Automatické zamykání dveří

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od tatchwud »

a vyzkoušel to už někdy někdo? Nezacvakne se to znova,když je klíč ve spínací skříňce a motor běží? Asi to zkusím to při otevřeném okénku.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Cserv »

Ano je to vyzkoušené a ještě to, když otevřeš předný zamčené dveře, tak automaticky se ti odemkne kufr, i když máš klíče v zapalováním. :)
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od baltazarek »

Takze jestli tomu dobre rozumim tak pri cca 20km/hod se zamknou vsechny dvere. Kdyz pak zastavim, necham klice v zamku je stale zamceno, ale prednima je mozno vystoupit, zadnima ne ? To pak musim tlacitkem odemknout ? Neni to otrava ? Auto mam od patku, a take se mi samo nezamyka, a ani se me neptali zda to chci nastavit pri prodeji.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od alarm »

Ja mám Papučku 4 roky, a tiež sa ma nepýtali.A keby sa pýtali, tak poviem nie.Je ale rozdiel, koho tam človek vozí... Pri malých deťoch by som o tom uvažoval, aj keď jednoduchšie sa mi zdá precvaknúť detskú poistku.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od pietro32i »

Isteže je to jednoduchšie, ja to takto používam, ale treba si uvedomiť, že automatické zamykanie nie je podľa mňa primárne určené ako ochrana pred nežiadúcim vystúpením pasažierov v aute, ale ako ochrana proti nežiadúcemu otvoreniu dverí, kufra, niekým zvonku. A to už detská poistka nezabezpečí. Vedeli by o tom hovoriť tí, ktorým už ukradli pri státí na semafóroch z kufra, zadného sedadla, či dokonca zo sedadla spolujazdca nejaké veci.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Mates »

Přesně tak v Praze na semaforu v Ječné ulici jsem s kolegou přišel o noťase. Automatické zamykání jsem vřele uvítal.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od pietro32i »

Keď tak nad tým premýšľam, tak si to asi nechám zaktivovať pri najbližšej garančke. Nerád by som prišiel o 17" notebook v kufri, aj keď s nim by sa tak ťažko zlodejovi utekalo, že by som ho na 99% dohonil, aj keby bol na bicykli, či korčuliach :mrgreen:. Dúfam, že za to nebudú v servise chcieť zaplatiť, či?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od XMira »

pietro32i: Po mě nic nechtěli
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Cvrček »

Mates píše:Přesně tak v Praze na semaforu v Ječné ulici jsem s kolegou přišel o noťase. Automatické zamykání jsem vřele uvítal.
Je to tak, má to své výhody, ale jednu nevýhodu to má též a to obrovskou:
já to měl ve firemní Octavii a hned jsme se toho zbavil. To neustálé CVAKÁNÍ mě zkrátka obtěžovalo (odemykání a zamykání) - neboť systém zamknutí je aktivován při rychlosti 0-20 km*hod-1, jakmile jedete vyšší rychlostí systém automaticky odemkne.. Takže popjíždění rychleji, pomaleji má za následek právě to neustále odemykání/zamykání.

Teď to řeším tak, že jezdím - auto odemčeno. Po Praze nebo větších městech peněženka, doklady, mobil - na středovém panelu pod loketkou u sebe, nebo v kapse.
Teprve jakmile popojíždím krokem nebo stojím, auto zamykám manuálně.
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od XMira »

Cvrček: A na to neustálé cvakání jsi přišel jak? To, že to tak měla Ochcáfka neznamená, že to stejně blbě bude vyřešený i u :hyu: . Občas dokážou být korejci i lepší než konkurence :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od laufas »

me to otravuje, neaktivoval bych to znovu
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Cvrček »

XMira píše:Cvrček: A na to neustálé cvakání jsi přišel jak? To, že to tak měla Ochcáfka neznamená, že to stejně blbě bude vyřešený i u :hyu: . Občas dokážou být korejci i lepší než konkurence :D
myslím tím to cvakání ve deřích - automatické zamykání (motorek).
Hele, a proč hned ten flame? :hyu: tu nikdo nezpochybňuje, klidně mohou být lepší, ale téma bylo a je:
automatické zamykání - to jsme si vyzkoušel a deaktivoval ho. Nic jiného zde nehledej :)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od XMira »

cvrček: To není flame. Já reagoval na to, jak tady píšeš, že to pořád cvaká, jak se to odemyká a zamyká. A to je nesmysl. To, že to tak bylo u Oktávky neznamená, že to tak bude i u i30. Prostě když překročíš 20 (40) km/h, tak se zámky zavřou a zůstanou zamčený. Dokud nevyndáš klíč ze zapalování, nebo neodemkneš tlačítkem na dveřích. Žádné cvakání při popojíždění se nekonná.
A jedno cvaknutí při rozjezdu mě osobně teda neirituje - vzhledem k tomu, že tohle auto zrovna RR není a zvuků se během jízdy ozve spoustu :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Cvrček »

XMira píše:cvrček: To není flame. Já reagoval na to, jak tady píšeš, že to pořád cvaká, jak se to odemyká a zamyká. A to je nesmysl. To, že to tak bylo u Oktávky neznamená, že to tak bude i u i30. Prostě když překročíš 20 (40) km/h, tak se zámky zavřou a zůstanou zamčený. Dokud nevyndáš klíč ze zapalování, nebo neodemkneš tlačítkem na dveřích. Žádné cvakání při popojíždění se nekonná.
A jedno cvaknutí při rozjezdu mě osobně teda neirituje - vzhledem k tomu, že tohle auto zrovna RR není a zvuků se během jízdy ozve spoustu :D
Nevím jak to má nastaveno :hyu: ale vzhledem k bezpečnostním normám Škody auto (možná to mají přejaté od VW, nevím) se musí zámek právě z bezpečnostních důvodů
opět odemknout. Automatické odemykání bylo nastaveno právě z důvodu případné nehody, aby se auto dalo rychle otevřít (požár, první pomoc) a nezůstalo pořád uzamčeno.
Přiznejme si, málo kdo z nás vozí pro případ rozbití bočního okénka např. kladivo :D
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Luboshak »

V případě nárazu se dveře samozřejmě odemknou.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“