Problem riadenie, servo ?

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od ivan »

Pokud to ma elektricky posilavač volantu stači se podivat přes diag jaky je uhel volantu :!: Ne vždy za to muže samotna geometrie :!: Geometrie vozu muže byt dobra,ale stačeni volantu ovlivnuji snimače je tam uhel natočeni ,tlak pumpy čerpadla a tlakovy spinač :!: To servo se da programovat na ruzne režimy,nejčasteji odchazi uhel na točeni ,když nejde toči doleva nebo do prava jo taky je nutna kalibrace volantu :!: :!: :!: Jestli tohle okouali u Wv :!: Jsou kreteni :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

ivane accenty nemaji zadne cerpadlo,zaden snimac tlaku,zadna pumpa,zaden olej. posilovac je to ciste elektricky a elektricky posilovac je umisten na sloupku rizeni.

to co greatb popisuje- je vule v hrebenovem rizeni na napravnici,pokud jsem to dobre pochopil z jeho dotazu,pokud se mylim tak me prosimte greatb oprav.
ten dil jde koupit samostantne pod nazvem AXIALNI KLOUB a je treba ho objednat podle vin kodu, nebot jsou ruzne rozmery (delky), jak jsem psal je treba vymenit i manzetu na tom axialnim kloubu,bud ma starou prasklou a dostal se tam bordel(hlavne v zime)ktery zpusobil vydreni nebo manzeta je dobra ale vtom pripade kolo dostalo bocni naraz a pouzdro povolilo vytlacenim ci prasknutim. zatim jsem se stimto nesetkal ze by nekomu na Acciku toto odeslo samo od sebe pouzivanim,kdyz pise ze ma najeto 200.000km

greatb pokud to budes menit sam doma,nezapomen pote nechat udelat geometrii
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od ivan »

69pavel píše:ivane accenty nemaji zadne cerpadlo,zaden snimac tlaku,zadna pumpa,zaden olej. posilovac je to ciste elektricky a elektricky posilovac je umisten na sloupku rizeni.

to co greatb popisuje- je vule v hrebenovem rizeni na napravnici,pokud jsem to dobre pochopil z jeho dotazu,pokud se mylim tak me prosimte greatb oprav.
ten dil jde koupit samostantne pod nazvem AXIALNI KLOUB a je treba ho objednat podle vin kodu, nebot jsou ruzne rozmery (delky), jak jsem psal je treba vymenit i manzetu na tom axialnim kloubu,bud ma starou prasklou a dostal se tam bordel(hlavne v zime)ktery zpusobil vydreni nebo manzeta je dobra ale vtom pripade kolo dostalo bocni naraz a pouzdro povolilo vytlacenim ci prasknutim. zatim jsem se stimto nesetkal ze by nekomu na Acciku toto odeslo samo od sebe pouzivanim,kdyz pise ze ma najeto 200.000km

greatb pokud to budes menit sam doma,nezapomen pote nechat udelat geometrii
Se omlouvam :oops: Se jedna o stary klasicky system :mrgreen: Prominte jsem už z teho z degerovanej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak se u nas lidově řika taky pejsek ](*,) ](*,)
Ps axialni tahla ochazeji běžne jako čepy rizeni :!: Vždy zkontrolovat a vyměnit před měřeni samotne geometrie :!: :!: Pozor taky na silentbloky od ramen pokud jsou vhaji :!: Geometrii nena měřite,kola utikaji dopředu nebo dozadu podle zatěže taky špatně :!: :!: :!:Vim o čem mluvim jsem dělal 2 roky v pneuservisu se to tam řešilo běžne :D/ :D/ :D/ :D/
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
greatb
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2012, 10:04

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od greatb »

Ja nemám vytlčené spojovačky alebo ako to vy nazývate axialny kloub.ten je v poriadku.Jeden aj druhý a aj manžety sú v poriadku.vymlátené je to uloženie ktoré ma držať hrebeňovku aby nelietala hore dole.po jamách to trieska ako blbé.Proste máte obal riadenia vo vnútry je hrebeňovka a tá má vôľu n koncoch.a tam to lieta.čapy všetko je ok musím odfotiť aby sme sa chápali
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Snehulak39 píše:Zdravim

Som tu novy ale nikde som tu dokopy nenašiel taký problém ako mám ja. Kúpil som Hyundai accent 2009/08 mal najazdených 3200km takže nie som uplne prvý majitel teda ako sa to vezme...Auto bolo na kontrole laku aj aj karoserie a všetkeho okolo toho.. búrané nebolo :)
Ale k problému : nejsom bohvie aký technik ale auto som si kúpil stým že taha trocha do lava a že to bude geometriou aj bolo geometria to spravila ale problem pretrváva a to že sa volant nevracia do stredu teda je mierne pootočený v lavo. Treba ho neustále dorovnávať teda len koli optickemu citeniu že je v strede.
Niekedy ako kedy sa z laveho točenie nedistatočne vrátil a treba ho napravať na stred i ked je len mierne v lavo ide rovno .

Máte stým niekto skúsenosti ??? je to servom ? teda čo tam je ked že som nikde neašiel nadržku naservo olej :) ](*,)
Opravujeme a repasujeme tyto elektrické servořízení na Hyundyi Accent. Typ závady vadný snímač úhlu natočení volantu. Za zlomek ceny nového servořízení. adresa pro zaslání je na www.servorizeni.com
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Vilda píše:69pavel : Tak oba jsme od řemesla, u předního náhonu se geometrie dělala do sbíhavosti ( odchylka ) protože po záběru se souběh srovnal a když je sbíhavost rozhozená víc, tak na pneu se to pozná dost brzy. Těch faktorů, proč vůz táhne do stran je víc a mít dobře seřízenou geometrii určitě není na škodu .... ale většinou je to nějaká kravina jako podhuštěná pneumatika, špatně se vracející brzd. váleček, kdy jedno kolo nepatrně přibržďuje a vůz táhne ke straně. Zažil jsem špatně ( proti rotaci ) nazutou pneumatiku a taky auto táhlo do boku. Může to být i pneumatikama samotnýma .... Docela mě zajímá, jestli to po seřízení geometrie přestane ... :-k
Opravujeme elektrická servořízení na Hyundai Accent, se zárukou 24 měsíců a v čase 24 hodin po zaslání vadného elektrického servořízení. adresa pro zaslani na www.servorizeni.com nebo na tel. kontakt 777315470
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Snehulak39 píše:Caute

Dlho som tu nebol ale problém s riadením mám stále až ma to láka auto predať a ostať u nemcov.... ](*,)
Auto som nedávno prezul a problém s krivým volantom sa akoby napravil nie na 100% ale aspon trocha no po čase ani nie týždni sa po par prejdených jamách a retarderov problém vrátil a riadenie ma neposlúcha. Som z toho zúfalí kedže sa auto nepríjemne šoferuje ked je volant o tolko vychýlený...
Dalším problémom je aj to že mi v auguste konči záruka a na aute mám ledva 6000km ... tak neviem čo stým či stým isť na záručný servis alebo nie :-k
Zkuste udělat kalibraci servořízení na diagnostice
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

_miv_ píše:Mam ten isty problem ako sa tu pise vo vlakne v mojom pripade sa to tyka tahania auta do prava pri volante v rovnej polohe a nevracania sa volantu po vytoceni do lavej strany do rovnej polohy. Vcera, ako som pisal v tomto vlakne https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=195, som bol na teste tlmicov a tiez som si dal zmerat a nastavit geometriu (maju laserovu) v ARS BB. Cena 29 ecok. Z merania vyslo, ze mam geometriu v zasade dobru odchylka bola velmi mala od nulovych hodnot. Problem bol, ze je nakrivo volant. Tak sa nastavil volant tak aby to bolo v rovine opticky a nasledne sa nastavila aj geometria a znova sa to premeralo. Odchylky skoro nulove. Prekvapenie po odjazde zo servisu vsak bolo take, ze auto taha viacmenej do prava ako pred nastavenim. Volant sa vracia uz lepsie. Mam teda podozrenie na pneu. Preto som sa rozhodol, ze skusim carovat s kolesami a prehodit na prednej naprave a uvidim ako sa to bude spravat. Pneu mi nedralo aj ked auto jemne tahalo do prava. Divne....
Zkoušeli jste nakalibrovat elektrické servořízení na nulu?
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od cert »

SERVOCZECH

Na Accentu MC jde kalibrovat řízení na nulovou polohu?

V autorizovaném servisu mi tvrdili, že pokud nemá auto ESP, tak to nejde. Řešil jsem tam (koncem záruky - r. 2011) řízení ohledně toho, že při vyšších teplotách v létě ve sloupku řízení občas jakoby chrastí a volant "drhne" - ale posiluje to stále a kontrolka na palubce nesvítí... Dělá to dodnes. Někdy víc, někdy skoro vůbec táhne auto doprava (geometrie je v pořádku, kompletní kontrola několikrát a v různých servisech na různých zařízeních) - no, třeba to dělají pneumatiky jak mi servisy tvrdí...

Mimochodem, jaká je cena opravy?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Podle toho co nám píšete by mohla být závada přenášena z horního uložení pružin. Zkuste až začne v řízení praskat, otevřít kapotu e poslouchat praskání v uložení pružiny s tlumičem, kde je ložisko.
Na opravu serva to nevypadá i když jsou uvnitř tři ložiska, ale jsou zapouzdřená. Nechal bych ještě jednou nakalibrovat elektrické servořízení na nulu v diagnostice. Pak by pouze přicházelo do úvahy vyosení náprav.
Toto se může stát při najetí ve větší rychlosti do děr nebo třeba i na zpomalovací retardéry na cestě.
Tudíž záklon některého z kol.
Většina si myslí, že je závada v pneu, ale ne vždy je tomu tak.
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Zapoměli jsme dodat, že každé elektrické servořízení, které je vybaveno snímačem polohy volantové tyče, je elektronicky možné kalibrovat, nastavit volant do roviny a zkalibrovat nulu, s ESP by tato kalibrace neměla mít nic společného.
Cena repase servořízení při vypadvání provozu serva a výměny snímače je vzhledem ke složitosti repase 12000 Kč + poštovné.
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od cert »

SERVOCZECH

Díky za odpověď.
Horní uložení je v pořádku, to jsem kontroloval při výměně předních tlumičů - zvuk "chrastění" opravdu vychází ze sloupku řízení - zkoumal jsem to už mockrát. Za určitých teplot mi sporadické chrastění až tak nevadí jako to, že by Accent rád navštívil pravou škarpu a to za jakýchkoliv teplot... :(

Tu kalibraci nulové polohy bych si rád někde nechal nastavit, ale zdejší servis mě odbyl s tím, že to na :hyu: diagnostice prostě nejde. Jaká je k tomu tedy potřeba diagnostika (kterou zdejší autorizovaný servis nemá)? Poohlédnu se v neznačkových servisech kde tuto konkrétní diagnostiku mají. Díky za informaci.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Mexican »

https://www.hyundaiclub.net/memberlist. ... le&u=13144 opravu robi za 300 Euro. referencie od tunajsich uzivatelov uz ma. SERVOCZECH to ma za12 000kc je by voko 420 Euro, takze IMHO predrazene
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

Musíme reagovat na informaci s odkazem na konkurenčního garážníka, který si sám odkaz vložil.
Je rozdíl v tom, že naše společnost drží 24 měsíců záruku a není zapotřebí čekat na reklamaci až dotyčný servisman bude mít cestu z Bratislavy na českou stranu, nehledě na rychlost provedení práce do 24 hodin
Je na každém, aby se rozhodl sám.
Jsme schopni vyřizovat reklamace i po záruční době ve většině případech i bezplatně do 36 měsíců a nečiní nám to žádné potíže.
www.servorizeni.com
SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

cert píše:SERVOCZECH

Díky za odpověď.
Horní uložení je v pořádku, to jsem kontroloval při výměně předních tlumičů - zvuk "chrastění" opravdu vychází ze sloupku řízení - zkoumal jsem to už mockrát. Za určitých teplot mi sporadické chrastění až tak nevadí jako to, že by Accent rád navštívil pravou škarpu a to za jakýchkoliv teplot... :(

Tu kalibraci nulové polohy bych si rád někde nechal nastavit, ale zdejší servis mě odbyl s tím, že to na :hyu: diagnostice prostě nejde. Jaká je k tomu tedy potřeba diagnostika (kterou zdejší autorizovaný servis nemá)? Poohlédnu se v neznačkových servisech kde tuto konkrétní diagnostiku mají. Díky za informaci.
Běžně kalibraci elektrických servořízení provádíme na BOSH KTS 320.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“