Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od famfulin76 »

ahoj. teda, nejsu žádnej panikář, ale mám jít v pondělí objednat ix20-ku manželce a celkem jste mě vyděsili :shock: ... nevím, jestli se mi chce předělávat uchycení zadních tlumičů a čelit pak případnému nařčení ze zásahu do konstrukce vozidla (např. když se stane nehoda a někdo si toho všimne), i když ta to samozřejmě těžko způsobí, anebo nechat jezdit ženu s dětma v pontecionálně nebezpečným autě... ještě je jedna možnost a to auto nekoupit :-k ale moc se mi líbí...
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Pro pořádek... Sice mě tu budou kamenovat,ale to nebezpečný odskakování,ruku na srdce,se neděje při normální jízdě ala manželka s dětma... takže jí to úplně v klidu kup a když sám uznáš za vhodný to nějak řešit,tak těch 5 tisíc za to stojí,auto je to pěkný.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Kdyby bylo potencionalne nebezpecny, nemohlo by v roce 2011 do provozu. Rekl bych, ze to je dost pritazeny za vlasy - kdo jezdi normalne a prizpusobive stavu nasich silnic, ten se bat nemusi, mne zadek taky odskakuje, kdyz jedu kudlu, ale podvozek i30 je proste tak naladeny a v zahranici si pak libuju. Za stav nasich silnic Hyundai nemuze a kvuli neschopnosti nasi vlady prece nebude vyrabet zvlast auto pro Cechy. Nicmene Frantovo reseni bych bral jako vylepsovak na zlepseni komfortu. Kdybych ix20, asi bch projevil zajem, to reseni se mi libi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od famfulin76 »

jenom mně zůstává rozum stát, jak někdo může vymyslet něco takhle blbě. Kór v případě, když to jde takhle "jednoduše" napravit a zlepšit nejen jízdní vlastnosti, ale i životnost vozu... no jo, mám nad čím přemýšlet... a taky budu plakat nad Getzem, že jde z domu... takovej mazel... :cry:
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Chasnik »

Možná je to kacířská myšlenka, ale nestačilo by vyměnit tlumiče za lepší? Finančně to vyjde podobně, ale v případě nehody a zkoumání technikem se nebudou mít na co vymlouvat.

O funkčnosti tlumičů, hlavně v zimním počasí, jsem si tady toho přečetl dost, takže pokud by na autě byly normálně fungující tlumiče, tak by to stav věcí asi taky změnilo, ne?
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Určitě ano,až na to,že tlumiče ti vydrží fungovat jak dlouho,s tímhle podvozkem?nehledě na to,že ty tlumiče normálního smrtelníka vyjdou 2x tolik.
Osobně kdybych měl potřebu tohle nějak řešit,nepůjdu na to represí,ale prevencí,čili bych zajel za Frantou.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

famfulin76 píše:ahoj. teda, nejsu žádnej panikář, ale mám jít v pondělí objednat ix20-ku manželce a celkem jste mě vyděsili :shock: ... nevím, jestli se mi chce předělávat uchycení zadních tlumičů a čelit pak případnému nařčení ze zásahu do konstrukce vozidla (např. když se stane nehoda a někdo si toho všimne), i když ta to samozřejmě těžko způsobí, anebo nechat jezdit ženu s dětma v pontecionálně nebezpečným autě... ještě je jedna možnost a to auto nekoupit :-k ale moc se mi líbí...
No ja po 12400km (mesto,dialnice,mimo mesta) mozem povedat,ze som nikde ešte nevyskocil z drahy, ked tak auto trochu nadskoci pri spomalovačoch v meste, ja ked vidim jamu,hlavne v zakrute,nepridavam,naopak sa snazim vyhnut alebo mierne spomalim...ale uz som nejaku jamu trafil v 80ke a v zakrute...stopa ostala,aj ked to bola rana (10cm jama/kanal,skoro ma jeb..)
Jazdim s nim od marca,teda jak v zimnom tak aj v letnom pocasi...je pravda,ze max tak dvaja ludia vpredu (i ked od minuleho tyzdna 3ja :D )
Neviem,pokial bys to mal túrovať v kazdej zakrute na maximalnu rychlost...asi bych sa obaval,ale na to si nekupuje predsa clovek ix20.
Ja co sa tyka tejto tematiky,tak pockam,v klude to budem sledovat a potom sa uvidi.
Co sa tyka buchotov,neviem,no na jazdenom Focuse II ci Civicu 8 som zazil porovnatelne buchoty,resp vacsie...

S kupou bych sa nebal...
Naposledy upravil(a) iggyno dne 12 lis 2011, 18:29, celkem upraveno 1 x.
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

frantaservis píše:Moc rád bych věděl,jak se chovají přední tlumiče u Tvého auta, u benzínových aut nejsou většinou tak stlačené a klepou směrem dolů,například při přejetí zpomalovacího pásu,nebo,když kolo padne do díry. Dolů totiž vůbec netlumí a na vyvěšení mají jen malou rezervu,takže klepnou směrem dolů. U mého diesela je to o něco lepší,ale klepnou si taky. Když kolo na zvedáku přizvednu pumpíkem a pustím,bouchne to úplne natvrdo. Dolů prostě netlumí,zkoušel jsem víc vozů a Vengu také. Právě tento "škub" je pro karoserii velmi škodlivý. Ale možná máš opravdu štěstí a tlumiče máš ty lepší. Franta. když najdeš čas,napiš mi jak se to zdá Tobě,Díky Franta.
Budem to sledovat ,zavolam si aj niekoho dozadu,najslepsie nejakeho automechanika a dam vediet...zatial diky za fotky a info!
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Hardcam píše::) ja uz sice vim, jak to je, ale neprebihejme
tak jako? :)
1,6 AT
40500km
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

famfulin76 píše:ahoj. teda, nejsu žádnej panikář, ale mám jít v pondělí objednat ix20-ku manželce a celkem jste mě vyděsili :shock: ... nevím, jestli se mi chce předělávat uchycení zadních tlumičů a čelit pak případnému nařčení ze zásahu do konstrukce vozidla (např. když se stane nehoda a někdo si toho všimne), i když ta to samozřejmě těžko způsobí, anebo nechat jezdit ženu s dětma v pontecionálně nebezpečným autě... ještě je jedna možnost a to auto nekoupit :-k ale moc se mi líbí...
Dobrý večer,auto je to krásné a Vaše paní Vás bude jen chválit. Už jsem měl spoustu aut různých značek a,když pominu ty větší a bezesporu pohodlnější,je Hyundai IX20 v tomto segmentu vozů skvělé auto. Osobně soudím,že co do přívětivosti,komfortu a pohodlí lepší než Toyota Corolla,kterou jsem měl uplynulé čtyři roky. Třeba budete mít štěstí jako někteří zde a žádný problém nebude a,kdyby tak je důležité že je možno jej odstranit,protože ostatní Vám bude dělat jen radost. Určitě manželce IX20 kupte,pokud o ní uvažujete. O rozsahu homologací jsem zde již psal,tady problém není,je to stejné jako,když vyměníte tlumiče za jiné,nebo namotujete jiné disky,než originál,tady problém není. Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

enjoy píše:Pro pořádek... Sice mě tu budou kamenovat,ale to nebezpečný odskakování,ruku na srdce,se neděje při normální jízdě ala manželka s dětma... takže jí to úplně v klidu kup a když sám uznáš za vhodný to nějak řešit,tak těch 5 tisíc za to stojí,auto je to pěkný.
No Tobě se to směje,když máš Matrixe,kde je všechno jak má být. Dovolil jsem si přeposlat Ti co napsal Koudý. Je to zde asi o deser příspěvků zpátky. ..........Píše : Osobně se celkem divím, že si toho odskakování muže někdo nevšimnout... Např v Praze jsou v centru skoro vsude kočičí hlavy, stačí trochu říznout zatáčku...
Minulý týden jsem si takto poskakal ... a i při rychlosti 40km/h se to nedalo jak z hlediska vrnění zadku od vibrací, tak i nejistoty v držení stopy jak uskakoval zadek.
Nejtrapnější bylo, že mě předjížděl favorit a felicie, oba dost rychle a bez znamek problému jen jim kola odskakovaly... Ja jet tak rychle tak se mi to asi rozpadne...
Omlouvám se Koudymu,že jsem si ho spletl s cosworthv6,už v tom mám nějaký zmatek #-o
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

[quote="Chasnik"]Možná je to kacířská myšlenka, ale nestačilo by vyměnit tlumiče za lepší? Finančně to vyjde podobně, ale v případě nehody a zkoumání technikem se nebudou mít na co vymlouvat.

Ahoj,ano,psal jsem již v úvodu,že PAN tlumič by to zvládl. To ale nic nemění na tom,že je to stejné jako kdybys hodil anténu do studny a pak se snažil pomocí zesilovače dosáhnout přijatelného příjmu. Čím lepší budou tlumiče,tím větší bude střídavé namáhání silentbloku nápravy u karoserie a dunění. Tlumič mezi tímto bodem a osou kola tvoří vlastně otočný bod dvouzvratné páky,podívej se na to takhle. Stačí se také podívat pod jiné vozy se,kterými problémy nejsou.
Samozřejmě souhlasím,že by bylo nejlepší dosáhnou nápravy u výrobce,proto také především toto téma vzniklo. Napsal jsem jak jsem to vyřešil,nabídl pomoc a nehodlám to stále obhajovat. Já už žádný problém nemám :D Franta.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Chasnik »

Mě se tvoje řešení líbí, ale nastínil jsem domněnku, že v případě nehody by se na to mohl znalec nebo likvidátor vymlouvat. Bohužel, logika vždy nevítězí, zvlášť, když narazíš na úředního šimla :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ferda mravenec »

Vážení, tak tu pročítám Vaše příspěvky a jsem z toho trochu na větvi. :-k . V jednom příspěvku Franta básní o tom jak si upravil zavěšení tlumiče a jak je to báječné a o několik dnů (týdne) píše, že mu to uskočilo. Tak já nevím co mám brát vážněji. Jsem tu nový a IX 20 mám teprve 3 dny a ještě jsem se pořádně nesvezl, jenom co jsem jel z prodejny domů pár km. Uvidím jak se bude autíčko chovat v dalším provozu. :roll:
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

Ja by som to zhrnul asi takto.Predtým som mal Renault Megane II Grandtour, ktorý ma stál neskutočne veľa peňazí do opráv a veľa nervov. Kúpil som si nové auto s tým, že mám niekoľko rokov pokoj so servisami a opravami. Hyundai mi už 3x opravovali resp. menili a prečalúňovali volant a dávali tam orginál kožu, pretože pôvodný sa po 4800 km zošúchal. Opravovali mi palubovku,pretože medzi pravým stĺpikom a palubovkou bola asi 5 cm medzera. Opravovali mi zámok zadných dverí, pretože to dosť klepalo počas jazdy. Už som pomaly začínal mať toho dosť a premýšľal som o predaji auta, keď som však zistil, že dnes sa všetko vyrába len ako kus bez rozdielu na značku a všetko je šmejd, tak som si to rozmyslel...
Jednoducho ja osobne serem na celé tlmiče a odskakovanie, nemám nervy na to,aby som celý život niečo riešil s autami a vrážal do nich peniaze a prerábal. Čakal som, že Hyundai nebude žiadny zázrak,aj napriek tomu, čo som s ním už zažil si chválim a som milo prekvapeny... K odskočeniu nápravy som sa tu už vyjadril, bolo spôsobené mojou chybou,ale inak nepozorujem žiadne závady na nej. Čo sa týka jazdných vlastností...Pri mojich 99 % jázd len po meste a niekedy 1-2x do mesiaca mimo mesto a mojej jazdy 100 km/h a mesto 40-60 km/h-ako dovolí premávka mi auto stačí také,aké je. Aj napriek mojim reklamáciám ho mám rád a neznepríjemňujem si ho vyhľadávaním ostatných závad. So závadami, ktoré som mal som sa zmieril, prekusol to a našiel si aj tak pozitívny vzťah k autu...Tak ja asi toľko. Čo nové vznikne vyreklamujem cez servis, ale aby som niečo opravoval a upravoval a dával do toho ďalšie prachy, to nie, stačilo mi u Megana a to bol zážitok a ponaučenie na celý život. Takže ja osobne žiadne vylepšovanie technické, chcem si už oddýchnuť od áut a iba sa voziť :)
Odpovědět

Zpět na „ix20“