Xenony i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Xenony i40

Příspěvek od xpawlas »

A jaké byly ceny? Jde o led smd? Našel sem jich dost na sbazar. Třeba tady http://www.sbazar.cz/hledej/led/276-sve ... -osvetleni
Nebo sufitky do interiéru.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Xenony i40

Příspěvek od Karamusa »

Jinač přestavbová sada HID lze legálně použít bez automatického naklápění,ostřikování světlometů.. za předpokladu že výbojka má světelný tok 2000lm což jsou nějaké 15w nebo 25w. Tuto mezeru v zákoně využívá i škoda u modelu Rapid.
Prodej levných autodílů.
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Xenony i40

Příspěvek od xpawlas »

Poptal sem se v servisech a napsali mi toto: Záměna není možná, musely by se mininálně domontovat ostřikovače předních světlometů, automatické nastavení sklonu světel + výměna př. Světlometů, uprava kabeláže a cena by se vyšplhala přes 100 000kč.
velsatis
*
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Nymburk

Re: Xenony i40

Příspěvek od velsatis »

xpawlas píše:A jaké byly ceny? Jde o led smd? Našel sem jich dost na sbazar. Třeba tady http://www.sbazar.cz/hledej/led/276-sve ... -osvetleni
Nebo sufitky do interiéru.
Tak jsem dneska tu žárovku z spz zkoušel vyndat, abych ji vyfotil… Vůbec nechápu, jak se mi to před rokem podařilo :-D Nevím, jestli kombi to má snazší, ale u sedanu je to teda horor, akorát jsem u toho nadával :-D Takže foto nebude a cenu si nepamatuju, ale myslím, že to bylo něco kolem 160kč dohromady za obě  Jedná se určitě o led smd. Taky jsem měl vyndané ty z interiéru, ale nikde je nemohl sehnat, nicméně je pravda, že na netu jsem nehledal. Tak to možná znovu zkusím 
Ještě se chci zeptat, jestli někdo neví jak to je, kdybych chtěl dát led žárovky do blinkrů? Nejsem elektrikář, a co jsem tak vyčet, tak je třeba dodělat odpory, což pochybuju, že mi v :hyu: udělaj :-P Nejsou nějaké žárovky, které odpor nevyžadují? 
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony i40

Příspěvek od JoKo »

Karamusa píše:Jinač přestavbová sada HID lze legálně použít bez automatického naklápění,ostřikování světlometů.. za předpokladu že výbojka má světelný tok 2000lm což jsou nějaké 15w nebo 25w. Tuto mezeru v zákoně využívá i škoda u modelu Rapid.

nie je to take jednoduche. reflektor nainstalovany na vozidle bude mat homologizacnu znacku H - halogenova ziarovka. na tento konkretny typ ziarovky bol aj svetlomet konstruovany. v pripade, ze vozidlo bude vybavene plynovou vybojkou {xenonom}, tak vozidlo nebude splnat poziadavky na prevadzku na pozemnych komunikaciach...

legalne by to bolo, ak by vymenil aj svetlomety s homologizacnou znackou D - plynova vyboja...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
evlos
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2014, 15:51

Re: Xenony i40

Příspěvek od evlos »

Ahojte,
mal by som jednu otazku pre majitelov i40 so xenonmi. Zaujimalo by ma, ci vam xenony spravia pri ich zapnuti kalibrovaciu sekvenciu, /sklopenie a nasledne nastavenie vysky podla aktualnej zataze./ alebo sa len rozsvietia a vysku udrziavaju dynamicky pocas jazdy.
Vdaka
veritas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 17 dub 2013, 12:02

Re: Xenony i40

Příspěvek od veritas »

mne sa pri kazdom zapnuti najprv sklopia a potom nastavia, svetla mam stale v polohe auto
i40 CW 2.0 GDI M/T
evlos
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2014, 15:51

Re: Xenony i40

Příspěvek od evlos »

Dakujem. Myslel som si. Takze mozem ist do servisu :x
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Xenony i40

Příspěvek od xpawlas »

Tak přidávám zkušenosti s H7 žárovkami Extreme Vision od Phillips, světlo je opravdu bělejší, přirozenější a jse vidět lépe. Předměty co jsou dále a dříve jsem je moc neviděl tak nyní je to opravdu znát...jinak když koukáte na světla z dálky tak ve spojení s led denním svícením (které je zapnuto vždy s potkávacími světly) vytváří opravdu dojem, že auto svítí bíle, ne 100% bíle ale je to dost znát, díky za tip! Kupoval jsem za 669,- 2 ks s poštovným ZDE -> http://www.nejlepsiautozarovky.cz/autoz ... -12972xvb1
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Xenony i40

Příspěvek od karelmrak »

Ještě poznámka k těm žárovkám do SPZ, vy opravdu chcete, aby vás každý policajt přečetl na dva kilometry? :D Já bych tam určitě nechal jakékoli žluté, tkeré m oc nesvítí...
Uživatelský avatar
Linux
**
Příspěvky: 143
Registrován: 15 črc 2014, 09:27
Bydliště: Poběžovice/Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony i40

Příspěvek od Linux »

xpawlas píše:ve spojení s led denním svícením (které je zapnuto vždy s potkávacími světly)
U i40 svítí denní svícení společně s potkávačkami? Měl jsem za to, že to zákon neumožňuje...
Já mám tedy jen i30, ale denní se automaticky zhasnou, pokud rozsvítím potkávací světla.
Hyundai i30 kombi, paket parking, weekend, barva Aqua Blue, 07/2014.
Co ještě mám:
Tabant 601 S 1971
Trabant 601 de Luxe 1989
Trabant 601 S 1989
ČZ 125 Sport 1964
Jawa 50 typ 20 1968
Suzuki Ignis 1.3 VVT, červená, 2004
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Xenony i40

Příspěvek od Beri »

Při zapnutých potkávacích světel denní LED svícení sníží svou intenzitu svitu, aby tolik v noci neoslňovali. Ale každopádně nesvítí stejně jako při denním svícení.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
Linux
**
Příspěvky: 143
Registrován: 15 črc 2014, 09:27
Bydliště: Poběžovice/Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony i40

Příspěvek od Linux »

Beri píše:Při zapnutých potkávacích světel denní LED svícení sníží svou intenzitu svitu, aby tolik v noci neoslňovali. Ale každopádně nesvítí stejně jako při denním svícení.
Aaaa, tak to potom jo, to je dobře ošetřené. Vlastně, u i40 je denní svícení součást hlavního světlometu, tak to vypadá i pěkně...
Hyundai i30 kombi, paket parking, weekend, barva Aqua Blue, 07/2014.
Co ještě mám:
Tabant 601 S 1971
Trabant 601 de Luxe 1989
Trabant 601 S 1989
ČZ 125 Sport 1964
Jawa 50 typ 20 1968
Suzuki Ignis 1.3 VVT, červená, 2004
Uživatelský avatar
bbraptor
Příspěvky: 4
Registrován: 09 říj 2015, 20:42
Bydliště: BB, SVK

Re: Xenony i40

Příspěvek od bbraptor »

mam dotaz na majitelov i40 s xenonmi...uz sa mi par krat stalo, ze pocas jazdy sa mi akokeby xenony znova nastartovali...vyzera to take rychle preblesknutie,prebliknutie...neviem to presne nazvat... ale je to ocividne,vyzera to skoro akoby sa svetla nastartovali ako pri prvom rozsvieteni, ale ten "ukaz" trva podstatne kratsie ...stalo sa to uz niekomu?...mal som auto s xenonmi aj v minulosti, ale nieco podobne som urcite neregistroval...dakujem za rady a odpovede...
Hyundai i40 cw, 100 kW, 2013, premium, phantom black, 6M
Uživatelský avatar
bbraptor
Příspěvky: 4
Registrován: 09 říj 2015, 20:42
Bydliště: BB, SVK

Re: Xenony i40

Příspěvek od bbraptor »

nikto nic?...ziadne postrehy?
Hyundai i40 cw, 100 kW, 2013, premium, phantom black, 6M
Odpovědět

Zpět na „i40“