Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

mmv: To chování těch tlumičů mě právě trochu mate. Nefunkční tlumiče jsem měl nějakou dobu na Getzovi - vychcali oba skoro současně. A auto po přejetí nerovnosti skákalo jak takový ty nigga-káry s hydraulikou a na betonový dálnici to lítalo i ve 110ti tak, že jsem musel směr korigovat jak na ledu. Ale dělo se to naprosto "předvídatelně" a pořád. Žádný odskoky jednou za čas. Jsem tedy zvědavej, jak pomůžou nějaký tlumiče z druhovýroby, až přijdou na trh.
PS: tohle neber jako nějaký rozporování toho, cos napsal.... je to jen taková úvaha...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
scorpi
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2012, 12:53

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od scorpi »

Na to odskakování bych si možná časem i zvyknul, ale co je nesnesitelné, tak bouchání přední nápravy. V pátek jsem jel na otočku do Prahy a zpátky a prostě betonové úseky byly absolutně o nervy! Vím, že tam klepe skoro každé auto, ale takhle mi netřískala ani 9 let stará Fábie. Malinko se to dá eliminovat, když se přejede do levéhoho pruhu, který to není tak zhuntovaný od přetížených kamionů, ale v pátek odpoledne je jízda v levém pruhu takřka nemožná, pokud jedete dle předpisů.
Naopak v sobotu jsme jeli na výlet na Pustevny a dálnice na Ostravu je pořád ještě OK, tak tam byla jízda přímo balzám na nervovou soustavu :-)

I přes tyhle nešvary nelituju koupě, protože to auto je prostě nádherný z každýho pohledu a fakt věřím, že se něco musí stát. Už jich (ix20) jezdí poměrně hodně a přece není možné, že když se řekněme každý druhý ozve, tak s tím musejí něco udělat. Samozřejmě budu co nejdříve reklamovat a potom zase a zase a třeba pořád dokola, protože takhle to nemůžu a ani nechci nechat.
ix20 Tricolor 1.4 CVVT Satin Amber 5/2012
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od alcione »

scorpi treba tych curakov otravovat do mrtva

okrem mojej i30 som pisal vankovi v cz :hyu: aj o ix20 tej naprave, ze servisi to nechcu opravit, tak mi dal kontakt na nejaky servis co zdruzuje autorizovane servisi :hyu: ci nieco take ze tam sa mam obratit ak to nechcu opravit, ze servisi pod nich nespadaju. pekne sa vykrutil lebo mail smeroval k tomu aku nekvalitu vyrabaju a kedy konecne urobia napravu, ze potom by nemuselo sa riesit nove auto po servisoch keby nevyrabali nekvalitne casti. tak som mu to znova odpisal ze problem je vo vyrobe a nie servisoch. a hadaj co na to: uz nereagoval.
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

a hadaj co na to: uz nereagoval.[/quote]
Ahoj,ano to je jejich styl,prostě nekomunikují a když přece musí,uvádějí samé lži. Jak jste se mohli přesvědčit,nepomohlo ani několik článků v odborném tisku. Jediný efekt byl ten,že Svět Motorů nedostal na tento rok od Hyundaiovců ani vorla. Asi odměnou za tu kritiku. Jedná se o hodně nul za prvním číslem a to jistě v rozpočtu SM chybí a přesto zůstali objektivní. Klobouk dolů. Já myslím,že kdyby se našla cesta k prezidentovi HMMC,panu Kang Ho Donovi,jestli si to jméno dobře pamatuji,byla by to cesta. Trochu bych ho načal tím,že se současná situace liší od obsahu jeho nástupního projevu. (Výňatek je na stránkách HMMC uveden) Podle mne dostává informace filtrované a o tomhle problému vůbec neví. Kdo by si taky na dobře placeném místečku pálil prsty,že. Co kdyby si pan prezident takovou aktivitu špatně vysvětlil.........kdepak,to by mohlo někoho stát vyhřáté místečko. Takže....pokud někdo z vás vládne AJ na patřičné úrovni...dejte se do toho :D Ahoj Franta.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

dneska jsem jel Zenklovou (v Praze) nahoru k Bulovce, od hospy U Karla IV až po Vosmíkových kostky s negativním sklonem a v zatáčce, světe div se auto se chovalo relativně dobře, buď bylo trvale ve vzduchu v trvalém odskočení, nebo jsem se dost nevěnoval řízení , pro to odskočení musí být patřičný ráz s danou amplitudou na celou osu (jak psal Franta) na totálně rozbitým povrchu kdy osa musí konat X pohybů najednou to neni ani znát.
Naposledy upravil(a) mmv dne 31 črc 2012, 01:43, celkem upraveno 2 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od nicolas.tesla »

Moje ix20 ma za sebou zatim 800km a muzu rict ze nerovnosti zvlada pekne. Je to tichsi a lepe se chovajici nez stary Accent 2000, ktery jsme meli do minuleho tydne.
ALE!! jel jsem po okresce na rovince 90km/h a projel nejake pricne diry a hodilo me to tak 10-20cm ke stredu vozovky - TROCHU sok!
Hadam ze to je to spatne zachovani podvozky pri nestihani vyrovnani der! :(

Tohle me trochu zklamalo, tak ci tak ted vim co cekat a kdyz neco takoveho predpokladam, mam obe ruce na volantu a neprepinam radio :(.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od alcione »

nicolas.tesla píše:jel jsem po okresce na rovince 90km/h a projel nejake pricne diry a hodilo me to tak 10-20cm ke stredu vozovky - TROCHU sok!
nechapem ako mozu predavat taketo auta s odskakujucou napravou. a nuka sa otazka ako mohlo splnit auto bezpecnostne normy. ved je nebezpecne. to aby tam clovek sedel ako na ihlach, ze kedy si to odskoci a co ak zhodou okolnosti si to odskoci do proti-iduceho auta?
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

prosim ta jak by to mohlo odskocit do protismeru??...uz to tu zase neprehanajte...a skok 10-20cm v 90ke do jamy zvladne snad aj zaciatocnik...
1,6 AT
40500km
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:D iggino 20cm je strašně moc, dokážeš si představit co to udělá když auto v půl sekundě uhne o 20cm a následně se "přilepí" k silnici a jede zase spořádaně přímým směrem ??? věřím, že bys takový auto neukočíroval a následně i rozhodně neřídil :-) vzadu by se museli děti v sedačkách umlátit, nemyslím si, že to uskakuje o tolik, dejme tomu bavme se v řádech centimetrů (2 - 3), a i to je velmi nepříjemná zkušenost a o lidech kteří hovoří že mají naprosto stejné auto jako já a "neuskakuje" jim to si bohužel myslím své...

to nicolas.tesla :
přeji ti mnoho a mnoho příjemných kilometrů s upřeným a strnulým pohledem na vozovku hledajíc místa kde bude nutno čekat "nestandardní" chování vozu , hloupý je, že je taky nutno občas sledovat i jiné věci, jako např ; chodce, přednost z prava , semafory a podobný nesmysly, takže si dovolím předjímat; další odskočení prostě na cca 50% vůbec nebudeš čekat , já už to neřeším, a když jezdím bez rodiny, jezdím pickupem, ten i při 300k Km má rozhodně lepší jízdní vlastnosti (co se zadní části vozu týče) jak tendle nedodělek, a jak tu kdosi psal, že roomstra ne ??? protože to je slepenec fabie s ochcáfkou ??? ano rozhodně ne, ale rozhodně má lepší jízdní vlastnosti jak moje IX 20 , u faucvaj (vw) prostě slepili 2 naprosto funkční věci, to v :hyu: taky slepovali ale zadek IX 20ky je z žebřiňáku :-(
Naposledy upravil(a) mmv dne 31 črc 2012, 01:46, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

jinak jak sem v tom psaní, tak sem si taky pod to lehl :-)
takže žádný korejský bambusy, ale pravej tureckej med :-(
Přílohy
maysan mando
maysan mando
zadni_tlumic_ix20.jpg (247.17 KiB) Zobrazeno 1879 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

neviem o com zase pises,ale uz len ked fuka silny vietor mi auto niekedy posunie do strany o dost viacej ako 10-20cm...a v pohode to ustojim,i ked by ma zaujimalo,ako k tomu clovek dojde,ze utrelil mi zadok o 10cm...ci o meter...do strany,jak to meriate? V kazdom pripade,ak to clovek nevie udrzat,poviem to takto,nech nesada do auta!
Fakt mi to pride uz na hlavu padnute,ako sa tu stazuju niektorí typu v 40ke mi uletel zadok o meter do strany...ci auto mi moze odskocit do protismeru...tu skorej zo seba niekto robi ...! Alebo z nas...
Ano,auto buchoce v jamach jak svina,mozno niekomu aj poskoci a pristup :hyu: nas spolocne serie...ale tym extremom neverim! A kecom o tom,ze ten predrazený mutant Fabie a oktavie I je lepsi...podobne :)
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Technicka... Kolik hustite zadek,ze vam to skace o metr?
Myslim si,ze kdyby nekomu uletel zadek o vic nez je pulka sirky auta,pri 90km/h tak uz tu s nama nediskutuje.
Muj Matrix je taky uskocna mrcha,kdyz se mu chce,uz jenom pro ty 17" na 40 profilu,ale nebezpecny neni ani nahodou.
A mimochodem,na to,kolik tech aut jezdi jsem jeste nezaznamenal v cerne kronice(rozumej,hlavni zpravy TV Nova) zadnou zminku o nehode ix20.
Na druhou stranu dokazu chapat,ze majitel noveho auta hleda cokoliv co je spatne.Ale zase ocamcaď pocamcaď.
A reakce typu vyzkousej a uvidis uz tu byly,tim se neunavujte.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Inka
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 20:03

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Inka »

Odsakování je spíše nepříjemné než nebezpečné. Když Vám v zimě na ledu uklouzne zadek auta je to mnohem nebezpečnější než to uskočení na nerovnosti. Jen pro zajmavost, dnes jsem měl jako náhradní vozidlo půjčenou novou i30 - úplně jsem byl nadšen z podvozku, ten je o dvě třídy lepší než u ix20 a je i mnohem lepší než u současné Octavie.
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od nicolas.tesla »

Tak ja to srovnavam s Accentem2000, ktery proti ix20 byla formule prilepena k silnici. A na nove auto si teprve zvykam.

Ale ix20 1,6 je mnohem silnejsi a k buchotani bych rekl ze ix20 je tlumena dobre. Zkuste "Pezota" nevim cislo, ale 4roky stary kombik a tam je rachot vetsi. Takze nemyslim ze u ix20 je to nejak spatne.
To ze mi uskocilo na dirach auto o nejaky kousek do boku, mno zpetne kdyz se na to podivam tak znam hromadu aut co zareaguji stejne a hromadu co to bezproblemu zvladnou.

Tak ci tak, dnes jsem projel Vsetin-Valmez a zpet, mimo obce 100km/h, zatacky a kopecky jsem se snazil rezat jako se starym Accentem a muzu ted vklidu rict, ze i kdyz ix20 je vic odpruzena a muze se nekomu zdat ze se kolibe, tak tohle auticko krasne projizdelo uplne vsechno a drzelo se jak formulka :-D.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

iggyno :-) sem psal že jestli se to odlepí, tak max o centimetry :-D a jak psal inka, je to spíš nepříjemné a k tomu se připojuji a jak jsem psal, když jedu sám , radši jedu s FELICIÍ pickup, ta fakt ale fakt neuskakuje a o bočním větru můžu povídat, stačí krapet vůle kdekoliv a aniž by se odlepil od země tak šmajdám po silnici jako vožrala :-) ale nehopsám u toho jako imbecil :-( stačí vybrzděná roletka před semaforama kde mě zrovna svítí zelená, tak při jízdě tímto útvarem si připadám jako na polygonu v Mostě, kdy Vám pod autem škubnou za zadní osu a řidiči starej se :-) sem zvědavej na zimu , na ledu to musí být přece o větší kus znát, uvidím, ale už jenom z těch tureckých tlumičů se mi ježí chlupy v nose :-(

to nicolas.tesla : 4 roky starej kombík je 4 roky starej kombík kterej taky může mít najeto 100k Km , my se tu bavíme o NOVÝM autě :-) kdybych to chtěl srovnávat se starým (jak jsem už několikrát činil) tak 11 let starý Berlingo 200k Km neuskakuje a 16 let stará Š pickup 300k Km taky ne
Naposledy upravil(a) mmv dne 31 črc 2012, 01:51, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“