Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od mmv »

že by levné auto s nadprůměrným vnitřním prostorem (co se velikosti exterieru týče)
edit:
jelikož jsem po úrazu a momentálně :hyu: již stojí týden v garáži a my jsme museli dojet do nemocnice pro léky, tak žena po usednutí za volant a otočením klíčku hlásí, že se nic nerozsvítilo !!! proboha proč to auto není schopno eliminovat tak zásadní chybu řidiče jako jsou špatně dovřené dveře ??? kdy jedna blbá sufitka je schopna z auta udělat nepojízdnej šrot ??? hlavně že se vypne radio a zhasnou hlavní světlomety,, o zásuvkách na 12V ani nemluvím, ty bez klíčku preventivně nefungují vůbec :-( :-( kdyby byl nějakej zásadnější problém v rodině, tak na toto auto se nedá spolehnout na 100%... pro :hyu: optimisty uvádím, že u berlinga se zhasne nejen to radio, ale i vnitřní osvětlení :-( tady jednotka BSI u PSA funguje tak jak by člověk očekával, tendle nedodělek ne :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JoDo »

Hmm, to je blbý. Ale věřím, že by stačilo při odchodu od auta ťuknout na klíčenku. Při blbě zavřených dveřích by to mělo dvakrát cvaknout a zůstat otevřený. Alespoň s kufrem to tak funguje. S pátejma dveřma se fakt musí třísknout aby se to zavřelo.https://www.hyundaiclub.net/posting.php ... 86&t=20160#
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od mmv »

tam bych se zas bál, že, jak se zdá jak je auto ošizený, že to za čas nerozdejchaj elektrický zámky :-( škodovka by zamkla celý auto a ty jedny dveře by nechala odemčený, u citroenu byla stejná funkce zámků jako u :hyu: , tzn, jak píšeš, při otevřených se celé auto zase odemkne (nezamkne) už jsem objednal led sufitky a do kufru na světlo rozhodně přimontuju nějakej mikro vypínač http://www.ges.cz/cz/t-220-GES06503942.html
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaD »

Zdravím, dovolím si poznámku na trochu jiné téma. Nedávno jsem řešil, jak převézt věc, která by čouhala z auta, tedy s otevřenými zadními dveřmi. Narazil jsem na, pro mne, zásadní problém - jak dveře přikurtovat. Nenašel jsem žádný rozumný bod-úchyt. Vyřešil jsem to "znásilněním/ohnutím" té věci, tedy 3m koberce. Být to ale něco pevného, tak opravdu netuším, jak zadní dveře zajistit pro jizdu s vyčnívajícím nákladem.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JoDo »

to HonzaD: u Felicie jsem to řešil tak, že jsem do zámku pátých dveří zatlačil kovovou tyčinku ( stačil šroubovák). Po zaklapnutí zámku jsem otvorem protáhl špagát a ten uvázal na to kovové oko co je na prahu a zapadá do zámku. Tím jsem zároveň vypnul vnitřní osvětlení kufru. U IX20ky jsem to zatím nezkoušel. Jo a nevím jak by se chovalo čidlo zavření dveří a vlastně celé auto, při jízdě s otevřeným kufrem.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Amalfi »

Na 5. dverich doporucuju otacenim postelovat gumove dorazy. Trosku je dotahnout at se dvere lepe zaviraji, zase ne moc at nemaji vuli. Tedy alespon predpokladam, ze dotahovat jdou jako u ostatnich aut - ja si je taky upravil na Outlanderu. Na i20 nebylo treba.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JoDo »

Amalfi píše:Na 5. dverich doporucuju otacenim postelovat gumove dorazy. Trosku je dotahnout at se dvere lepe zaviraji, zase ne moc at nemaji vuli. Tedy alespon predpokladam, ze dotahovat jdou jako u ostatnich aut - ja si je taky upravil na Outlanderu. Na i20 nebylo treba.
Díky za radu. Vím, že to tak funguje, ale nějak mě to nenapadlo. "Blběmu napověz!" Dnes jsem to skusil poštelovat a snad to bude dobrý. :mrgreen: Jsou to ty dorazy ve výšce zadních světel.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od mmv »

dnes jsem se zaměřil na to vnitřní osvětlení, tak celý problém tkví v šetření :hyu: na nás zákaznících, ono se totiž po čase zhasne vnitřní kabinové osvětlení, i osvětlení kastlíku se zhasne, ale natáhnout jeden drát navíc do kufru by už asi auto nadmíru prodražilo
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Seskrabani namrazi ze svetel

Příspěvek od JirN »

Zajimalo by me, jak resite seskrabani namrazy ze svetel (prednich i zadnich)? Ty vytvarovane plasty se hodne spatne skrabkou cisti, jedno svetlo trva skoro tolik, jak predni okno... Navic (alespon zadni plasty) obcas praskaji dokonce i pri samovolnem roztopeni ledoveho kruniru a jeho opadani v prubehu jizdy, ne to u skrabani...
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od mmv »

neškrábu to, přední roztají velmi rychle po rozsvícení a zadní svítí i přes jinovatku jak mají
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od bask »

Tak tak, ani já ne, pouze sníh ometu smetáčkem (to asi každej :) ,leč jinak neřešim.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od frawd »

Vôbec by som tie plasty neškrábal. Plast je mäkký a budeš to mať dodriapané. Tak ako povedal mmv, problém sa vyrieši sám.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
NewCustomer
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 říj 2013, 11:49
Bydliště: Minkovice

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od NewCustomer »

JirN píše:Zajimalo by me, jak resite seskrabani namrazy ze svetel (prednich i zadnich)? Ty vytvarovane plasty se hodne spatne skrabkou cisti, jedno svetlo trva skoro tolik, jak predni okno... Navic (alespon zadni plasty) obcas praskaji dokonce i pri samovolnem roztopeni ledoveho kruniru a jeho opadani v prubehu jizdy, ne to u skrabani...
To je teda zajímavé. Kde asi udělali kluci z :hyu: chybu? Tohle jsem na žádném autě neměl potřebu řešit. ](*,)
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JoDo »

Nejezdíš v zimě a nebo dáváš auto důsledně do garáže.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Seskrabani namrazi ze svetel

Příspěvek od JoDo »

JirN píše:Zajimalo by me, jak resite seskrabani namrazy ze svetel (prednich i zadnich)? Ty vytvarovane plasty se hodne spatne skrabkou cisti, jedno svetlo trva skoro tolik, jak predni okno... Navic (alespon zadni plasty) obcas praskaji dokonce i pri samovolnem roztopeni ledoveho kruniru a jeho opadani v prubehu jizdy, ne to u skrabani...
Hele, když jsou to plasty, tak by tomu neměla vadit teplá voda :idea: . Mohla by to vyřešit flaška teplý vody :mrgreen: . Soused takhle zavlažuje Renaulta a zatím žádný problém.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Odpovědět

Zpět na „ix20“