Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
MichalK
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2011, 18:48

Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Příspěvek od MichalK »

Zdravím klub Hyundai a všechny členy. Před pár týdny jsem si koupil Elantru CRDI r.v. 2005. Má najeto krásných 80000. Jezdím poměrně dálky takže pořád sedím za volantem a poslední dobou mám velmi špatné starty, ale teplé i studené a to studené jsou lepší. Při teplém motoru nastartuji někdy až na podruhé a to to musím pěkně podržet, ale když naskočí tak šlape pěkně a i pěkně jede. Další věc co mě trápí je možná vysoká spotřeba, ten můj krasavec si bere 6,9l na sto. Nevím jestli to je normální nebo je vysoká, ale žádnou bouřku s ní nejezdím. Prosím máte někdo zkušenost z těmi starty. Na diagnostice jsem byl přímo v Hyundai a neobjevily nic, akorát my ten típek vyjmenoval půl motoru co by to mohlo bejt. Předem děkuji za rady a tipy, ještě jednou díky zdar Michal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Příspěvek od Bofors »

těch 80 000 máš nějak ověřených? a jinak ano ,může to být půl motoru a tu spotřebu mám s elou 1.6 benzín po městě takže na dyzl je to hodně.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
MichalK
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2011, 18:48

Re: Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Příspěvek od MichalK »

Ahoj předem dík za odpověď. Ověřené to nemám, ale je to po prvním majiteli a ten snad až do loňska vedl servisní knížku takže je to uvěřitelné.
MichalK
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2011, 18:48

Re: Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Příspěvek od MichalK »

:lol: taj už je vše dobré, vyměnil jsem vzduchový a palivový filtr a starty se zlepšily o 100%, také jsem vynuloval čítač spotřeby a teď jezdím za 5,7 je to super
MichalK
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2011, 18:48

Re: Hyundai Elantra CRDI 2005 špatné starty

Příspěvek od MichalK »

Ahoj všichni, poradí někdo kde najdu snímač otáček klikové hřídele. Dá se vlastními silami vyčistit a když né kolik stojí a kde ho seženu dík za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“