Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

To gul: gratuluju, konečně se našel další odvážlivec. Mně to po opravě taky nechrastí, ale do servisu musím znova, protože mi špatně seřídili řízení (volant není rovně při jízdě v přímém směru ](*,) ). Je to detail, ale docela to naštve.

To omerta2904: Je mi tě opravdu líto. Z toho, co tu píšeš, ti snad už repasovali třetinu auta. Držím palce, aby to dali konečně do pořádku.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Reklama
 

addaro
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2011, 21:10

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od addaro »

Omerta2904: jsem taky z Karviné, měl jsem s nimi obrovské problémy už při koupi auta a servisování taky nebylo v pohodě, jezdíš někam jinam?

Chrastící převodovka: mě to "cvrliká" pouze po zahřátí, když pak má motor 1800-2300, tak to jde slyšet, pokud v těchto otáčkách ale na plyn dupnu, tak to jen jednou zachrastí a nedělá to. i30 1.4 Máte někdo podobné zkušenosti? Zkoušel jsem číst všech 11 stránek, ale nevím, jestli je to ten sám problém, který se řešil výměnou 3. kolečka v převodovce.
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od juryno »

to co opisujes nie je s tym tretim koleckom. je to toto:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=56&t=23183
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

Ahoj. Vymenilo mi taky kolecko a je to ok zatim.jen pri klime v 2000otackach jen nekdy to lehce zaslechnu
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

jinak zatím pořad jezdím tam než se mi to opraví. protože mi vyměnili kolečko u 3 stupně a stejně to dělá v volnoběhu ale pouze při zapnuté klimatizaci, jak klimu a ventilaci vypnu tak motor je tichoučky a ani chrastnutí. tento týden se mi na to má přijet podívat někdo z Hyundaie tak uvidím co bude dál. čekám odpověd neco s klimatizaci nebo vlastnost vozidla ale tu nebudu uznávat
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

omerta2904 píše:Ahoj. Vymenilo mi taky kolecko a je to ok zatim.jen pri klime v 2000otackach jen nekdy to lehce zaslechnu
Po čase zdravím všechny - kolečko mi ještě neměnili, ale dle vašich komentářů o to požádám. Projevy na mém autě jsou zcela totožné jak píšeš, teď jak začala ta vedra, klimatizace a 2000 otáček a drnčí a drnčí. Navíc při přeřazování z 1-2 a 2-3 a sešlápnutí plynu to vždy nepříjemně zachrastí. :(
Tazipes
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2012, 15:11

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Tazipes »

Podle vývoje rachotu linoucího se z mé převodovky jsem přesvědčen, že jsou na vině hanebné tolerance a vysoká drsnost funkčích ploch (ať ozubení nebo axiálních dosedacích ploch). Jak jsem popisoval na Kia fóru, u nového auta mi to rachotilo všechno od 5 dolů a na volnoběh pravidelně. Po 18 tis. a specifickém chování k převodovce (časté zařazování 1p.s. za pomalé jízdy, brzdění z kopce na 2 i 1) rachot postupně mizí. Teď jsem se dostal po výjezdu a sjezdu na slovenský Vršatec do stavu, kdy mi to rachotí na 1 při nízkém zatížení (pomalá jízda po rozbité polňačce) a někdy na volnoběh se zapnutou klimatizací. Je slyšet, že zapnutá klimatizace motor jinak roztřese a kolečka se začnou ozývat. Za dva roky, až to doufám ohobluju úplně si vyměním olej a jsem zvědavý, co z toho vyteče. Převodovka se holt pánům moc nepovedla. Z motoru 1.6 CVVT jsem nadšen, jak výkonem, tak spotřebou, olej to nežere, ale na převodovkách doufám u nového Ceedu zapracovali.
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

takže to auto přestane vrzat až nalitáme 100 000km. takže opačné chování. v evropě bývá zvykem, čím starší tím horší a horší zvuky u korejců naopak :D.
Každopádně uvidíme, tento týden jdu do stejného servisu jako minule jim popsat problém a pak vyzkouším případně jiný servis, kde je min. jednání příjemnější
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
honzapech
Příspěvky: 8
Registrován: 31 kvě 2009, 22:47

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od honzapech »

Jo kluci,kdyby jste viděli jak se u nás dělají ty převodovky,tak si už hyundai nekoupíte.A to já sám měl 2 hyundajáky.Poslední už 12 let.Ale tyhle nové se nedožijí ani sedmi.Npř.ramena náprav se už porezlá jen ponoří do vrchní barvy a to je vše.Pokud máte nový hyundai tak si kupte něco na dutiny a vytříkejte všechny ramena na nápravách .Do každé dutiny nastříkat.Jinak vše po 5 létech uhnije.A rovněž vytříkat všechny dutiny .Aspoň 3 spraye.Věřte mi.Jinak třískání do volantu dělá vadná tyč řízení.To dělají skoro všechny.
Hyundai šetří tam kde nemá.Kvalita je mnohem horší než před 10 léty.
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od alcione »

honzapech a nevies preco i30 chrasti medzi 2000-2500 otackach?? robi to len urcita seria i30. co to sposobuje?

ja bych ich pozabijal za to, chrasti to jak stary dodrbany crep
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od alcione »

tak ma servis poslal do prdele s tym chrastenim po tych 2000 otackach. neuznal mi 3 reklamaciu dal mi vyjadrenie ze je to typicka vlastnost vozidla. namakane :mrgreen: preco som nebol na tu typicku vlastnost auto upozorneny pri kupe? proste je to odrb, curaci
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

Totéž řekli nyní i mně ! Rok to jako opravovali a teď jsem dostal písemně, že se nejedná o závadu.
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od alcione »

problem je udajne v riadiacej jednotke ktora nekomunikuje s motorom. aspon to mi povedal technik. jedna sa o vadny softwer. a problem je v tom ze sa to nevie dostat hore k spravnym ludom, aby aktualizovali softwer. z mojho laickeho problemu relativne jednoducha vec. a preto sa to neda opravit lebo by dostali rovnaku riadiacu jednotuku. proste no koment, vypoveda to o kvalite znacky...vraj to robia vsetky euro 5 tusim

treba tankovat 99 ci 100 oktanovy benzin, ozaj pomaha. ak nezabere za par kilometrov tak zabere za par sto km. inak v tych servisoch nic neopravia. toto uz je druhy krat v dvoch roznych servisoch. na prime vraveli ze to mi opravili a technik povedal ze nic take sa nerobilo.
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od M.Ela1600 »

Chrasteni po startu udajne zpusobuji zdvihatka a dela to kazdy druhy benzinovy H bez ohledu na typ auta..mozna by tomu pomohlo procisteni motoru nejakym roztokem anebo lepsi olej. Kdyz vezmu 98cku benzin tak to rychleji odezni..
Elantra 1.6 2006
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od alcione »

tiez som pocul od povolanych ze to robi mnozstvo hyundayov. daktory o tom ani nevedia lebo turuju ci maju radio atd. tak kazdy druhy benzinak chrasti? tak ak mas len stvrtinovu pravdu tak to co uz potom je? clovek si kupi nove auto a musi tankovat najdrahsi benzin potom aby mu to nechrastilo?

ja sa zase a znova pytam aka je kvalita hyundai?...
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“