Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

porovnavas neporovnatelne, dve absolutne rozdielne auta a dve absolutne rozdielne triedy, takze tvoje prirovnanie je trocha mimo. ja nehovorim, ze to auto ma excelentne jazdne vlastnosti, ale pri testovacej jazde nikto nezistil, ze to auto je take "tvrde"?
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od isquash »

airwaves píše:Prosím až budeme mít v ruce více ohlasů na Frantův zlepšovák pak jo pojďme někoho žádat o nápravu. Nevím, napsat že ty tlumiče nestojí zanic....jako klidně to napišme ale jaká máme data fakta? Kolik máme měření, porovnání? .
No a právě proto píšu, že by bylo dobrý zkusit někam napsat aby to otestoval. Určitě taková redakce má lepší prostředky k přizvání nezávislých odborníků, testovacích řidičů k objektivnímu srovnání než pouhé srovnání subjektivních pocitů. Obdobně jako v tom testu ve Světě motorů s tím, že by místo Roomstera jezdila upravená ix20.

Edit:
František mi poslal ten článek ze Světa motorů, tak ho sem přikládám.
Obrázek
Naposledy upravil(a) isquash dne 16 lis 2011, 23:46, celkem upraveno 1 x.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

[

Já využívám kvůli velikostnímu omezení tuhle službu http://www.imageshack.us. Služba ti vygeneruje rovnou text, který máš vložit do svého příspěvku. Využívám to nejenom na tomhle fóru.
Jinak k meritu věci. Pokud volání o pomoc nezabírá přímo u výrobce :-k , tak co zkusit napsat někam do redakce novin či TV s "..námětem na reportáž". Takový pořad Černé ovce či primácky Autosalon, kde zkoušej kdejaké blbosti, by se možná chytil? Odzkoušené a podložené to máš... Uživatelů u kterých se to projevuje, či se s tím přímo setkali, je tu tady taky dost, takže vrorky pro případnou konfrontaci mají. :idea:[/quote]

Ahoj,bohužel mám zkušenosti,že výrobce chybu raději v tichosti napraví,než by ji veřejně přiznal. To by mohlo znamenat odliv zájemců a počty jsou jednoduché. Když si auto na základě zveřejněné nepříznivé recenze nekoupí jen deset lidí,je to ztráta 3 000 000 (průměrně). Pokud by to někdo chtěl řešit soudně,musel by mít podobnou částku k dispozici a to je blbost. Myslím,že,když se to rozmaže moc,nebude výledek žádný i,kdyby měli předělat zákony fyziky. Jiné by ovšem bylo vyvolat skandál v tom smyslu,že šlo o úmysl,ale to by musel být opravdu mazec. Již jsem psal,že jednu z cest vidím přes odbory,lidé přicházejí o práci a peníze,když se v důsledku chyby prodá aut méně. Zatím navrhuji interní postup. I panu technickému řediteli Jedličkovi jsem to v tomto smyslu napsal,ale kromě lakonické odpovědi abych to sepsal v AJ a dodal výkresy mi již neodepsal. To jistě mohu udělat,vzdělání na to mám,ale to to pošlu rovnou do Koreje s patřičným dodatkem. F.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

isquash píše:
airwaves píše:Prosím až budeme mít v ruce více ohlasů na Frantův zlepšovák pak jo pojďme někoho žádat o nápravu. Nevím, napsat že ty tlumiče nestojí zanic....jako klidně to napišme ale jaká máme data fakta? Kolik máme měření, porovnání? .
No a právě proto píšu, že by bylo dobrý zkusit někam napsat aby to otestoval. Určitě taková redakce má lepší prostředky k přizvání nezávislých odborníků, testovacích řidičů k objektivnímu srovnání než pouhé srovnání subjektivních pocitů. Obdobně jako v tom testu ve Světě motorů s tím, že by místo Roomstera jezdila upravená ix20.
Se zapůjčením auta k testům samozřejmě souhlasím. To budou čumět :o))))) Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

zulyk píše:porovnavas neporovnatelne, dve absolutne rozdielne auta a dve absolutne rozdielne triedy, takze tvoje prirovnanie je trocha mimo. ja nehovorim, ze to auto ma excelentne jazdne vlastnosti, ale pri testovacej jazde nikto nezistil, ze to auto je take "tvrde"?
Ahoj,možná jsem se neobratně vyjádřil ve spěchu. Kia RIO má vynikající vlastnosti,to se také všude píše.A to dokonce i přesto,že má zadní nápravu a tlumiče uchycené jako ix20. Poukazoval jsem na to,že KIA nemá zadní zkrutný stabilizátor,který je u ix20 navíc moc tvrdý. Kia je řešena lépe,ramena nápravy jsou v místě čepů kol upravená,tlumiče pérování jsou stejně uchyceny,ale vizuálně vypadají jinak,nejspíš budou kvalitnější. Proč to tak je,když podvozky KIA i Hyundai ladí ve stejném Technickém centru? Rio je hezké auto,ale takový rozdíl od ix20 to zase není,stačí pohled na zvedáku a ne na kabát. Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

zulyk píše:citam tuto temu od zalozenia a pripada mi to tu riadne pritiahnute za vlasy a cudujem sa majitelom ix20-ky, ze vobec skocia na nieco take ako je KONSTRUKCNY ZASAH do vozidla a este za to chcu aj zaplatit.

na prvej fotke tejto temy je udajne tlmic modelu ix20-ky a na nom som si vsimol vyrobcu SACHS, vie mi niekto povedat este kvalitnejsieho dodavatela tlmicov ako je nemecky SACHS? rovnaju sa mu jedine KAYABA, MONROE, BILSTEIN. budte radi, ze tam nedavaju nieco od korejskych dodavatelov, aj ked sa uz mozno aj ti zlepsili.

po dalsie, to si naozaj myslite, ze cele vyvojove oddelenie v nemecku, vsetci technici neviedia ako maju byt osadene tlmice na aute, ktore sami projektovali?

to si naozaj myslite, ze iba presunutim tlmicov sa zazracne vylepsia jazdne vlastnosti tohto auta? naprava je predsa komplexny celok, cela naprava sa ladi ako celok, projektuje ako celok, od materialov a tuhosti celej vlecenej napravy, cez pouzitie silentblokov urcitej kvality, cez pouzitie pruzin vypocitanej tuhosti a osadenia spravnych tlmicov s urcitou vypocitanou charakteristikou

velmi velmi silno pochybujem, ze sa uvedenou zmenou polohy tlmica nieco zmeni, skor bude vysledok NULA NIC a este si treba uvedomit ze ide o KONSTRUKCNY ZASAH DO VOZIDLA !
TAK ZDE JE ODPOVĚĎ: My nikdo nemáme tlumiče SACHS,tuhle fotku jsem ulovil u jednoho dealera. Dal jsem ji sem právě proto,aby všichni viděli,jakého s námi hrají betla. Někdo má tlumiče SACHS a nestěžuje si,někdo má koncernové Kia/Hyundai a takových je nás většina a auta nám skáčou. Mimo to je na té fotce vidět také Made in Korea. Bude to stejná kvalita jako SACHS SRN ? Třeba ano,to nevím. Jinak o rozsahu homologace jsem tady psal,adaptéry jsou namontované bez zásahu do konstrukce vozu a jsou demontovatelné, nejsem sebevrah a takové argumenty co tu čtu se blíží pivním kecům. Zkus to a uvidíš. Mě dobré jízdní vlastnosti uspokojují víc než pocit,že jsem s tím nic neudělal a mám auto za půl mega co s ním musím jezdit jako debil ostatním pro zlost. Myslím,že je tu článek jak Favoriti a Felicie uhánějí tam,kde íx20 skáče jako koza. Nikdy jsem nevěděl,že v okolí mého bydliště je tolik děr a výmolů,tedy než jsem si to upravil. Teď na díry kašlu jako v jiných autech. Sériovou výrobu nechystám,nejsem závislý na penězích za práci a nikoho ani nenutím a nemám potřebu obhajovat základy fyziky. Nabídl jsem pomoc a jak toho kdo využije je jeho věc.Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

[
SACHS, vie mi niekto povedat este kvalitnejsieho dodavatela tlmicov ako je nemecky SACHS? rovnaju sa mu jedine KAYABA, MONROE, BILSTEIN.

Moc mne mrzí,že jako externí technik reklamací autodílů se zde nemohu k tomuto vyjádřit :( To bohužel z titulu své činnosti nesmím. Mám za sebou četné úspěchy milý pane a to nejen na poli závodních automobilů,ale i z běžné praxe automechanika a vozů mých zákazníků. Je mi 57 let a něco už jsem viděl,to mi můžete věřit.....ale samozřejmě také nemusíte.:o)) Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

matysekul píše:Nepřeháníte tu reklamu trochu.Docela tomu přestávám důvěřovat.Trošku jste to přepískli.....Jirka.maras,jima a kdo bude další?
On je to fakt problém,co Ty o tom v i30 víš ? :o)) Auta nás totiž stála spoustu peněz a chceme je mít co nejlepší. Souhlasím ale s tím,že je celé téma trochu jinde,asi se mělo víc psát o tom,že je to normální sabotáž. F.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

zulyk píše:porovnavas neporovnatelne, dve absolutne rozdielne auta a dve absolutne rozdielne triedy, takze tvoje prirovnanie je trocha mimo. ja nehovorim, ze to auto ma excelentne jazdne vlastnosti, ale pri testovacej jazde nikto nezistil, ze to auto je take "tvrde"?
.. Nemyslím si - vsude platí jak se všechno zdokonaluje a zlevnuje - technika se za 20let posunula mílovými kroku dopředu podivej se na mobily , počítače a pod....
ovsem asi ne huinday - dle konstukce podvozku je to auto skutečně veteran. ono to taky bude souviset s tím, jak ve střední evropě se schválně prodává všechno méně kvalitní a dráž - viz nedávná aféra s potravinami.

Nikdo mi nevymluví že to není ostuda když letošní ix20 v porovnaní s 20 let starym veteranem neobstají.

Za těch 20let se postavilo mnoho KM silnic a dalnic, podstatně víc se jezdí... stav dálnic je žalostný - po roce jsou na nich boule a hrby.... A právě tady není k problému , kdy jde o život daleko...
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od matysekul »

frantaservis píše:
matysekul píše:Nepřeháníte tu reklamu trochu.Docela tomu přestávám důvěřovat.Trošku jste to přepískli.....Jirka.maras,jima a kdo bude další?
On je to fakt problém,co Ty o tom v i30 víš ? :o)) Auta nás totiž stála spoustu peněz a chceme je mít co nejlepší. Souhlasím ale s tím,že je celé téma trochu jinde,asi se mělo víc psát o tom,že je to normální sabotáž. F.

Nejak nerozumim.Mne se vcelku vase reseni libi,proto i tohle tema sleduji.Co mne zarazi,jsou dva stejne prispevky od dvou uzivatelu s velmi podobnymi nicky a novymi registracemi.Kdyz se ozvu,tak jeden upravi svuj prispevek na "ix20".
To velmi smrdi a vypada to,ze se vam nedari rozjet byznys jak jste si predstavovali a potrebujete stastne a spokojene uzivatele noveho zazraku.Proto slova o reklame a pocinajici neduvere. 8)
Edit:Ani nemluvim o tom,ze uz to nekdo zacina spamovat i na Kia-clubu...
Naposledy upravil(a) matysekul dne 17 lis 2011, 09:53, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Ten nápad s poskytnutím upraveného podvozku k testu panu redaktorovi do SM je super a hlasuji pro! V naskenovaném článku je jeho jméno i email.Tak mu napište mejla co on na to. Myslím že bude celá redakce SM nadšená, když se bude jednat o možnou chybu konkurenta škodofky. To je ale jedno, nám jde o nezávislé porovnání.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

frantaservis píše:
zulyk píše:citam tuto temu od zalozenia a pripada mi to tu riadne pritiahnute za vlasy a cudujem sa majitelom ix20-ky, ze vobec skocia na nieco take ako je KONSTRUKCNY ZASAH do vozidla a este za to chcu aj zaplatit.

na prvej fotke tejto temy je udajne tlmic modelu ix20-ky a na nom som si vsimol vyrobcu SACHS, vie mi niekto povedat este kvalitnejsieho dodavatela tlmicov ako je nemecky SACHS? rovnaju sa mu jedine KAYABA, MONROE, BILSTEIN. budte radi, ze tam nedavaju nieco od korejskych dodavatelov, aj ked sa uz mozno aj ti zlepsili.

po dalsie, to si naozaj myslite, ze cele vyvojove oddelenie v nemecku, vsetci technici neviedia ako maju byt osadene tlmice na aute, ktore sami projektovali?

to si naozaj myslite, ze iba presunutim tlmicov sa zazracne vylepsia jazdne vlastnosti tohto auta? naprava je predsa komplexny celok, cela naprava sa ladi ako celok, projektuje ako celok, od materialov a tuhosti celej vlecenej napravy, cez pouzitie silentblokov urcitej kvality, cez pouzitie pruzin vypocitanej tuhosti a osadenia spravnych tlmicov s urcitou vypocitanou charakteristikou

velmi velmi silno pochybujem, ze sa uvedenou zmenou polohy tlmica nieco zmeni, skor bude vysledok NULA NIC a este si treba uvedomit ze ide o KONSTRUKCNY ZASAH DO VOZIDLA !
TAK ZDE JE ODPOVĚĎ: My nikdo nemáme tlumiče SACHS,tuhle fotku jsem ulovil u jednoho dealera. Dal jsem ji sem právě proto,aby všichni viděli,jakého s námi hrají betla. Někdo má tlumiče SACHS a nestěžuje si,někdo má koncernové Kia/Hyundai a takových je nás většina a auta nám skáčou. Mimo to je na té fotce vidět také Made in Korea. Bude to stejná kvalita jako SACHS SRN ? Třeba ano,to nevím. Jinak o rozsahu homologace jsem tady psal,adaptéry jsou namontované bez zásahu do konstrukce vozu a jsou demontovatelné, nejsem sebevrah a takové argumenty co tu čtu se blíží pivním kecům. Zkus to a uvidíš. Mě dobré jízdní vlastnosti uspokojují víc než pocit,že jsem s tím nic neudělal a mám auto za půl mega co s ním musím jezdit jako debil ostatním pro zlost. Myslím,že je tu článek jak Favoriti a Felicie uhánějí tam,kde íx20 skáče jako koza. Nikdy jsem nevěděl,že v okolí mého bydliště je tolik děr a výmolů,tedy než jsem si to upravil. Teď na díry kašlu jako v jiných autech. Sériovou výrobu nechystám,nejsem závislý na penězích za práci a nikoho ani nenutím a nemám potřebu obhajovat základy fyziky. Nabídl jsem pomoc a jak toho kdo využije je jeho věc.Franta


mily kolega, nepoznam ta, neviem ake uspechy si kedy kde dosiahol, neviem o akej homologizacii to rozpravas (je to schvalene vyrobcom vozidla?) a pivnym kecom sa moze rovnat jedine tak ten clanok o tych favoritoch a feliciach, ktory tu spominas.
odpoved na ten sachs: co moze spravit vymena tlmicov za nieco kvalitnejsie, to vam napovedia kolegovia v teme o Accentoch, prislusnu temu si treba vyhladat. (kedze tam podla vas mate korejske tlmice)

svoj nazor na tento zlepsovak som vyjadril uz vyssie, nebudem sa opakovat
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od cert »

Sleduju tohle vlákno od začátku - sice nemám ix20, mám Accenta MC, ale nemůžu než než potvrdit mizernou kvalitu tlumičů z výroby. Byl jsem po 25t km (a dvou a půl roku od koupě auta) na testu a zadní byly na výměnu hned, jeden přední jakš takš a druhý přední těsně před výměnou. Samo sebou importér mě poslal s reklamací do háje. Koupil jsem (naštěstí už byly k sehnání) tlumiče Kayaba a auto bylo rázem v pohodě (lepší jízdní vlastnosti jak když bylo nové). Ke stavu dokonalosti v rámci Accentího podvozku se auto dostalo až po tom, co mi ještě měsíc před koncem záruky vyměnili levý kulový čep a následně při 3. a poslední záruční garančce vyměnili i ten pravý. :hyu: motory jsou v dobré (mám 1,6i CVVT), ale podvozky se :hyu: ještě asi musí naučit. Po přesednutí z 13 let starého Golfu III Variant do fungl nového Accenta jsem byl z podvozku poměrně dost zděšenej - no, zvykl jsem si a dobrý to je opravdu až po těch Kayabách.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

Ahojte,zdravím najmä Frantu, dnes som mal konečne čas isť k super kamošovi-automechanikovi a potešil ma, keď dal Frantovi za pravdu v celom rozsahu. Keď sme pozreli na mojej iX 20 diesel, 20 tis.km dorazy, tak jasné, že sú otlačené... Tlmiče sú čierne bez názvu a naozaj majú veľmi malý chod. Navrhol mi ešte jedno riešenie, čo na to povieš Franto: Dať pružiny s vyššou záťažou, tieto sa mu zdajú mäkké na tú nosnosť, ako má auto predpísané. No a čo sa týka tlmičov, tak odporúča KYB, ale posledne, ktoré dostal od dodávateľa sú už Made in Czech rep.,nie Japan. Dúfame, že kvalitu dodržia. A ešte jeden poznatok, na zimu so dal miesto 205/55/16 gumy 195/65/15 a auto menej drnčí a menej skáče, viac však pláva, ale celkove mám lepší dojem,či pocit. Takže ešte zvážim, čo urobím, ale poteší ma Tvoj názor.
Inak jazdím už 24 rokov a mám za sebou cez 3 miliony km a 12 áut, okrem Feldy a tohto boli všetky veľké, no tento Hyundai mi sedí a vyhovuje na cesty SK a CZ, len ma štve, že importér sa nezaujíma o spokojnosť s autom, ale s predajom a servisom v tých dotazníkoch. Kedysi, či Peugeot, či Fiat,aleboVW to mali..Asi je kríza naozaj a krízové autá budú na zárobok,alebo...ale zatiaľ stále by som nemenil,určite nie za VW,alebo Škodovku...
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Tommy28
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2011, 09:06

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Tommy28 »

Odskakování vs IX20 - je hezké, jak máme všichni podobné zkušenosti. Mám 1.4CRDi a když mě zadní náprava poprvé překvapila, málem jsem skončil ve svodidlech. Na D1 při cca 140km/h v mírné pravé zatáčce byla příčná nerovnost ( jezdím tuto trasu už léta a se žádným jiným autem jsem tohle nezažil), kdy si IX20 poskočila takovým způsobem, že jsem málem havaroval. Od té doby tímto místem jezdím max 110 Km/h a podvozku absolutně nevěřím. Obecně je pro mě Ix20 velkým smutným zklamáním. Před tím jsem měl Fabii 1.2HTP a v té jsem se citíl mnohem jistěji.
Odpovědět

Zpět na „ix20“