přehrávání Mp3

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

jakubbukaj
*
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2013, 12:47

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od jakubbukaj »

Ok, bojový úkol - každý jednu flashku, otestujeme, podělíme se o info a pak hromadně nakoupíme jeden otestovaný a hlavně funkční druh :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od jostrih »

Super napad. Tak ja mam uz jeden model, ktory hovorim NIE [-X
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od idam.i »

Ja mám taký Verbatim ako Jostrih,ale 16 GB.Dnes som si to viac všímal a funguje to takto.Kde skončím,tam pokračuje aj na druhý deň.No keď mám navolené RDM,tak po vypnutí a opätovnom spustení už hrá ďalej podla poradia a nie náhodne. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od bony »

Tato je taky otestovaná a bez problémů - hlavne i nezavazí... http://eshop.tonermarket.cz/usb-flash-d ... 39688.aspx
jakubbukaj
*
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2013, 12:47

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od jakubbukaj »

Takže jsem si koupil jeden ze zvýše zmíněných USB disků (TDK 16GB) a docela spokojenost. Při přehrávání mp3 by mě zajímala funkce rewind/fast-forward (přesun ve skladbě dopředu a dozadu). Dá se někde nastavit krok/rychlost přetáčení? Pokud má člověk namluvenou knihu, dostat se do 40minuty je docela oprus :-)

Díky moc
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od kentanjack »

Panove, mam od tohoto tydne novou i30 a s radiem nejsem zrovna spokojeny (klasika bez BT/navigace). Cteni (nebo spis necteni) usb flashky je dost zvlastni, obcas to jde, obcas ne, uz se mi to parkrat i zaseklo. Pak me silene leze na nervy to pipnuti pri preladovani na volantu. Vzhledem ke "kvalite" ceskych rozhlasovych stanic me to asi brzo upipa k smrti. O tom, ze si asi nemuzu zvolit, aby mi to neskakalo na AM prijem, uz radej ani nemluve. Nemate tuseni, zda pro to neexistuje treba novejsi firmware? Nebo nejaky skryty servisni menu?

Verze firmware meho radia viz prilozeny obrazek.
Přílohy
i30 firmware radia
i30 firmware radia
IMG-20130413-00030.jpg (30.97 KiB) Zobrazeno 3117 x
saifon
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2013, 12:09

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od saifon »

Tiez by ma yaujimal update firmware autoradia.
Mna hlavne rozculuje to co tu uz bolo spomenute ze si to nepameta funkciu Random , co sa da podla mna vyriesit updatom.
A dalsie vec ktora sa mi nepaci je ye listovat v telefonnom zozname sa neda na volante ale iba otocnzm gombikom ktory je uplne najdalej a listovanie sa tak stava nebezpecnim kedze sa musim nahnut.
Nechapem preco to nereaguje na tie sipky na volante ktorymi sa meni skladba.

Ked som sa pytal technika v servise co je to vlastne za radio a kto ho vyraba tak ani to mi nevedel povedat.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od bony »

kentanjack píše:Panove, mam od tohoto tydne novou i30 a s radiem nejsem zrovna spokojeny (klasika bez BT/navigace). Cteni (nebo spis necteni) usb flashky je dost zvlastni, obcas to jde, obcas ne, uz se mi to parkrat i zaseklo. Pak me silene leze na nervy to pipnuti pri preladovani na volantu. Vzhledem ke "kvalite" ceskych rozhlasovych stanic me to asi brzo upipa k smrti. O tom, ze si asi nemuzu zvolit, aby mi to neskakalo na AM prijem, uz radej ani nemluve. Nemate tuseni, zda pro to neexistuje treba novejsi firmware? Nebo nejaky skryty servisni menu?

Verze firmware meho radia viz prilozeny obrazek.
Ahoj pípání se dá vypnout v menu radia, se čtením nemám žádný problém, možná bude problém ve flesh disku. Je to jen a jen o nastavení rádia, dokonce jsem si odladil v nastavení dolazování rádia a nezjistil jsem za celou dobu výpadek... Tak nevím.
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od kentanjack »

bony píše:
kentanjack píše:Panove, mam od tohoto tydne novou i30 a s radiem nejsem zrovna spokojeny (klasika bez BT/navigace). Cteni (nebo spis necteni) usb flashky je dost zvlastni, obcas to jde, obcas ne, uz se mi to parkrat i zaseklo. Pak me silene leze na nervy to pipnuti pri preladovani na volantu. Vzhledem ke "kvalite" ceskych rozhlasovych stanic me to asi brzo upipa k smrti. O tom, ze si asi nemuzu zvolit, aby mi to neskakalo na AM prijem, uz radej ani nemluve. Nemate tuseni, zda pro to neexistuje treba novejsi firmware? Nebo nejaky skryty servisni menu?

Verze firmware meho radia viz prilozeny obrazek.
Ahoj pípání se dá vypnout v menu radia, se čtením nemám žádný problém, možná bude problém ve flesh disku. Je to jen a jen o nastavení rádia, dokonce jsem si odladil v nastavení dolazování rádia a nezjistil jsem za celou dobu výpadek... Tak nevím.
Je mi to záhada.
Flashdisk nemá žádnej problém, je to miniaturní 32GB ADATA UD310 a dovoluji si jej prohlásit za rádiem nepodporovaný.
- Nejprve jsem ho zkoušel s původním formátem (FAT32, 16kB clustery) aka z rádia starého vozu do rádia nové i30, to mi fungovalo přehrávání cca minutu, pak se to zaseklo a od té doby to nehraje.
- Tak jsem ho nejdřív celej zformátoval se stejným nastavením, nic.
- Zmenšil jsem velikost clusteru na 8 kB, nic.
- Zkoušel jsem modernější filesystem exFAT, protože prej ve Velosteru funguje. Vůbec nic.
- Zmenšil jsem tedy (zpět FAT32) partition tak, aby byla necelých 8 GB a mohl jsem velikost clusteru nastavit na manuálem podporovaných 2048 B. To jsem udělal, stejně se nic neděje.

Problém se projevuje tak, že se zobrazují soubory co jsou na flashce, jenže nic nehraje a každých cca 5 sekund to skočí na další, zase nic nehraje, další, ... Až to takhle projede celou flashku a pak se to přepne na FM rádio.
Flashku jsem samozřejmě projel checkdiskem (jak obyč. kontrolou, tak s vyhledáním/opravou vadných sektorů), zkoušel jsem tam nacpat úplně jiné mp3jky, nic nepomohlo. Připojená v PC normálně mp3jky přehrává. Přitom stará, sotva držíc pohromadě 8GB flashka značky Imation, na které je spoustu nepořádku, mezitím se povaluje hafo různejch mp3jek a má velikost clusteru 4096 B (což není uvedeno v manuálu => teoreticky nepodporované), tu to čte naprosto vpohodě.

Co se týká pípání, seš si jistej? Kde se to vypíná? Teď jsem kvůli tomu vylezl před barák, sedl do auta, projel všechna menu a nikde nic není. Můžu si tam různě nastavit ekvalizér, balance, repeat, random, hlasitost dle rychlosti, jazyk, různě co se týká datumu a času, přelaďování, zobrazování infa o souborech... Ale to je zhruba vše.

Upřímě řečeno, s ohledem na výše uvedené mi to rádio přijde strašně sociální oproti 4 roky starému Sony za ~4.5k Kč, a to bylo už tenkrát docela lowend.
saifon
Příspěvky: 2
Registrován: 16 dub 2013, 12:09

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od saifon »

ja som napriklad este zistil ze ak si nahram na USB mp3 cez Tablet (Android) tak ich radio neprecita. Hocikde inde to funguje bezproblemov, aj v starom aute kde som mal obycajne radio Pioner za 60 eciek mi to prehravalo super.

MP3 musim nahrat cez Windows inac mi to radio nenacita.
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od paserak »

Panovia a co takto si otestovat rychlost flash diskov ?
pripajam obrazok kde som si testoval svoje disky a na co som prisiel |crystalmark|
intenso mini flash disk mi nacitalo po 5 minutach a disk patriot za 2 sekundy je to divne a je to dovolim si tvrdit nepriama umera, ale faktom asi je ze mp3 hyundai radio asi nema rado pomale usb disky...
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (83.54 KiB) Zobrazeno 2909 x
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od Tudy »

Ve staré i30 1. generace jsem měl Kingston, DT Mini Slim 4 GB a vše OK, v nové i30 se ta mrcha nechce načíst...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
jakubbukaj
*
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2013, 12:47

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od jakubbukaj »

Koupil jsem si TDK 16GB, ve většině případů funguje dobře, ale občas se stane, že má reading error a musím ji vytáhnout, pak vrátit zpět do slotu a pak se seekovat na pozici v písničce odkud chci poslouchat - docela opruz. Naštěstí vnitřní paměť autoradia má 1,2GB a asi nejlepší řešení je zkopírovat hudební soubor tam a flashku neřešit.

Jednou za čas si udělám rip internetové radiové stanice (např. www.eye97.com), třeba 5hodin, který je prakticky bez reklam (občas - jednou tak za 20minut je tam pár sekundová hláška Please donate), který přes flashku protlačím do interní paměti rádia a ten pak poslouchám. Protože poslouchat to co se vysílá v českém éteru - a je prakticky jedno co naladíte - je plné otravných uřvaných reklam, neustáleho opakování zpráv z domova, počasí, dopravní situace, je po půl hodině o nervy. Pro alzheimeristy dobrý - pro ně je to pokaždé novinky, ale pro mě s alespoň nějakou pamětí je to neustálé opakování opravdu na palici. Až sem přiletí ufouni - pak OK - co patnáct minut mi tlačte do hlavy co emzáci dělají, ale jinak? Pánové, ráno si na internetu přečtu co je nového ve světě i doma a pak už to po stý slyšet v rádiu fakt nemusím...

Vysílá v našem éteru (ideálně okolí Brna) nějaká stanice, která je přes den prakticky s nulou reklam (tak jednou za hodinu max jeden minutový blok reklam by se ještě dal tolerovat) a pokud možno bez otravných moderátorů, jejichž vstup do proudu hudby považuji za nechutné vyrušování? (navíc bez nich a jejich požadavků na plat by i těch reklam bylo méně)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od idam.i »

Pekná raklama,že rádio bez reklamy.No kto by to rádio platil? Budeš im posielať mesačné príspevky za počúvanie ? #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: přehrávání Mp3

Příspěvek od Haer »

Na brnensku posloucham Cas/Petrov/Magic a neni to takova hruza. Minimum reklam a kecani ma, teda melo, Radio Wien, ale uz ho moc neposloucham.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“