Spojka + Tycka stabilizatora

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od N2DRFT »

Markusus píše:Spojka zacala velmi neprijemne vrzgat po priblizne 65000km; teraz mam 76000km - stale vrzga pri stlaceni pedalu - servis totalne nic neporiesil takze si pomozem inak.
Spojkove lozisko vymenit nestaci... chce to von celu spojku.
Vdaka cene to vyzera na Valeo - cital som o nej len dobre veci. Sachs za 4nasobnu cenu zrejme nestoji.
jo to ti závidim, mně vrže už teď a to mám nějakých 11 000.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od laufas »

taky vrzeme uz par tisic kilometru. hyundai olomouc si nas objednal na kompletni vyndani spojky a reseni zavady. protoze jsou tam tutani a nadelaj vic skody nez uzitku, tak sme ukon zrusili a jezdime s tim. zaruka uz je fuc
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Hardcam »

Mne spojka taky vrzala :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lada72
*
Příspěvky: 28
Registrován: 27 bře 2011, 19:59

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od lada72 »

Jak vrze ?
I30 1.6CRDI 66 KW paket trikolor + (3.2011)
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Carolco »

Třeba při uvolňování spojky při couvání do mírného kopečka je slyšet zvuk jako by bylo zadřený ložisko,nebo tření kov na kov (panty od starých vrat od stodoly). Je to slyšet vně i uvnitř a je to cítit na pedálu spojky. Nebo při podřazování z 5 na 4, ze 4 na 3.... Prostě to slyšíš a cítíš v noze.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Hardcam »

Tak to jsem mel ty symptomy mnohem prijemnejsi :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od pietro32i »

No mne zasa vydáva celkom nepríjemný zvuk pri cúvaní. Neviem určite, či je to spojka, ale je to dosť nepríjemný pazvuk, ktorý sa objavuje (zatiaľ) len pri cúvaní, a to aj po rovine. Možno to súvisí s posilovačom riadenia, lebo ozýva sa to hlavne pri cúvaní s natočenými kolesami (vyskúšam si niekde cúvať dlhšie len priamo, uvidím).
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Markusus »

Carolco píše:Markusus: Abych nebyl za šiřitele falešných zpráv,to co napíšu mám od jednoho ochotného servisáka. Vrzání spojky (při sešlápnutí,nebo pouštění) ví :hyu: už pěkně dlouho a řeší. Ale je to závada nijak nebránící užívání,jen si všichni okolo myslí,že neumíte jezdit. Prý už ale v :hyu: konečně řešení nalezli,bude se měnit lamela i přítlačák,jen se čeká na inovované díly. Vše bude na záruku.... Takže možná ještě chvíli vydržte s výměnou za vlastní. A co se týče tyček, s těmi by na záruku být problém neměl. Ale první na co se v servise ptají je,jestli jezdíš pravidelně na garance a co všechno se na nich dělalo. Ale to je všude...
Tak toto je velmi zaujimave zistenie!
Nevedel som ze je to tak ze to H riesi... Ak sa mozem opytat odkial mas tieto informacie je to dobry doveryhodny zdroj?

Kazdopadne - mne 3 roky zaruky ubehli takze ak si to budem riesit tak sam, ale samozrejme potreboval by som vediet zo skusenosti ludi, ktori to maju opravene, ze ako to urobili? Co sa menilo? spojka? pritlacak? lamela? ...?
Ak to budem vediet tak si to dam spravit hoci by aj slo o vymenu spojky - skratka nedokazem jazdit na aute ktore vrzga - je to mozno uchylka ale skor je to o tom ze vyzadujem 100% ;)
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Markusus »

N2DRFT píše:
Markusus píše:Spojka zacala velmi neprijemne vrzgat po priblizne 65000km; teraz mam 76000km - stale vrzga pri stlaceni pedalu - servis totalne nic neporiesil takze si pomozem inak.
Spojkove lozisko vymenit nestaci... chce to von celu spojku.
Vdaka cene to vyzera na Valeo - cital som o nej len dobre veci. Sachs za 4nasobnu cenu zrejme nestoji.
jo to ti závidim, mně vrže už teď a to mám nějakých 11 000.
UFFF tak to je dost blbe - nove auto - vrzgajuca spojka :( - urcite by som siel na 120% za tym aby sa to opravilo... urcite je to este v zaruke...
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Cvrček »

K té vrzající spojce:
v 11.000 km mi to též přijde málo a REKLAMOVAL bych tvrdě a nesmlouvavě.
V 76.000 km už budu realista a řeknu surovou pravdu o všech automobilkách:
(mám kamaráda, který vlastní autorizovaný servis VW a Škoda v západním Německu):

AUTA JSOU DĚLANÁ NA 3 ROKY nebo 150.000 ujetých km - více méně i tak nesou automobilky záruky)

Lidi, vzpamatujte se! Už dávno pominuly doby, kdy se s autem jezdilo běžně 15 let a 0,5 mil. km.
Toho už dnešní auta nejsou schopná! Je tady obrovský konkurenční tlak na cenu a výsledkem jsou díly,
co opravdu vydrží jen těch 100.000 km a pak jdou do háje.
Ona auta možná vydrží 250.000 km ale za jakou cenu? U mé Octavie to byly po 100.000 km komplet 4 stahovačky, benzinové čerpadlo,
lambda sonda, výfuk, atd. Když to sečtu, za dalších 100.000 km jsem zaplatil ZBYTEČNĚ 80.000 Kč.
Mohl jsem si je přidat na nové auto.

Na západě je běžné, že po ujetí 120.000 km se dávají auta na protiúčet, a kupují se nová.
Kam asi tak jdou ty vraky? Co??? :mrgreen: Auto dovezené do ČR za 50.000,- z ciziny je drahé (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
A ti, co je kupují jsou podle mě MÁČA :D
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Markusus »

Cvrcek:

Mas recht!

Je to tak - suhlasim... ale napriek tomu je hanba ze na relativne novom aute vzniknu taketo zavady ako vrzganie spojky a pod... proste chapem ze je to tak koncipovane (asi aj naschval...) ale aj tak... ked pozadujem kvalitu - a peniaze zaplatim do posledneho centu bez poruchy - tak pozadujem aby sa to nedialo... je to logicke?

Aj ked na druhej strane viem ako to bude v realite: je to proste o tom ze prejdem k inej znacke a potom zase k inej, atd...

Aj ked ocakaval by som ze ak sa clovek dostanie da hranicu aut za 50 000 EUR a znaciek ako audi bmw volvo atd.. tak predsa nemoze mi zacat vrzgat spojka! potom je to uz fakt zly vtip... :shock:
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Cvrček »

Markusus píše:Cvrcek:
Mas recht!
Je to tak - suhlasim... ale napriek tomu je hanba ze na relativne novom aute vzniknu taketo zavady ako vrzganie spojky a pod... proste chapem ze je to tak koncipovane (asi aj naschval...) ale aj tak... ked pozadujem kvalitu - a peniaze zaplatim do posledneho centu bez poruchy - tak pozadujem aby sa to nedialo... je to logicke?
Aj ked na druhej strane viem ako to bude v realite: je to proste o tom ze prejdem k inej znacke a potom zase k inej, atd...
Aj ked ocakaval by som ze ak sa clovek dostanie da hranicu aut za 50 000 EUR a znaciek ako audi bmw volvo atd.. tak predsa nemoze mi zacat vrzgat spojka! potom je to uz fakt zly vtip... :shock:
Jak tady často na tomto fóru čtu, lidi spíše kolikrát nevědí JAK REKLAMOVAT..
Naivky si myslí, že přijedou do servisu a jdou se hádat.. No, takhle se jim každý jen vysměje..
Nefunguje to? Ok. Přijedu do servisu a vysvětlím problém.. Zajínmá to někoho? Ano - opraví se to. NE? Pak hledám soudního znalce
a poté žaluji prodejce. Lidi, proberte se! I pro prodejce je levnější a lepší závadu opravit, než se dohadovat před úřady.
Co jsou ty úřady? ČOI v první řadě, protože jsme SPOTŘEBITELÉ. Živnostenský úřad - ten vydal povolení k podnikání,
a nakonec soud- podezření z podvodu.. Myslíte si, že majítelé prodejních míst se těší na "setkání" s dotěrnými úředníky???? U těch všech si můžete stěžovat
a žádat prověření podnikání!
:mrgreen:

A také Markusus s tebou souhlasím: česi (a slováci asi velice podobně) umí jen NADÁVAT, ale i když byl zklamaný, jde tam nakupovat znovu!
Co to je za blbost? Nesolidního prodejce přece VYTRESTÁM jen tím, že už mu nedám vydělat ani 1 Kč.
Takže mu necpu své prachy podruhé! Tj. Nukupuji si :hyu: nebo Škodu, ale Chevrolet, nebo Ford, když nabídnou něco lepšího!


Jinak kdo si nechá přivézt auto z ciziny, a myslí si, jaký terno neudělal a kolik neušetřil, tak je to jen pitchovina.
Nidky nevíte, co kdo s tím autem dělal. Ostatně i já mám podobnou zkušenost z rodiny, kdy se koupilo v "prověřeném" bazaru:
při nehodě nevystřelily airbagy jen proto, že tam žádné nebyly a měly být. A že auto bylo na 3 kusy se zjistilo záhy: poslepované ze 3 kusů
(krádeže a nehody) a co kdo si na kom vezmete??? Všichni jakoby rychle "ztratili" paměť a na obchod za 6 měsíců si již nepamatují ](*,)
Z M R D I !
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Markusus »

Cvrček píše: A také Markusus s tebou souhlasím: česi (a slováci asi velice podobně) umí jen NADÁVAT, ale i když byl zklamaný, jde tam nakupovat znovu!
Co to je za blbost? Nesolidního prodejce přece VYTRESTÁM jen tím, že už mu nedám vydělat ani 1 Kč.
Takže mu necpu své prachy podruhé! Tj. Nukupuji si :hyu: nebo Škodu, ale Chevrolet, nebo Ford, když nabídnou něco lepšího!
Toto je asi jedine riesenie... Aj ked najtazsie dosiahnutelne - asi to chce roky a roky... a hlavne konkurenciu - vela predajcov a servisov jednej znacky na 1 mieste... ked ma niekto monopol tak si dovoli co chce... a prezije len z toho ze mu chodia ludia ako ovce na garancky a vymenu ziaroviek! :-&

Ale i tak nic to nemeni na veci, ze tvarit sa ze nie je normalne pozadovat za svoje peniaze 100% kvalitu je nieco zvlastne!
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Cvrček »

Markusus píše: Ale i tak nic to nemeni na veci, ze tvarit sa ze nie je normalne pozadovat za svoje peniaze 100% kvalitu je nieco zvlastne!

=D> =D> =D> TESAT DO KAMENE :)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Idaho
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 říj 2011, 16:43

Re: Spojka + Tycka stabilizatora

Příspěvek od Idaho »

jestli mohu říci své zkušenosti - spojky jendoznačně AISIN / NKK
co se týče tyček stabu a třeba i čepu ( jak dolních tak řízení ) tak vsude již nek,olik let dávám Yamato nebo "555" Three fives ( obojí JPN výroba ) a nemohu si vynachválit. Moog bývají také velice kvalitní, bohužel jeijch cena je mnohdy na dvojnásobku YMT/555.
Prodej ND na všechny vozy vč montáže a servisu.
Objednávky, dotazy na tel . : 602 474765 nebo email v profilu
H-1 Travel 2,5CRDi 2011
i30cw 1.6i - 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“