vymena ziarovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od severtom »

drastys píše:Potvrzuji, ze u nove i30 neni vymena zarovek nic sloziteho,jak v prednich tak zadnich svetlech ;)
U staré taky ne, jsou 2 možnosti, vlevo i vpravo při štíhlých prstech stačí vytočit krytky a vyměnit žárovku. Pokud nechceš pracovat poslepu, tak ofiko postup je 2 šrouby nahoře vyndat, cuknout, světlo je venku... problém je že při -20 C na silnici nebo před barákem nechci riskovat a tak jsem vpravo vpředu předevčírem měnil H7ku klasicky po povolení (stejným klíčem č. 10) nádržky ostřikovače - pak už se zase dá k žárovce v pohodě dostat odzadu bez rizika, že zmrzlé pacičky na světlometu ulomíš...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Shatun »

Ahoj,
jake doporucujute zarovky do prednich parkovacek (obrysovek).. videl jsem nedavno u projizdejici Fabie pekna - namodrala obrysova svetla ...
nechci aby byla zluta ani bila .. ale namodrala :mrgreen:
treba je nejaka sada zarovek i na potkavacky
dival jsem se na Osral coolblue, philips blue atd. ale nevim ktere vybrat a budou mit opravdu modry odstin..
predem dekuji
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od johny_r »

Mám Osram Cool blue Intense (Cool blue se už nevyrábí). Svítí podle mne bíle, ale jestli je to namodralé nebo ne je otázka reference. Dobře to ladí k Osram Night breaker unlimited.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Shatun »

Dekuji za radu,
taky se mi to zda jako nejvhodnejsi kombinace
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od johny_r »

Problém je, že je drahá, jako zvíře. Já jsem se k ní náhodou dostal za pár kaček (objednal jsem cool blue, řekli mi, že už nejsou, že mi dají nějaké jiné, když jsem je vyzvedl, dostal jsem každou žárovku jinou, tak jsem se bránil a pán vytáhl tyhle osramky, že jestli teda chci tyhle, ať si je vezmu. Stály mě 36Kč /kus. Normálně stojí tak od stovky nahoru, což mi za parkovačky přišlo poněkud hodně.

Přikládám srovnání s původní žárovkou, která tam byla z výroby.
Přílohy
Vlevo Osram Cool Blue Intens, vpravo originál.
Vlevo Osram Cool Blue Intens, vpravo originál.
IMAG0549.jpg (94.53 KiB) Zobrazeno 2092 x
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Shatun »

ahoj,
byly mi dnes doporuceny zarovky do parkovacek ledky:
STU 952006CB
nebo STU 952007CB

ma nekdo zkusenost ??
diky
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od johny_r »

A jsou LEDky do parkovaček homologovaný? Pokud ne, tak bych to neriskoval. Svítit to bude podobně jako nějaká modrá žárovka a riziko, že se na tom někdo u bouračky otočí by mi za to nestálo.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Shatun »

johny_r píše:A jsou LEDky do parkovaček homologovaný? Pokud ne, tak bych to neriskoval. Svítit to bude podobně jako nějaká modrá žárovka a riziko, že se na tom někdo u bouračky otočí by mi za to nestálo.

pry ze ano ..jsou homologovane
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bony »

Shatun píše:
johny_r píše:A jsou LEDky do parkovaček homologovaný? Pokud ne, tak bych to neriskoval. Svítit to bude podobně jako nějaká modrá žárovka a riziko, že se na tom někdo u bouračky otočí by mi za to nestálo.

pry ze ano ..jsou homologovane
Tak tu homologaci bych chtel videt... :-) asi bude psana cajem co?

odeslano z telefonu.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od mmv »

Shatun, a máš tam LEDky z výroby ?? nemáš, tak homologovaný nejsou, páč tvé světlomety jsou stavěný na rovnoměrný 360° osvit paraboly rozžhaveným vláknem, což s ledkou nedosáhneš, rozhodně ne s touto (navíc předraženou), jestli se ti to líbí, dej si je tam, u parkovaček si myslím, nebude žádnej soudce zkoumat jestli to svítilo 40 lumenů, nebo 43 lm 4500CD nebo 6000 CD :-) každopádně tam ale nemaj co dělat a jestli si to dočetl komplet, tak máš kontaktovat prodejce a on ti vysvětlí, pro které vozy že to je homologované ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Shatun
**
Příspěvky: 102
Registrován: 19 pro 2013, 13:23

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Shatun »

mmv píše:Shatun, a máš tam LEDky z výroby ?? nemáš, tak homologovaný nejsou, páč tvé světlomety jsou stavěný na rovnoměrný 360° osvit paraboly rozžhaveným vláknem, což s ledkou nedosáhneš, rozhodně ne s touto (navíc předraženou), jestli se ti to líbí, dej si je tam, u parkovaček si myslím, nebude žádnej soudce zkoumat jestli to svítilo 40 lumenů, nebo 43 lm 4500CD nebo 6000 CD :-) každopádně tam ale nemaj co dělat a jestli si to dočetl komplet, tak máš kontaktovat prodejce a on ti vysvětlí, pro které vozy že to je homologované ;-)
Dekuji za upozorneni ! Rikal jsem prodejci samozrejme i o jake auto se jedna .. overim si to u vice prodejcu.. pokud ne tak ne no ..
od toho ten forum je
Popripade si koupim zarovky co ma johny_r (viz obrazek vejs)... mne se proste nelibi ta hnusna zluta ))
diky za rady 8)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od soban »

Prodejce ti bude tvrdit že jsou pro tvé auto homologované protože to chce prodat!

Pouze málo který prodejce ti řekne že by to tam nemělo být, ale že u parkovačky to není takový průser jako u hlavních světel.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Homologaci to nema na 1000% a jsou na ebay za polovicni cenu. Ta homologace u parkovacek neni tak hrozne jako u hlavnich svetel...

odeslano z telefonu.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od mmv »

:-) nech si od prodejce na paragon vyznačit, že to má homologaci , když ti to tam potvrdí, pošli na ně čojku :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“