černá skříňka

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

černá skříňka

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Ahoj,

řešil jste už někdo autokameru na záznam případné nehody? Hledám a hledám a stále nemohu najít nic co by mne nějak zaujalo.
Co od kamery chci:
- aby se automaticky zapínala a vypínala s klíčkem - rád bych jí připojil k napájení horního zrcátka (mám to s kompasem)
- aby nepřekážela ve výhledu, tedy spíše něco menšího, co by se dalo schovat či připevnit za zmíněné zrcátko
- aby se dal trvale vypnout či sklopit displej a v noci neoslňoval on či nějaká LEDka
- rozumné rozlišení - nemusí být HD
- minimální prodlevy při cyklickém nahrávání a přemazávání starých souborů.

V podstatě mi jde o to, abych jednou kameru připevnil a již se o ní nikdy nemusel starat. Hledal jsem i modely s oddělenou optikou, že bych za zrcátko namontoval jen kameru. Záznamové zařízení (klidně pro více kamer - využil bych i parkovací kameru) bych ukryl do palubky, ale nic rozumného jsem nenašel.

Nemáte někdo nějaký tip?

Předem díky. Zdeněk
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bed@
**
Příspěvky: 241
Registrován: 03 dub 2011, 21:49
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: černá skříňka

Příspěvek od Bed@ »

U nas neco par clenu resilo a ma i nainstalovano http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=2&t=2645

Sorento 2.2CRDi TOP 4x4 (2021)
Sportage 1.6T-GDi GT line 4x4 (2017)

Stinger 3.3 V6 T-GDi (2017)


Prodáno:
Santa Fe 2.2CRDi GLS 4x4 (2008)
Sorento 2.2CRDi Premium 4x4 (2013)
Sorento 2.2CRDi (2010)
Santa Fe 2.2CRDi (2007)
cee'd 1.6CRDi (2007)
Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: černá skříňka

Příspěvek od Norton »

teda podla odporucania na kia fore je toto http://tiny.cc/j3zktw vlastne ta kamera akurat ze tu je o viac ako polovicu lacnejsia. :D rozmyslam nad nou aj ja. tento obchod mam odskusany takze ziadny problem.
_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
petersonix
*
Příspěvky: 84
Registrován: 23 srp 2012, 11:12

Re: černá skříňka

Příspěvek od petersonix »

kluci, já ji tam mám, chtěl jsem abych ji nemusel při každým vystupování sundávat, 720p širokoúhlá, koupenou v Alze asi za 1500, automatický přemazávání nahrávky po 10ti minutách do zaplnění a pak znovu, samozapnutí po otočení klíčku, vypnutí cca po 30sec. po vyndání klíčku v zapalování.
S kamerou nic nedělám, nesundávám ji, pracuje to fajn a když si jízdy jednou za čas přehrávám na pc, tak kvalita super stačí :)
Přílohy
kamerka2.JPG
kamerka2.JPG (40.03 KiB) Zobrazeno 1669 x
kamerka.JPG
kamerka.JPG (36.52 KiB) Zobrazeno 1669 x
SF 2,2 114kw AT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: černá skříňka

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak už to mám za sebou.
Nakonec jsem pořídil MiVue 358 od firmy Mio. 120° záběr, HD, REC s klíčkem, G senzor ...... tedy asi vše co jsem chtěl.

Zapojení: docela pakec. Tedy alespoň pro mně, někdo znalejší by to možná považoval za banalitu. Chtěl jsem totiž kameru napájet přes zrcátko s kompasem, abych netahal po autě další drát navíc. Zrcátko jsem nedokázal sundat a to i po sundání dvou krytů držáku. Čekal jsem, že tam bude něco na zajištění a pak že půjde vysunout, ale bohužel. Tedy jsem rozebral zrcátko přímo na místě. Vycvakat rámeček zrcátka docela problém, bál jsem se zabrat abych něco nezlomil, ale pomocí nožíku a šroubováku se podařilo (neexistuje na to nějaký speciální nástroj?). Kamera je standardně napájená přes zásuvku autozapalovače. V zástrčce je měnič na 5V a pokračuje to kabelem s koncovkou mini USB. Tedy jsem musel rozebrat i zástrčku, vypreparovat plošňák měniče, ten vložit do krytu zrcátka (je tam na něj akorát místo), provrtat kabel ven, vše pospájet a je hotovo. Výsledek na fotce.

Jednou věcí si ale nejsem jistý: na plošňák zrcátka vedou 3 vodiče 1x "+" bílý a 2x "-" černý a šedý. Nějak jsem nedokázal přijít na to proč jsou ty dráty 3. Čekal jsem, že jedna z těch nul se bude měnit třeba se zapnutím světel či nastartováním, ale neměnila. Nevíte někdo, k čemu tam ten třetí drát je? Zapojení jsem udělal na bílý a černý, kamera funguje, ale nějak nejsem přesvědčen, zda jsem neudělal nějakou blbost.
plošňák měniče
plošňák měniče
DSC_0536.jpg (36.69 KiB) Zobrazeno 1627 x
na fotce plošňák měniče ještě s neodpájenými součástkami zástrčky - zkoušel jsem zda bude pasovat

a tady už výsledek
DSC_0537.jpg
DSC_0537.jpg (26.22 KiB) Zobrazeno 1627 x
DSC_0538.jpg
DSC_0538.jpg (27.86 KiB) Zobrazeno 1627 x
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
oksoftware
*
Příspěvky: 10
Registrován: 01 zář 2006, 21:49

Re: černá skříňka

Příspěvek od oksoftware »

Ahoj, řešil jsem něco podobného, ale rovnou u nového auta (Santa Fe 2011, podzim). A protože už v té době byly černé skříňky relativně v nabídce různých firem, po dlouhém váhání a vybírání jsem se rozhodl pro DOD GS300 (http://www.dod-tech.ca/product/dod-gs30 ... black-box/). Jelikož jsem auto ještě neměl a stejně mi museli rozebrat vršek kvůli stropnímu DVD přehrávači, tak jsem si tam nechal rovnou vyvést miniUSB pro napájení. Kamera je opravdu mini a je 100% skrytá za zrcátkem (z pohledu řidiče), takže vůbec neruší. Nevýhodu je absence displeje, což jsem vyřešil tak, že jsem si do schránky na palubce nechal vyvést konektory CINCH, které jsou propojené na video vstup navigace Pioneer AVIC F30BT (která zároveň funguje jako zdroj videa pro stropní displej Alpine a bezdrátová sluchátka). Takže když se chci podívat na nějaký záznam a nechci na to koukat v počítači, tak propojím kablík ze schránky do kamery a mini dálkovým ovladačem si můžu prohlédnout, zkontrolovat nebo nastavit, co je potřeba.
Z praxe: Kamera má ve dne docela pěkný záznam, ale v noci je to, jako u drtivé většiny těchto zařízení, celkem k ničemu. Nahrává buď HD v úhlu 120°, nebo Full HD tuším že 90°. Osobně používám ten režim 120°. Rychlost záznamu je 30fps. Kamera se zapne společně s nastartováním, vypne se chvilku po vypnutí motoru (má v sobě baterii, která vystačí na ukončení záznamu). Z vlastní zkušenosti doporučuji rychlejší Micro SDHC kartu, jinak se mi stávalo, že se záznam někdy neukončil. A s touhle kamerou se vyhněte kartám SanDisk. Tohle zařízení si s nimi nějak nerozumí, dvě karty po velmi krátké době v kameře úplně "odešly" (reklamaci prodejce uznala bez řečí a kartu vždy ihned vyměnil na počkání za novou). Zda byl problém v kameře nebo v kartách nevím, ale např. A-Data, Kingstop nebo Kingmax jedou v pořádku.
Kameru jsem zatím nepotřeboval pro účely dokazování žádné nehody. Nicméně pár skorobouraček se natočit podařilo. Asi nejpovedenější video bylo, když si nějaký strejda loni v zimě na namrzlé silnici myslel, že na vedlejší zabrzdí na fleku... no naštěstí jsem ho odhadl dobře a včas začal brzdit alespoň já, takže zůstal stát asi 10cm před předkem mého auta a napříč celou silnicí (klasické Téčko, takže měl štěstí, že nesjel do pangejtu). Auto bylo staré necelých šest měsíců, to by zamrzelo ](*,). Pak byl ještě hezký záběr, když těsně nad silnicí přistávalo letadlo a vypadalo to, jako by chtělo sednout na nás. Nicméně s tím "rybím okem" to tak nevyznělo jako ve skutečnosti, když směrem k vám klesá nějakých 30 nebo 40 tun :D/
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi VGT Premium 4x4 aut., 7 sedadel, model 2011, AVIC-F30BT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: černá skříňka

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak to já mám za 3 týdny už 2 "záběry" - jeden jak mi ženská nedala přednost na hlavní (dobrzdil jsem) a pak ze včerejška, když přímo proti mně na přechodu srazilo auto chodkyni (za volantem také žena). Brr, nebylo to hezké. Oklepával jsem se pak celé dopoledne.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: černá skříňka

Příspěvek od severtom »

oksoft: pěkný popis, kde jsou ty záběry? Zasloužily by si kanál na Youtube, ne? :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: černá skříňka

Příspěvek od Zdeněk ČB »

severtom píše:oksoft: pěkný popis, kde jsou ty záběry? Zasloužily by si kanál na Youtube, ne? :-)
Ono je to s těma kamerovýma nahrávkama trochu složitější ... Zveřejněním záznamů by se člověk mohl dostat do problémů, neb pokud by byl rozeznatelný obličej či SPZ, bylo by to něco proti ochraně osobních údajů (či něčeho obdobného). Z tohoto důvodu se i může stát, že soud nepřipustí nahrávku jako důkaz. Je o tom mraky diskuzí různě na netu .... A rozmazat v nahrávce SPZ či obličeje neumím.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
1jozef
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2013, 22:15

Re: černá skříňka

Příspěvek od 1jozef »

Santa Fe 2,2 CRDI 110kw 4*4 manual
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“