Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco...)

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Starej_Mraf
*
Příspěvky: 32
Registrován: 06 dub 2008, 18:09

Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco...)

Příspěvek od Starej_Mraf »

Zdravím. V poslední době mám docela problém se startováním. Vloni (někdy v červenci) mi auto začalu hůř a hůř startovat. Motor točil ale nic. Roztlačit auto ale šlo. Tak jsem ho dal do servisu a druhý den jsem ho měl zpátky s tím, že to bylo čidlo klikovky. A auto šlapalo bez závad 3 měsíce. Po 3 měsících zase startovat přestalo (spíš až na bůhvíkolikáktý pokus) Celkem nezálželo na tom, jestli je motor studený nebo již zahřátý. Tak jsem ho odvezl do servisu. Řekli mi, že je OK, očistli jen nějaké kontakty a dobili baterku. Celou zimu pohoda a až minulý pátek nechtělo znova chytit (stejné problémy - motor točí, auto nestartuje). Nicméně na několikátý pokus chytilo a dobrý. Jenže dneska ráno zase a tentokrát chytlo asi až na 10 pokus. Zkontrolovaný je i palivový čerpadlo...
Čím to může být? Napodzim jsme se bavili o tom, že to může dělat imobilizér (přecijen auto není nejnovější). Může být špatné čidlo (nějaký výrobní zmetek) Ale když jsem ho o víkendu měřil, tak ukazovalo cca 900 Ohmů? Je v ´97 coupé ještě nejaké čidlo, které by mohlo způsobovat tyhle problémy? Není to náhodou baterkou? (moc se o ní nestarám, je to nějakej bazmek levnej, tři roky starej)
Jestli je to ta baterka, zjistím celkem snadno, večer ji hodím na nabíječku... Nicméně před výměnou čidla a taky ještě před výměnou baterky auto chytalo na 1. ťuknutí i s baterkou původní - a ta už byla v hodně špatnym stavu. Napadly mně ještě kabely a svíčky, ale po koupi auta (víc než 4 roky nazpátek) jsem pořídil nějaký docela drahý a "lifetime warranty". Dík předem za každou inspiraci.
Hyundai coupé 1.6 - 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco..

Příspěvek od M.4.K »

Tak urcite bych se na ty svicky podival a promeril kabely, silne pochybuju o tom ze v servise kontrolovali svicky - prece jenom 4roky to uz je nejakej patek :D.:) Jdi nejdriv po vecech co jsou snadno vymenitelny,ktery zvlandes sam. Akorat pokud ti to toci tak bude problem asi az za baterkou. Nadruhou stranu se to mohlo zase zanyst.Kdyz ti tam neco cistili.
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
Starej_Mraf
*
Příspěvky: 32
Registrován: 06 dub 2008, 18:09

Re: Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco..

Příspěvek od Starej_Mraf »

Čistili akorát kontakty v motoru (styl rozpojit, nastříkat, spojit :)). Na kabely se mrknu, čistě teoreticky můžu ty svíčky reklamovat :D pokud najdu paragon.
Ta baterka mně napadla v souvislosti s bráchovou motorkou. Ta taky blbě startovala, motor točil ale nenaskočil. Svíčka nedávala jiskru, protože startér sežral všechen proud z baterky... Jasněže tahle analogie nemusí sedět, protože ta motorka bude mít jiný zapojení....
Hyundai coupé 1.6 - 1997
Uživatelský avatar
Starej_Mraf
*
Příspěvky: 32
Registrován: 06 dub 2008, 18:09

Re: Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco..

Příspěvek od Starej_Mraf »

Nakonec tedy vyřešeno (cca před 2 měsíci). Bylo to relé, které nespínalo při startování. Součástka za cca 500Kč...
Hyundai coupé 1.6 - 1997
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe 1.6, 1997 - zlobí startování (a už mně to víteco..

Příspěvek od rade622 »

Snad první člověk, který napsal, co bylo příčinou problémů. Jinak je to jen dlouhá diskuse o závadě a pak nic, ticho.
Chválím.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“