Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Inka
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 20:03

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Inka »

Mám najeto asi 13 000 km a základní poznatek je, že auto je naladěno tak, že na kvalitním povrchu se podvozek chová výborně. Vůbec mu nevadí prudké změny směru, protože se nerozkýve jako např. dlouhá Fabie. Na dálnici vůbec nemá problém ani s podélnými vyjetými kolejemi. Vážnějším problémem je pouze kombinace příčných nerovností a změny směru jízdy.
Reklama
 

Vlabonvi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2012, 12:26

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlabonvi »

Mám ix20 1,4 benzin, najeto asi 1 400 km, ale jsem naprosto spokojen. Žádnými zde popisovanými závadami, nedostatky ani jinými nešvary mé auto zatím netrpí. Měl jem již řadu vozů, řídím přes 40 let, tak to mohu alespoň trochu posoudit. :hyu: X20 mohu každému doporučit. Za poměrně slušnou cenu je auto bohatě vybaveno, vyšší posed je super pro nastupování, vystupování a dobrý výhled a skladný kufr a jeho výška je prostě super. :D
Červ
*
Příspěvky: 34
Registrován: 20 pro 2011, 19:34

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Červ »

"Vlabonvi": Blahopřeji ke koupi a naprosté spokojenosti. Máte najeto 1400km. Z toho usuzuji, že jste to najel v období letošního nadprůměrně teplého počasí. Přeji Vám, abyste byl stejně spokojen i v zimě, až lehce zatuhnou tlumiče....
2011, IX20 1.6 CVVT, Tricolor
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od rokolo »

Kubat a FISHkaa nemůžou tuto problematiku moc objektivně posoudit, protože jezdí s auty v trochu jiné kategorii...

Mně se také stalo, že při nájezdu 6500km na původních (originálních) tlumičích došlo ve 100km/h na pravidelných silničních vlnách k takovému rozhoupání auta, že to vypadalo, jako bych jel pouze na pružinách. Auto bylo téměř neovladatelné a tlačilo mne do příkopu. Naštěstí jsem to ustál, ale krůpěje potu mi čele pěkně vyskákaly, i proto, že jsem zrovna vezl rodinu. Auto bylo naložené, ale ne přetížené. Nevím jestli by mi tady nějaká elektronika pomohla.... Je zajímavé, že po výměně všech tlumičů za jiné než originální, to auto už tyto problémy nemá. Světe div se :-k
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od FISHkaa »

Znova opakuji, nekomentoval sem podvozek, ale chybějící ESP ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od paja »

V MF Dnes ze dne 14.6.2012 je článek o ix20. Článek nic moc nerozebírá, spíš jde o představení auta. Píše se zde ale i o odskakování zadní nápravy, kdy expert na ojeté vozy ze známého autobazaru uvádí, že náprava je nezvykle hlučná a při rychlých přejezdech nerovností má tendenci odskakovat, jde o projev její atypické konstrukce. Na to reaguje p. Miloš Adámek z Hyundaie s tím, že automobilka nezaznamenala žádné stížnosti zákazníků.... =D>
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

matysekul píše:Nepřeháníte tu reklamu trochu.Docela tomu přestávám důvěřovat.Trošku jste to přepískli.....Jirka.maras,jima a kdo bude další?
:-) koukám sytý hladovému nevěří :-)
...jestli ono to nebude tím, že i30 má krapet jinou konstrukci zadní nápravy

Každopádně pánové , jak jsem psal již jinde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 12#p366245 , zde tuto diskuzi jsem bohužel dočetl kompletně až sem teprve dnes a určitě bych přesvědčil manželku toto auto nekupovat a pořídit si i30cw . (to byla má volba, ale ona si prosadila IX20)
Auto máme skoro měsíc, najeto cca 1000Km a s uskakující zadní nápravou jsem již byl v servisu na záruku, jak tu už kdosi napsal, "že to auto je nějaký podivně vzadu uskákaný do boku poznala za tak krátkou dobu i moje manželka" rovně a na hezké silnici to fakt jede překrásně, ale nedej bože se na dálnici ve 120 ti vyhýbat čemukoli a bohužel při tom manévru být na nesprávném místě jako je třeba dilatační spára mostu :-( v H servisu mi řekli, že samozřejmě test tlumičů udělají, ale ať si připravím cca 250,- protože tlumiče budou 100% OK. Nechal jsem se tedy ukecat to do protokolu jako závadu nedávat ale s tím, že si vyplácám jednu roční kondiční prohlídku kde se mimo jiné tlumiče testují (zadarmo) , prodejce s tím souhlasil a odpoledne při převzetí vozu jsem dostal výsledek kondiční prohlídky kde je vše v naprostém pořádku.
Vím, budete mi říkat že sem si nekoupil závodní auto, že neumím jezdit atd, ale ix20 jsem měnil z Citroenu Berlingo 197k Km , kde ta zadní osa není taky žádný multilink a tlumiče ani tam nejsou v ose kola , jako druhý vůz v rodině stále používám š felicia pickup 303k Km notně již unavená provozem po Praze , jezdím stále stejné trasy dokonce světe div se podobnou cestovní rychlostí a ani pickup, ani berla mi na místech kde mi ix 20 ustřelí nikdy !!!! neustřelili :-( zkoušel jsem i vypnout ESP, ale to na to doopravdy nemá vliv , pocity z prvního fungl nového vozu jsou touto závadou krapet hořké, samozřejmě to neni žádná dráma , ale do budoucna myslet na to, že mi vůz v kritické situaci, kdy už mi zbude doufat, že auto třeba mou chybu v jízdním stylu nějakým způsobem zachrání není rozhodně nikterak povzbudivé, to jenom na okraj. Martin
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Pro mmv.....v poslední době se množí dotazy,zda se nechystám vyrobit a namontovat nějaké další adaptéry. Zatím vás je málo,ale kdo ví. Ti co s nimi jezdí jsou spokojeni,ostatně viz test SM.Pokud bys měl zájem můžeš mi napsat na frantaservis@gmail.com,od H.se nejspíš nikdo žádného zlepšení nedočká. Jinak mám informace,že se již v Nošovicích zkouší podvozek pro facelift na,kterém jsou změny podle mých poznatků.Franta
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Františkovy adaptéry mohu doporučit. Mám je teď na autě a jsou super. Jsou ale vhodné pro ty, kteří jezdí rychle, kteří si chtějí užít zatáčku. Jak lze vyčíst zde v tomto tématu na 37 :D stranách, jsou řidiči spokojení a nechápající a pak rozlobení. Ti první jezdí pohodovou jízdu pro kterou je toto auto postavené. Nic jim neuskakuje, před dírama uberou a zatáčku jezdí v klidu a kochají se přírodou. Ano, na to je určené naše MPV. No a ta druhá skupina dostává auto na hranu a zlobí se. Těm jednoznačně doporučuji montáž adaptérů. Ale jen jim. S adaptéry zadek auta ještě nepatrně ztvrdne! To není nic pro pohodáře!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

Škoda Airwaves, že si takýto článok nenapísal skôr, nemuselo to tu mať 37 strán ! Presne ako si napísal a len súhlasím. Pre pohodáře-ako napr. ja, čo sa kochajú pomalou jazdou mestom, spomaľujú pri jamách nie sú adaptéry potrebné a takí nemajú problém s odskakovaním zadnej nápravy. A naopak zasa možno ja by som napísal, že tým, ktorí obľubujú rýchlu jazdu, dlhé trasy, aby nekupovali Hyundai,ale sa obzreli po niečom drahšom a pohodlnejšom / aku sú samozrejme na to financie /
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

osobne bych pre manželku ine auto,ako ix20 nekupoval...vyssi posed,mensie z vonka,velke z vnutra a pohodlne...to je to co potrebuje a viem,ze jej stylu ala Erik-TT je to uplne idealne auto...nie auto na nahananie sa po cestach. Osobne mi i tak ešte nic neuskocilo,ale jedno je,ze odhlucneny je ten podvozok biedne,omnoho horsie ako motor. U mna hlavne teda predna naprava.
Na druhu stranu,pokial si niekto mysli, ze vsetko ostatne je lepsia alternativa, nech sa paci...napr. taka predrazena oktávka s velkym kufrom,ale s otlčenými kolenami jak ja...radsej si fakt pribrzdim na chvilku,jak cely zivot sa tlacit v tych uzkych skodovkach.

Samozrejme,ked sa rozrastieme,kupime si Mazdu CX-5! :mrgreen:
1,6 AT
40500km
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

Erik-TT píše:Škoda Airwaves, že si takýto článok nenapísal skôr, nemuselo to tu mať 37 strán ! Presne ako si napísal a len súhlasím. Pre pohodáře-ako napr. ja, čo sa kochajú pomalou jazdou mestom, spomaľujú pri jamách nie sú adaptéry potrebné a takí nemajú problém s odskakovaním zadnej nápravy. A naopak zasa možno ja by som napísal, že tým, ktorí obľubujú rýchlu jazdu, dlhé trasy, aby nekupovali Hyundai,ale sa obzreli po niečom drahšom a pohodlnejšom / aku sú samozrejme na to financie /
teda Vážení já žasnu, nikdo z toho auta nechce ždímat žádný limity, jezdit na hraně, a podobný kraviny, ale potřebuju mít pocit jistoty, že když přijde k nějaký krizovce (babka bude plnit bobříka přecházení ulice) a já budu muset náhle změnit směr a to auto místo aby mě podrželo mě v tom TŘEBA nechá, rozhodně není dobrá vyhlídka. Předchozí 2 auta v mém popisu taky jsou "špatná" co se jízdních vlastností týče, ale jak u pickupa tak u berlinga je to velmi předvídatelné, u IX 20ky jednou určité místo projedete 80 Km/h a nic se neděje, *skoro žehlička" a podruhé stejnou stopou při stejných fyzikálních podmínkách 70 a auto odskočí, podotýkám na komunikaci kde je max povolená 80, ale běžně se tam jezdí 130 Km/h takže žádná kláda v pravoúhlý kose , ale běžná městská silnice pod dopravní značkou IP15a
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pietro32i »

iggyno píše:osobne bych pre manželku ine auto,ako ix20 nekupoval...vyssi posed,mensie z vonka,velke z vnutra a pohodlne...to je to co potrebuje a viem,ze jej stylu ala Erik-TT je to uplne idealne auto...nie auto na nahananie sa po cestach. Osobne mi i tak ešte nic neuskocilo,ale jedno je,ze odhlucneny je ten podvozok biedne,omnoho horsie ako motor. U mna hlavne teda predna naprava.
Na druhu stranu,pokial si niekto mysli, ze vsetko ostatne je lepsia alternativa, nech sa paci...napr. taka predrazena oktávka s velkym kufrom,ale s otlčenými kolenami jak ja...radsej si fakt pribrzdim na chvilku,jak cely zivot sa tlacit v tych uzkych skodovkach.
Ja by som teda manželke také auto nikdy nekúpil, ak by som vedel o takej konštrukčnej chybe. Aj keby sa mne samému zatiaľ neprejavila, aj keby som vedel, že je pohodovou vodičkou, tak rozhodne nie. Dôvod je jednoduchý, úplne presne to vystihol mmv - nikdy nevieš, kedy nastane krízová situácia v premávke, kedy sa na potvoru k tomu pridá ešte tento konštrukčný neduh a budeš si ](*,).
Áno, patrím tiež k tým, čo si myslia, že všetko ostatné, kde nie je známa potenciálne nebezpečná konštrukčná chyba, je lepšia alternatíva. Kúpiť auto, ktoré neviem kedy ma môže nepríjemne prekvapiť a ohroziť, to už je naozaj asi lepšia tá oktávka, aj keď tiež nie som jej fanda. Alebo minimálne to frantovo riešenie aplikovať.
Ale samozrejme, každého vec, len mi je niekedy do smiechu akí vedia byť ľudia zaťatí. Kúpil som si auto XY a časom sa prišlo na to, že ma nejaký nedostatok, tak ja za žiadnych okolností nepripustím jeho prítomnosť u môjho auta. Nemôžem predsa ukázať, že práve ja som bol ten vôl čo si kúpil toto auto. Nie, to sú fámy nejakých pretekárov, čo jazdia na hrane možností alebo si jednoducho vymýšľajú :mrgreen:. A aby som to podoprel, tak tvrdím, že s tým autom som taký spokojný, že by som ho kúpil dokonca aj žene.
Neber to prosím osobne, myslím to všeobecne, pretože som si tiež prečítal všetkých 37 strán tejto témy a získal som ten dojem.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

pietro...ty mas dojem z fora (chapem,pisalo sa tu snad vsetko),ja na ix20 narozdiel od teba jazdim (20000km)...vyskytol som sa v mnohych situaciach,kedy som sa jamam nevyhol...nikdy mi zadok nestrelil nijak nepredvidatelne...akurat len tie buchoty na prednej naprave. Ked som uz tu oktaviu spomenul,tak naozaj,jedna hodina cesty bola premna utrpenim,bolest chrbta so zlych sedadiel,obuchane koleno o stredovy stlpik...to su veci,ktore odvadzaju moju koncentraciu omnoho viacej ako buchoty...preto je moj pohlad na vec takyto...a nie ze mam ix20 a jej sa netyka nic zle...uz som na fore spomenul vela negativ...snad mi rozumies...
1,6 AT
40500km
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pietro32i »

Ale rozumiem, veď som to nemyslel priamo na teba, len si mi tou poznámkou, že by si to auto kúpil aj žene, nahral na smeč. Nič v zlom, ix20 je pekné autíčko, aj keby som ju za i30 asi nevymenil, hlavne kvôli tej tzv. konštrukčnej chybe. Dokonca, keby som teraz kupoval auto, tak by som nekúpil ani svoju i30-tku, tiež hlavne kvôli hlučnému podvozku, resp. "mlátiacim" tlmičom. Rozmýšľal by som o novej i30-tke, vraj má super podvozok, čo som tu zatiaľ čítal na fóre.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ix20“