Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
jima
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2011, 18:17

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jima »

já jsem test Vengy v Německu taky četl. Asi jezdili po rovných německých silnicích,protože Venga je ještě tvrdší než H ix20 a nebo měli lepší tlumiče jinak to není možné!!!!
Reklama
 

jima
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2011, 18:17

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jima »

já jsem to klepání zámku zad. dveří prozatím vyřešil gumovou asi 4mm podložkou 80x8Omm přes oko zámku a je po klepání. Dcera má Kia Pro-Ceed taky jí zámek klepal tak jí zámek v Kie vyměnily za nový inovovaný a je to v pohodě.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

jima píše:já jsem test Vengy v Německu taky četl. Asi jezdili po rovných německých silnicích,protože Venga je ještě tvrdší než H ix20 a nebo měli lepší tlumiče jinak to není možné!!!!

Ahoj všichni,k tomuto tématu jsem již tuto fotku poslal,pro ty co jí přehlédli,posílám znovu. U jednoho dealera jsem objevil vůz s těmito tlumiči. Byl tam jediný,možná původně určený pro jiný trh???
Nevím zda do Německa,ale některé vozy tlumiče SACHS jak vidět mají,nám říkají,že ne,jiný si musí opravit zámek sám,nebo bouchat dveřmi jako cvok,protože řešení údajně není i,když jak čtu je.........dělají z nás pitomce. F.
Přílohy
SACHS i,když Made in Korea..
SACHS i,když Made in Korea..
SACHS-800.jpg (164.86 KiB) Zobrazeno 2852 x
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

To máš pravdu, dělají a dělat budou. Němci mají ministerstvo na ochranu spotřebitele. My máme a to slovo jsem právě zapoměl :D .
Naposledy upravil(a) airwaves dne 05 pro 2011, 18:43, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

vtlait píše:Erik, to si robíš srandu?tak to by ma asi tak nasr...že vyhodím boxerské vrece a použijem "novú náplň"...
No, Bohuzial, je to tak. Robi to dost ludom toto s tym zamkom, poznam 3 ks majitelov, ktorym to robi,ale nereklamuju,nie su puntickari ako ja a poznam dlasie 2 ks ludi, co zasa maju peugeot a renault a robilo im to od novoti.Ja som mal povodne tu obruc,kam sa zaklepava zamok po zacvaknuti dvier oblepenu izolepou a neklepalo to. Lenze nove auto s izolepou? A tak som im to dal urobit.No neklepe teraz, ale to zavaranie je strasne. Takze teraz najblizsie urobim to, ze si to urobim sam, ten zamok vratim tak,ako povodne bol,teda to chromove účko, posuniem ho spat a ak to bude klepat,znova to blepim izolepou a stale lepsie, ako buchat s dvermi tek, ze sa bojim, ze okno vyleti :(
jundai
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 20:05
Bydliště: Kladno

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jundai »

Zdrvím pánové. Jsem čekatelem :hyu: ix20 1,4 CVVT Ice blue, začátkem prosince bych se měl konečně dočkat. Toto téma mě docela zaujalo a ptal jsem se na problém prodejce. Samozřejmě odpověděl, že se s tímto ještě nesetkali. Měl jsem půjčené auto asi čtyři dny a ničeho jsem si nevšiml, tak uvidíme. :?:
Hyundai ix20 1,4 CVVT(2011) Trikolor Lpg- prodáno, zaplať pánbůh. Koupen Rapid.
Citroen C4 1,4i - prodáno
Felicia 1,3MPi 50kW - zrušeno
Fabia 2 kombi 1,2Tsi(2014) - soused z Boleslavi, se opravdu může jen smát!!!
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

jundai píše:Zdrvím pánové. Jsem čekatelem :hyu: ix20 1,4 CVVT Ice blue, začátkem prosince bych se měl konečně dočkat. Toto téma mě docela zaujalo a ptal jsem se na problém prodejce. Samozřejmě odpověděl, že se s tímto ještě nesetkali. Měl jsem půjčené auto asi čtyři dny a ničeho jsem si nevšiml, tak uvidíme. :?:
Ahoj a gratuluji,i když tu nějaké ty neduhy probíráme,ix 20 je skvělé auto a bude Ti dělat radost :D Každé auto má něco a ix 20 má těch nedostatků ve srovnání s jinými jen pár. Jinak jsem taky přemýšlel o tom,že jsem si při poměrně dlouhé zkušební jízdě s předváděcím vozem ničeho špatného nevšiml. Myslel jsem,že je to o tolik horší díky 16" na,kterých jsem auto dostal,to předváděcí bylo na 15",ale ukázalo se,že v tom to není. Nejvíc pravděpodobné je ale to,že měli hodně nízký tlak v pneumatikách,aby to neskákalo. To ale není řešení,protože s každou desetinou tlaku dolů jde spotřeba o stejnou hodnotu nahoru a rozdíl ve valivém odporu mezi huštěním max a min je hodně znát. Záleží jistě také na výrobci pneumatik,některé jsou tvrdší a naopak. Tak třeba budeš mít štěstí,třeba už s tím v tichosti něco udělali a budou jiné tlumiče. Moc bych Ti to přál. Franta
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím všechny příznivce i odpůrce Hyundai ix 20,
přes měsíc jsem čekal na svou objednanou ix 20 a sledoval pravidelně toto téma. Musím se přiznat, že jsem občas měl strach a přemýšlel jsem o tom, zda jsem udělal dobře, když jsem si tohle auto koupil. V pátek jsme si konečně autíčko přivezli domů. Najeto máme zatím necelých 200 km a tak zatím nemohu moc objektivně jízdní vlastnosti hodnotit. Subjektivně po těch pár kilometrech mám z auta velmi dobrej pocit. Na dírách je auto sice docela hlučný (bouchá víc než můj předešlý Fiat), ale zadní náprava mě zatím nepřipadá ničím zvláštní ... Auto jede jak drak, krásně vypadá a uvnitř je taky moc pěkný. Výhled z auta je parádní.

To další hodnocení, už ale patří do jiného tématu. :wink:

Doufám, že mě zadní náprava nepřekvapí podobně jako několik z Vás ......

Jen pro informaci dávám k nahlédnutí moji zadní nápravu. Podle toho co jsem viděl na předešlých fotkách v tomto fóru vyrábí se naše ix 20 stále se stejným uchycením zadních tlumičů a s "klasickými" korejskými tlumiči.
Přílohy
Hyundai ix 20 forum 1.jpg
Hyundai ix 20 forum 1.jpg (34.11 KiB) Zobrazeno 2729 x
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od cert »

No, tlumiče z Korejské provenience (v případě Accenta MC zn. Mando) je opravdu "materiál". Mám v garáži hozenou komplet sadu původem z mého vozu. Proti Kayabám je to obraz bídy a utrpení. Kdyby je někdo chtěl na pokusy, jsou k mání... :)
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

cert píše:No, tlumiče z Korejské provenience (v případě Accenta MC zn. Mando) je opravdu "materiál". Mám v garáži hozenou komplet sadu původem z mého vozu. Proti Kayabám je to obraz bídy a utrpení. Kdyby je někdo chtěl na pokusy, jsou k mání... :)
Tak tuhle značku nám montují na ix20 taky :cry:
Přílohy
Hyundai ix 20 tlumič.jpg
Hyundai ix 20 tlumič.jpg (84.68 KiB) Zobrazeno 2688 x
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Doufám, že mě zadní náprava nepřekvapí podobně jako několik z Vás ......

Jen pro informaci dávám k nahlédnutí moji zadní nápravu. Podle toho co jsem viděl na předešlých fotkách v tomto fóru vyrábí se naše ix 20 stále se stejným uchycením zadních tlumičů a s "klasickými" korejskými tlumiči.[/quote]

Ahoj,gratuluji k novému autu,a jsem rád,že jsi spokojený. Díky za foto tlumiče na Tvém voze. Ty máš puntík zelený a jsi spokojený,já a jima máme puntík bílý a spokeojeni jsme nebyli. Třeba ty barvy něco znamenají?? Kdopak nám to tady sliboval informace z Nošovic? Tak hodně šťastných kilometrů bez poruch :o)) Franta.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

Já mám "puntík" zelený - a spokojen nejsem taky.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

že se jim chce i ty blbý tlumiče brát od několika výrobců :roll: Minulej týden jsem přendaval kola a koukal jsem, že v i30 jsou Sachs...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

myslim, ze je to kvoli zabezpeceniu plynulej vyroby. vypadne jeden dodavatel, nahradi ho druhy :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vilda »

cert píše:No, tlumiče z Korejské provenience (v případě Accenta MC zn. Mando) je opravdu "materiál".
Jojo .... drtivá většina majitelů New Accenta, měla s tlumiči turecké výroby zn. Mando velké problémy [-o< které vyvrcholily hromadnou výměnou, těchto opravdu velmi nekvalitních tlumičů, za značkové ...... většinou KYB a dva členi klubu za Sachs a Monroe ..... všichni jsme si výměnu tlumičů pochvalovali a osobně jsem dodnes rád, že jsem se do toho pustil, byť za vlastní peníze ..... Měli jsme podobné problémy jako Vy, s odskakováním zadní nápravy a k tomu ještě příšerné zvukové projevy .... klepání, mlácení, skřípání a já nevím co ještě :? Po výměně tlumičů je s Accenta úplně jiné auto .... tiché, klidné a hlavně bezpečné !!!!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „ix20“