Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tombas »

Mě se taky líbí, jen mě děsí ta korejská politika. První auta budou trpět dětskými nemocemi a po faceliftu a kvůli snížení ceny to zase budou očesaná holátka. ](*,)
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Takže pánové, nové téma jest hotovo, teď už jen čekám na vaše další nápady :wink: =D>

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 32#p319632
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Hardcam »

Bubnovy brzdy nejsou spatny, ale nevypadaj dobre. Oproti standardnim kotoucum mohou mit leckdy vyssi ucinnost (vyzkouseno na stejne "vykonnych" autech), navic jsou podstatne levnejsi na udrzbu (jen pakny za cca 1000Kc a jednou za sto let bubmy vs. kotouce v radu 1xxx, i vic a desticky v radu 1xxx). Uprimne, na benzinovyho Accenta bych jsou kotouce zbytecn luxus, mozna i ke skode. Pri svy vaze a vykonu bohate staci bubnove.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8068
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

Hardcam suhlas. Ked testovali bezninaky Accent Logan a Thaliu, Accent brzdil najhorsie. Aj napriek tomu, ze mal vzadu kotuce. Radsej kvalitne kotuce, dosky a brzdice vpredu a najma kvalitne pneumatiky. Tie bubny vzadu ubrzdia co treba. Hafo aj tazsich aut ma vadu bubny a brzdi to dobre. A vzdy sa to da prestavat na kotuce (uplne jedoducho). :-) dneska som sa na autosalon nedostal, skusim posledny den vo stvrtok - tu Elantru si chcem vomrknut :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

O účinnosti brzdových kotoučů nebo bubnů se nepřu [-X už jsem to tady psal, že můj Renault měl vzadu bubny a brzdil líp, než Accent s kotoučema na všech čtyřech kolech ...... ale s estetického hlediska určitě vypadá v pěkným elektronu líp brzda kotoučová než bachratej buben :D o to se snad přít nebudem .. :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Hardcam »

Ne, to urcite ne, to jsem sam zminil.
Nutno rict, ze jak jste oba s Honzou zminili Renaulty, tak jedno z nejliop brzdicich aut, co jsem ridil, byla spoluzakova Thalie 1.4 (rok +-2003), to jsem si fakt malem vyrazil zuby, jak brzdila perfektne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8068
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

Fiesta brzdila ( a brzdi krasne) - kotuce vpredu rovnako velke ako moj accent), vzadu bubny. A najma o 150kg lahsia. Ta nova Elantra je asi o 50kg lahsia ako Accent CRDi, pocitam ze plus-minus to bude brzdit podobne

mrzi ma skor ze kufor nema plynove vzpery, riesenie je ako u Accenta a najma u plneho kufru je to trochu nestastne riesenie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Hardcam »

Nema plynovy vzpery? Hufff, tak to neudelali soudruzi dobre...mel jsem sice i v Lantre i i Elantre stejny system, ale po plnem nalozeni to nedelalo dobrotu - neslo zavrit viko. Ale zit se s tim da, dvakrat rocne to preziju.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Hardcam píše: to neudelali soudruzi dobre...
No to teda opravdu neudělali .... loni při cestě do Itálie, mě panty od víka drtily tašky v kufru :? tuhle jsem koukal na Autosalon a Renault Fluence má ty samý panty jako náš Accent a ještě k tomu pořádně namazaný vazelínou, takže v kufru zamastíš všechno, čeho se dotkneš .... takže nejen soudruzi dělají chyby, ale kapitalista taky .. :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Když už to rozebíráte, je pravda, že málokdy naložím kufr do plna, ale nedávno jsem to musel na letišti a holt s tím prostorem pro oblouky člověk musí počítat. Na druhou stranu se mi moc líbí, jak lehoučce se Accentovi kufr nejen otevírá, ale i zavírá. Vlastně ho jen jedním prstem o pár cm zatlačím z horní polohy a on vlastní vahou pomalu a lehoučce doklapne přesně tak, aby zámek zaskočil a přitom to netřísklo. Když jsem teď prolézal auta na autosalonu, otevřel jsem nejmíň 20 kufrů na plynových vzpěrách a je neskutečné, jak i dražší značky mají nevyvážené právě síly potřebné k otevření/uzavření. Kolikrát jsem se musel u hatchbacků pořádně opřít, aby to vůbec sklaplo dolů a někdy zámek zaskočil stejně až napodruhé... :shock:
To elektrické ovládání mě baví, dobrá hračka, ale nechce se mi za něj platit :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Ještě jedna poznámka: Včera (úterý 7.6.) odpoledne jsem v Brně - Černých Polích viděl společně jezdit dva Accenty s RZ začínající 5T... První jel zlatý, druhý tmavě červený, oba pěkně naleštěné. Třeba to byl i někdo, kdo chodí sem na fórum :?:
Prostě jsme takoví družní :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3714
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše: je pravda, že málokdy naložím kufr do plna
Já taky .... ale když vezeš na dovolenou dvě ženský a dva psi, tak to hold jinak nejde :-k a to jsem před odjezdem do Itálie, ještě udělal důkladnou probírku jejich věcí ... a tos měl vidět ty pohledy, když jsem jim začal nekompromisně vyhazovat věci, který by se do Accenta prostě nevešly :wink: já bych měl malou tašku, pivo, jezevčíka a dost peněz .... tedy v tom případě, že bych jel sám :D ...... aáááá po cestě třeba ňákou stopařku .. :oops:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Vilda
počkej až to přečte manželka! :lol:

Gandalf
a kdes viděl elektrické otevírání kufru?

jinak se musím pochlubit, že se mi konečně podařilo to, že na Teplický dálnici mě pozdravil druhej kolega s accentem. Respektive já mu pustil výstražný a on opětoval! :D/ :lol: Měl krásný křídlo a kdybyste mě zabili nevzpomenu si na SPZ. #-o :roll: :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8068
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

new accentakov zdravim vzdy a cca kazdy 5. odzdravi. Ti co neodzravia su bud zencke, plne auto ludi alebo 60+ za volantom :-)

kufor nosim plny dost casto - dvaja ludia na tyzden do nemecka(z toho jedna zencka) + minimalne 25litrov piva na ceste naspat :-D. Viac ako tych pantov sa bojim, ze vytrhnem nieco z reprakov. je to tam tak dost nadivoko tota kabelaz :-D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Martun: Už si nevzpomenu na všechny kufry aut, co jsem prolezl :lol: Já jdu vždy za volant, pak si sednu "za sebe" a pak nakouknu do kufru a zkoumám otvírání, čalounění, uspořádání pod dnem atd. Prostě hračička. No a elektrické (event. elektrohydraulické, to neposoudím) měla určitě A7, tu jsem si prohlížel u Audi společně s A1 a pak ještě tak 2 další, ale modely už fakt nevím... :oops:

Mexican: Copak je to za pivo, co vozíš z Německa k nám? Já mám oblíbený Erdinger Weissbier :mrgreen:

Vilda: A jak to děláš se dvěma psy? To jsou společně nebo každý má svůj oddělený prostor, aby se snesli celou cestu?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“