prodej auta

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

prodej auta

Příspěvek od Redvous »

zdravím, zítra by měl dorazit kupec na mé auto.
chtěl jsem se zeptat ohledně podmínek.
1.potřebuju 2 kupní smluvy, jednu já, jednu on
2.co všechno předám kupujícímu-malý,velký tech. zelenou kartu? nebo něco jiného?

smluva je dobrá?
Přílohy
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (115.05 KiB) Zobrazeno 1715 x
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: prodej auta

Příspěvek od lada 71 »

Předáš mu jen 1x podepsanou kupní smlouvu a zelenou kartu. Velký a malý techničák si prozatím necháš u sebe. Po tvém odhlášení na dopravním inspektorátu, mu pošleš velký techničák s provedeným zápisem o tvém odhlášení. A teď si nejsem jistej, jestli ti na DI ten malý techničák znehodnotí a už si ho tam nechají a nebo ti ho po znehodnocení vrátí a ty ho musíš také poslat novému majiteli. To ti tam ale jistě poradí.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: prodej auta

Příspěvek od Redvous »

Díky moc:o) tak snad to výde a santu prodám:o)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: prodej auta

Příspěvek od enjoy »

ten malý techničák ti nastřihnou na dvou místech,která značí datum.pak máš 14 dní na zapsání nového majitele...taky to můžeš udělat tak,že v ten den kdy ti předá peníze,mu ty předáš veškeré dokumenty spolu s plnou mocí a on si pak auto odhlásí a přihlásí sám... není potřeba notářsky ověřená.takhle jsem to dělal já,když jsem si kupoval auto od firmy...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: prodej auta

Příspěvek od MICHAL77 »

Vše záleží na tom jak se dohodnete. Většinou když prodávám auto už mám vše předem dohodnuté a při podpisu a předání hotovosti mám už i odhlášené auto na nového majitele a procvaklej "malej" TP. Zelenou kartu půjčit můžeš, ale při rušení pojistky na pojišťovně ji po Tobě budou chtít. Osobně mě vůbec nezajímá jak nový vlastník odjede, mou zelenou kartu nepučuju, jsou to mé bonusy a dnes si může sjednat pojistku i na místě po telefonu na své jméno, když si to nevyřídil dopředu......
.........
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: prodej auta

Příspěvek od Redvous »

Auto bych klidně hned odhlásil ale ještě s ním zítra budu jezdit,takže to nestihnu. mám tu tedy dát jen klíče od auta a všechny ostatní věci poslat dodatečně?
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: prodej auta

Příspěvek od Bolo »

já bych mu dal klíče, kupní smlouvu a kopii velkého techničáku
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: prodej auta

Příspěvek od Hardcam »

Maly a velky TP si nechas spolu s pojistkou. Zadnou zelenou kartu mu nedavej, pkupni smlouva je duvod k zaniku puvodni pojistky resp. i ve vlastnim zajmu je lepsi, kdyz kupujici odjizdi s autem pojistenym na sebe. Samozrejme mu das vsechny klice a pripadne servisku atp.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: prodej auta

Příspěvek od zolda »

Rozhodně mu nedávat zelenou kartu, to je jeho věc, jak s autem dojede domů. Jeho povinnost je si vozidlo pojistit a pokud bude vozidlo chtít přihlásit, tak stejně bude muset mít nejprve zaplacenou pojistku. Jak to píše Blesk 007. V případě nehody by to totiž šlo z Tvé pojistky a přijdeš o bonus. Ale pokud jsi dobrák, tak mu jí půjč. ](*,) Tzv. velký a malý techničák si taky musíš nechat na odhlášení a pak mu velký zašleš. On zatím může jezdit na originál kupní smlouvu - to mu stačí. :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Redvous
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 čer 2008, 12:52
Bydliště: Olomouc

Re: prodej auta

Příspěvek od Redvous »

Díky moc všem, dám mu pouze papíry kolem servisky apod bez zelené karty a zbytek mu pak pošlu. Snad to výde a odjede s ním.o)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 110kw, 2006
Uživatelský avatar
Pecan1987
*
Příspěvky: 24
Registrován: 02 úno 2012, 23:38

Re: prodej auta

Příspěvek od Pecan1987 »

zolda píše:Rozhodně mu nedávat zelenou kartu, to je jeho věc, jak s autem dojede domů. Jeho povinnost je si vozidlo pojistit a pokud bude vozidlo chtít přihlásit, tak stejně bude muset mít nejprve zaplacenou pojistku. Jak to píše Blesk 007. V případě nehody by to totiž šlo z Tvé pojistky a přijdeš o bonus. Ale pokud jsi dobrák, tak mu jí půjč. ](*,) Tzv. velký a malý techničák si taky musíš nechat na odhlášení a pak mu velký zašleš. On zatím může jezdit na originál kupní smlouvu - to mu stačí. :D/

To je sice pravda, ale ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by mi prodávající nedal zelenou kartu nebo dřív stačil doklad o potvrzení pojištění auta. Já nedávno kupoval Coupé a nebyl jsem pro něj zrovna nějak blízko domova. Asi 120km cesty no a moc hezky bych se necítil a asi bych si udělal o bývalém majiteli obrázek, kdyby mě řekl, že mi zelenou kartu nedá a jeď si domů jak chceš a po takovém velkém městě si sháněj pojišťovnu 8-[ Je fakt, že se může stát cokoliv a nemusí to být ani tvá vina. Ale podle mě je to projev slušnosti. Já když jsem prodával auto, tak jsem vždycky zelenou kartu předal.

Jinak smlouva a zelená karta při koupi vozidla silniční kontrole PČR stačí. Ale vždycky si co nejdříve vyřídit pojistku na své jméno a užít ji jen na dojetí domů, aby nevznikly bývalému majiteli případné problémy :)
Žluťásek - Coupé RD 2.0 FX
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: prodej auta

Příspěvek od zolda »

No, ale nesmíš zapomenout, že v současné době se již nerazí heslo "s poctivostí a slušností dojdeš nejdál". Ta doba dávno vymizela. Samozřejmě chovat se slušně, to ano, ale ta slušnost Tě může stát bonus. Ten dotyčný Ti to pak jistě nahradí ... :P V bazaru Ti taky nedají pojištění bývalého majitele. Samozřejmě proti Tvému názoru nic nenamítám, je to také řešení, ale s rizikem. Já chráním jen svá práva. :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: prodej auta

Příspěvek od Hardcam »

Pecan: prosim, co ma slusnost prodavajiciho spolecneho s tim, ze tva povinnost je pojistit si zakoupene auto? At s kartickou ci bez, stejne odjizdis nepojistenny. Je zvlastni na zaklade ceho si udelas usudek o prodavajicim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pecan1987
*
Příspěvky: 24
Registrován: 02 úno 2012, 23:38

Re: prodej auta

Příspěvek od Pecan1987 »

Hardcam: Ano, ty odjíždíš nepojištěný. Jedeš na pojistku bývalého majitele. Ale bez pojistky přece nesmíš odjet vůbec. Je to zvláštní? Dobře, tak pochop trošku kupujícího :)

Dám příklad:

Já jsem třeba z malé vesničky. Nejbližší pobočka pojišťovny je asi tak 15 km odsud a bez auta se tam fakt blbě jezdí. Když budu chtět prodat káru co mám před domem a dotyčný si dojede dejme tomu třeba až z OV autobusem, aby ušetřil za dopravu sem a zrovna s ním chtěl odjet, tak by mě bylo trošku blbé ho poslat do řiti, že je to jeho věc, jak si auto pojistí a že si má zajet kam chce. A kdyby třeba měl známého pojišťováka (víme všeci co by pro smlouvu neudělali), pochybuju, že by se mu vyplatilo dojet si pojistit auto, co je od něho přes sto kiláků.

To je prostě můj názor a ty si to udělej jak chceš, až budeš prodávat svoje auto. V daném případě bych riskoval já svůj bonus, né ty.
Dál s tebou o tom diskutovat nebudu, páč jsi očividně nepochopil, co jsem tím chtěl říct 8-[
Žluťásek - Coupé RD 2.0 FX
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: prodej auta

Příspěvek od Piskotkiller »

Já když si kupoval Skupáče tak ten den vše slečna zrušila včetně pojistky,pojistku sem neměl ale vzal jsem si zelenou kartu od pojištění kterou předemnou zrušila a frčel sem skoro 300km.Samo že v Práglu mě tentýž večer kontrolovali a ukázal jsem tu starou :mrgreen: ,bylo to risk ale vše dopadlo dobře :twisted: Jak píše Pecan jel sem dálku vlakem přes půlku republiky dopoledne a to jsem nevěděl jestli si ho ještě vezmu a jediná pojišťovna byla pro mě neznamá a skoro v pět hodin odpoledne když sem odjížděl,tak něco uzavírejte :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Piskotkiller dne 08 úno 2012, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Scoupe GT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“