Palubní počítač

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Palubní počítač

Příspěvek od Jarousek 18 »

Mám dotaz k palub. počítači.
Když se rozsvítí kontrolka na benzín tak mi to ukazuje dojezd zhruba na 80 km. Po doplnění nádrže cca.35 l mi ukazuje dojezd na 540 km. Nádrž je na 48 L - tudíž by tam mělo být 10 L . Prům.spotř. ukazuje na 100 km zatím 7,2 l (mám najeto zatím 1120km) což by mělo odpovídat dojezdu při plné nádrži (ta snad byla,protože jsem tam už víc nedostal) a této spotř. zhruba kolem 650 km. Jaké máte zkušenosti a poznatky. Děkuji. :D

:hyu: Hyundai IX 20 ,Ice Blue , 1,6 comfort
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
marek67
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2011, 19:20
Bydliště: Banska Bystrica,SK

palubny pocitac

Příspěvek od marek67 »

prosim je normalne,ze ked natankujem plnu tak mi pocitac okamzite nezobrazuje stav plnej nadrze a max.dojaz? ale upravi sa to a zobrazi asi az po najazdeni 80km od tankovania...prosim zareagovat :D
iX20 1,4 Style Crystal White
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: palubny pocitac

Příspěvek od pepe pedro »

čo na to manuál?
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: palubny pocitac

Příspěvek od Erik-TT »

Áno, správna otázka, čo na to manuál. Lenže manuál píše o návode na obsluhu a nie o odstraňovaní výrobných technických závad Pepe....
Volal som kamarátovi do Hyundai a povedal mi, že keď natankuješ normálne, aby si skúsil vynulovať všetko, spotrebu, najazdené km, naštartovať a normálne ísť jazdiť, pokiaľ sa ti ihneď po niekoľko 100 metroch nezačne ukazovať priemerná spotreba, aktuálna spotreba a pokiaľ sa ti nezačne ukazovať ,, okamžite dojazd ,, , je to závada a treba to reklamovať, chyba bude v riadiacej jednotke, údajne už tento problém mali. Tak to takto skús. Manuál ti nepomôže, keď je chyba v RD !!!
Uživatelský avatar
marek67
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2011, 19:20
Bydliště: Banska Bystrica,SK

Re: palubny pocitac

Příspěvek od marek67 »

dakujem.nulovat som skusal uz viac krat hned ponatakovani a bez zmeny.takze neostava nic ine ako reklamovat... no co aj taky byva zivot 8)
iX20 1,4 Style Crystal White
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: palubny pocitac

Příspěvek od petulko666 »

mne skor po natankovani a nastartovani ukaze prvotnu priemerku 15 l/s :D a potom to pomalicky klesa...divne je to ale co uz :D
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: palubny pocitac

Příspěvek od pepe pedro »

U nás bez problémov.Funguje to ako treba :hyu:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
ilja
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 kvě 2011, 20:09
Bydliště: Senec

Re: palubny pocitac

Příspěvek od ilja »

Skus to popisat presnejsie - nezobrazuje spotrebu/dojazd vobec? Alebo zobrazuje prilis velky/maly udaj?
ix20 1.6 Style, Honda Civic 8g 1.8
EX: Honda Civic 8g Type S
EX: Toyota Corolla E10 1.3
EX: Renault 5 1.4
Uživatelský avatar
marek67
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2011, 19:20
Bydliště: Banska Bystrica,SK

Re: palubny pocitac

Příspěvek od marek67 »

ilja píše:Skus to popisat presnejsie - nezobrazuje spotrebu/dojazd vobec? Alebo zobrazuje prilis velky/maly udaj?

natankujes plnu nadrz a trva cca 80km kym Ti ju graficky oznaci,ze je plna a udaj u dojazde pribuda podla toho.takze cim viac prejdes tym mas vacsi dojazd :-)
bol som s tym v servise menili pristrojovku( takze znova mame najazdenych 0km) ale mam pocit,ze sa to nejak dramaticky nezmenilo k lepsiemu.chcem este raz natankovat a ak sa to neobjevi okamzite po natankovani tak ma tam maju znova :-)
iX20 1,4 Style Crystal White
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: palubny pocitac

Příspěvek od mmv »

zase jsem nenašel adekvátní téma, ale zeptám se tady
od kterého modelu má :hyu: v PP něco jako servisní interval ??? (na dispeji šroubovák, klíč, hasák) u das auto to je, u žabožrouta i s hladinou oleje (r.v.2001) furt mě ta IX20 připadá, že si na něco hraje a s něčim se chce rovnat a ono prdlajs :-( že to auto je ze předu hezčí jak ruumštajn ještě neni rozhodně vše :(

jinak bych se přikláněl to tu nějak umravnit, ono hledat téma kam co napsat je docela opruz, pak se nesmíme divit, že se tu zakládaj stejný témata furt kolem do kola
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac

Příspěvek od frawd »

Vôbec sa nemusíš hanbiť založiť novú tému, keď adekvátnu nenájdeš. Nie je dobré mať k jedej veci viac tém, ale ani jednu tému na 10 rôznych blbostí.

Ja to tu občas trochu upratujem, ale pokiaľ nebudeme mať fórum podelené na subfóra ako napr i30, tak sa tu bude stále horšie orientovať.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Palubní počítač

Příspěvek od pepe pedro »

a chýba Ti to?
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Palubní počítač

Příspěvek od mmv »

:-) pepe a ty jako správný řidič určitě před jízdou otevíráš kapotu a zjišťuješ kolik tam je voleje že jo :-) no zas tak moc nechybí, až se na mě rozsvítí kontrolka mazání, tak se tam taky juknu, ale ten servisní interval tam bejt mohl nee ???

jinak hlavní otázka zněla od kterého modelu :hyu: je na PP servisní interval, v mojí IX 20 neni, já jestli to neni třeba v tom vylepšeným PP
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Palubní počítač

Příspěvek od pepe pedro »

olej kontrolujem raz za týždeň.Neni treba každý deň-je to nové a verím policajtovy,že ukáže,ked nebude olej :) Zatial každé auto čo som mal dobre ukazovalo.Asi by ma znervoznoval pohlad na prístrojovku,keby na nej svieti -Servis :lol: Takto je pokoj,z hruba viem,kedy ma to čaká..A ked to chcem vediet presne,mrknem do papierov.Neviem,či to funguje na ostatných modeloch,skús prehladať forum
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Palubní počítač

Příspěvek od mmv »

:shock: olej kontrolujem raz za týždeň ???? si děláš ... :-$ nééé ](*,) to je na tom :hyu: tak blbě že se tam musí tak často lízt ??? sakra to abych tu měrku vytáhl za těch 7t Km alespoň podruhý nee ??? poprvý sem se jenom koukal jak to vypadá na konci, jestli tam je kulička nebo jenom holej plech :( teď si mě teda pepe dostal :? lidi fakt je třeba se pod kapotu koukat tak často ??? š pickup a to už je dáma v letech, 300t Km, od výměny do výměny 15k km nepozoruju že by to něco zbaštilo , spíš věřím že toho víc ukápne od vany, ale jak říkám, důchodce co to už neudrží pod těsněním ...
kapotu IX20 jsem otevřel když mi asi 5x došel ten modrej BOLS nebo co se to tam dolejvá a pak to s hlukem stříká na vokna :-( nikterak hezkej motor se tam neukrývá abych se pohledem na něj nedejbože uká... :-)
... jasně do notýsku je třeba se podívat, pravda, jak jsem podotknul, žebřiňák, tam se taky muselo juknout na břidličnou tabulku :-)

nový auto jsem si koupil právě proto abych dlouho nemusel otevírat stránky autokelly a kapotu, to sem si mohl nechat toho berlu :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“