Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

To uz je opravdu prehnany.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Mexican »

markus78 píše:Stojí to vůbec za těch 35Kč úspor na 100km?

35 000 kc/100 000 km? bonusova dovolenka raz za tri roky v USA na 10 pre dvoch? urcite za to stoji
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od pepan »

to asic né..spíš těch 35korun na 100km
tudíž 10vajec v penny :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od boal »

Já jsem za těch 10 vajíček a ještě k tomu bych si dal uzeného Lososa v tom samém obchodě a k tomu pět rohlíčků a je mi spotřeba u ...
Byl to jen takový akademický výpočet. Spíš mě zajímalo jak nějak jinak zdůvodnit rozdíly ve spotřebách než jen řidičem a jeho vazbou na pedály a řadicí páku, protože spotřeby u benzínu kolem 5,6l když auto váží 1300kg a "vysokootáčkovým benzínovým motorem spíš sportovního charakteru" si nedovedu představit jinak než ECO jízdou kterou jsem se zabýval ještě se Š120. Dalo se jezdit za málo i kolem 4l (já to teda tak neuměl - neměl jsem přetryskovanej karburátor atd. atd.), ale rozhodně ne normálně. Tohle trochu ůže ukázat, že i rozdíl skoro 1l nemusí být jen řidičem, ale i jinými důvody. Nebo všichni píšou o naftě pak by to ale bylo zase trochu moc.
Jsem však rád, že mám tolik ohlasů - rozhodně to splnilo účel.
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Chrochnik »

boal píše: Takže - zhubnout 20kg ...
Hele, ještě by jsi mohl jezdit s prázdnou nádrží, jen na rezervu a hned je 40kg dole :D
Neee, s tou hmotností bych to neřešil, 0,1 l na 20kg je podle mně blbost, to by při naloženém autě musela být spotřeba o 2 litry vyšší než při prázdném a to není. Hmotnost vozidla neovlivní spotřebu zdaleka tak jako trasa, styl jízdy, zajetí auta...

Pro zajímavost, když jsem měl najeto kolem 2000km tak jsem několikrát zkusil změřit spotřebu cestou do práce (14km). Ze 6ti měření, které jsem si zapsal jsem měl spotřebu 6,0 až 6,7 při ekonomické jízdě.
Před časem jsem to zkusil znova, při najetých 14000 km a ejhle stejná trasa a spotřeba 5,3. Tedy dle PP, podle záznamů o tankování mi PP podměřuje v průměru o 0,5 l/100km.
Ale těch 5,3 je extrém, brzo ráno na prázdných cestách, odpoledne cestou z práce takové spotřeby nedosáhnu ani náhodou. Podle tankování se mi reálná spotřeba stále drží mezi 7 a 8 litry a už to dávno neřeším.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od pepan »

boal-o ohlasy nende..tady jde o to,že každej jezdí jak chce..tudíž esli jezdí ekorelí za 5na sto tak ať jezdí esli je spokojenej...
já jezdím za 12.5 na sto :mrgreen: a spokojenej nejsem ,ale nebudu v tom hledat svejch 111kg,nebo esli bych někde ušetřil 0.5l tím,že si dám dijody,který prej zmenší spotřebu :lol: ](*,) ..nebo náklad raděj vezmu na 2x..protože ušetřím na váze..ale pojedu 2x :mrgreen:
s pasátem je to ročně 60tis km..tam se nafta oplatí...galopera -tam leju furt naftu ](*,) :lol:
lantru mám na benzín a esli měsíčně max 800km..
ale benzíňáka domů -novýho nechci :wink:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od boal »

S veteránem (joungtimerem) jsem se zabýval i závody ve sprintu a tam hmotnost dělá ještě víc (úspěšný jsem nebyl protože jsem nešel až do takových extrémů co tady píšu a navíc mi bylo vždy líto tam rvát rychlosti a trápit spojku a vše ostatní extrémní záteží a jen moje vlastní hmotnost byla rovnou dost diskvalifikující).
Vždy, ale vyndat rezervu, v nádrži mít jen rezervu ne plnou to je zbytečnejch 50kg a vše nepotřebné vyndat na hromadu a nechat u ní hlídače, nejlépe odpojit i alternátor, zavřit okna vypnout světla a větrání a absolvovat 400m na baterku. Vyhodit sedačky atd. Ty sedačky jsem nevyhazoval, ale věřte že když to pomůže sprintu, pomůže to i spotřebě. Ten alternátor nedoporučuju odpojovat na normální ježdění. Věřte nebo ne každý Wat se pak počítá a se spotřebou je to stejné.
Ještě je nutné u veterána seřídít poměr benzin vzduch jinak než je správně na emise jede lépe (veterán nštěstí na emise nechodí), ale víc pak žere, vyndat vzduchovej filtr těch 400m to vydrží (opět jsem nedělal). Pro spotřebu je nutné naopak ochudit, ale nesplníte přepisy. Tohle však umoderních aut nejde tam je všechno zpětnovazebně řizeno.
markus78
*
Příspěvky: 75
Registrován: 21 říj 2009, 13:26

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od markus78 »

Mexican píše:35 000 kc/100 000 km? bonusova dovolenka raz za tri roky v USA na 10 pre dvoch? urcite za to stoji
Žádné auto = spousta dovolenek v USA :)

Můj názor je, že vzhledem ke všem nákladům na provoz auta (kupní cena, pojistky, servis) to je až nesmyslná honba za úsporou pár korun. Spousta lidí 33000km ročně nenajede, pro většinu to je tak na 5 let a více a vzhledem k inflaci ... proč si to řízení aspoň trochu neužít? Nebo další příklad, jedu "ekonomicky", ušetřím pár Kč na 100km, o to se mi prodlouží pobyt v autě a teď je otázka, jakou cenu má můj volný čas, který bych měl, když dojedu dříve do cíle?
Hyundai Elantra 1.6 100k (2006)
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCe 130k (2010)
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od pepan »

a proto řešíte nesmrtelnost brouka :wink:
bazírovat na 0.5 -1 l na sto..mě přijde trochu vtipný
dejme tomu kdyby2litry na 100 je znát
buď si kupte auto na vodu,nebo nejezděte :mrgreen:
a ušetříte :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od boal »

Jinak ale kdybych věřil, že úspora bude 35kč na 100km (bez nějaké EKO omezování jízdy - jen hmotnost, světla atd.) Jdu do toho aut máme několik a ročně najezdíme sice jen 40000km dohromady, ale to dělá pěknejch 14000Kč. To bych možná i zhubnul, ale nevěřím tak velké úspoře. Jak říkám co jsem se dočetl to jsem předal a akorát jsem dodal výpočet pro moje podmínky. Navíc za prodané děti bych možná dost utržil.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Mexican »

o tom sa da polemizovat.. ak to auto potrebujes, tak ho proste potrebujes. A ak budeme detailny. Kolko percent dna nerobis nic? osobne si myslim, ze mam dost nabity program, ale ked clovek chce nazbiera neskutocne vela casovej rezervy. napriklad neaktivitou na Hyundai fore)

bezne jazdim 250km trasy (brno-Vrutky) a 740 Km trasy (Brno-Hannover)... ak sa ponahlam, tak u Brno Vrutky som schopny skutocne rychlou jazdou za hranicou predpisov nahnat asi 20 minut. Na troch hodinach. Co je uprimne povedane prakticky nic. A to ratam s extremom pohodova jazda (okresky 90-100 a dialnica 120) a brzda-plyn a caste predbiehanie (110-120 okreska a 140 dialnica)

Do hannoveru je to ine. Zalezi kedy clovek ide. casto ma clovek smolu ze skysne v kolone, kedze nejaky cesky a polsky kamionisticky machri zablokuju podjazd, pretoze sa potrebuju predbiehat a zrazia sa. A to tu trasu jazdim mesacne, mam v navi TMP a casto sa tomu proste nevyhnem. takisto v piatkovej premavke je to uplne zavisle na stasti.

Takze aby sme sa vratili k teme, stojim za tym ze usetrit 35 000kc je pre mnohych ludi sakra vela penazi (ja sa teraz zariadujem a tych 35 000 dam za perfektnu sedaciu supravu). Jazdim vacsinou pohodovo, pretoze uz viem ze extremne vela casu agresivnou jazdou neziskam

EDIt: o ekojazde sa tu vobec nebavim - u Accentu CRDi konci na 4.0 / 100 ... to uz chce ale vela skusenosti a prehladu. A najma dobru dennu dobu a stastie na cestach. Tiez by som extremne neriesil liter na sto u Dodge Chargera ktory ma uzasny V8 a priemer 18 litrov/100 .. ale u maleho auta je ten liter rozdielu 10-20% rozdielu.. a to je sakra rozdiel ak ti klesnu naklady na palivo o 20%
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od boal »

Jen ještě kolik vám ukazuje teploměr chladící kapaliny když jste naprovozní teplotě u 1,4 cvvt. Já byl zvyklej, že u jinejch aut stál přesně u prostřed. Zde je je asi na 55. minutách. Asi je to dobře může bejt tak cejchovanej měřák, ale pokud by měl být na 12 hodinách tak je špatnej termostat, nebo měřák a nizká teplota by zase zvyšovala spotřebu. Jak to máte?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Vyndat vsechny nepotrebny plasty, zmensit sirku pneu a disku, nepouzivat nabijecku mobilu, topeni, navigaci, radio, jezdit na nejlevnejsi benzin v celym kraji, vyndat diody v ovladacich klimy a otevirani oken, oezovac na 3000 otacek a urcite budes spokojeny...tak takova jizda by me opravdu bavila :roll:

teplot ukazuje kousek pred polovinou, u nafty i u benzinu
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od oKo »

ězdit ěn skopce...
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od pepan »

pokud bych nějakým stylem ušetřil apoň 2litry na 100 tak něco podstoupím..ale jezdím a žiju..jezdit musím..dojet musím..vyjet musím
když budu porát čumět na spotřebu..nikam nedojedu,nevyjedu
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“