Odhlučnění

Moderátoři: vipe, Moderátoři

zdeněk

odhlučnění

Příspěvek od zdeněk »

Ahoj 8) ,našel jsem na internetu další odhlučňovací materiál,je to Mirelon, tloušťka 3mm a vše najdete na www.volny.cz/kosina_m ,tak ať to vyjde :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

MIKRA

Příspěvek od ROOOM »

jojo neco podobneho jsem mel ve Felde ... tady maj i metraz
http://www.mikra.cz/
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
kuubik

Re: odhlucneni

Příspěvek od kuubik »

ROOOM píše:Ahoj,

Takze jem neodolal (zkusit se ma vsechno, ze?) a poridil jsem orig. odhlucnovaci sadu pod kapotu. A opravdu to neni znat :o))))
A kde se dostane koupit?
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

v Hyundai servise

Příspěvek od ROOOM »

v Hyundai servise
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

odhlučnenie Getz

Příspěvek od Juraj »

...práve som napísal do tej firmy : www.mikra.cz žiadosť o vyrobenie odhlučnovacej sady pre Hyundai Getz v samolepiacom prevedení pod kapotu ale aj na medzistenu motor/kabína.
Ich material je vraj dosť dobrý, a znižuje prenos tepla a hluku až o 40%
Uvidím čo mi napíšu. A keď to urobia, tak v akej cene. :shock:
Naposledy upravil(a) Juraj dne 29 říj 2005, 14:40, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Mirelon

Příspěvek od rade622 »

Mirelon dostanete koupit ve všech lepších stavebninách nebo ve prodejnách KTO které jsou už ve všech okresech. Nařežete na rozměr dle potřeby, úspora proti kupovanému je tak 500 procent. Metr2 10mm mirelonu s AL vrstvou je za 120 kč, jak kde.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

uf rada nad zlato

Příspěvek od Juraj »

....to nieje možno zlý nápad, ale nebudem šporiť na nesprávnom mieste a v stavebninách :roll: kupovať material do auta a potom to ešte vyrezávať a upravovať a na koniec Kanagonom lepiť :wink: To sa praktizovalo pri Škodách 1000MB, 100 ,120 a pod.

Použijem overenú kvalitu materialu ako aj kvalitu spracovania, načo riskovať že sa mi to nedaj bože odlepí, uškvarí...
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

mirelon

Příspěvek od rade622 »

I při Favoritech a Felíciích. Dále při všech vozech produkce WW a Citroen které jsou v držení majitelů méně majetných a kterým jsem to poradil. Ve výsledku je to totiž to samé. I ty takzvané originální materiály jsou jen upravené volně prodejné izolace.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Petr Liberec
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2005, 21:13

Zatlumení hluku

Příspěvek od Petr Liberec »

.Já koupil zatlumovací materiál v Praze u firmy MIKRA a dal jsem jí do všech dveří na vnitřní stranu plechů a musím konstatovat že výsledek je vynikající.nejen že došlo k odhlučnění motoru ale především k lepší akustice vozu.Vše je bez rezonance a plechového zvuku.V motorovém prostoru jsem zadělal pouze prolis v kapotě po vytvořených šablonách.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

supr

Příspěvek od Juraj »

:D ... dik Petr, toto je super príspevok, som rád že si napísal. Utvrdilo ma to vo voľbe osloviť fi MIKRA k výrobe sady pre môjho Getza.

Ešte raz dík :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Petr Liberec
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2005, 21:13

Odhlučnění

Příspěvek od Petr Liberec »

Je ovšem zapotřebí materiálem nešetřit a dát to opravdu do všech dveří včetně pátých.Už při zavírání dveří je znát změna zvuku.Jde o takové pevné zabouchnutí jek u Oktávky.Co se týká vnitřního odzvučení já jsem nesmírně spokojen.Hned po koupi jsem všechny reproduktory vyměnil a to včetně výškových a pod sedačku u spolujezdce jsem dal subwoofer od Pionýru.Mám tam sice kondenzátor s kapacitou 1.0 Faradu,ale zesilovač na Clariona jsem nedával, ten výkon mě zcela postačuje.Jsem spíš na kvalitu poslechu, než li na její hlasitost.Těch 5 krát "55"W mě stačí až až.A rozdíl po instalaci odhlučnění? Super fakt je to hodně znát a tím nechci říct, že by to předtím bylo nějaké extrémě hrozné.
Olda

repro GETZ

Příspěvek od Olda »

Prosím o informaci,zda se vejdou 16 cm standartní repra do dveří GETZE. děkuji
Petr Liberec
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2005, 21:13

16 cm repro do dveří Getz

Příspěvek od Petr Liberec »

Vejdou se, ale trošku jsem připiloval držáky .Jsou z plastu tak to neni problém.Velice dobrou zkušenost mám s Helix Blue 62 16 cm za tu cenu fakt super.
Pavel2

Odhlučnění - zkušenosti

Příspěvek od Pavel2 »

Rád bych se podělil s několika postřehy co se týká odhlučnění, spotřeby a tak. Mám už najeto více jak 22.000 km a vypozoroval jsem, že spotřebu nemá cenu hlídat tak do těch 10 -12 tis. km. Né že by se houpala, ale neustále klesala a dokonce byly vidět i skoky dolů (po 10, 15, 20 tis.). To samé se týkalo hluku motoru. Než jsme si pořídili klima, tak jsme jezdily za 6,2 l/100, při delších cestách i za 5,4 l/100 a to i bez lehké nohy (máme 1.3 motor). Co se týká hluku, tak ten se projevuje tak od 3200 ot/min., ten se dá eliminovat izolací mot. prostoru, hluk od proudícího vzduchu jsem hodně eliminoval deflektorami oken. Dříve jsem musel při 60 km/h zavírat okna a nyní je zavírám až tak při 110-120km/h. Hluk od pneumatik budu řešit až sjedu originální (jsem šetřivej typ) a pak by až na jednu maličkost to mohlo být OK. Tou maličkostí je povrzávání středového panelu při přejezdu nerovností. Už mi to v servisu několikrát dělali, vždy to na chvilku pomohlo, ale po 2-3 měsích se to ozve znovu. Jestli s tím někdo něco umí, rád přivitám radu.
JK

Re: Odhlučnění - zkušenosti

Příspěvek od JK »

Pavel2 píše:Rád bych se podělil s několika postřehy co se týká odhlučnění, spotřeby a tak. Mám už najeto více jak 22.000 km a vypozoroval jsem, že spotřebu nemá cenu hlídat tak do těch 10 -12 tis. km. Né že by se houpala, ale neustále klesala a dokonce byly vidět i skoky dolů (po 10, 15, 20 tis.). To samé se týkalo hluku motoru. Než jsme si pořídili klima, tak jsme jezdily za 6,2 l/100, při delších cestách i za 5,4 l/100 a to i bez lehké nohy (máme 1.3 motor). Co se týká hluku, tak ten se projevuje tak od 3200 ot/min., ten se dá eliminovat izolací mot. prostoru, hluk od proudícího vzduchu jsem hodně eliminoval deflektorami oken. Dříve jsem musel při 60 km/h zavírat okna a nyní je zavírám až tak při 110-120km/h. Hluk od pneumatik budu řešit až sjedu originální (jsem šetřivej typ) a pak by až na jednu maličkost to mohlo být OK. Tou maličkostí je povrzávání středového panelu při přejezdu nerovností. Už mi to v servisu několikrát dělali, vždy to na chvilku pomohlo, ale po 2-3 měsích se to ozve znovu. Jestli s tím někdo něco umí, rád přivitám radu.
Mal som ten isty problem vrzgal mi "karbónový stredový panel" na moju smolu,alebo uz teraz stastie mi nejaky hajzel zlodej ukradol autoradio pritom poskodil aj ten vrzgajuci panel .Takze sa to poriesilo cez poistku vymenou za novy.Teraz uz len pocujem sepot motora... 8)
Odpovědět

Zpět na „GETZ“