Sonata - problemy s motorem

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

díky cipisku, jdu na to mrknout kde ta mrcha je :)
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Reklama
 

vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Cypísku nenašel by se u tebe náhodou navíc jeden brzdový váleček přední, nějak my zkorodoval, dnes jsem na to přišel, vyměnil jsem gumku i prachovku ale ty díry v něm už nevyléčím, zítra jedu do hyundaje montnout krokáč (new) plus nakrokování, mám si vzít osmičku do kapsy, je mi špatně ale nic nenadělám, příští týden chorvatsko nechci riskovat. Jestli se nic nezmění tak mně jebne, měrění ukazovalo jedno spálené relátko + vyšší odpor, tak snad to pak bude ok! :cry: čus chlapi.
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

Vili : no určitě najdu, jsem říkal že mam cele auto ..akorat v jakem stavu vypadaji válečky nevím :roll: no ja teda rano po nočni zajedu na to kouknout .. :wink:

a jinak kolik chtěji v hyundai za new motorek ??
co jsem se dival tak na netu by ho šlo objednat v přepočtu za nějakych 3400 Kč (195 AU$) - akorat je to z Australie takže nevím kolik by stalo "poštovne" :wink:

jestli ti ten new pomuže žebychom spáchali to o čem jsme se bavili ?? zkusit ze dvou poskladat jeden funkční 8)
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

motorek

Příspěvek od rade622 »

Najděte šikovnou navijárnu a máte to za pětikilo i s kostřičkami.
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

Tak dneska docela zajímavá šaráda.. :(
zajedu si na kladno na vrakáč pro krokáč, vyměníme ho (ojetej stojí dva litry) ale otáčky začaly zas kolísat (předtím přestaly kolísat tím, že jsme zvedly otáčky) a při cestě domu mi na volnoběh a zmáčknutí spojky motor chcípal a tudíž přestal fungovat posilovač řízení. Ono to v zatáčce z kopce moc vesele nevypadá, jsem to málem narval do baráku...
no jedu tam zitra zase, hodíme to přes počítač a uvidíme, co s tím spáchají. Ale bojím se, že krokáčem to asi nebude :(
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

Tak dnes proběhla výměna krokáče (new) v hyundai, jinak to popravdě začalo včera odpoledne, strčili tam nový a hovno motor skomíral při klimě na volnoběh dál, tak tam kolem toho mechoš skákal asi hodku a půl, měřil utahoval¨, povoloval a stále nic, pak mi volali domů že prý špatná zpráva, asi mi krokáč který jsem si půjčil na vrakáči odpalil něco řídící jednotce, myslel jsem že upadnu, hned ráno jsem tam letěl ale mezi tím jsem nakontaktoval Cypíska a ten mi hned nabídl svou nahradní řídící jed. tímto bych ho chtěl vyzvednout až do oblak, (díky) no tak jsem sfrknul k němu a rychle zpátky, proběhla výměna a nic, skomírání pokračovalo, už se řešilo i to jestli je stejná řídící jak v manuálu tak v automatu, měl jsem už nervy v prdely, pak vytáhli krokáč a někde s ním zmizli, pak přiběhli a mrskli ho zpátky a zase nic, jejich notebok už hořel ale z motorem to nehlo a pak se něco stalo, no ůplná fičovina, jak měl sundanou hadici od vzducháče ze sání, tak ucpal rukou sací otvor a vytáčel ručně motor, to dělal asi dvě minuty ucpal a povolil, pak nasadil hadici pustil jsem větrák + klimu a motor si přizvedl otáčky a pohoda, čili dedukuji v otvoru do kterého tlačí krokáč byl zřejmně zabordelovaný sazemi mastnotou atd a motor to asi všechno vcucnul, z toho plyne bylo by dobré před samotnou výměnou tento otvůrek nějakým spůsobem pročistit, snad to co mají kominíci na rameně jen v miniaturní podobě. Tak snad jsem to popsal všechno, nicméně auto jezdí o hodně lépe a klima mi běží i na křižovatce a nemusím u toho vibrovat jak robertek. čus bus. :D (cypísku mi jsme se už domluvili, pak se ozvu)
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

Hele VILI, můžeš být tak hodnej a nějak víc mi popsat, co ti přesně udělali s tím sáním a vzducháčem? Při volnoběhu se zapnutou klima to je jako když sedím v traktoru a málem to chcípá.... s otcem na to mrknem :))))

a s jiným krokáčem se zatím vše zdá být ok, až na problém výše a při zvednutí otáček, kdy při startu a následném volnoběhu jsem na 1200-1500 otáčkách
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

VILI : " tímto bych ho chtěl vyzvednout až do oblak" // děláš jako bych Ti zachránil život :oops: .. stejně nakonec byl zbytečny, ale hlavně že Ti to už funguje :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

for cypisek : no poravdě jsem se cítil jako bys mi zachranoval život, tak se už přestan červenat! :D
sonata 2.0 16v lpg automat
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

for tomino82: normálně povolíš vzd. hadici ze sání na motoru, tam na tebe bude čučet nátrubek od samotného sání, rozumíme si né :wink: no a jednou rukou ho ucpáváš a druhou si zvyšuješ otáčky, musíš ale ucpávat natvrdo, né že to budeš hladit jak frndu od sousedky :wink: jinak se prý musí krokáč nakrokovat aby správně fachčil, jo a s tím pročištěním toho bordelu taky nebude odvěci anezapomenout hodit oko na celé sání mně bere faleš hned u plynové příruby tak odpoledne tomu půjdu domluvit. 8) čus
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

VIKI : hlavně ještě vyměň ten pístek brzdovy ať jak už budeš rozjety "s klimou" zastavíš v tom Chorvatsku a nedojedeš bez brzd třeba až do Řecka :lol:

Jo jinak jsem ze dvou poskladal jeden motorek krokový .. podle měření by mělo být vše OK .. až budu mít více času zkusím namontovat a kuknout jak se to chová při zatížení ..
teda nejprve asi kouknu na stav těch kanálku v tom saní, to víš my to budem mít od toho LPG zasrane častěji :wink:
a taky sám víš že momentalně mi ten co mam v autě nefunguje jak má ..
možna ještě není spálený jen je to zasrane .. no uvidíme ...

každopádně díky za TIP, čím to může být, že pečlivě si jim koukal pod ruce v tom servisu :lol:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
vili
*
Příspěvky: 38
Registrován: 31 kvě 2006, 21:21
Bydliště: ostrava-poruba

Příspěvek od vili »

No asi ten pístek vyměním až v chorvatsku, už se mi fakt nechce, tam bude času dost, no a ten krokáč co jsem ti dal byl vytažený z benzína a vidíš sám jak byl zasraný takže si myslím že plyn k němu bude schovívavější, bůch ví. No jinak jsem jim byl furt za prdelí, chtěl jsem všechno vidět, až to budeš čistit, tak to vyzkoumej čím a jak by to šlo nejépe a jak k tobě přijedu protáhnu to taky, bo on to nechal jen na motoru, co vcucnul to vcucnul ale fyzicky na nic nešáhl, což mi osobně nestačí, tak jo zatím čus bus (cypísku dej pak vědět jak ti fachčí ten krokáč, ju)
sonata 2.0 16v lpg automat
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

Vili: tak už jsem se konečně dokopal k tomu abych se na to podíval čím mi to blbne .. s pocitem teoreticky funčního krokače v kapse jsem vyrazil do garaže..... a po 5 minutách nestačil jsem se divit :shock:
vytahl jsem původni krokáč a koukam normalně mi ta koncovka vypadla a tím pádem nemohl fungovat

Obrázek

namontoval jsem teda ten druhy, samozřejmě zapomněl nasadit konektor v tom spěchu a horku, nastaruji a koukám .. nějak blbě to funguje, zapojil konektor a jel projet ... volnoběh se samozřejmě zvednul to by bylo v poho ale kolísaly otačky, takže zpět do garaže vymontovat, nasadil původní (s nasazenou koncovkou) a opět zkouška .. opět kolísaly .. říkam si tož ať si ze mně neděla srandu když předtím fungoval a nejednou toto, ... takže posledni klasicka věc .. reset ECU .. a ejhle najednou vše jede jak má 8) :lol:

Jo a jak ses ptal zda by to šlo vyčistit nějak mechanicky tak těžko, koukni na kanalky
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Kluci tohle vyčistit jde,ale chce to dát do lázně!! :o
Já používám supermafrasol je to na mytí motorů,vždy když jde něco špatně umýt či jinak očistit,tak si naleju mafrasol drobet do kýblíku nebo do kádě(mám to kvůli velikosti součástek) a zaleju to horkou vodou,pak ponořím tu součástku do toho roztoku a nechám to působit po 20-ti minutách nepoznáte kde to bylo špinavé!! :shock: Bude se to blýskat jako nové a rozežere to všechnu špínu,součástka zůstane celá a čistá !!! :lol: :lol: :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Ivane, zrovna mi jdeš do "rány". Rozebírám teď něco a taky čistím, Arva je nějaká slabá - kde kupuješ ten Tvůj zázrak :?:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Odpovědět

Zpět na „SONATA“