Rapid nebo ix20?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Mexican »

ale ono je to fakt pravda ... kedysi nebol bocny naraz hodoteny vobec. Teraz ano. V zasade je problem konstrukcny, pretoze vyrobcovia nechcu moc rozsirovat vonkajsie rozmery. Ono pozri sa na normu na sirku parkovacieho miesta, ta je uz davno prezita a nevyhovuje. Rozsirovat auta donekonecna nejde. A vyrobcovia to musia riesit tak, ze sedadla posunu proste k sebe. To nie je PR, to je proste fakt
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Reklama
 

Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od PPP »

Asi jsi mě nepochopil.
Takže on Rapid není úzký jak nudle? Český novinář by napsal že ne, on je jen ladně štíhlý jak laň...

A PR nesmysly? Kdepak,jen dvě pravdy napsané pokaždé jinak:
Děti i chodci v bezpečí

"Vůz získal maximální možný počet bodů v dynamických testech za ochranu tříletých dětí," popisuje Abel. Figurínám, upoutaným na zadních sedadlech v dětských sedačkách Isofix z nabídky originálního příslušenství značky, přední ani boční náraz neublížil. V celkovém součtu si rapid za bezpečnost dětí vysloužil 80 procent z maximálního možného počtu bodů.
Dacia Lodgy propadla

Lodgy také propadlo v testech bezpečnosti dětí. Kvůli nízkému hodnocení jejich ochrany (77 procent) EuroNCAP dodává, zda je vhodné model označovat jako rodinný vůz.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Vilda »

PPP : Docela jsem opět pobavil .... Vivat Rapid !!!! :lol: V čechách by ze škodovkou v crash testech prohrálo i Otéčko ](*,) boční náraz je prostě zabiják, protože z boku v podstatě neexistuje deformační zóna ..... náš klubák Josef od hasičů Vám to taky určitě potvrdí .... nedávno bouralo naše ML s tramvají a kluk do dneška leží ve špitále :cry: po nárazu do boku v nevelké rychlosti !! A Mergl ML je proti papíráku zn. Rapid opravdový tank ..... :shock: A tady jsem se dočetl, že pasažeři z Rapida byli téměř bez zranění ..... po nárazu na sloup 8) To je dobrej krmelec .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Mexican »

PPP z tym suhlasim. Lenze to nie je problem Rapidu ako takeho, to je problem tendencnych clankov. Divim sa ze niekto este veri na objektivity medii - snad vam je jasne, ze koho chlieb jes, toho pravdu hovoris. Dnes bol na IDNES test pard vs 301. A tiez som neveriacky cumel. Najma foto ak toam davaju mega velku krabicu s naradim do kufru. Oni ti voly nedokazu uvazovat, ze jednak ze sa taka krabica da otocit a dat na lezato, alebo sa proste vlozi na zadne sedadla cez dvere. Ale ako pisem, to nie je chyba rapidu ako takeho - je to chyba ovci, ktore bekaju ze kufor je alfa a omega auta. Ze makke plasty su nevyhnutonost (aj ked ich rapid nema).. ja tie testy moc necitam, zaujimaju ma najma fotografie a technicke data. Auto by som si uz dnes nekupoval ak by som nemal moznost s tym jazdit cely vikend

porovnavat ARpid a ix20 je ale celkom na mieste aj ked ide o koncepcne rozdielne auta
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od PPP »

Ale abych nebyl jen ironický. :)
Nedávno jsem přistavil se svou Elou vedle Rapida, stál na parkingu u dealera tak bokem,tak jsem si ho chtěl trochu obhlídnout. Trochu lituju že jsem nevzal foťák.
Rapid je vedle Elantry jak Thalia vedle Laguny nebo A6. To auto je úzké jak prase, nejvíc je to vidět v oblasti střechy. Oproti mohutné nízké a široké střeše Elantry to vypadá až směšně. Stejné je to např. i s porovnáním dveří,skel,kufru.
Interiér? Plus-přední sedadla, neříkám že by byly něco extra,ale narozdíl od zbytku by vypadaly tak nějak normálně i v Elantře. Zbytek docela zoufalý, plasty ve dveřích (tyto jsou alespoň příjemně zaoblené) jak by z oka vypadly Dacii Logan, palubovka z před dvaceti let. Černá barva,neforemný volant tento dojem jen umocňují.
Celé to auto z vnějšku působí jak přerostlá nová Thalia. Co působí tradičně mohutně a luxusně je při pohledu zblízka přední maska,ale ta to nezachrání. Z dálky ovšem její mohutnost zaniká v placatosti alá Š120. Zadek je zkopírovaná Thalia.
Celkový dojem při pohledu na ty dva auta vedle sebe? No,ehm...
Tak nějak jsem pak přemýšlel komu to vlastně chtějí prodávat? Mohutnost americké limuzíny na kterou bohatnoucí češti dělníci slyší (alespoň 2m vepředu a 2m vzadu) tomu chybí, levné to taky není. Z lidí co znám všichni postupně opustili nebo opouštějí segment malých aut (feldy,fabie) a posunují se o třídu výš kde je český (luxusem a tělem mohutný) sen Octavka. Tenhle Rapid pro ně nebude, Rapid je a vypadá jako Low Level, spíš si i příště koupí ojetou Octávku....ti prozíravější třeba i30,Ceed v kombíku. Mladí nemají tolik peněz a taky jsou co se týče výběru měně upjatí na škodovku než starší generace. A mají troufám si říct i větší estetické cítění než starší generace odkojená žigulíky a Š120. Takže zbývá fleet, tam bude zastoupen asi nejvíc...
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Mexican »

rapid je globalny model. IMHo nikto nestavia auta pre cesky slovensky trh. Pretoze jednak sa tych aut tu preda malo a jednak to co chcu nemecki zakaznici, budu chciet aj u nas. Mna tieto diskuzie vzdy vratia na opacnu stranu barikady - ako mnoho ludi v 2007 chcelo vediet preco som idiot a kupil som si :hyu: .. za tie roky som asi dospel a hovorim si, je mi uplne jedno kto v com jazdi, kto pouziva aky fotak. Brko vacsie mat nebude a jasne mi je najam to, ze aj ked ma bude spracovavat ze ake to kupil super eno nuno, vzdy ostane vo finale na mne, ci si kupim nieco podobne albo nie. Ona cela tato tema je proste poku o flame, resp nechapem celkom ludi ktori idu na Hyundai forum a cakaju ze im tam niekto doporuci Skodu. Detto naopak

to co je dolezite pre teba, nieje dolezite pre inych. a naopak. Bol som sa previezt v Elantre, 1,6 A/T - skakalo to ako koza, jazda nebola vobec prijemna pretoze prevodovka radila uplne nezmyselne. Zralo to ako tank. Ja mam nejakych 178cm a mam 54kg a tak pre mna sirka normalnych aut nie je nijak limitujuca. Kazdy ma preferencie niekde inde, niekto prave vozi mega skatule s naradim, pripadne ma kocik pre dvojcata. Uvidime ako sa bude Rapid predavat o 3-4 mesiace (1Q2013)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

Skoda musi citit, ze Rapid nezaplavil silnice tak, jak se cekalo. A nezaplavil je zatim ani jako fleet (mel jsem informaci, ze O2 ma mit Rapidy jeste pred uvedenim na trh, zatim jsem ale zadneho O2 Rapida nevidel). Skodovka tak prijde se svymi marketingovymi Simply Clever slevami, kdy zakaznik nabyde dojmu, jak dobre tu prisernou sunku poridi. Jsem zvedavy na Seat s Toledem, uz tak upadajici znacka a oni chteji prodavat neco, co vypada jako Rapid a stoji zcela jiste podobne podobne penize. A mozna to taky nazvou Auto Emocion :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od bartiik18 »

Taky se chci pochlubit jízdou v rapidu :-) srovnávám s i20tkou (samozdřejmě v rámi možností cen) Takže byl jsem se podívat na Rapida a kufr auta mě nadchnul za to ne verze za 360 000,-, která měla plasty výplní dveří jako moje i20tka, která stála 200 000,- za 360 000,- bych si představoval lepší výplně, lepší sedačky (to už mám lepší v i20tce ;-) ) Jízda je o poznání odhlučněnější a líp drží na silnici, ale ještě aby ne. Jinak jízdu jsem absolvoval v 1,2 TSI 6stupnu asi 77kw?. Motor se mi docela líbil krásně táhl... ale bohužel dealer jel se mnou tak jsem si nedovolil trochu protáhnout ventily. Měl jsem kožený volant a řadící páku a automatickou klimu atd... prostě nejvyšší výbava za 450 000,-? to trochu Škoda přepískla... palubní deska se mi líbí auto v té modré taky, ale ta cena se mi hnusí. To si raději koupím jiné auto za stejný peníze třeba i30tku nebo golfa, kteří se mi líbí více. No uvidíme jak se jí bude dařit. Ale jak to bylo s fobií? Taky jsme si na desing zvykli tak co :-P to je takové moje shrnutí. A nevím jestli Hyundai ještě někdy... Vrzání palubní desky mě štve... to by nemělo dělat...No uvidím co vyřeší servis...
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Farrael »

Já jel za Rapidem minulej pátek, když jsme jeli pro kotě. Celou dobu se kolem mě motal na dálnici. Furt se snažil závodit, ale mě to moc nebavilo, když už si ale nedal říct, tak jsem mu ukázal, že ten TSI motor opravdu nemá šanci :mrgreen:. Byl na Rkovejch značkách, nebo aspoň myslim, že jsem tam viděl Rko, každopádně byla zelená plechová. Byl v bílé barvě a opravdu je to nudlička.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od XMira »

K tomu srovnání bezpečnosti:
O další tři procentní body víc má Fluence. Takže při změně úhlu pohledu je Fluence vrchol bezpečnosti a Rapid vrah malých dětí.
A jak jsem tak koukal na EuroNCAP, říkal jsem si ještě jednu věc: Spoustu bodů ztrácí auta za to, že nemají kontrolku pásů, kontrolku airbagu, kontrolku zavázaných tkaniček.... Zrovna tak když nemají ABS, ESP, BA, ROH...
A tak dochází k absurdní situaci, že auto jako Caterham nikdy nedostane pět hvězd už jen proto, že nemá tyhle kraviny. Oproti tomu nedávno ADAC testoval osobní dodávky - tuším Peugeot Partner a důrazně varoval před verzí bez ESP. Tak naprosto tragické auto, které má problém se bez elektroniky udržet na silnici má plný počet hvězd a auto, které má výborný podvozek už v základu je podle téhle agentury nebezpečné.
A tohle můžeme vidět na spoustě dalších aut. Dáme jen torzní příčku a vybavíme auto systémem řízení stability vozu nebo jak se tomu říká. A nejde jen o levná auta, nedávno s tím přišel Civic, teď i Golf.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od airwaves »

Ano, golf přešel k lepší tuhé zadní nápravě. Kdo čte testy ty pravé vlastenecké testy v SM a na auto.cz tak jistě ví proč je lepší než víceprvek. Zabere míň místa, je spolehlivější, lehčí a hlavně levnější jasánek, lev-něj-ší.
¨ Nacvakal jsem si do konfigurátoru škoda Rychlého výkon motoru a výbavu co mám v ix20 a vyšla mi cena 450 tisíc :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Mexican »

to mate ako pneumatiky s eko (euro) stitkom - aj NCAP si proste treba rozkliknut a pozriet sa o co tam ide. tych 5 hviezd je proste hodnotenie do prospektov
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od enjoy »

Vilda:to bylo na Poděbradský že.. jel jsem okolo do práce a koukám,dvě MLka na kolejích a říkal jsem si,že to snad vypadá jakoby to jedno Mlko.. tak už je mi to jasný.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od mmv »

to PPP mám z tvého "kydání na rapida" pocit, že tím jak tu vychvaluješ to své auto, že tím zakrýváš nějakýho kostlivce, třeba špatný jízdní vlastnosti elantry nebo že by ty skvěle funkčně vyvedené bowdeny v kufru ??? jasně, je třeba pohanit konkurenci aby si ego přišlo na své, přece tu nebudu nahlas říkat, že jsem si koupil sice hezké auto, ale že dobrý pocit z jízdy je ten tam :-)
prodeje elantry v porovnání s rapidem jsou desetiprocentní, tím mi chceš říct, že 90% lidí (v tomto porovnání) jsou asi úplní zabedněnci kterým se jenom otevřel magický kufr a oni šli hned objednat ???

já se zde na :hyu: foru klidně přiznám, mé :hyu: beru jako kterýkoliv domácí spotřebič, žádný emoce se nedostavily, teda pardon, lednička je mi přínosnější spotřebič, sice tak hezká neni, ale dělá přesně to co se od ní očekává, a to bohužel mé :hyu: nedělá
proč si ve vývojovým středisku nekoupí nějakej vrak co nemá problém se zadní nápravou a prostě jí nevobšlehnou ??? pořád nad tím kroutím hlavou
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

Haky v kufru jsem mel ve dvou autech. Za 5 let jsem jednou usoudil, ze by tam byt nemusely a to tehdy, kdyz kufr byl uplne plny a i tak to slo vychytat. Hyundai asi nedela auta pro chalupare. Ja chalupar nejsem, klidne bych mel haky dal a neargumentoval takovou hovadinou.
Kdyz uz tady zminujes ty megaprodeje, kolik se jich tedy prodalo do beznych ceskych rodin? Nevis, vid? Skodovka, stejne jako Ford, zarazuje do svych statistik napr. i re-exporty a sklidila za to nejednu kritiku. Je to de facto klamavy udaj a nevim, jak tebe, ale ze jich pres 80% skonci ve firmach za uplne, ale uplne odlisnou cenu, me jako obycejnyho zakaznika vubec nezajima a o kvalitach vozu to nic nevypovida. Verim, ze jako fleetovy poskakovadlo je Rapid (uplne mi z toho jmena beha mraz po zadech, kdyz se na ten paskvil podivam) dobry, pro cesky rodiny ale predrazeny a za dane castky nic nenabizi.
Nekdo tu zminoval Puga 301...na tu jsem zvedavej, sice jsem zprvu myslel, ze oprasili starou 306ku a sup s ni znovu na trh, ale diky cene je velak sance, ze se ujme. Samozrejme, ze ne do firem, nebot Skodovka ma bezkonkurencni nabidky pro velkoobjemovy odber.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“