to vysledek stejne nema.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od markus78 »

Ruska.ruleta píše:Protože menší obsah naftáku má kroutící moment jako větší objem v benzínu. K čemu je výkon, když není síla na hřídeli.
Ten točivý moment tam je díky přeplňování, úplně stejně se chová i turbo benzín, u kterého jde krásně vidět, že když se začne porovnávat turbo diesel vs turbo benzín, tak diesel se zrychlením nechytá.

A ještě k té síle na hřídeli, nic to neříká o tom, jak to auto pojede, záleží na převodovce a aby ta auta měla podobnou maximální rychlost, tak diesel má těžší převody a důsledek je ten, že na kolech to má točivý moment podobný nebo dokonce stejný. Takže 1.6 CVVT bude akcelerovat stejně jako ta 1.6 CRDI, stačí jenom správně řadit a ta 2.0 diesely úplně smázne.
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“