Pípanie pri nezapnutých pásoch

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od Erik-TT »

Chlapi, keďže ma už len pár dní delí od toho, kedy si priveziem svoju iX 20 domov, pomaly sa vyzbrojujem. Jedna otázka pre Vás. Nenosím pásy nonstop a preto,aby ma auto neznásilňovalo pípaním pri nezapnutých pásoch, chcem si zohnať náhradný ten zámok do pásov,ktorý tam zastrčím,aby auto nepípalo a nemusel som mať pásy. Neviete mi poradiť, aký tam ide? s akými autami je totožný? Či taký istý ako napr. u Škody,Volkswagen a pod?

Tiež ma zaujíma, kto z Vás má IX 20, nezháňali ste alebo neviete poradiť, kde by som kúpil ochranné bočné nalepovacie lišty na dvere ? Zatiaľ som sa v Hyundai nepýtal, lebo tam je to niekoľko násobne drahšie predpokladám. Neviete o nejakej internetovej stránke, kde tieto nalepovacie lišty na IX 20 kúpim? Zatiaľ som takú stránku nenašiel.

Taktiež ma zaujíma, či náhodou niekto z Vás nevie, najlepšie by asi poradil niekto, kto z Vás robí v Hyundai, že či sa dá lakťová opierka namontovať aj na sedanku spolujazdca? Ďakujem za pomoc :) Ak nepochodím tu, budem musieť osloviť predajcu a ak niečo zistím, potom dám sem vedieť !
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od kubad »

pípání po cca 1 minutě přestane, takže zbytečné to řešit, ale lepší je pásy používat
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od DEE »

Pokud vim, tak pokud nejsi pripoutan a auto o tom vi, nemel by se v pripade nehody vystrelit airbag. Pokud system oklames zpusobem ktery popisujes, riskujes zivot.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od Erik-TT »

Ja to potrebujem na malé trasy po meste pri 40 km/h, keď sa presúvam 100-200 metrovými vzdialenosťami...Zámok pásu keď sa zasunie, je všetko ok...Airbag funguje, ako má...
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od DEE »

To ze airbag funguje ... tj. ze vystreli je prave ten problem. Muze ti zlomit vaz raz dva.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od Erik-TT »

DEE, ako si na tom so svojou IX 20 kou ? kedy by si ju už mal mať ? Ja sa neviem dočkať, kedy bude tá moja, to čakanie je donekonečna :(
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od DEE »

Doufam ze pristi tyden (prvni tyden v kvetnu). Uz su z toho cekani taky celej opupinkovanej :D.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od vlado1979 »

Erik-TT
Blbý nápad, ale zapni si pás za chrbtom a nič pípať nebude.
Pripájam sa k tomu, že pás by sa mal z hľadiska bezpečnosti používať vždy. Prvá vec keď si sadám do auta je zapnúť si pás. Robím to automaticky a nijako ma to neotravuje.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od Erik-TT »

Vlado dík, viem, chcel som to aj tak riešiť, ale to je len krajná núdza v prípade, že nezoženiem ten zámok :)

DEE - Tak my sme potom na tom rovnako,ja by som si tiež mal ísť pre auto 1 Májový-Květnový týždeň tak, ako ty ! Tak sa teda tešíme spoločne :) Potom vymeníme foto áut :)
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od David PLEVA »

Erik-TT píše:... ale to je len krajná núdza v prípade, že nezoženiem ten zámok ...
Ale to je právě ten problém. V případě, že tam budeš mít zasunutý ten zámek, auto si bude myslet, že jsi připoutaný, vystřelí airbag a je po tobě. Pokud ti vadí pípání, odpoj si pípák a máš po problému.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od kubad »

zase ty Airbagy tak nedemonizujte,
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od Erik-TT »

Nechcel som nič hovoriť, ale nedá mi to. Pri vykonávaní zamestnania som mal na križovatke nehodu v roku 2009, kde mi nedalo prednosť v jazde BMW a isli sme s kolegom cez 50 km/h na služobnej Octávii. Auto Nás trafilo zprava do pravého blatníka a odhodilo do nástupného ostrovčeka. V Octávii vystrelili oba predné airbagy, pásy sme nemali a jediné, čo som aspoň ja osobne cítil bol ten nepríjemný pocit svrbenia a škriabania akoby od sklennej vaty, co som mal na tvári. A všade v aute bol len prach a dym. Bol to pád hlavou akoby do mäkkej podušky. Priznám sa, že to bolo príjemné, ale stačilo raz, zvykať si na to asi nie je sranda :) Takže mne nikto nevyvráti môj názor a nikto ma nepresvedčí o tom, že v meste pri malej rýchlosti mi airbag zlomí väz, keď som to už zažil. Samozrejme mohla To byť aj náhoda, že to tak skončilo, nabudúce to môže dopadnúť horšie... Príp. smrteľne.. Ale to už Vám asi potom nepoviem, že mali Ste pravdu :lol: Ale teda toto už píšem len v rámci recesie :) Zažil som, skúsil som, stačilo, ale ako píšem, bolo to príjemné a ako vravím pri malej rýchlosti sa nebojím, keby sa mi stala opäť taká nehoda, že sa mi stane niečo horšie vďaka nezapnutým pásom...
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od DEE »

Sam si napsal "Auto Nás trafilo zprava". No a zkus hadat v jake extremni situaci hrozi ono zlomeni vazu. K tomu aby k necemu takovemu vubec doslo musi byt splnena jedna zakladni podminka ... a to je, ze ti airbag vystreli do protipohybu hlavy a to predozadniho, coz se v tvem pripade nestalo. Navic musis mit vylozene smulu, ale proc to riskovat ze, kdyz zapnout si pas je tak snadne :).

Jinak dnes sem potkal celkem 3 kusy ix20. Jednu bilou po ceste do prace no a po ceste z prace jednu oranzovou a jednu bordo. Pekne se nam to mnozi :).
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od iggyno »

množí...ej veru...aj tych komentov je tu k ix20 zrazu viac .)
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pípanie pri nezapnutých pásoch

Příspěvek od kubad »

DEE píše:Sam si napsal "Auto Nás trafilo zprava". No a zkus hadat v jake extremni situaci hrozi ono zlomeni vazu. K tomu aby k necemu takovemu vubec doslo musi byt splnena jedna zakladni podminka ... a to je, ze ti airbag vystreli do protipohybu hlavy a to predozadniho, coz se v tvem pripade nestalo. Navic musis mit vylozene smulu, ale proc to riskovat ze, kdyz zapnout si pas je tak snadne :).

Jinak dnes sem potkal celkem 3 kusy ix20. Jednu bilou po ceste do prace no a po ceste z prace jednu oranzovou a jednu bordo. Pekne se nam to mnozi :).

skus dohledat kolik se takových případů na světě stalo za ty roky co se airbag používá, a nešiř paniku, teoreticky je ta pravděpodobnost sice možná, ale hodně malá
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“