ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Mexican »

Santos gratulacia k perfektnej farbe. Ta elu fakt osviezi. BTW dufam, ze budu aj 17" kolesa :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Engineer »

Santos: Odkiaľ si? Gratulujem ku kúpe...

Inak čumím ako tela na nové vráta:
Dnes v BA 4 nové elantry na značkách... Že by ticho pred búrkou alebo iba nedočkavý prívrženci?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Hardcam »

Skoro bych rekl, ze klid pred bourkou, uz jich stabilne nekolik denne potkavam...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Farrael »

Tak to gratulace ke krásnému autíčku. Taky se mi moc líbí. Bohužel na něj nejsou tintili bantili.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Chasnik »

No tak to sis vybral nakonec pěknou barvu, takhle z profilu vypadá fakt exkluzivně!
Ohledně nosičů - pokud nic neseženeš, zkus nosiče BÖHM. Vypadají lacině, ale já na nich bez problémů postupně odvozil hodně tun různých nákladů úplně bez problémů. Taky jsem si nebyl jistý, jestli to bude na mou střechu sedět, tak jsem zajel do prodejny, tam jsme to odzkoušeli a když to sedlo, tak jsem zaplatil (v r. 2006 to bylo cca 2300 Kč).
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
jeremiasz
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 zář 2011, 09:32

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od jeremiasz »

Toz Santos, taky gratuluju =D> a zavidim, ja musim jeste nejaky ten mesic pockat [-o< . kdyz prihodis nejake fotky svyho mazlika (myslim auto...) budu jen rad. A dej vedet, az sezenes ty stresni nosice, taky to pak budu potrebovat
i30 2012 1,6 MPI DOHC CVVT
http://moje.auto.cz/jeremiasz/hyundai-i30.html
predchozi
Fiat TIPO 2.0ie 8V - prenechano zene
Fiat TIPO 1.4 - Killed In Action
Uživatelský avatar
Santos
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 zář 2011, 13:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Santos »

Chalani /páni, všetkým veľmi pekne ďakujem za Vaše milé reakcie, naozaj to poteší a upevní radosť z nového krásneho a veľmi šikovného autíčka. Navyše, ak človek oplýval toľkými pochybnosťami pri výbere farby. Vaše reakcie i reakcie okolia však nasvedčujú, že nakoniec išlo o veľmi podarený výber farby.

A teraz pekne po poriadku :
Mexican píše:.....gratulacia k perfektnej farbe. Ta elu fakt osviezi. BTW dufam, ze budu aj 17" kolesa :-)
Díky za tvoj povzbudivý názor na farbu. :) Čo sa týka kolies, na aute mám 15-ky s letnými pneumatikami. Chcel som, aby mi ho predali so zimnými gumami, ale nechceli a ževraj v októbri majú mať v ponuke nejaké zimné sady, aj na elektrónoch, za výhodné sumy. Tým sa mi to ale dosť skomplikovalo, lebo zimné som chcel mať na 15-kach a letné na 17-kach (a možno iba na 16-kach). Takže teraz neviem... Nechcú sa mi totiž teraz pred zimou predávať tie origoš letné 15-ky, čo sú na aute. ale asi dokúpim len 15-ky zimné pneumatiky bez diskov a keď letné ojazdím, tak už nové postavím na 17-ky (resp.16-ky). V predajni mi totiž tvrdili, že 17-ky budú musieť byť nízkoprofilové (205/45 R17), takže na nich pocítim oveľa viac každý hrbol. No neviem....kto má skúsenosť, môže sa vyjadriť.
Engineer píše:Santos: Odkiaľ si? Gratulujem ku kúpe...

Inak čumím ako tela na nové vráta:
Dnes v BA 4 nové elantry na značkách... Že by ticho pred búrkou alebo iba nedočkavý prívrženci?
Som z Trnavy.... a dík za gratuláciu :)
Hardcam píše:Skoro bych rekl, ze klid pred bourkou, uz jich stabilne nekolik denne potkavam...
Čo sa týka Trnavy-mesta, som myslím, prvý...ešte že jedna, tiež bronzová, išla tuším do neďalekých Smoleníc a jedna čierna tiež niekam na dedinu pri Trnave :) Čo sa ale týka Bratislavy, zaujímavé, že tam je o ne veľký záujem, kusy sú tam vypredané, proste omnoho väčšia odozva ako na ostatku Slovenska. Ale teraz po autosalóne v Nitre už očakávam prudší nárast predaja aj mimo BL.
Farrael píše:Tak to gratulace ke krásnému autíčku. Taky se mi moc líbí. Bohužel na něj nejsou tintili bantili.
Díky moc. Som z neho naozaj nadšený. To možno aj preto, že som vynechal celú jednu generáciu áut (2000-2010) a teraz sa mi to auto z technickej, výbavovej i jazdnej stránky javí úplne inak ako tie z 90. rokov. Nová Elantre je tak pre mňa akoby spadla z vesmíru, jazda (i pohľad na ňu) je krásnym zážitkom a potešením spojeného s pohodou na ceste. Hm.... bohvie ako by to bolo, ak by som sa rozhodol pre pôvodne plánovanú kúpu Renaultu Fluence. :shock:
A čo sa týka peňazí, neboj, dosť mi zatrnulo, keď som pri dovezení Ely domov zapol rádio a začul správu, že na Európu sa valí najväčšia ekonomická kríza od II.svetovej vojny. No, uvidíme...evidentne nás čakajú ťažké časy, ale Ela má spotrebu dobrú, takže dúfam pomôže. :D
Chasnik píše:No tak to sis vybral nakonec pěknou barvu, takhle z profilu vypadá fakt exkluzivně!
Ohledně nosičů - pokud nic neseženeš, zkus nosiče BÖHM. Vypadají lacině, ale já na nich bez problémů postupně odvozil hodně tun různých nákladů úplně bez problémů. Taky jsem si nebyl jistý, jestli to bude na mou střechu sedět, tak jsem zajel do prodejny, tam jsme to odzkoušeli a když to sedlo, tak jsem zaplatil (v r. 2006 to bylo cca 2300 Kč).
Neviem, či si teraz myslel tú bielu, čo som mal predtým v avatare, ale nakoniec som kúpil bronzovú (mám ju v avatare až teraz).
A dík za radu, pozriem na tú značku, cena vyzerá prijateľne a určite to budem pri kúpe strešných nosičov riešiť aj ja pristavením auta a priamym odskúšaním.
jeremiasz píše:Tož taky gratuluju =D> a zavidim, ja musim jeste nejaky ten mesic pockat [-o< . kdyz prihodis nejake fotky svyho mazlika (myslim auto...) budu jen rad. A dej vedet, az sezenes ty stresni nosice, taky to pak budu potrebovat
Dík. Fotky porobím, lebo tá bronzová farba je naozaj z každého uhla a každú hodinu iná (preháňam, ale javí sa fakt rôzne), tak nech záujemci o takúto farbu majú lepšiu predstavu. Odozvy ľudí, čo ju už videli naživo, sú skvelé, každému sa veľmi páči a hodnoti Elu v bronzovej ako veľmi "elegantné športové rodinné auto".

Tie strešné nosiče idem určite riešiť, do decembra ich musím mať. A vyzerá to tak, že importér mi v tom moc nepomôže.... :cry:
Naposledy upravil(a) Santos dne 07 říj 2011, 14:42, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Elantra 1.6i GLS Style, bronzová metalíza, kúpené 9/2011
Mitsubishi Carisma 1.6i GL, strieborná metalíza, kúpené 5/1999 -[/color] PREDANÉ 8/2011
Hyundai Accent 1.3i GS, bledozelená metalíza, kúpené 8/1996, 115 000km
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od tatchwud »

Přesně to,co se mi líbí,Tiše závidím a počítám s ní do 2 let. Pokud nebude něco lepšího na trhu. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Farrael »

Tak to jsem rád, že se ti autí líbí. Až budu muset vybírat bude zřejmě Ela jedna z kandidátek, neboť Accent nový tu asi nebude.

PS: srazil jsem všechny tvoje příspěvky do jednoho. Neboj ono se to do něj vejde. Takhle by jsme měli div ne jednu stránku jen s tvými příspěvky :-D
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od dj.brouk »

Tak koukám na skladovky,a co nevidím,nabízejí 1,6 tky s motorem GDI :shock: :lol:
A pak že se prodává jen s jedním motorem. :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od tom »

Myslim že GDI bude jen chyba při zadání konkrétního prodejce, oficiální stránky nabízejí jen MPi.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Santos
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 zář 2011, 13:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Santos »

dj.brouk píše:Tak koukám na skladovky,a co nevidím,nabízejí 1,6 tky s motorem GDI :shock: :lol:
A pak že se prodává jen s jedním motorem. :lol:
Tiež myslím, že ide o chybu. Myslím, že ten motor má presné označenie 1,6 D-CVVT, niekto tam dáva aj Gamma a spolu s i sa to môže skomoliť na GDi. :roll:
Hyundai Elantra 1.6i GLS Style, bronzová metalíza, kúpené 9/2011
Mitsubishi Carisma 1.6i GL, strieborná metalíza, kúpené 5/1999 -[/color] PREDANÉ 8/2011
Hyundai Accent 1.3i GS, bledozelená metalíza, kúpené 8/1996, 115 000km
Uživatelský avatar
Santos
*
Příspěvky: 45
Registrován: 21 zář 2011, 13:30

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Santos »

Takže som už mesiac šťastným majiteľom novej ELY a rád by som sa na základe zopár žiadostí, podelil o prvé dojmy z nej. Samozrejme, že som ešte stále z nej nadšený a najradšej by som len stále niekam jazdil, ale ak by som predsa len mal zhrnúť zopár vecí, na ktoré som si ešte príliš nezvykol, tak sú to asi tieto tri :

1. V prvom rade funkcie centrálu. Vozidlo sa automaticky zamkne pri dosiahnutí 15km/h. Ak ale zastaví, automaticky sa neodomkne až do chvíle než vytiahnete kľúč zo zapaľovania. Takže vlastne, ak nevypnem motor, nedajú sa z vonku otvoriť dvere. Ak chcem teda, aby niekto nastúpil, musím ich manuálne otvoriť tlačítkom centrálu, ktoré je pri ovládaní okien.
A podobne..... aj z vnútra si cestujúci na zadných sedadlách pred vystúpením počas chodu motora musia najprv manuálne odistiť kľučku na otváranie dverí až potom dvere otvoria. Toto všetko sa však dá na objednávku vypnúť v autorizovanom servise. Tak asi to aj spravím. I keď pre bezpečnosť proti nežiaducemu vniknutiu cudzej osoby do vozidla je to zas výborné...no neviem ešte...možno si zvykneme.

2. Nenašiel som ešte ten správny cit pri rozbiehaní sa. Zopárkrát sa mi stalo, že mi to "skapalo". Určite je to zapríčinené nezvykom z veľmi slabej počuteľnosti voľnobehu vo vnútri vozidla, ale aj akýmsi zvláštnym chovaním sa jednotky....akoby potrebovala pri púšťaní spojky viac plynu. Potom sa mi stáva že sa rozbieham zas zbytočne na vyššie otáčky.

3. Chýba mi automatické prepínanie z denného na nočné svietenie. Už som sa zopárkrát nachytal, že idem po tme na denné svietenie. I po naštartovaní v tme sa totiž automaticky zapnú spodné denné svetlá a ja si vlastne pri tom svietení neuvedomím, že treba aj tak prepnúť na stretávacie, nakoľko pri denných svetlách zadné koncové svetlá nesvietia.
------------------------------------------------------
Toľko obávanú absenciu funkcie RDS na rádiu nakoniec až tak nepociťujem, nakoľko mám len dve obľúbené stanice a tie mám samozrejme na pozícii 1 a 2. Väčšinou aj tak počúvam vlastnú hudbu z USB alebo z CD. Čo sa týka funkcií AF (automatické preladenie stanice pri zmene jej frekvencie) a TA (dopravné správy) - možno by sa pri dlhšej jazde niekomu zišli, ale mne ani tie nejak nechýbajú.

Čo sa týka strešných nosičov, tie som zatiaľ riešiť prestal, nakoľko mi zostali jedny univerzálne, značky GEV, z predchádzajúceho Mitsubishi Carisma a na moje veľké prekvapenie sa dajú napasovať aj na ELU. Ale ešte predtým ako som toto zistil, hľadal som nejaké nové univerzály a zaujali ma tieto (možno, že ich časom aj kúpim, lebo sa mi zdá, že vyzerajú veľmi fajn) :

http://www.prorack.sk/univerzalnost.php

S mojou ELOU som inak nesmierne spokojný. Jazda je kultivovaná, pohodová, ak však dostanem chuť na zrýchlenie, auto pekne ožije. Mimo mesta, pri dodržiavaní max.rýchlosti 90km/h sa s ňou dá v pohode dosiahnuť spotreba 5,7 l / 100km. Pri neustálej jazde v meste mám spotrebu okolo 7,5l /100km.

Nedostatky zadnej nápravy, ktoré tu zopár ľudí spomínalo, som zatiaľ ja nepocítil. Práve naopak, zdá sa mi, že do zákruty sa auto pekne zakusne a krásne drží stopu, ktorú zvolím.

Navyše je to auto nádherné! Od celého okolia počúvam len samé chvály, čo sa týka jeho dizajnu i farby (mám ho v bronzovej metalíze). Líniami je to taký "rodinný športiak". Navyše ich ešte stále u nás nejazdí mnoho (v našom meste vlastne iba ja :) ), takže ´ELA´ vzbudzuje záujem okolia. Neviem, či to tak cítia aj ostatní jeho majitelia, ale touto ojedinelosťou mi zatiaľ ELA pripadá ako nejaké kultové auto pre ľudí uznávajúcich nezávislosť, vlastné životné názory, riadiacich sa vlastnými ideálmi, bez ohľadu na trendy más. A také som presne chcel mať.

To je asi tak zatiaľ všetko, čo ma tak narýchlo napadá. Na prípadné otázky, či dotazy samozrejme každému rád odpoviem. A samozrejme by som s potešením privítal aj prvé dojmy ostatných majiteľov novej Ely.
Naposledy upravil(a) Santos dne 02 lis 2011, 17:42, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Elantra 1.6i GLS Style, bronzová metalíza, kúpené 9/2011
Mitsubishi Carisma 1.6i GL, strieborná metalíza, kúpené 5/1999 -[/color] PREDANÉ 8/2011
Hyundai Accent 1.3i GS, bledozelená metalíza, kúpené 8/1996, 115 000km
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Gandalf »

Santos: Krásný report, vyváženě kritický a plný zajímavých poznatků. Za mne velké díky =D>
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Farrael »

Krásně napsané. Hlavně je to teď jedinnej sedan od Háčka, kterej se dá koupit novej. Což je celkem škoda, protože sedany spousta lidí rádo (ač sem si jist, že mě tu taky spousta baťohářů ukamenuje :mrgreen: ).
K tomu centrálu to musí být asi docela otrava, ale zase na druhou stranu to chápu. Právě kvuli tomu vniknutí do auta např. na semaforu. Kamarád se takhle zavírá v autě pokaždý sotva do něj vleze. Další a důležitější funkci to má pro rodinu s dětmi jako dětská pojistka pro každý případ. Sám si moc dobře pamatuju jak si sesta jako malá otevřela zadní dveře v prvnim autě tehdy co naši měli a to Shade 120. Málem při té celkem vysoké rychlosti vypadla ven. (Neřeknu vám sice už v kolika, oni cca v šesti si až na tu hrůzu toho moc nepamatujete) :-D
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“