louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od cmd »

Zjistil jsem za autem kapky čehosi, pohledem pod auto jsem zjistil louži uprostřed za přední nápravou. Je tam jakási černá trubka napříč autem, možná výztuha, kousek před ní mírně vpravo od podélné osy auta kouká svisle asi 5 cm dlouhá 4 hranná otevřená trubka průměru asi 1,5-2 cm. Kape to buď z ní nebo po ní. Podle všeho je to voda bez stop oleje, nádobka chladící kapaliny je suchánek (kupoval jsem před Vánoci, to mě tedy nenapadlo, že tam není nemrznoucí kapalina).
Může někdo poradit:
- co je to za hadici
-odkud to může kapat-nad tou hadicí z nějaké jiné, odněkud z klimatizace, nebo nedej bože třeba z čerpadla chladící kapaliny nebo odkud
- jak se tam nejlíp dostat

Pokusil jsem se to nafotit, fotka je pootočená doprava, jak jsem natahoval ruku s mobilem, ve skutečnosti vede ta trubka s kapkou vody svisle pod auto.
http://cmd.rajce.idnes.cz/nastenka#IMG0 ... 1-2014.jpg
Matrix 1,5 CRDi VGT
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od enjoy »

a klimatizaci si používal?
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od cmd »

enjoy píše:a klimatizaci si používal?
Používal, ale mám jenom manuální.
Matrix 1,5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od enjoy »

Tak v tom případě bych se asi nijak zvlášť nestresoval a maximálně bych to dál pozoroval...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od cmd »

enjoy píše:Tak v tom případě bych se asi nijak zvlášť nestresoval a maximálně bych to dál pozoroval...
Hmm, trochu mě děsí ta prázdná nádobka chladící kapaliny, netuším, jak dlouho jsem s ní jezdil, nicméně nic "nevařilo", Minulý víkend jsem jezdil hodně, ale žádnou louži jsem pod autem neměl. Dneska jsem vyjel jenom asi 20 km, a začalo to kapat. Uvidím ráno, kolik toho vlastně vykapalo a jestli to bude kapat pořád. Netušíte, co je to za hadici? Podle fotky to vypadá, že vede z nějaké nádrže nebo co......ta louže ale nebyla zrovna malá.
Matrix 1,5 CRDi VGT
Pb
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 úno 2007, 22:34
Bydliště: Praha

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od Pb »

Nejspíše to bude kondenzát z klimatizace.V tomto počasí to silně kondenzuje.
Svedení kondenzátu bývá právě takovou trubkou u přední nápravy.
Palette 1,4 2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od michal2828 »

Na té fotce je stoprocentně hadička pro odvádění kondenzátu z klimatizace. Takže pokud to kape jen tady, jde jen o zcela normální jev po použití klimatizace.
Jinak tudy se tam také dá natlačit přípravek (pěna) pro čištění a dezinfekci klimatizace.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od cmd »

Tak zatím to vypadá, že to opravdu kape jen z té hadičky, od pátku to kapalo až do neděle do rána, potom přestalo, dneska jsem přenocoval s autem venku, přes den také, a zdá se, že nic nekape. Do nádobky chladiče jsem dolil v sobotu litr destilky, zatím to vypadá, že snad hladina také drží, budu sledovat. díky za rady.
Mimochodem, zaujala mě ta čistící pěna do klimatizace-jak to funguje, je to k něčemu atd ?
Matrix 1,5 CRDi VGT
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: louže pod autem-chladicí okruh, čerpadlo?

Příspěvek od michal2828 »

Já to dělám každý rok na jaře. Myslím, že to nějaký efekt má (nějaký ty mikroby to pobije), a nesmrdí to, jak ze staré ledničky.
Obsah nádobky natlačíš odtokem pro kondenzát do klimy a necháš to 30 min. působit. Nesmí se zapínat ventilace jinak to máš po celém autě. Doporučuje se zavřít všechny průduchy do kabiny. Ta pěna vystoupá až tam. No a po těch cca 30 min. se pěna mění na tekutinu a zase tím odtokem pro kondenzát vykape ven. Tím je dezinfekce hotová. Stojí to jen 200,- Kč.
http://www.olejservis.cz/cistic-klimati ... e/d-70739/
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“